Ogznet.com
Ogznet.com
Image by Stefan Coders from Pixabay

En İyi 10 VPN Uygulaması 2020

Genel olarak en iyi VPN hizmetleri tüm internet trafiğinizi şifreler ve özel bir tünelden kendi güvenli sunucularına geçirir, böylece hiç kimse ne okuduğunuzu veya indirdiğinizi göremez. VPN denildiğinde ilk akla gelen yasaklı sitelere giriş oluyor ancak burada asıl amaç internette güvenliktir. Sizin için en iyi 10 VPN uygulamasını derledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

VPN nedir?

Daha önce VPN'leri hiç duymadıysanız, VPN nedir diyebilirsiniz. Sanal Özel Ağ (VPN), internet aktivitelerinizi yeniden yönlendirmek için bağlandığınız bir sunucudur.

Sunucu, IP'nizi tamamen gizleyebilir veya farklı bir konumda konumlanmış gibi görünmesini sağlayabilir. VPN kavramı son on yılda büyük ölçüde değişti. İlk kullanıma sunulduğunda, VPN'ler firmalar ve büyük işletmeler için tasarlandı. Şirket içinde bir VPN bulundurulursa, çalışanlar şirketin sunucusuna uzaktan erişebilir.

VPN'ler daha sonra bir kullanıcının gerçek online kimliğini gizlemek için geliştirildi. Günümüzde VPN'ler, bir kullanıcının kimliğini ve bilgilerini koruma yetenekleri ile biliniyor. Çevrimiçi sansürün artışıyla, VPN'ler yaygın bir şekilde popüler hale gelmiştir.

Çok basit bir şekilde, bir VPN (sanal özel ağ için kısa), konumunuzu, kimliğinizi ve IP adresinizi internetin geri kalanından gizlemenizi sağlayan akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarınız için indirebileceğiniz bir uygulamadır.

İşte en iyi VPN uygulamaları.

1. ExpressVPN

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Modem · Akıllı TV · Oyun Konsolu

ExpressVPNUltra hızlı ve inanılmaz derecede güvenli ayrıca kayıtları tutmaz. Test edilen en hızlı VPN. ExpressVPN dünyanın her yerinden video, müzik, sosyal medya ve daha fazlasına sınırsız erişim sağlamak için içerik sınırlandırmalarını ve sansürlerini ortadan kaldırır.

ExpressVPN, kullanım kolaylığı, hızı, 7/24 müşteri desteği ve cihazlar arasındaki uyumluluğu sayesinde neredeyse herkes için en iyi VPN'dir. Servisi Mac, Windows, iOS, Android, Linux ve hatta BlackBerry'de kullanabilirsiniz. Ayrıca Android TV'nize, oyun konsolunuza veya modeme de yükleyebilirsiniz.

ExpressVPN, tek tıklamayla başlatma seçeneğiyle kullanımı son derece basittir. Daha karmaşık ve gelişmiş seçenekler arayanlar için bir kill switch ve DNS sızıntı koruması da sunar. Ayrıca endüstriyel düzeyde şifreleme elde edersiniz ve hiçbir kayıt politikası yoktur.

Hesap başına sadece 5 eşzamanlı bağlantıya izin veriyor. Bu aynı anda tekhesap ve 5 farklı cihazdan VPN hizmetini kullanabilceğiniz anlamına gelir.

Not: Ülkemizden web sitesine erişim bulunmuyor VPN ile bağlanmanız gerekiyor..

2. NordVPN

 • Windows · macOS · Linux · Android · iOS · Akıllı TV · Modem

NordVPNGüvenli bir ağda hızlı sörf yapın. Kötü amaçlı yazılım koruması gibi ekstra özellikler içerir. Paranın karşılığını en iyi şekilde alabilirsiniz. NordVPN ile, gönderdiğiniz ve aldığınız tüm veriler şifrelenmiş bir tünel boyunca seyahat eder. Bu yolla hiç kimse özel bilgilerinize ulaşamaz.

NordVPN, Windows, macOS, Linux, Android ve iOS dahil olmak üzere tüm popüler platformlarda çalışır. Ayrıca akıllı TV'niz ve yönlendiriciniz dahil olmak üzere, tek bir hesap ile 6 cihaza kadar güvenlik sağlayabilirsiniz.

 • Quick Connect düğmesine dokunduğunuzda, VPN uygulaması o anda sizin için mümkün olan en iyi sunucu seçeneğini bulur.
 • Ortak Wi-Fi veya başka bir ağda gezinirken güvende kalın. NordVPN verilerinizi askeri sınıf şifreleme ile güvence altına alır.
 • NordVPN, 58 ülkede sunucular sağlıyor, nerede olursanız olun hızlı ve güvenilir VPN bağlantısı sunuyor.
 • Yayın akışı sağlayan web sitelerine, sosyal medyaya ve mesajlaşma platformlarına sansürsüz erişin.
 • Kill Switch teknolojisi, hassas verilerinizin kısa bir süre için bile ifşa edilmeyeceği güvencesi verir.

3. CyberGhost VPN

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Modem · Akıllı TV · Oyun Konsolu

CyberGhost VPN

Romanya ve Almanya merkezli CyberGhost, kullanım kolaylığı ve güçlü özellikleriyle popüler bir VPN uygulamasıdır.

Şirket 90 konuma yayılmış 5.000'den fazla sunucu ile Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamalar ile VPN hizmeti sunuyor.

VPN hizmeti, reklamları, izleyicileri ve kötü amaçlı web sitelerini engelleyebilir. Otomatik HTTPS yönlendirmesi her zaman en güvenli bağlantıyı açmanızı sağlar. İsteğe bağlı veri sıkıştırma, mobil cihazlarda tasarruf sağlayabilir.

Genel olarak, CyberGhost size çok makul bir fiyat için birçok sıradışı işlevsellik sunuyor.

Not: Ülkemizden web sitesine erişim bulunmuyor VPN ile bağlanmanız gerekiyor..

4. Surfshark

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Akıllı TV

Surfshark vpnSurfshark, gelişmiş özelliklere sahip, hem hızlı hem de güçlü bir VPN uygulamasıdır. Diğer VPN hizmetlerine nazaran fiyatları daha uygundur. Ancak ücretsiz deneme süresi yoktur.

Bu VPN hizmeti, OpenVPN UDP ve TCP, IKEv2 güvenlik protokolleri, AES-256 şifreleme ve bağlantınız başarısız olursa ayrıntılarınızın sızmasını durdurmaya hazır bir bağlantı sonlandırma anahtarını içerir. Acil Kapatma Anahtarı, VPN bağlantınızın kopması durumunda internet bağlantınızı kapatır. Bu sayede sürekli olarak korunursunuz. Piyasadaki en iyi şifreleme ile internetteki her hareketinizi koruyun. Verileriniz güvenli ve gizli kalır.

Surfshark uygulamasının arayüzü oldukça basittir. Uygulamanın arayüzünde Ayarlar simgesi ile birlikte 'Hızlı bağlantı' ve 'Tüm konumlar' için seçeneklerden başka hiçbir şey yok. Bu ayrıntı düzeyinin (veya eksikliğinin) bir avantaj mı yoksa bir dezavantaj mı olup olmadığı tamamen sizin bakış açınıza bağlıdır.

Bu VPN hizmeti ile ilgili en iyi şeylerden biri, aboneliğinizin sınırsız cihaz ve hizmetleri kapsamasıdır. VPN'nizi dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda (Windows, Mac ve Linux ile uyumlu), tabletinizde, cep telefonunda (iOS ve Android) ve Amazon Fire TV Stick'te tek hesap altında kullanabilirsiniz.

Surfshark, 30 günlük para iade garantisi sunar ve daha uzun bir süre taahhütte bulunmadan önce denemek için bolca zaman verir.

İlginizi
çekebilir

En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı

Yasaklı sitelere giriş

5. IPVanish

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac

IPVanish VPN hizmeti

IPVanish VPN hizmeti, 40.000'den fazla paylaşılan IP, 75'den fazla ülkede 1.300'den fazla VPN sunucusu ile sınırsız P2P trafiği, 10 eşzamanlı bağlantı ve 7/24 müşteri desteği sunar.

Uygulamalar güçlü, ancak bu öğrenilecek çok şey olduğu anlamına geliyor ve birkaç küçük kullanılabilirlik sorunu mevcut. Bazı konumlarda olduğu söylenen sunucular yapılan test kullanımında görünmüyordu ve iOS uygulamasında kill anahtarı bulunmuyor.

Uygulamanın mobil sürümünde bir sonlandırma anahtarının olmaması, bazıları için bir dezavantaj olabilir. Genel olarak, 10 eşzamanlı bağlantıya veya uygulamalarının gücüne ve yapılandırılabilirliğine ihtiyacınız varsa, bu VPN hizmetini satın alabilirsiniz. Ayrıca 7 günlük para iade garantisi bulunuyor.

IPVanish Mac, Windows, Android ve iOS dahil birçok cihazda kullanabilirsiniz. Masaüstü uygulamaları birçok seçenek sunuyor.

Not: Ülkemizden web sitesine erişim bulunmuyor VPN ile bağlanmanız gerekiyor..

6. Private Internet Access (PIA)

 • Windows · macOS · Linux · Android · iOS

Kayıt tutmayan bir VPN hizmeti olan Private Internet Access, bağlantınızı şifreleyip isimsiz bir IP adresi sağlayarak gizliliğinizi korur. Private Internet Access, 50'den fazla konumdan hangisini seçmeniz gerektiğini önererek size yardımcı olur. Bir VPN uygulamasından beklediğiniz gibi, Windows, Mac, Android ve iOS için özel uygulamaları var.

Private Internet Access, aynı anda 10 cihazda bağlantı kurmanızı sağlar. VPn, 32 ülkede 50'den fazla konumu kapsamaktadır. Tüm sunucular P2P desteklidir.

Windows, Mac, Android, iOS ve Linux için uygulamalar, Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı uzantıları ile birlikte, hizmet hemen hemen her platformda çalışabilir.

VPN bağlantısı koparsa sizi korumak için bir bağlantı sonlandırma anahtarına sahiptir.

İyi görünümlü tarayıcı uzantıları beklediğinizden daha fazlasını sunar ve VPN ile birlikte bir dizi gizlilikle ilgili ekstralar içerir (Flash engelleme, çerez temizleme, kamera ve mikrofon koruması ve daha fazlası gibi).

7. StrongVPN

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Modem · Kodi

StrongVPN, gizlilik ve güvenlik konusunda kendini kanıtlamış bir VPN hizmetidir. Aynı anda 12 adede kadar cihazınızı bağlayabilme özelliği sunar. Böylece masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı, cep telefonunuzu, tabletinizi ve çok daha fazlasını aynı anda güvenli bir şekilde internete bağlayabilirsiniz.

StrongVPN, bölge kilitlerini atlamak için mükemmel, sağlam performans gösteren bir VPN'dir. 26 ülkede, 46 konumda,  900 sunucusu vardır.

Not: Ülkemizden web sitesine erişim bulunmuyor VPN ile bağlanmanız gerekiyor..

İlginizi
çekebilir

En İyi 5 VPN Programı

8. Hotspot Shield

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac

Hotspot ShieldHotspot Shield, video izleme ve oyun oynamak için en hızlı, en güvenli VPN'dir. Gerçek IP adresinizi gizleyin ve tüm web trafiğinizi askeri düzeyde şifreleme ile şifreleyin, böylece kimsenin çevrimiçi olarak ne yaptığınızı kimse görmesin.

Hotspot Shield iyi bir ücretsiz VPN'dir, ancak ticari Hotspot Shield Premium çok daha iyidir. Aylık ücretli planlar ile sınırsız bant genişliği, 70'ten fazla ülkede 3.200'den fazla sunucuya tam erişim, 5 cihaza kadar bağlantı desteği, 7/24 destek sağlar.

Hotspot Shield yalnızca kendi Catapult Hydra protokolünü kullandığından ve artık OpenVPN gibi standartları desteklemediğinden, yönlendiricinize, oyun konsolunuza, Chromebook'unuza veya hizmeti kullanmak isteyebileceğiniz herhangi bir yere manuel olarak kuramazsınız. Bu, hizmetin yalnızca Windows, Mac, Android veya iOS uygulamalarını çalıştırabileceğiniz cihazlarda çalışabileceği anlamına gelir.

Sadece çok düşük bir fiyata normal hızlarda bir VPN hizmeti arıyorsanız, Hotspot Shield göz atmaya değer ve 7 günlük deneme ile hizmeti kendiniz test edebilirsiniz.

Her zamanki gibi, aboneliğin uzunluğunu artırarak aylık daha az ödersiniz. Ne kadar uzun plan satın alırsanız, uzun vadede o kadar az ödersiniz.

9. VyprVPN

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Modem · Akıllı TV · Oyun Konsolu

VyprVPN

VyprVPN size IP adresinizi değiştirme imkanı sağlayarak dünya çapında 70'dan fazla sunucu lokasyonların birinde yerel olarak gözükmenizi sağlar. İnternet sansürü uygulayan ülkelere seyahat ederken ve okul veya işyerleri gibi kısmi sınırlandırmalar uygulayan yerlerde bu VPN hizmetini güvenle kullanabilirsiniz. Engellenen web sitelerine, içeriklere erişimek ve yasakları atlamak için bu VPN hizmetini satın alabilirsiniz.

Özel Chameleon protokolü, Çin ve İran gibi VPN'i engelleyen ülkelerde bile çevrimiçi olmanıza yardımcı olabilir. Platform desteği, Windows, Mac, Android ve iOS uygulamalarından yönlendiricilere, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox ve daha fazlasına kadar her şeyi kapsar.

Web sitesinin engellemesini kaldırmaktan öte VPN hizmeti US Netflix ve BBC iPlayer'a kolay erişim sağlıyor.

10. Windscribe

 • iPhone/iPad · Android · Windows · Mac · Linux · Modem · Akıllı TV · Oyun Konsolu

Windscribe VPN'nin göze çarpan özellikleri, ayda 10GB'a kadar ücretsiz VPN hizmeti sunması ve aynı anda istediğiniz kadar cihaza bağlanmanıza izin veren makul fiyatlı bir ücretli VPN hizmeti olmasıdır. Diğer VPN hizmetlerinin çoğu aynı anda yalnızca 5 ila 10 arasında cihazın bağlanmasına izin verir.

Windscribe, yönlendiriciler ve Amazon Fire ve Kodi TV set üstü kutuları da dahil olmak üzere birçok platformla uyumludur. Hizmet, çok çeşitli bağlantı seçenekleri sunar, yüzlerce sunucuyla geniş bir coğrafi erişime sahiptir ve asgari düzeyde ilgi çekici bir kullanıcı arabirimi sunar.

Bitcoin ile Windscribe aboneliği için ödeme yapabilirsiniz ve hatta bir e-posta adresi bile vermeniz gerekmez. Hizmet Kanada merkezlidir. Tek özellik eksik, kullanım sırasında VPN bağlantısı kesilirse tüm internet etkinliğini durdurmak için bir sonlandırma anahtarıdır. Ancak Windscribe, yerleşik güvenlik duvarının veri sızıntısını önlediğini savunuyor.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz