Forum sitesi açmak için bir başlangıç arıyorsanız, forum scripti veya forum yazılımı gerekir. Burada 10 En İyi Forum Scriptini listeliyoruz. Hem en iyi ücretsiz forum scriptlerini hem de ücretli forum scriptlerini listeledik.

Web sitenize bir forum eklemek iyi bir fikirdir. Aslında, forum siteleri uzun bir yol kat etti ve kitlenizi tutmak için etkili bir araç olduğunu kanıtladı. İnsanlar çözümler arayan forumlara geliyor.

Dolayısıyla, internet forumları topluluk oluşturmada yardımcı olur ve ziyaretçiler tekrar tekrar web sitenize geri gelmeye devam ederler.
Binlerce üye ile pek çok popüler forum sitesi var. Bu forumlar birçok yararlı bilgi ile dolu. Popüler forumlardan bazıları r10.net, frmtr.com vb.

Sitenize forum ekleyerek, birçok ziyaretçiye bir kerede yanıt verebilirsiniz. Site ziyaretçileriniz arasında topluluk oluşturur. Ayrıca yeni ziyaretçileri çekmeye de yardımcı oluyor.
İnternet forumları, geniş bir çevrimiçi kullanıcı topluluğuyla büyük ölçüde başarılıdır. Yararlı ipuçları, uzman tavsiyeleri ve kullanıcıların sorularını etkili bir şekilde yanıtlarlar.

Burada en iyi Forum scriptini bulacaksınız ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek için devam edebilirsiniz.

Hafif ve kolay bir online forum kurmak için, phpBB gibi ücretsiz ve açık kaynak platformları kullanabilirsiniz.

Ancak, r10.net veya forumtr.com gibi büyük bir forum sitesi kurmak istiyorsanız, vBulletin gibi özellik açısından zengin ve güçlü bir çözüm, amacınıza en iyi şekilde hizmet edecektir.

Sonuç olarak, çevrimiçi forumlar ziyaretçilerin ilgisini çekmek için değerli bir platform sunar.
Kullanıcılarınızın birbirleriyle etkileşim kurması için bir fırsat sağlar. Bununla birlikte, bir sohbeti sürdürmek için yeterli trafiğe sahip olmanız gerekir.

Şimdi, şimdi en iyi Forum yazılımını görelim.

En İyi 10 Forum Yazılımı

1. XenForo

XenForo, PHP programlama dilinde yazılan lider bir PHP forum paketidir.
Eski vBulletin lider geliştiricileri tarafından yönetilen bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

Bu forum yazılımı ücretlidir ve birçok dahili SEO özellikleri, güçlü eklentileri, son etkinlik akışı, sosyal etkileşim işlevleri ve çok daha fazlası var. Forum kayıtlarının ve yönetiminin günlük rutini için harika bir forum scriptidir.

Fiyat: Ücretli

forum scripti

2. vBulletin

vBulletin veya vB, en iyi premium çevrimiçi forum scriptlerinden biridir. İlk tercihlerinde vBulletin forumları kullanan birçok büyük web sitesinin bir numaralı tercihi. Bu tartışma ve forum, gruplar, fotoğraf albümleri, takvim, etkinlikler ve görevler yönetimi, anketler, blog siteleri ve daha fazlası gibi birçok harika özelliklerle çevrili.
Seçmeniz için üç sürüm seçeneği sunar: yayınlama paketi, forum klasik ve mobil paketi. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı maliyetlerle gelir. VBulletin ile her yayıncının kitlelerini yakalaması kolaylaşıyor. Profesyonel forum ihtiyacı için bir zorunluluktur.

Fiyat: Ücretli

vbulletin

3. Invision Power Board

Invision Power Board veya IP. Bu, web üzerinde ilgi çekici bir tartışma forumuna sahip olmanızı sağlayan güvenilir bir premium forum yazılımı çözümüdür.

Kapsamlı bir araç seti sunar ve kullanıcıların hızlı ve güvenilir bir çevrimiçi forum platformu sağlayarak zahmetsizce tartışabilmelerini sağlar. Ayrıca, kullanıcıların web sitenizdeki içeriği paylaşmasına ve tanıtmasına da olanak tanır.

IP, Yönetim paneli ile site sahiplerinin ve yöneticilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmelerine olanak tanıyacak şekilde yapılandırılabilir. Sonuç olarak, IP, web üzerinde harika topluluklar oluşturmaya yardımcı olur.

Fiyat: Ücretli

php forum scripti

4. phpBB

phpBB, en popüler ücretsiz ve açık kaynak forum bülten panosu komut dosyalarından biridir. Tüm web sitenize güç sağlamak için kullanılabilir veya bir grup insanla iletişimde kalmak için kullanılabilir. Kartınızı özelleştirmek için yüzlerce stil ve görüntü paketi sağlar.

Aslında,
phpBB, PHP betik dilinde yazılmış ve MySQL veritabanını kullanan açık kaynaklı bir PHP forum betiğidir. Kurulumu çok kolaydır ve yönetici kontrol panelini kullanması kolaydır.

PhpBB, herhangi bir sorunla ilgilenmenize yardımcı olabilecek geniş bir geliştirme topluluğuna sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılabilecek pek çok tema sağlar.
PhpBB güçlü bir online forum sitesi için tüm gereksinimlerinizi yerine getirir.

Fiyat: Ücretsiz

phpbb forum scripti

5. Simple Machines Forum (SMF)

Simple Machines Forum, dakikalar içinde kendi çevrimiçi topluluğunuzu kurmanızı sağlayan güçlü ve ücretsiz bir forum yazılımıdır. PHP ile yazılmıştır ve MySQL veritabanını kullanır. Bir bülten panosunda ihtiyacınız olan tüm özelliklerle süslenmiştir.

Özel olarak hazırlanmış şablon motoru, mesaj panonuzun düzeninde tam kontrol sağlar. XOOPS, Mambo vb. gibi içerik yönetim sistemlerine entegre edilebilir. Ayrıca eklentileri de destekler.

Fiyat: Ücretsiz

php forum

6. bbPress

Eğer WordPress tabanlı bir web siteye sahipseniz, o zaman WordPress'in yaratıcısı tarafından yapılan bbPress'i bilirsiniz. WordPress.ord destekli sitenizde tartışma forumları kurmanıza izin verir. Güçlü geliştirme ekibi tarafından desteklenir ve iyi destek herkesin bbPress'i seçmesini sağlayabilir.

WordPress ve forum yazılımlarını entegre etmek istiyorsanız, bbPress ilk tercihiniz olabilir.
Forum yazılımını seçerken dikkat edilmesi gereken güçlü bir forum scriptidir. Ana vurgu, entegrasyon kolaylığı, kullanım kolaylığı, web standartları ve hızdır.

Fiyat: Ücretsiz

bbpress

7. Vanilla Forums

Vanilla Forums güçlü bir forum yazılımı çözümüdür. Tartışma forumlarına güç sağlamak için barındırılan ve açık kaynaklı bir topluluk forumu yazılımı sağlar. Bu script esnek ve kullanımı kolaydır. Vanilla, topluluk tarafından desteklenen çok dilli forum scripti olarak gelir.

Vanilla ile pozitif katılımı ödüllendiren özelleştirilmiş bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli (aylık abonelik bazlı)

vanilla forums

8. MyBB

MyBB en iyi ücretsiz PHP forum scriptlerinden biridir. Sezgisel bir tartışma panosu sağlar, böylece ziyaretçiler tartışmalara kolayca katılabilir ve yazılarını işaretleyebilirler.

MyBB, forum yöneticilerinin ve moderatörlerin tartışmaları kontrol etmesine ve forumu düzenli tutmasına olanak tanıyan satır içi düzenleme ve denetleme özellikleriyle çalışmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz

mybb forum

9. Simple Forum

Simple Forum, web sitenizin tamamını güçlendirmek veya bir grup insanla iletişim halinde kalmak için kullanabileceğiniz premium duyarlı topluluk forum yazılımıdır.

Birkaç dakika içinde benzersiz bir forum sitesi oluşturmanızı sağlayan güçlü özellikler ile çevrilidir. Web sitenizde tartışmayı etkinleştirmenin en basit ama güçlü yolu.

Fiyat: Ücretli

simple forum scripti

10. Flarum

Flarum en güçlü forum scriptlerinden biridir. Kullanıcılarınızın girdilerini birbirleriyle paylaşabilecekleri bir bilgi tabanı oluşturmaya yardımcı olur. Hızlı ve kolay kurulum sağlar.

Kayıp şifreleri kaydetme, imzalama ve geri almayı sağlayan bir kimlik doğrulama sistemi ile çalışmaktadır.
Basit ve çekici bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Fiyat: Ücretsiz

flarum forum scripti
En iyi Forum script dosyalarındaki bu listenin size son derece faydalı olduğunu umuyoruz. Bu yazı en iyi ve çok popüler forum yazılım çözümlerinden bazılarını içerir. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 4144 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 10 PHP Forum Scripti konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 10 PHP Forum Scripti ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 10 PHP Forum Scripti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "