En iyi 10 Ücretsiz Dosya İndirme Yöneticisi

En iyi 10 Ücretsiz Dosya İndirme Yöneticisi

İnternet Download Manager'a, ücretsiz kullanım için mevcut olan bazı alternatiflerimiz var. Bu yazıda internet üzerinden dosyaları daha hızlı indirmenizi sağlayacak ücretsiz indirme yöneticisi programlarını listeleyeceğiz.

IDM ne yapar? IDM olarak da bilinen Internet Download Manager, kullanıcının internetten çok daha kısa sürede ve ayrıca organize bir şekilde bilgisayar üzerinden dosya indirmesine yardımcı olan bir yazılımdır.

Daha fazla hıza sahip olmak için, bu yazılım yüklenebilir. Internet Download Manager, manifold ile indirme hızını artıracak bir yazılımdır. Sadece hız değil, aynı zamanda indirme işlemlerinizi ve dosyalarınızı daha iyi bir şekilde düzenlemek için birçok seçenek sunacak. Internet Download Manager genellikle dosyayı daha küçük bileşenlere veya parçalara böler.

Ve daha sonra bu parçalar eş zamanlı olarak tekdüze bir hızda indirilecek.

IDM indirme yöneticisi alternatifleri

Free Download manager

Free Download manager

Yaklaşık on yıldır yayındadır. En eski yazılımlardan biri ve aynı zamanda kullanıcılar arasında oldukça popüler. Ücretsiz İndirme yöneticisi, videoları daha hızlı indirme yeteneği ile piyasada daha yaygın olarak bilinir. Orbit Downloader, HTTP, MMS ve RTMP gibi bir dizi dosya formatını destekler.

Videolar YouTube, MySpace, Pandora ve RapidShare gibi çeşitli web sitelerinden indirilebilir. Orbit Downloader, Internet Explorer, Firefox ve Opera gibi çeşitli tarayıcıları destekler.

Bazı kategoriler altında, Internet Download Manager'dan bile daha iyi performans gösteriyor. Bazı temel işlevlerle birlikte gelir. Bunlar "Duraklat ve Devam Et" işlevidir. Bir kullanıcı, bir dosyanın indirilmesini engellemek için bu özellikleri kullanabilir ve ardından başka bir dosyayı çalıştırıp ardından bir önceki nesneyi tekrar başlatabilir. Bu program ile önceliklendirme için büyük bir özellik olarak görülebilir.

http://www.freedownloadmanager.org/

Download Accelerator Plus

Download Accelerator Plus (DAP), Orbit ile karşılaştırıldığında oldukça yeni bir yazılımdır, ancak oldukça verimlidir. Download Accelerator Plus'ın sahip olduğu güçlü nokta, dosyayı parçalara ayırma ve bunları eş zamanlı olarak indirme yeteneğidir. Download Accelerator Plus, birden fazla siteden indirilebilmesi nedeniyle dosya parçalarını hızlı bir şekilde indirir. Bu şaşırtıcı özellik, DAP'a aynı pazardaki bazı yazılımlardan üstünlük sağlar.

MAC ve Windows işletim sistemi için de kullanılabilir. Bunun üç versiyonu var. DAP hızlı bir şekilde dosyayı indirmek için internet üzerinden en iyi kaynağı bulmak gibi büyük bir yeteneği var. Çalışırken bir kaynağı daha yavaş bulursa, indirme için bir başkasına atlar, bu da kullanıcı için çok zaman kazandırır.

Videolar, Download Accelerator Plus ile kolayca dönüştürülebilir. DAP, kullanıcının videoları indirilmeye devam ederken aynı anda görüntülemesine izin verir. Internet Download Manager'dan farklı olarak kendi yöntemlerini tasarladılar. 250 milyondan fazla kullanıcı DAP'ı indirdi.

Diğer özellikler, dosyaları öncelik sırasına göre sıraya koymakta ve medya dosyalarını yönetmektedir. DAP ayrıca, kullanıcı tarafından indirilen dosya hakkında bilgi sağlar ve varsa, olası güvenlik tehditlerini belirler.

http://www.speedbit.com/dap/

Internet Download Accelerator

Internet Download Accelerator

Internet Download Accelerator (IDA), Windows işletim sistemi için WestByte Software tarafından geliştirilmiştir. Bazı yerlerde Download Master olarak da bilinir. IDA kurulduğunda, Internet Explorer, Google Chrome, Opera ve Firefox gibi makinede çalışan tarayıcılardan herhangi birine eklenebilir. İndirme işlemi için herhangi bir dosyadan çağrı yapılmadan IDA eylemi başlatır.

Internet Download Accelerator, URL'yi programa kopyala-yapıştır yaparakta indirebilir ve sonuçta indirme işlemini tetikleyebilir. En yüksek indirme hızı ve ayarlaması için hız kontrolü için bir sınırlama vardır.

IDA, dosyanın indirme hızını engellemeyen bağlantı bant genişliğini optimize eder. Dosya indirme işleminizi belirli bir süre için planlamak için "Zamanlayıcı" mevcut. Dosya türü otomatik olarak algılanabilir ve sonuç olarak kategorilere zahmetsizce yerleştirilebilir. Kategoriler önceden IDA'da önceden tanımlanmıştır.

IDA kullanarak dosyaları da arayabilirsiniz. HTTP, FTP ve HTTPS gibi tüm protokol türleri ile uyumludur. IDA piyasaya çıktığında, yazılımda bazı problemler vardı, ancak daha sonra geliştiriciler tarafından düzeltildiler ve bunu en verimli indirici yazılımlarından biri haline getirdiler.

IDA dikkat çekici zengin bir kullanıcı ile geliyor. Diğer benzer yazılımlardan daha iyi bir arayüz sağlayarak tecrübe edinin. Ayrıca, varsa, indirirken hataları nasıl düzelteceğiniz hakkında da bilgi verir. Aynı zamanda kendi başına bir medya oynatıcıya sahip. Duraklatma gibi diğer temel özellikler ve sadece bir tıklamayla indirme ve durdurma indirme işlemleri yapılabilir.

http://www.westbyte.com/ida/

FlashGet

Başlangıçta “JetCar” olarak bilinen FlashGet, inanılmaz indirme hızı için bir indirme yöneticisidir. İki versiyonu var, biri ücretli sürüm ve diğeri bedava, ancak reklamlar ile birlikte geliyor. FlashGet dosyaları farklı kaynaklardan dosya bölme yöntemi ile indirme yeteneğine sahiptir.

Yukarıda belirtilen yazılımlar gibi, FlashGet birçok protokolü destekler. Kullanıcı indirme işlemini çalıştırmak zorunda kalmadan, FlashGet otomatik olarak bunu yapar. Kullanıcı zaten tanımlanmış birçok kategoriyi bulabilir. Torrent dosyaları da bu yazılım ile desteklenir ve dosya indirme ile çoklu görevler mümkün olabilir.

Diğer bir ek özellik ise, dosya indirme işlemi biter bitmez, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri kontrol etmek için FlashGet tetiklenecektir. Herhangi bir yükleme sonrası bulunursa, hataların derhal giderilebilme özelliğine sahiptir.

Tabii ki, FlashGet yazılımı tarafından verilen hızın gerçekten etkileyici olduğunu ve kararlı bir yazılım olduğunu kanıtlıyor. İlginç bir şekilde, kaynakların optimum kullanımını sağlayan ve sistemi herhangi bir derecede etkilemeyen benzersiz bir tekniğe sahiptir.

FlashGet yazılımını esas olarak yukarıda belirtilen özellikler nedeniyle kullanan çok fazla kişi var. FlashGet kesinlikle kullanıcılara önerilebilecek bir yazılımdır.

http://www.flashget.com/en/download.html

JDownloader

JDownloader java platformu üzerine kurulmuştur. JDownloader ilk çıkışından hemen sonra öncelikle, indirme için hız sağlama konusundaki yetkinliği ile tanınan çok sayıda yükleme yaparak hızlı bir başarı elde etti.

Sadece Windows işletim sistemi ile uyumlu değil, aynı zamanda Linux ve Mac ile de uyumlu. Linux kullanıcıları için
JDownloader, Internet Download Manager için en iyi seçeneklerden biridir. IDM ile, bir kullanıcı tüm dosyaları birlikte indirir, burada JDownloader ile, kullanıcı birlikte indirilecek belirli dosyaları seçme gücüne sahiptir. Yani, tercih sebebi verilir. Her indirme işleminin yeni bir IP adresine sahip olması nedeniyle bekleme süresi kısılır.

Kurulum prosedürü de oldukça basittir ve yazılımın çalışması bilinçli bir şekilde çalışmayı çok kolay tutmuştur. JDownloader, IDM'ninkilerle çarpıcı bir şekilde benzer özelliklere sahiptir. Yani, IDM'yi bilen insanlar için ve IDM'nin benzer bir ücretsiz sürümünü istiyorlarsa, her zaman JDownloader'a gidebilirler. Açık kaynak kodlu bir dosya yükleyicidir, yani çok sayıda geliştirici yazılım geliştirmeye zaman ayırır ve diğer boyutları keşfeder.

JDownloader çoklu dil desteği ile birlikte geliyor ve çeşitli temaları destekleyebilir.

http://jdownloader.org/download/index

Free Rapid Downloader

Free Rapid Downloader

Free Rapid Downloader java'da geliştirilmiş diğer bir yazılımdır. Free Rapid Downloader (FDR), YouTube, Facebook gibi platformlardan dosya indirme konusunda uzmanlaşmıştır.
FRD'yi kullanmak için istediğiniz dosyanın URL'sini internet üzerinde almanız ve FRD'ye bırakmanızdır. Diğer tüm süreçler FRD tarafından halledilir.

Free Rapid Downloader, Internet Download Manager'a birçok nedenden ötürü bir alternatif olarak görülüyor. FRD tarihine kadar tüm indirmelerin bir kaydı olacak, onları kaldırmazsan. Gelecekte onlara başvurmanız gerekirse, bu özellik size yardımcı olacaktır. Yaklaşık 700 siteyi veya daha fazlasını destekler. Plug-in için düzenli olarak güncellemeler var. FRD'nin sağladığı ayırt edici özellik, dosyanın sunucuda mevcut olup olmadığını doğrulayacaktır.

Otomatik kapatma ve ayrıca CAPTCHA'yı tanıma için bir seçenek var. Windows dışında, Mac ve Linux ile de uyumludur.

Eğer FRD'nin büyük bir hayranı iseniz ve sadece onun işleyişiyle eğlendiyseniz, web sitelerinde bağış yapabilirsiniz. Arabirim farklı bölgelerdeki kullanıcılar için çoklu dil desteğine sahiptir.

http://wordrider.net/freerapid/download.htm

GetRight

GetRight çok uzun zamandır yayındadır. 1997'de piyasaya sürüldü. Bu noktada GetRight'ın ana özelliği, kullanıcıya kesintisiz indirme olanağı sağlamasıydı. Büyük bir indirme hızı elde etmek için, dosyanın birçok indirme kaynağı bulunacaktır.

GetRight'ın ‘Zamanlama’ daki ana gücü vardır. İndirme işlemleri, GetRight ile çok kolay gelen bir şeydir. İndirme işlemlerinizi, durdurarak ve devam ettirerek yönetebilirsiniz.

Dosya indirme sisteminize yarı yolda güç kesintisi olsa bile, GetRight, indirme işleminin durduğu noktadan devam eder, bu da kullanıcı için çok zaman kazandırır. Aynı zamanda bir "Kurtarma" seçeneği vardır. Makinenin indirme işlemi bittikten sonra kapanmasına izin vererek, bunun ötesine geçmektedir. GetRight'ı kullanarak her zaman daha sonraki bir nokta için indirme zamanlayabilirsiniz. Makineyi terk edebilir ve indirmeyi zamanlayabilirsiniz, GetRight internet bağlantısını açarak dosyayı sizin için alır.

BitTorrent dosyaları desteklenir ve yazılım da Mozilla ve Internet Explorer gibi çeşitli tarayıcılarla entegre edilebilir. GetRight sistemi malwarelerden koruyacak ve güvenlikle ilgilenecektir.

GetRight Yazılımı için ücretsiz bir sürümü ve ücretli bir sürümü var.

http://getright.com/

Free Download Manager

Free Download Manager, on yıldan beri piyasada. Free Download Manager (FDM) piyasaya sürüldüğünde, yazılım ücretli idi, ancak daha sonra ücretsiz indirme yazılımına dönüştürüldü. FDM, dosyaları "indirme işlemi sırasında" ve "indirme işleminden sonra" da organize etmede güçlü bir konuma sahiptir. Klasörler içinde klasörler oluşturmanızı sağlar. Böylece indirilen dosyaları yönetmede daha iyi.

Free Download Manager, HTTP, MMS ve FTP gibi yaygın protokolleri destekler. FDM, kullanıcının indirme durumunu görmesini sağlar, size indirme durumunuzu bildirecek bir ilerleme çubuğu ile birlikte gelir. Ayrıca BitTorrent dosyaları için destek ile birlikte geliyor. Bunu farklı makinelerde de kullanabilirsiniz.

Yazılımı her bir makineye tek tek yüklemeniz gerekmeden ve daha sonra yapılandırın. Tek yapmanız gereken diğer makinelerde taşınabilir bir versiyon oluşturmak; dinlenme yazılım tarafından halledilir.

FDM videoları indirebilir; Özellikle FLV formatındaki videoları indirme yeteneği oldukça şaşırtıcı. YouTube ve Google Video gibi video kitaplıklarından videolar tek tıklamayla kolayca indirilebilir. Ayrıca, videoları yaygın olarak kullanılan video dosyası biçimlerinin bazılarına da dönüştürebilirsiniz. FDM, kullanıcının tamamen indirilmeden önce videoları izlemesine izin verecektir.
Free Download Manager bulunabilir ğiğer ortak özellikleri apt dosyaları, çok dilli destek, indirirken kesintisiz indirme, trafik-ayarlamaları, ve tabii ki, bu indirme hızlandırarak temel özelliği ile birlikte gelir. Yazılım açık kaynaklıdır.

http://ccm.net/download/download-66-free-download-manager

Mipony

Mipony

Mipony, internetten dosya indirmek için yazılım, aynı zamanda ücretsiz ve istikrarlı. Mipony, Windows işletim sistemi için esas olarak. Mipony kullanarak Rapidshare dosyaları indirebilirsiniz. Aynı zamanda Megaupload, Hotfiles ve FileServe için de kullanılabilir. Toplu işlerde çalışıyor. Bir kullanıcının indirilen içerikten tamamen çıkabileceği indirme yöntemi, tamamen Mipony'de.

Mipony, her seferinde daha iyi olmak için zaman zaman birçok güncellemeyle geliyor. Arayüz oldukça iyi tasarlanmış ve minimum çaba ile çalıştırılabilir. Mipony, önceliklendirme üzerinde çalışır. Yazılım birlikte indirilebilecek dosya sayısına karar verecek ve bu arada kullanıcıya kullanıcılara önem sırasına göre sıralama seçeneği sunar.

Mipony, bağlantıların sunucularda mevcut olmadığını söyler. Mipony'de ayrıca Premium hizmetler de vardır. Ancak sadece mega boyutta dosyaları indirmeniz gerekiyorsa Premium Mipony'e ihtiyacınız olacak, aksi takdirde, ücretsiz olan normal sürüm, size daha iyi hizmet edecektir. Mipony ile bir farklılaştırıcı, Android Platformu için de kullanılabilir olması dolayısıyla mobil kullanıcıların da yararlanabiliyor olması. Android, Windows ve ayrıca Mac kullanıcıları için Mipony indirmesi var. Mipony ayrıca CAPTCHA Eklentileri ile de gelir. Tarayıcıya yerleştirme, bağlantıların tamamını tek başına bulabilme özelliğine sahip olduğu için çok kullanışlıdır.

http://www.mipony.net/en/download.php

EagleGet

EagleGet, Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. EagleGet ayrıca indirilmek üzere kullanılmak üzere güvenilir bir yazılımdır; herhangi bir kesinti olmaksızın size harika hızlar verecektir. EagleGet, "Multi-Threading" tekniğini yeteri kadar kullanır, bu da dosyaları parçalar ve daha sonra indirir.

Sistemin kilitlenmesi veya bulunduğunuz bölgedeki gücün bozulması gibi sorunlar da, indirme işleminin durdurulduğu noktadan devam edebildiği için EagleGet kullanılarak ele alınabilir.

En çok kullanılan tarayıcılar EagleGet tarafından desteklenir. Videolar indirilebilir ve hatta High Definition videolar desteklenir.
Videoların internetten, hatta HD'den bir ses formatına dönüştürülmesini sağlar. Virüs tehdidi ve kötü amaçlı yazılım kaynaklı güvenlik endişesi, EagleGet tarafından iyi bir şekilde denetlendiğinden emin olunur.

Video Sniffer olarak adlandırılan ve kullanıcının videoları reklamsız olarak indirmesini sağlayan özel bir özellik vardır.
İndirme hızı da EagleGet ile kontrol edilebilir. EagleGet ile yaklaşık 20 dil destekleniyor. Toplu indirme için uygun şekilde ayarlandığı gibi hızı kontrol eder. “TaskMonito”, kullanıcının yazılımdaki görevleri izlemesine izin veren bir özelliktir.

Bu yazılımın ilk sürümünde bazı hatalar vardı ama çoğu güncel versiyonda düzeltildi. Arayüz, programın minimum uzmanlığı ile çok rahat bir şekilde kullanılabilir.

http://www.eagleget.com/

http://download.cnet.com/EagleGet/3000-2071_4-75843811.html

Bu on yazılım kesinlikle piyasadaki en iyilerdir ve “Internet Download Manager” a alternatif olarak tavsiye edilir. Yukarıda belirtilen yazılımlardan ayrı olarak, ortalamanın üstünde performansa sahip olan bazı yazılımlar da vardır. Bu tür yazılımların isimlerini ve indirebileceğiniz linkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Go!Zilla Download Manager

http://www.gozilla.com/

Download Accelerator Manager

http://www.damdownloader.com/

Download Express

http://download.cnet.com/Download-Express/3000-2071_4-46310.html

Fresh Download

http://freshdevices.com/freshdown.html

Star Downloader

http://star-downloader.en.softonic.com/

Internet Download Manager - Dosya İndirme Yöneticisi
İlginizi Çekebilir

Internet Download Manager - Dosya İndirme Yöneticisi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile