Ogznet.com
En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı Paylaş:

En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı

En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı

Bir VPN hizmeti, hem özel hem de genele açık ağlarınızın güvenliğini sağlayarak internet erişiminizi koruduğu için web’e özel olarak göz atmanıza yardımcı olur. Basitçe söylemek gerekirse, bir VPN yazılımı, çevrimiçi kimliğinizi korur ve gizler. Bununla birlikte, piyasada çok sayıda ücretsiz VPN servisi bulunmaktadır. Daha güvenli ve gizlilik için bilgisayarınıza en iyisini yüklemelisiniz. Bilgisayarınız için için en iyi 10 ücretsiz VPN yazılımının bir listesi burada.

VPNxD'den aldığımız haberler neticesinde birçok ücretsiz VPN programının çalışmadığını tespit ettik. Yasaklı sitelere girişte kullanılan bu programların çalışan türevleri için burada yer alan inceleme makalesine göz atın lütfen.

İnternette gezinirken, verileriniz güvende değildir. Günümüzde internete erişim, güvenlik tehditleri, kötü amaçlı yazılım saldırıları ile verilerinizi elinizin altından çalabilecek diğer farklı türde siber suçlarla birlikte geliyor.
WiFi hotspot gibi herkese açık bir ağa her eriştiğimizde, verilerimiz güvenlik tehditlerine maruz kalıyor. Bilinçli bir internet kullanıcısı sürekli olarak verilerinin her an ele geçirileceğinden korkar. Ve bu sadece genel ağlar ile ilgili değildir.
Özel ağlarınız, WiFi hotspot bağlantısının veya internet bağlantısının olup olmadığına bakılmaksızın aynı risklere eşit şekilde maruz kalır.

Ayrıca, internette görünür ve tanımlanabilir olmak, hedeflenemeyen ve istenmeyen reklamları ve içeriği çeker. Güvenlik endişeleriyle ilgili artan farkındalık sayesinde, VPN (Sanal Özel Ağ) yazılımı, PC'nizin dünyanın farklı yerlerine güvenli bir şekilde bağlanmasına yardımcı olabilecek bir önlemdir. Ayrıca uzak masaüstüne, dosya ve klasörleri paylaşmanıza ve daha fazlasına erişmenize yardımcı olur.

Speedify

speedify vpnÜcretli ve ücretsiz sürüm olarak yapılabilecek en iyi VPN tercihi Speedify. Güvenli bir bağlantı ararken, aynı zamanda yüksek hıza sahip olmak Speedify ile mümkün. Türkiye dahil dünya genelinde 20 konumda bulunan 30 sunucu ile, bu VPN servisi bir seferde en fazla 5 cihazı desteklemektedir. Hız ve güçlü şifreleme ile bilinen bu VPN sağlayıcısı, maksimum performans elde etmek için tüm internet bağlantılarını kullanır. Örneğin; 3G/4G mobil veriye bağlıyken aynı zamanda kablosuz intertet bağlantısını birleştirebilir. Bu şekilde mümkün olan en iyi performansı elde etmek için çabalayabilir.

Hepsinden iyisi, ücretsiz plan ile (hatta bir abonelik üzerinden erişebileceğiniz) tüm sunuculara erişebilirsiniz.

Ücretsiz sürümün tek sınırlaması, yalnızca sınırlı miktarda veri indirebilmenizdir. Ücretsiz bir plana sahip olanlar için, 4 GB veri alırsınız, ardından 2. aydan itibaren 1 GB'a düşer. Speedify, VPN programları arasında en iyi tercihlerden biri olacaktır.

 

Windscribe

İşinde en iyi VPN yazılımını mı arıyorsunuz? Ayda 10 GB veri ve olağanüstü hız ile, Windscribe şüphesiz en iyilerinden biridir. Üç farklı tipte bağlantı modu ile birlikte gelir: UDP, TCP ve Stunnel üzerinden Stealth. Birincil iş, kullanılan verilerin tam izlerini, çıkış yapmanın 3 dakikasında kaldırmak ve böylece, yüksek düzeyde gizlilik sunmak olarak bilinir. Deneyimlerini Twitter üzerinden paylaşan kullanıcılara 5 GB'lık bonus sunar, bu da ayda ekstra GB katkısı olur. Aylık 15 Gb, VPN kullanıcıları için bu kadar aranan bir yazılım haline getiren ilk şey. Hepsi bu değil! Aynı zamanda, iyi bir deneyim için yerleşik bir engelleyici ve güvenlik duvarı sunuyor.

TunnelBear

İlk kez VPN hizmetlerini kullananlar için, TunnelBear ile başlamak mükemmel bir seçimdir. Her yıl yeni başlayanlar için 500 MB trafik ile kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Kullanımı kolay olmakla birlikte, deneyimlerinizi Twitter'da paylaşmanız için her ay 500 MB'lık bir ek kazanabilirsiniz. Çok fazla dosya indirmeyen ve daha çok video izlemeyen kullanıcılar için mükemmeldir. ABD, İngiltere ve Almanya, internet trafiğinin TunnelBear tarafından yönlendirildiği üç ülkedir. Dünya çapında 20'den fazla ülkede sunuculara sahip olduğu bilinmektedir. En iyisi, Verilerinizi snooperlerden güçlü bir şekilde koruyan güçlü şifreleme ile bilinir.

Hola Unblocker Free VPN

Bu, kısıtlamaları atlamanıza ve engellenmeksizin bölgenizdeki herhangi bir web sitesine erişmenizi sağlayan benzersiz bir VPN yazılımıdır. Basit ifadeyle, bölgenizdeki engellenen web sitelerini açmanıza ve yine de gizli kalmanıza izin verir. Henüz VPN hakkında bir şey duymayan amatörlerin bile kullanabileceği, kullanımı kolay bir araç. Yani, temelde ülkenizdeki engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar ve bu, sizi web sitesinin bulunduğu ülkenizin ağına bağlayarak yapılır.

Hola'yı tarayıcınıza bir uzantı olarak yükleyebilir, böylece doğrudan tarayıcınızdan kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bölgenizde engellenen en iyi web sitelerinin listesini görmek için küçük Hola düğmesine basmaktır. Bölgenizdeki 6 engellenen web sitesini gösterirken, "Popüler Siteler" yazan bağlantıyı tıklayarak engellenen web sitelerinin tam listesini görebilirsiniz.

VPNBook

VPNBook, premium bir sürüme yükseltme seçeneği olmayan tamamen ücretsiz bir yazılımdır. En iyi yanı, servislerde kısıtlama olmaması ve bant genişliğinde sınır olmaması.

Ama yine de, yeni başlayanların kullanabileceği bir yazılım değil. Tek sahip olduğunuz bir sunucu listesi ve geri kalanı, anlamaya gerek. Bu günlerde internete ücretsiz erişimle, şikayet edecek çok şeyiniz yok. Yazılıma takılıp kaldığınızda, forumdaki sorularınızın yanıtlarını veya web üzerinde destek alabilirsiniz.

İki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz - OpenVPN ve PPTP VPN.
İkincisi neredeyse tüm platformlarda çalışır, ancak hükümet ve içerik sağlayıcılar tarafından kolayca engellenebilir. Daha güvenli bir seçenek için, OpenVPN istemcisini ve VPNBook için yapılandırma ve sertifika paketini seçebilirsiniz.

Şirket sunucuları üç ülkede - Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da bulunmaktadır.

CyberGhost

CyberGhost, Windows PC'niz için piyasadaki en iyi ücretsiz VPN yazılımlarından biri. Hem ücretsiz hem de premium sürümlerde kullanılabilir ve kullanıcıları dünya genelinde 14 farklı ülkede bulunan sunucularına bağlar.

Olağanüstü müşteri destek hizmetleri ile birlikte kullanıcı dostu bir deneyim sunar. İnternetteki korsanlardan kimliğinizi ve her zamanki internet aktivitelerinizi gizlemenin süper yeteneği ile bilinir. Yazılım ayrıca IP adresinizi de uyararak verilerinizin güvende olduğundan emin olmanızı sağlar.

CyberGhost yazılımlarını düzenli aralıklarla güncellemesi ile bilinir ve güçlü güvenlik önlemleri sunar.
Diğer özellikleri arasında, ücretsiz sunuculara erişim, ayda 1GB trafik, 2 Mbps'ye kadar bant genişliği, kısıtlı kullanılabilirlik ve 6 saatlik kullanımın ardından zorunlu bağlantı kesilmesi mümkün.

Spotflux

Reklam destekli ücretsiz bir VPN hizmetidir. Özellikle ağır indirme veya çok fazla video izleyen kişiler için iyidir. Spotflux bağlantınızı şifreler ve web'e erişmenizi, verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmanızı sağlar. Bu yazılımla ilgili ilginç olan şey, verilerinizin yalnızca bilgisayar korsanlarından korunması değil, aynı zamanda internet şirketlerinin verilerinizi göz ardı etmesini veya herhangi bir keyfi DNS adresi ve IP adresi vererek tüm çevrimiçi etkinliklerinizi takip etmesini engeller.

Kısacası, PC'niz için zararlı olan siteleri engeller. Birden fazla platform üzerinde çalışır. Masaüstü varyantını indirmek istemeyen Chrome kullanıcıları için, Chrome web mağazasında ekleyebilebilecekleri bir uzantı var.

Bu web sitelerinde çerezleri izlemek için bir tarama çalıştırabileceğiniz bir gizlilik testi sunuyor. Bununla birlikte, çerezleri engellemek için yazılımın yükseltilmiş sürümüne ihtiyacınız olacak.

HotSpot Shield

Anchor Free'den HotSpot Shield, uzun yıllardır kullanılan en yaygın VPN yazılımlarından biridir. Ücretsiz VPN hizmetleri kategorisinde kullanıcılar arasında popülerliğini hala korumaktadır. Bu yazılımla ilgili en iyi şey, bir kez yüklendikten sonra, çalınan verileriniz üzerinde herhangi bir endişe duymadan, halka açık WiFi bağlantı noktalarından internete göz atabilirsiniz. Kısacası, verileriniz ve kimliğiniz kamu ağlarında bile tamamen güvenlidir. Yazılımın ana sayfanızda bazı zorlayıcı değişiklikler yapması ve hatta rahatsızlık veren bazı araç çubuklarını yüklemesi ile de bilinmektedir, ancak çevrimiçi iken gizlilik ve anonimlik arayanlar için oldukça etkilidir. IP adresinizi, İngiltere, ABD, Japonya ve Avustralya listelerini içeren açılır listeden herhangi bir ülke seçerek sanal tüneli kullanarak gizleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü sadece ABD tabanlı sunucular sunuyor ve Netflix veya Hulu'ya erişmek isteyenlerin premium versiyona yükseltmeleri gerekecek. Dahası, VPN bağlantısı yoğun saatlerde düşebilir (yoğun trafik saatleri). Ancak, VPN ile birlikte bir çok gizlilik aracıyla birlikte sunulduğunu düşünürsek, bu, çevrimiçi güvenlik arayanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Betternet

Hizmetleri tek bir tıklamayla etkinleştirebilirsiniz, böylece yeni başlayanlar için idealdir. Bağlandıktan sonra, web'deki herhangi bir web sitesine göz atabilir ve herhangi bir kesinti olmaksızın herhangi bir portala bağlanmanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, ISP güvenlik duvarını atlamanıza da olanak tanıyor, böylece kısıtlamalardan dolayı Facebook veya ISS'ye erişemeyenler, bu yazılım ile sorunsuz bir şekilde bunlara bile erişmenize yardımcı olacaktır.

Hem ücretsiz hem de premium sürümlerde kullanılabilir. Betternet tarafından sunulan güvenlik katları ücretli sürümde mevcuttur. IP adresini değiştirerek web'e anonim modda göz atmanızı sağlar. Şirket sınırsız veri sunuyor
ancak bağlanacak sunucuyu seçmenize izin vermez. Ücretsiz sürümü gizlilik ve güvenlik için yeterince iyidir. IP adreslerini rasgele sakladığından yükseltme gerçekten gerekli değildir.

İnternet, günümüzde bir ihtiyaç olarak yavaş yavaş ortaya çıkmış ve kamu ve özel ağlarda kullanımın artmasıyla birlikte, güvenlik tehditleri büyük endişe kaynağı oldu. Bunlar, verilerinizin izlenmesi veya çalınmasıyla ilgili herhangi bir endişeye yol açmadan, dünya genelinde herhangi bir yerde gizli ve güvenli bir şekilde göz atmanıza yardımcı olabilecek en iyi VPN yazılımlarından bazılarıdır. Bu nedenle, güvenilir bir addan VPN hizmetlerinden yararlanın.

Hide.me

Şirket, Kanada, Singapur ve Hollanda olmak üzere 3 ülkede bulunan ücretsiz sunucularla Malezya'da yerleşiktir. Servis sadece bir cihazla sınırlıdır. Bu VPN yazılımının en iyi yanı, sinir bozucu reklamlar ya da hız gecikmesi olmadan güçlü bir gizlilik sunmasıdır.

Hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde kullanılabilir. Ücretsiz sürüm ayda 2GB veri sunuyor ve PPTP, L2TP, SSTP ve IPsec protokolleri için destek sağlıyor. İnternet şirketlerinin internet aktivitelerinizi takip etmenin hiçbir yolu yoktur.

Hepsinden iyisi, şirket ayrıca, kendisinden bilgi isteyen tüm yetkilileri listeleyen düzenli aralıklarla bir şeffaflık raporu yayınlıyor.
 

İlginizi çekebilir

Windows'da VPN Nasıl Kurulur

Windows cihazınızda bir VPN'yi yapılandırın. Çoğu VPN sağlayıcısı, kullanımı son derece kolay olan uygulamalar sunarken, tek yapmanız gereken yazılımı indirmeni..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!