Ogznet.com
En İyi 10 WordPress Eklentisi Paylaş:

En İyi 10 WordPress Eklentisi

En İyi 10 WordPress Eklentisi

WordPress Olmazsa Olmaz Eklentiler

WordPress her ne kadar güçlü bir blog platformu ve milyonlarca blogcu tarafından kullanılıyor olsa da, yine de WordPress blogunuzu veya web sitenizi geliştirmek ve rakiplerinize üstünlük sağlamak için biraz daha çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu yazıda, En İyi 10 WordPress Eklentisini listeleyeceğiz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

WordPress ekletileri ile web sitenizin özelliklerini kolayca geliştirebilir ve çeşitli güvenlik sorunlarını çözebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar için arayüzde iyileştirmeler yapmanın yanı sıra, arama motoru optimizasyonu yapmanıza yardımcı olurlar.

Aslında, WordPress eklentileri sitenize birçok yetenek ekler ve sitenizi birçok güçlü ve kullanışlı özellik ile donatır.

Burada, sitenizi daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirecek ve mutlaka kullanmanız gereken 10 en iyi WordPress Eklentisini listeledik.

WordPress Eklentileri aşağıdaki gibi çeşitli kategoriler altında sıralanmıştır:

 • Önbellek Eklentisi
 • SEO eklentisi
 • Hepsi Bir Arada Eklentiler
 • Güvenlik Eklentisi
 • Yedekleme Eklentisi
 • AMP Eklentisi
 • Mobil Tema Eklentisi
 • İletişim Formu Eklentisi
 • Spam Karşıtı Eklenti
 • SSL Eklentisi

Bir WordPress blogu kullanıyorsanız veya yeni bir WordPress sitesi açmayı düşünüyorsanız, bu en temel WordPress eklentileri blogunuzu geliştirmek ve büyütmek için önemlidir.

Bu 10 en iyi ve olmazsa olmaz gereken WordPress eklentileri çeşitli amaçlar için iyi çalışır. SEO görevlerini yerine getirmekte, güvenlik konularını ele almakta, web sitesi performansını optimize etmekte, çeşitli iletişim formu seçenekleri sunmakta, anahtar kelime optimizasyonu elde etmekte, veritabanı yedeklemekte, bloglarınızda ilgili yazıları optimize etmekte ve diğer birçok görevleri yerine getirmektedir.

En İyi WordPress Eklentileri

O zaman aşağıda listelenen en iyi 10 WordPress Eklentisini inceleyelim; onları WordPress blogunuza veya web sitenize neden eklemeniz gerektiğine bakalım.

Wordpress Önbellek Eklentileri

Önbellek eklentisi blogunuzu hızlandırmak için kullanılır. İnsanlar bir sitenin hızlı yüklenmesini bekler.

Sitenizin yüklenmesi çok uzun sürdüğü zaman ziyaretçileri ve potansiyel müşterileri kaybedebilirsiniz. Araştırmalar, bir saniyelik gecikmenin dönüşümlerde %7'lik bir düşüşe neden olabileceğini göstermektedir.

Dahası, Google sayfa yükleme sürelerini algoritmasına dahil etmeye devam ediyor. Bu nedenle, blogunuzun yüklenmesi çok uzun sürerse, arama motoru sonuçlarındaki sıralamanızı kaybedebilirsiniz.

Bir Önbellek Eklentisi bu sorunu çözebilir ve WordPress sitenizi hızlandırabilir. En popüler WordPress Önbellek Eklentilerine bakalım:

W3 Total Cache - WordPress Önbellek Eklentileri

W3 Total Cache, sayfa yükleme sürelerini iyileştirmek için önde gelen bir WordPress eklentisidir. Basit bir önbellek eklentisinden çok daha fazla özellik ve fonksiyona sahiptir. Tamamen yapılandırıldığında, bu eklenti yüklenme süreleri üzerinde ciddi bir olumlu etki yaratır.

W3 Total Cache, web sitesi performansını artırmak ve indirme sürelerini azaltmak için Content Delivery Network (CDN) entegrasyonuyla birlikte gelir.

W3 Total Cache ile web sitenizin performansını artırabilirsiniz. Bu da, web sitenizin Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabileceğiniz anlamına gelir; bu da sizin için daha fazla ziyaretçi ve dönüşüm anlamına gelir.

W3 Total Cache ziyaretçilerinize sıkıştırılmış ve önbelleğe alınmış dosyalar sunar. Sunucunuzdaki yükü azaltmaya yardım eder ve web siteniz daha hızlı hale gelir.

W3 Total Cache, veritabanı önbelleği, sayfa önbelleği, nesne önbelleği ve tarayıcı önbelleği sunar. Çeşitli barındırma ortamları ile uyumludur ve CDN desteği ile birlikte gelir. HTML, JS ve CSS dosyalarının HTTP sıkıştırma seçenekleri vardır ve bant genişliğini %80'e kadar koruyabilir.

W3 Total Cache, WordPress için en iyi önbellekleme eklentilerinden biri olarak çalışır.

WordPress SEO Eklentisi

Arama motorları, çoğu web sitesi için büyük bir trafik kaynağıdır. Bu nedenle, WordPress sitenizin SEO çalışması, web sitenizin arama motorları sıralamalarında yükselmek ve daha fazla trafik, hit ve dönüşüm elde etmek için önemlidir.

Her ne kadar WordPress iyi kodlanmış ve SEO dostu olsa da, asıl avantaj WordPress SEO Eklentileri kullanılarak elde edilir.

Yoast SEO - Yoast SEO Free, SEO'nuzu yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir ve Yoast SEO Premium eklentisi ve uzantıları daha da fazla araç ve işlevselliğin kilidini açar.

Yoast SEO, tüm zamanların en çok indirilen WordPress eklentisi olarak geliyor. Aslında, SEO ihtiyaçlarınız için en iyi ve en kapsamlı çözümdür. Çok çeşitli özellikler içerir.

Yoast SEO, OpenGraph verileri, XML Site Haritaları ekleyebilir ve yayınlarınız ve sayfalarınız için SEO puanı oluşturabilir.

Kolay kurulum ve birinci sınıf işlevsellik sunar. Yoast SEO, içeriğinizi doğru bir şekilde optimize etmeye yardımcı olur. Daha iyi içerik oluşturmak için size yol gösterir.

Yoast SEO ile arama sonuçlarındaki sıralamanızı artırabilir ve WordPress sitenizi arama motorları için optimize edebilirsiniz. WordPress için tam bir SEO çözümü.

Yalnızca Meta etiketi eklemeleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda yazılar, sayfalar için özel yazı başlığı, Meta açıklaması ve ayrıca Meta anahtar sözcüğü eklemek için kullanabilirsiniz.

Yoast SEO ayrıca Google arama sonucu önizlemesini gösterir. Görüntüleri destekleyen XML site haritaları oluşturabilir. Hatta gelişmiş yapılandırma yeteneklerine sahiptir.

Örneğin, belirli bir yayını, sayfayı veya yayın türünü bir site haritasından kaldırabilirsiniz.

İçeriğiniz yayınlandıktan sonra arama motorunu bilgilendirir. Yoast SEO sosyal entegrasyona sahiptir ve WordPress yazılarınıza özel RSS altbilgileri ekleyebilir.

Hepsi Bir Arada WordPress Eklentisi

Hepsi Bir Arada WordPress Eklentileri çok sayıda farklı özellik ile birlikte gelir. WordPress sitenizi optimize etmek için kişiselleştirme araçları, gelişmiş güvenlik, hız optimizasyonu ve diğer çeşitli yetenekler sunarlar.

Hepsi Bir Arada Eklenti ile diğer çeşitli WordPress eklentilerini yüklemeniz gerekmez. Bu nedenle, WordPress sitenizi hızlı tutmaya yardımcı olurlar ve kullanıcılar için en yüksek performansı sunarlar.

Örneğin, hepsi bir arada eklenti WordPress sitenizde bir iletişim formu sağlar. İlgili yayınları gösterebilir ve diğer özelleştirme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, Hepsi Bir Arada Eklenti'de WordPress sitenizi birden fazla şekilde güçlendirmeye yardımcı olur, böylece farklı WordPress Eklentileri kullanmanıza gerek kalmaz.

En Güçlü ve Popüler Hepsi Bir Arada WordPress Eklentisine bakalım:

Jetpack - Jetpack, WP sitelerini daha güvenli ve daha hızlı hale getirmek ve trafiğinizi büyütmenize yardımcı olmak için WordPress uzmanları tarafından yapılmıştır.

Jetpack, en popüler WordPress Eklentileri arasında yer alıyor. Çoğu WordPress sitesinde bulunması gereken bir eklenti. Çok sayıda farklı özellik sunuyor.

Jetpack'in en önemli özelliklerinden biri, sitenizi trafik ve kişiselleştirme araçları ile WordPress.com'a bağlamanın yanı sıra gelişmiş güvenlik ve hız optimizasyonu sağlaması. Hatta iletişim formu işlevselliğine sahiptir.

Jetpack ile, hepsi tek bir yerde toplanmış, sorunsuz tasarım, pazarlama ve güvenlik elde edersiniz.

WordPress sitenizi baştan sona özelleştirmenizi sağlar. Jetpack, güçlü ve sezgisel özelleştirme araçları sunar. Yüksek hızlı görüntü ve video içeriği dağıtım ağı ile size yardımcı olur.

Jetpack, site istatistikleri ve analizleri ile çok sayıda başka pazarlama hizmetleri sunar. Otomatik sosyal medya kayıt ve programlamasını kolaylaştırır (önceden). İlgili içeriği ve site aramayı etkinleştirebilirsiniz. Google, Bing, Twitter, WordPress.com ve Facebook için SEO araçları var.

Brute force saldırı koruması, spam filtreleme ve kapalı kalma süreleri konusunda size yardımcı olur. Dahası, sitenizin günlük olarak yedeklerini alırsınız. Hatta kötü amaçlı yazılım taraması, kod taraması ve otomatik tehdit çözümü sunar.

Artı, ihtiyacınız olduğunda uzman desteği var. Soruları destek forumuna gönderebilir veya doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Hepsinden iyisi, Jetpack'in tüm temel özellikleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

İlginizi çekebilir

En İyi WordPress Eklentileri 2021

WordPress, kendi blogunuzu, firma veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. Profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza ve performansını ..

WordPress Güvenlik Eklentisi

WordPress Güvenlik Eklentileri, WordPress sitenizi mümkün olan en iyi şekilde korur. WordPress bazı güvenlik özellikleri sunsa da, özel bir güvenlik eklentisiyle neler elde edeceğinizi bir düşünün.

WordPress Güvenlik Eklentisi ile aşağıdaki yetenekleri elde edersiniz:

 • Dosya tarama
 • Aktif güvenlik takibi
 • Kötü amaçlı yazılım taraması
 • Güvenlik duvarları
 • Brute force saldırı koruması
 • Bir güvenlik tehdidi algılandığında bildirimler
 • Güvenlik Katmanları
 • Kara liste izleme
 • Giriş Sayfanızı Koruyun
 • WordPress Veritabanınızı koruyun

Bu yüzden, WordPress Güvenlik Eklentisinin başarabileceği çok şey var. Kişi WordPress Site Güvenliğini ciddiye almalıdır. Dahası, WordPress'in en çok saldırıya uğrayan CMS'lerden biri olduğu gerçeğini bilmelisiniz.

Yani güvende değilsin. Bir WordPress Güvenlik Eklentisi yükleyerek sitenizi koruyabilirsiniz. Burada, en iyi WordPress Güvenlik Eklentisinden birini sizinle paylaşıyoruz:

iThemes Security - iThemes Security, WordPress sitenizi güvence altına almak ve korumak için 30'dan fazla yol sunar.

iThemes Security, WordPress web sitenizi hackerlara ve davetsiz misafirlere karşı korur.

iThemes Security, WordPress web sitenizdeki çeşitli güvenlik sorunlarını çözmek için 30'dan fazla ürünle birlikte gelir.

Ayrıca, iThemes Security, eklenti güvenlik açıkları, zayıf şifreler ve eski yazılımlar gibi sorunlarla başa çıkmada güçlü bir odaklanmaya sahiptir.

iThemes Security, Pro versiyonunun yanı sıra ücretsiz olarak mevcuttur.

Ücretsiz sürümünün temel güvenlik özelliklerinin çoğunu barındırdığını ve web sitenizi güvenlik açıklarına karşı korumak için kesinlikle mükemmel olduğunu söylemeliyiz.

Gelişmiş güvenlik özellikleri arıyorsanız, Pro sürümünü alabilirsiniz. iThemes Security Pro birçok temel güvenlik özelliğini sunar.

İki adımlı parola doğrulamanın yanı sıra, güçlü parola uygulaması, kötü niyetli kullanıcıların kilitlenmesi, veritabanı yedeklemeleri de sunar. Üstelik hepsi bu kadar değil. iThemes Security Pro ile 30'a kadar güvenlik özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

WordPress Yedekleme Eklentisi

Siteniz saldırıya uğradığında veya sunucunuz çöktüğünde, kötü bir durumla karşı karşıya kalırsınız.

Peki çözüm nedir? Bu gibi durumlarda sizi kurtarabilecek tek olası ve mümkün yol düzenli WordPress Yedeklemeleri oluşturmaktır.

Web sitenize yapabileceğiniz en iyi şey. Yedekleme hizmetleri sunan ücretsiz veya ücretli WordPress Yedekleme Eklentilerini kullanabilirsiniz. WordPress web sitenizi veya blogunuzu düzenli olarak yedeklemek için en iyi yoldur.

Aşağıda listelenen WordPress Yedekleme Eklentisini kullanmaya başlayabilir ve sitenizi hemen yedekleyebilirsiniz.

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - UpdraftPlus, yedeklemeleri ve geri yüklemeyi basitleştirir. Dosyalarınızı ve veritabanı yedeklerinizi buluta yedekleyin ve tek bir tıklama ile geri yükleyin!

UpdraftPlus ücretsiz ve en popüler WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. UpdraftPlus ile WordPress sitenizin tam yedeklemesini alabilir ve bulutta saklayabilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

UpdraftPlus yedekleme eklentisi, zamanlanmış ve isteğe bağlı yedeklemeleri destekler. Yedeklenecek dosyaları seçebilirsiniz. UpdraftPlus, yedeklerinizi otomatik olarak Google Drive'a, Dropbox'a, FTP'ye, SFTP'ye, Amazon S3'e, Rackspace Cloud'a ve diğer birkaç bulut depolama hizmetine yüklemek için kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolay ve sezgiseldir. Daha az sunucu kaynağı kullanır.

UpdraftPlus ayrıca siteyi taşımak veya klonlamak için eklentiler içeren premium bir sürüm de sunar. Ayrıca, çoklu arama desteği ve çeşitli diğer özelliklerle birlikte veritabanı arama ve değiştirme gibi özelliklerle birlikte gelir.

WordPress AMP Eklentisi

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Eklentileri olarak bilinen AMP, herhangi bir mobil cihazdan kesintisiz web sitesi kullanılabilirliği sunar.

AMP Eklentileri ile, ziyaretçileriniz mobil cihaz kullanırken web sitenizin özelliklerinden tam olarak yararlanabilir.

Aslında, AMP optimizasyonu için, WordPress için AMP Eklentileri kullanabilirsiniz. Dahası, AMP Eklentileri kullanışlıdır ve Google’ın SEO algoritmasına web sitesi görünürlüğü sunar.

AMP Eklentileri, web sitenizin mobil bir cihaza anında yüklenmesini sağlar. PC'nizle aynı hız ve işlevselliğe sahip olursunuz.

Önde gelen AMP Eklentilerinden birini listeleyeceğiz.

AMP - AMP projesinin bu resmi eklentisi, platformun standart mekanizmalarıyla tamamen ve sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde WordPress ile AMP içeriğinin yayınlanmasını sağlar.

6. AMP

AMP for WordPress, WordPress sitenizi AMP için optimize eden en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Geniş bir uzantı seçeneği ile geliyor. Ayrıca, çok çeşitli tasarım özelleştirme seçenekleri eklendi.

AMP for WordPress'in bir diğer güzel yanı, hataları düzeltmek ve yeni özellikler eklemek için düzenli güncellemeler alıyor olmasıdır. AMP for WordPress, güvenilir, duyarlı ve çok yönlüdür.

AMP for WordPress'in en önemli özelliklerinden biri, WordPress sitesinin AMP tarafı için karşılıklı olarak özel sayfa tasarımları, içerik ve güncellemeler oluşturabileceğiniz Özel AMP Düzenleyicisidir.

WP site düzeninizi daha iyi kullanıcı deneyimi için özelleştirebileceğiniz bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucusuna sahiptir. Herhangi bir cihaza hızlı yükleme için Mobil Yönlendirme bile uygular. Bu nedenle, AMP for WordPress, Google SEO derecelendirmenizi iyileştirmeye yardımcı olur.

Hem ön tarafta hem de yönetici seviyesinde ustaca dizayn edilmiştir. Artı, AMP for WordPress, Carousel Galerileri ile YouTube video gömme özelliğini de destekliyor.

WordPress Mobil Tema Eklentisi

Mobil kullanım sayısı, masaüstü kullanımı geçtiğinden, kullanıcılarınıza en iyi çevrimiçi deneyimi sunmak için sitenizi mobil uyumlu ve duyarlı hale getirmek önemlidir.

Ayrıca Google, sitenizin mobil cihazlarda kusursuz çalışmasını da ister.

Mobil Tema Eklentisi ile, ziyaretçilerinizin sitenizde hızlı ve kolayca gezinmesini sağlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, Mobil Tema Eklentisi kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşır.

Mobil uyumlu ve duyarlı web sitesi önemlidir.

Burada, en popüler Mobil Tema Eklentilerinden birini listeliyoruz:

WPtouch - WPtouch, WordPress web sitenize mobil ziyaretçiler için otomatik olarak basit ve zarif bir mobil tema ekleyen bir WordPress mobil eklentisidir.

WPtouch, mobil ziyaretçiler için WordPress sitenize basit ve zarif bir mobil tema eklemenin en popüler WordPress Mobil Eklentisidir.

WPtouch ile, web siteniz için Google Mobil Testinden geçmenizi sağlayan mobil uyumlu bir sürümüne sahip olabilirsiniz. SEO ve mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmasını sağlamanızı sağlar. Mobil ziyaretçilerinize optimize edilmiş içerik sunar.

WPtouch, web sitenizin görünümünün birçok yönünü kişiselleştirebileceğiniz güçlü bir yönetim paneli sunar. Sitenizin hızlı, kullanıcı dostu ve şık sürümünü mobil ziyaretçilerinize ulaştırmanıza yardımcı olur.

Dahası, tüm bunlar tek bir kod satırında bile çalışmak zorunda kalmadan elde edilir. Dahası, normal masaüstü temanız bozulmaz ve mobilden gelmeyen ziyaretçileriniz için kullanılabilir durumdadır.

WPtouch, WPtouch Pro ile birlikte premium sürümde de mevcuttur. Bloglar, işletmeler ve hatta WooCommerce kullanıcıları için gelişmiş temalar sunar. Ayrıca, zengin reklamcılık seçenekleri, gelişmiş web font kontrolleri ve daha pek çok şey eklemeye devam eden birçok uzantı sunar. Ayrıca, profesyonel ekibinden destek en üst düzeyde bire bir alıyorsunuz.

İlginizi çekebilir

En İyi Sıralama için Bu WordPress SEO Eklentilerini Deneyin

WordPress altyapısına sahip web sitenizi, seçtiğiniz anahtar kelimeler için arama motoru sonuç sayfalarında en üst sıralarda görmek ister misiniz? Cevabınız eve..

WordPress İletişim Formu Eklentisi

WordPress Sitenize bir İletişim Formu eklemek ister misiniz?

WordPress sitenize bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. İletişim formu bir web sitesinin en temel unsurudur. Bu önemli ve gerekli bir iletişim aracıdır.

Müşterilerinize ve ziyaretçilerinize, telefonla veya canlı sohbetle uğraşmadan ve çok fazla zaman harcamadan hızlı bir mesaj göndermelerini sağlar. Mesaj hemen size ulaşır. Müşterilerinizle etkileşim biçiminizi geliştirir ve hatta spam koruması sunar.

Bir İletişim Formu Eklentisi ile müşterilerinizi sizinle iletişim halinde tutabilirsiniz.

Burada, size en popüler İletişim Formu Eklentilerinden birini listeliyoruz:

Contact Form 7 - Birden çok iletişim formunu yönetebilir, ayrıca basit biçimlendirme ile formu ve posta içeriğini esnek bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Form, Ajax destekli gönderimi, CAPTCHA, Akismet spam filtrelemesini vb. Destekler.

Contact Form 7, en eski ve en çok indirilen iletişim formu eklentisidir. Resmi WordPress Eklenti Dizini'nde bulunabilir.

Üstelik ücretsiz bir eklentidir ve istediğiniz kadar siteye yükleyebilirsiniz. Şık ve minimal.

Blogunuz için kararlı ve güvenilir bir temel iletişim formu oluşturmak en iyisidir. Contact Form 7 ile sınırsız sayıda form oluşturabilirsiniz.

Tarih, URL, mail adresi ve metin gibi alanlar ekleyebilirsiniz. Hatta CAPTCHA, dosya gönderimi, açılır menüler, radyo düğmeleri ve onay kutularını bile destekliyor. Formu basit kısa kodları kullanarak web sitenizde herhangi bir yere yerleştirmenize olanak sağlar.

Contact Form 7, yeni formlar eklemenize ve hatta mevcut formları ayarlamanıza olanak tanır.

Contact Form 7, HTML etiketlerini temel alan bir arabirim sunar. Ekstra metin veya görüntüler gibi form alanlarınız arasına özel öğeler eklemenizi sağlar.

Contact Form 7'nin bir diğer önemli özelliği de desteğidir. Dokümantasyon, destek forumu, SSS ve hatta bilgileri içeren eksiksiz bir web sitesi sunar.

WordPress Spam Engelleme Eklentisi

Spam, web sitenizde yaşanacak en tatsız şeydir, bu da gelen trafikte bir büyüme gördüğünüzde daha fazla olur.

En çok spam yorum şeklinde gelir. Yorumları denetlemediğinizde, yazılarınız ve sayfalarınız tonlarca alakasız içerikle (spam) doldurulur. Spam, genel SEO puanınızı kötü bir şekilde etkileyebilir.

Dahası, yorumların manuel olarak yönetilmesi süreci sıkıcı ve zaman alıcıdır. Diğer bir büyük dezavantaj, spam yorumlarının WordPress veritabanınızı doldurmaya devam etmesidir. Veritabanınızı yavaşlatır.

İşte burada Anti-Spam Eklentileri devreye giriyor. Anti-Spam Yorum Eklentilerini kullanabilir ve bu sinir bozucu spam yorumların önüne geçebilirsiniz. Burada, en iyi Anti-Spam Eklentilerinden birini sizinle paylaşıyoruz.

Akismet Spam Protection - Akismet, sitenizin kötü amaçlı içerik yayınlamasını önlemek için yorumlarınızı ve iletişim formu gönderimlerinizi küresel spam veritabanımıza göre kontrol eder.

Akismet, en uzun soluklu ve en popüler WordPress Anti-Spam Eklentilerinden biridir. WordPress'in arkasındaki ekip olan Automattic tarafından geliştirildi.

Akismet ücretsiz ve bulut tabanlı bir Anti-Spam WordPress eklentisidir. Resmi WordPress Plugin deposunda bulunmaktadır. WordPress'in varsayılan kurulumu ile birlikte otomatik olarak kurulur.

Akismet, spam yorumlarını değerlendirmek için bulut sunucular tarafından desteklenen bir web servisini kullanır. Bulut hizmetine, ücretsiz ve kurulumu kolay bir API anahtarıyla bağlanabilirsiniz. Servise kaydolduğunuzda edinilebilir.

Gelen tüm yorumlar Akismet Cloud Sunucularına yüklenir. Bu yorumlar daha sonra çok özelleşmiş algoritmalar kullanılarak geçerlilik açısından değerlendirilir.

Tüm spam yorumları kırmızı ile işaretlenir ve spam kuyruğuna kaydırılır. Temiz olanlar doğrudan yönetilir ve yayınlanır.

Eklenti, Jetpack ve Contact Form 7 eklentileri ile de bütünleşir.

WordPress SSL Eklentisi

HTTPS (HTTP Secure), bilgisayar ağı üzerinden iletişimi güvence altına almak için HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) yerine kullanılır. Bilgisayar korsanlarının ağınıza saldırmasını önler.

Bu nedenle, web yöneticileri web sitelerinin URL’lerini HTTP’den HTTPS’ye taşıyorlar. HTTPS bulunan web siteleri bir SSL Sertifikası kullanır.

SSL (Güvenli Yuva Katmanı), web sitesi bilgilerini sunucu ve tarayıcı arasında şifreler. URL’deki HTTPS ile elde edilir. HTTPS, bir web sitesinin güvenli olduğunu gösterir.

Web sitenizi müşteri bilgilerini (ad, adres, kredi kartı bilgileri vb.) toplamak için kullanıyorsanız, SSL Sertifikası kullanmanız gerekir. Ayrıca, Google SSL Sertifikasını bir sıralama faktörü olarak kullanmaktadır.

SSL, gelişmiş güvenlik, müşteri güveni ve yüksek Google arama sıralaması sunar.

SSL Eklentileri, sayfaları HTTPS'ye yönlendirmek için kullanılır. Zaman kazandırır ve tüm süreci temiz ve kolay hale getirir. Burada, en iyi SSL Eklentilerinden birini sizinle paylaşıyoruz.

Really Simple SSL - Really Simple SSL, ayarlarınızı otomatik olarak algılar ve web sitenizi https üzerinden çalışacak şekilde yapılandırır.

Really Simple SSL, tek tıklamayla SSL'yi etkinleştirir. SSL'yi minimum seçeneklerle basit tutmayı amaçlar.

Etkinleştirildiğinde, eklenti tüm siteyi SSL’ye taşır. Sitenizi HTTPS üzerinden çalışacak şekilde yapılandırır.

Site URL’sini HTTPS olarak değiştirilir. Böylece gelen tüm istekler HTTPS'ye yönlendirilir.

Kurulumu kolaydır. Really Simple SSL, içerik desteği, Sertifika süre sonu kontrolü, HTTP Sıkı Aktarım Güvenliği özelliğini etkinleştirme seçeneği, birinci sınıf destek ve daha birçok özellik sunan Premium sürümüde bulunmaktadır.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!