En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımı

En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımı

/ Okuma süresi: 6 dk, 27 sn / Yorum (0)
A A A

Bugün "blog yazılımı" için arama yaparsanız, WordPress ilk göreceğiniz sonuçlar arasında yer alır. Ama bariz soru şu ki, bu sizin için geçerli olan tek seçenek mi? Yoksa en iyi seçim mi? Kullanabileceğiniz alternatifler var mı? Tabii ki, evet ve bu nedenle, ücretsiz olarak size sunulacak olan 10 WordPress alternatifi CMS'nin bir listesini hazırladık.

İlginizi Çekebilir
2018'in en iyi CMS Yazılımları

2018'in en iyi CMS Yazılımları

Doğru içerik yönetim sistemi iş yapmanın önemli bir parçasıdır. Operasyonunuzun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için, güvenilir bir içerik yönetim sistemine (CMS) ihtiyacınız var. Bunların çoğunu burada bulacaksınız ve bunların hepsi kendi içeri..

Bir blog yazarı olarak, WordPress İçerik Yönetim Sistemine (CMS) aşina olmalısınız. WordPress bugüne kadar en popüler ve yaygın olarak kullanılan blog platformudur. Bir blog yazarı için en çok tercih edilen seçenek haline geldi ve şu anda internet üzerinden milyonlarca blog yayınlanıyor. Her şeyden önce, ücretsiz, tamamen esnek ve tamamen özelleştirilebilir, indirmek için yüzlerce tema sağlar ve ayrıca eklentileri de vardır.

Mevcut WordPress blog platformunuzu değiştirmek istiyorsanız, blogunuzu yeniden oluşturmak veya yeniden tasarlamak, yeni bir blog başlatmak istiyorsanız, bu yazı tam olarak alternatif CMS veya blog platformu gereksinimlerinizi karşılamayı amaçlamaktadır.

Burada gösterilen CMS'lerin her biri birçok seçenek ve özellik ile birlikte gelir, ancak mevcut tüm gereksinimlerinizi karşılayanı seçmenizi ve gelecekteki taleplerinizi karşılamanızı tavsiye ederiz.
Bu yüzden 10 WordPress Alternatif CMS yolculuğumuza başlayalım.

En İyi 10 WordPress Alternatifi

1. Joomla

Joomla, dünya çapında milyonlarca web sitesi tarafından kullanılmakta olan popüler bir açık kaynak içerik yönetim sistemidir (CMS). Blogcular, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve hatta büyük organizasyonlar olsun, çeşitli web siteleri ve web özellikli uygulamalar oluşturmak için dünya çapında kolayca kullanılıyor. Joomla bir İçerik Yönetim Sistemi olmasına rağmen, aynı zamanda bir blog platformu olarak da kullanılabilir.

wordpress alternatif
2. Drupal

Drupal, en popüler açık kaynaklı içerik yönetim platformlarından biridir.
Günümüzde milyonlarca web sitesi ve uygulama, işlerini çevrimiçi ortamda yürütmek için Drupal'ı kullanıyor. Drupal kişisel bloglar ve hatta kurumsal tabanlı uygulamalar oluşturmak için kullanılabilir. Hayal edebileceğiniz herhangi bir web sitesi oluşturmanıza izin veren birçok tasarım, tema, modül ve eklenti sağlar. Bu özellik zengin web siteleri oluşturmak için platform sağlar.
Drupal ile çevrimiçi topluluklar, medya portalı, çevrimiçi mağaza ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

wordpress alternatifi
3. SilverStripe

SilverStripe CMS, web yöneticileri, web sitesi editörleri, tasarımcılar ve geliştiriciler tarafından kolayca kullanılabilen açık kaynaklı bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). SilverStripe çerçevesi olarak bilinen bir esnek web çerçevesi sağlar.
Geliştiriciler, zengin özelliklere sahip web siteleri oluşturmak için bu güçlü ayrı çerçeveyi kendi avantajlarına kullanabilirler. SilverStripe CMS, blog siteleri, iş siteleri, devlet web siteleri ve hatta kar amacı gütmeyen kuruluşlar için de kullanılabilir.

wordpress alternatifi

4. Movable Type

Movable Type, basit ama güçlü bir içerik yönetim sistemi olarak da çalışan profesyonel bir yayın platformudur. Güzel web siteleri ve bloglar oluşturmanızı sağlar. Movable Type ile canlı bir sosyal ağ bile oluşturabilirsiniz. Güvenliği sürekli iyileştirmek için çalışır ve yeni teknolojileri de dahil etmeye çalışır.
Yenilikçiliğin ruhunu canlı tutmak, son zamanlarda web sitelerinizin kalitesini, gücünü ve güvenliğini artıracak pek çok yeni özellik ile güçlendirilmiş olan en son sürümünü tanıttı.

wordpress alternatifi
5. Concrete5

Concrete5, güzel ve güçlü web siteleri oluşturabileceğiniz ücretsiz, açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir.
Concrete5, basit bir şekilde devrim yaratan web sitesi oluşturmak için bir platform sağlar. Herkesin web sitesini oluşturmaya başlaması çok kolay ve bu da saniyeler içinde. Düzenleme deneyimi, tıklama tabanlı değişiklik işlemi ile de kolaydır.
Ayrıca, gelişmiş web uygulamaları oluşturmak için geliştiricilere esnek ve sağlam bir çerçeve sunar. Concrete5, site sahipleri, web yöneticileri ve geliştiricileri için de harika bir deneyim.

wordpress alternatifi
6. ExpressionEngine

ExpressionEngine, dünyanın en iyi İçerik Yönetim Sistemlerinden biri haline gelmiştir.
Dünyadaki birçok web uzmanı ve tasarımcının tercihi. ExpressionEngine, işinize güç sağlamak için en iyi web sitelerini oluşturmanıza yardımcı olacak esneklik, güvenlik ve dünya çapında destek sağlar.

wordpress alternatifi
7. Unify

Unify'ın adının altını çizen gücü, onun sadeliğidir. Unify, herkes tarafından kullanılabilecek basit bir içerik editörüdür.
Unify, sunucu konumunuza yüklenir. Sitenin mevcut sayfalarındaki mevcut içeriği düzenlemeniz gereken küçük ve statik web siteleri için en uygunudur. Ayrıca site tasarımınızı ve semantik işaretlemenizi de korur. Düzenleme kolaydır ve ekipten tam destek alırsınız.

wordpress alternatifi
8. idevSpot

idevSpot, web siteleriniz için kolayca güçlü ve özelleştirilebilir PHP Blog oluşturmak için idev-Blog 1.0'ı getiriyor. Web sitenizde SEO dostu blog oluşturmanızı sağlar. Aynı zamanda güçlü, esnek ve kullanıcı dostu olan komut dosyasını kolaylaştıran temiz ve çekici bir minimalist yaklaşımı benimser. Idev-Blog'da PHP tabanlı betik 1.0, yeni ve deneyimsiz kullanıcıların bile bloglarını baştan sona tamamen oluşturabilecekleri şekilde yapılandırılmıştır. Önceden hazırlanmış şablonlar sunar ve kendi başınıza da oluşturabilirsiniz. Idev Blog'la daha fazlasını yapabilirsiniz.

wordpress alternatifi
9. Contao

Contao, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) sağlar.
Contao ile internet üzerinden web siteleri, bloglar ve web uygulamaları şeklinde kapsamlı bir profesyonel varlığa sahip olursunuz. Contao'yu tercih ettiğiniz CMS bakımı olarak kullanmak da kolaydır. Yüksek bir güvenlik standardı yaratan bir yapı sunar. Contao kullanarak SEO dostu web sitelerine sahip olursunuz. Ayrıca Canlı Güncelleme Servisi sunuyor. CSS framework, entegre modülleri de ilerletin.

wordpress alternatifi
10. Typepad

Typepad, tamamen güvenilir, tamamen esnek ve özelleştirilebilir site sahipleri, web yöneticileri ve tasarımcılar için bir blog platformu sağlar. Site oluşturma, güncelleme ve bakım için yayıncıya tam kontrol sağlar.
Özellikle el sanatları, yemek, stil, kıyafetler vb. blogcular için yararlı olabilir. Çok güzel temalarla da geliyor.

wordpress alternatifi
Bu En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımını beğendiğinizi umuyoruz, lütfen kullandığınız CMS veya bloglama platformunu yorumlarda paylaşın.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1005 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 10 WordPress Alternatifi CMS Yazılımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.