En İyi 16 Açık Kaynak Forum Scripti

En İyi 16 Açık Kaynak Forum Scripti

Forum, çevrimiçi bir topluluk yeri veya bir internet mesaj panosu veya belirli bir konuyla ilgili fikirlerin veya görüşlerin paylaşılabildiği bir ortamdır. Forumların artan popülaritesi ile herkes kendi forum sitelerini kurmak istiyor. İşte kendi forum topluluğunuzu kurmak istiyorsanız işte en iyi 16 açık kaynak kodlu scriptin listesi.

Bu script sıralamasında bazı özellikler, kullanılabilirlik ve diğer bazı kriterlere göre 1'den 16'ya sıralı olarak listelendi.

1. phpBB
phpBB en yaygın olarak kullanılan açık kaynak forum scriptidir. phpBB, PHP script dili kullanılarak yazılır ve MySQL veritabanını kullanır. Kurulumu çok kolaydır. Çok iyi ve kullanımı kolay bir yönetici kontrol paneli vardır. phpBB, herhangi bir sorunu çözmede size yardımcı olabilecek geniş bir geliştirme topluluğuna sahiptir. Kendi temanızı kolayca oluşturabilir veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok tema bulabilirsiniz. phpBB, tüm taleplerinizi yerine getirebilecek en iyi açık kaynak forum scriptidir.

2. bbPress
bbPress, WordPress'in yapımcıları tarafından yaygın olarak kullanılan açık kaynak forum scriptlerinden biridir. Bu WordPress'e çok benzer. Yönetici kontrol paneli, WordPress'in görünümü ve hissine çok benzer, bu yüzden kullanımı oldukça kolaydır. WordPress gibi
bbPress'in ayrıca geniş bir geliştirme topluluğu var ve birçok tema ve eklenti serbestçe kullanılabilir. Tek çekirdekli e-posta yanıt özelliğini bile desteklemiyor. Ama yine de bu sizin için daha iyi bir seçenek. BbPress'i mevcut WordPress blogunuza kolayca entegre edebilirsiniz.

3. Simple Machines Forum (SMF)
SMF çok güçlü bir açık kaynak forum scriptidir. Güçlü özel şablon motoru, mesaj panonuzun düzenini tam olarak kontrol etmenizi sağlar ve benzersiz SSI işlevi ile forumunuzun ve web sitenizin birbiriyle etkileşime girmesine izin verir. SMF, Mamboo, XOOPS, vb. gibi çeşitli içerik yönetim sistemleri ile entegre edilebilir. SMF ayrıca eklentileri de destekler. Eklentilerle SMF'ye daha fazla özellik ekleyebilirsiniz.

4. MyBB
MyBB, phpBB gibi herhangi bir forum script dosyasından kolayca geçiş yapmanıza izin veren en umut verici açık kaynak forum scriptlerinden biridir. Forumun özelliklerini genişletmenize yardımcı olan eklenti sistemini destekler.

5. SEO-Board
SEO-Board, hızlı, ücretsiz ve arama motoru dostu bir forum yazılımıdır. Küçük ve orta ölçekli bir forum için mükemmel bir çözümdür, ancak çok geniş ölçekli bir forum için ideal bir çözüm değildir. Dahili anti-spam desteği ve farklı dil desteği var.

6. Vanilla
Vanilla, çok esnek ve kullanımı kolay bir başka açık kaynak kodlu scripttir. Vanilla hem barındırılan hem de kendini barındıran bir seçenek sunar. Bu, değiştirilebilir, takılabilir ve çok dilli forum scripti. Bu sizin için çok şey yapabilen topluluk tarafından desteklenen bir script dosyasıdır.

7. FluxBB
FluxBB, geleneksel özellikli ağır forum yazılımının bazılarına daha hafif, daha hızlı bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Kullanımı kolaydır ve stabilite ve güvenlik açısından kanıtlanmış bir sicili vardır, bu da onu forum scriptinin ideal bir seçimidir. Hem PHP4 hem de PHP5'i destekler. Ayrıca MySQL, PostgreSQL ve SQLite veritabanlarını destekler.

8. PunBB
PunBB, gereksinimlerinizi karşılayabilecek hafif ve hızlı bir forum yazılımıdır. Ekstra işlevsellik, uzantılar aracılığıyla PunBB'ye eklenebilir.

9. Phorum
Phorum, 1998 yılında başlatılan orijinal PHP ve MySQL tabanlı açık kaynak kodlu bir forumdur. Basit ve kullanımı kolay bir script.

10. miniBB
miniBB, mevcut web sitenize kolayca entegre olabilen bağımsız bir açık kaynak uygulamadır.

11. IceBB
IceBB, PHP ve MySQL tarafından desteklenen ücretsiz ve açık kaynaklı bir forum veya tartışma panosudur.

12. FUDForum
FUDForum bir eklenti destekli açık kaynak tartışma panosudur.

13. XMB - eXtreme Mesaj Panosu
XMB, forumunuzu çalıştırmanız için gereken iyi özellikleri size sunar.

14. AEF - Advanced Electron Forum
AEF, listemdeki bir başka açık kaynak kod scriptidir.

15. UseBB
UseBB, listemdeki PHP4 tabanlı bir forum scriptidir. UseBB 2 projesi iptal edildi, bu yüzden forumunuz için UseBB 1'i kullanabilirsiniz.

16. Beehive Forum
Bir başka en iyi açık kaynak forum scripti

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile