Ogznet.com
Ogznet.com
Music vector created by pch.vector - www.freepik.com

Bilgisayar Oyunları İle Özdeşleşen Efsane Oyun Müzikleri

Ders çalışırken veya odaklanmaya çalıştığınız herhangi bir zamanda dinlemek için bazı harika bilgisayar oyun müzikleri vardır. Özellikle, bilgisayar oyunları oynamıyorsanız, oyun müziklerini dinlemenin ne kadar zevkli olabileceğini bilmiyorsunuzdur. PC oyun müzikleri, oyuncuların oyuna odaklanabilmeleri için tasarlanmıştır. Bu müziklerdeki her türlü ses efekti oyun oynarken sizi motive eder.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Burada derlenen PC oyun müzikleri tüm zamanların en iyi oyun müzikleridir. Özellikle odaklanmak için iyi bir arka plan sesi sunan mükemmel bir koleksiyondur. İşte unutulmaz oyun müzikleri.

1. Donkey Kong Country 2 (1995)

 

Listenin başında, tüm zamanların en sevilen oyun müzikleri arasında yer alan biri ile başlıyoruz. İlk Donkey Kong Country oyunu harika bir başlangıçtı, ancak devamında, daha iyi grafikler, daha çeşitli konumlar, inanılmaz sezgisel sırlar ve şimdiye kadar ki en harika oyun müzikleriyle her açıdan hayal üstüydü.

Bu kadar duyguyu bir oyun müziği haline getirebileceğini düşünmek harika bir şey ama besteci David Wise bunu gerçekleştirdi. İşlerinize odaklanmak için orta tempo bir müziğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için çoğunlukla iyimser ve iyidir.

2. Bastion (2011)

 

Bastion, felakete uğramış bir dünyayı yeniden canlandırmaya çalışırken “Çocuk” un peşinden koşan rol oynama unsurlarına sahip bir aksiyon oyunudur. Film müziği mükemmeldir ve Vahşi Batı'nın hissini verirken aynı zamanda iyimser his sunar ve sizi bir fantezi dünyasına götürür.

3. The Legend Of Zelda: The Wind Waker (2003)

 

Wind Waker’ın film müziği, İrlanda’da dış mekanlarda olma hissi veren bir ortam.

4. VVVVVV (2010)

 

Listeye biraz çeşitlilik eklemek için VVVVVV için bir soundtrack sunduk. Retro içeren bir platform oyunudur. Bunun 30 dakikalık film müziği, 80'lerin ilk konsollarında bulunan melodilerle dolu.

5. Assassin Creed II (2009)

 

Assassin Creed dizisi, on yıldan fazla bir zamandır çeşitli tarihsel ipuçlarını keşfetmenize yardımcı oluyor. Assassin Creed II de en iyilerinden biri, Rönesans dönemi İtalya'nın sesleriyle eşit derecede tarihi ve güzel bir film müziği sunuyor.

6. Super Meat Boy (2010)

 

Super Meat Boy film müziği sadece iyi hazırlanmış ve odaklanmanıza izin verecek kadar pürüzsüz bir tını sunarken biraz gerginlik de getirir.

Super Meat Boy, her seviye ışık ve karanlık dünya varyantına sahiptir. Oyunun yeni portlarının orijinaline göre daha farklı bir soundtrack özelliği olduğunu unutmayın.

7. Spyro 2: Ripto’s Rage! (1999)

 

Spyro klasik PlayStation oyunlarından biridir. İkinci oyunun müziği ziyaret ettiğiniz yerlerin eşleştirilmesi için bir fantezi unsuruna sahiptir. Bu, Spyro'nun yüksek enerjili oyununun, onunla birlikte devam etmesi için bazı harika fon müziği içerdiğini gösterir.

8. Fez (2012)

 

Gördüğü dünyanın aslında 2D olduğunu öğrenen Gomez'in hikayesini anlatıyor oyun.

9. Journey (2012)

 

Bu etrafta dolaşma ve keşfetme ile ilgili bir oyun ve birçok modern oyunun arka plandaki sesini sunar. Müzik, elbette, bu keşif için harika bir zemin sunuyor. Bazı filmlerde bile böyle bir film müziği yok!

10. Braid (2008)

 

Braid, tüm zamanların en popüler bağımsız oyunlarından biridir. Braid'de zamanı, müziği de etkileyecek şekilde geri sarmak suretiyle kontrol edersiniz. Diğer birçok oyun müziğinden farklı olarak, Braid’in müziği oyun için özel olarak yapılmamıştır. Geliştirici Jonathan Blow, oyunun ruh halini aktarmak için lisanslı müzik kullandı. Video oyunlarından hoşlanmasanız bile, bu dinlemeniz gereken bir film müziğidir.

11. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (1997)

 

Crash 2 oyununun müziği, Spyro’nun ki gibidir.

12. Banjo-Kazooie (1998)

 

Banjo-Kazooie, unutulmaz karakterleri, genişleyen dünyaları ve mükemmel müziği sayesinde N64'teki en sevilen oyunlardan biridir. Grant Kirkhope’un müziği, her bir dünyanın farklı bölgeleri için, o zamandan beri eşleşmeyen, kusursuz çapraz geçişler içeren çeşitli varyasyonlar sunuyor. Tuhaf, neşeli ve hemen çocukluğunuza geri götürecek. Biraz iyimser bir çalışma müziğine ihtiyacınız olduğunda bunu seçin.

12. Cuphead (2017)

 

Cuphead, 1930'ların çizgi filmlerini oynamaktan hoşlanan bir koşu ve silah oyunudur. Grafikler, karakter tasarımları ve hatta menüler, muhteşem bir el ile Disney'in ilk zamanlarından gibi görünüyor. Oyun müziği yaklaşık üç saat süren canlı caz, big-band ve ragtime müziğidir.

13. Animal Crossing (2001)

 

Animal Crossing, hayvanlarla dolu bir köyde insan yaşamını kontrol ettiğiniz huzurlu bir sosyal simülasyon oyunudur. Oyun günün her saati için benzersiz bir müzikle gerçek zamanlı olarak çalışır. Oyunun yıl boyunca çeşitli binalarda ve etkinliklerde oynayan çeşitli melodileri sayesinde, müziğin tamamı yedi saatin üzerindedir. Animal Crossing, güzel bir soundtrack ile rahatlatıcıdır. 

14. Sonic Mania (2017)

 

Sonic oyunlarında her zaman sağlam bir müzik duyarsınız. Sonic Mania, bazı klasik favorilerden oluşan bir koleksiyon sunar. Bu eğlenceli, hızlı ve harika müzik koleksiyonunda herkesin dinlemesi için bir şeyler vardır.

15. Super Smash Bros. (2014)

 

Smash Bros., onlarca oyun serisinden gelen karakterler, sahneler, öğeler ve müziklerle Nintendo’nun en büyük oyunlarından biridir. Donkey Kong, Star Fox, Pokémon, Fire Amblem ve daha pek çok oyun müziğinin remiksleri ve orijinalleri de dahil olmak üzere inanılmaz bir 15 saatlik melodiyi içeriyor.

16. Undertale (2015)

 

Undertale, kült olmuş klasik bir oyundur. Tek kişilik bir takım olarak hareket eden geliştirici Toby Fox, müzik dahil tüm oyunu hazırladı. Film müziği çeşitli ruh halleri ile ifade edilir. Kendinize bir iyilik yapın ve bu oyunu mümkün olan en kısa zamanda oynayın.

17. Secret of Mana (1993)

 

SNES döneminin en sevilen RPG'lerinden biri olan Secret of Mana, birkaç önemli farkla benzer oyunlardan kendini ayırır. Geleneksel sıra tabanlı bir oyun yerine aksiyona dayalı bir savaş sistemi ve üç oyuncuya kadar sorunsuz açılan özelliklere sahiptir.

18. Super Mario Odyssey (2017)

 

Mario Odyssey, geniş açık dünyalar, toplanacak çok sayıda nesne ve Mario'nun düşmanlarını kontrol etme yeteneği ile seriye çok fazla ihtiyaç duyulan tazeliği enjekte etti. Ayrıca, oyunun farklı bölgelerinde harika parçalar sunan bir oyun müziği de var.

19. Metroid Prime (2002)

 

Metroid Prime, popüler Super Metroid formülünü (yeni yetenekler topladığınızda yavaş yavaş açılan bir dünya) aldı ve mükemmel bir şekilde 3D'ye çevirdi. Oyun, Tallon IV'ün vahşi topraklarında kendinizi yalnız hissettiriyor ve müzik bunun içinde büyük bir rol oynuyor. Ürkütücü atmosferik arka plan parçalarından yoğun kavgalara, bu film müziği diğer gezegenleri keşfetmeye hazır olmanızı sağlayacak.

20. Persona 5 (2017)

 

Persona 5, bir RPG oyunudur. Unutulmaz bir karakter dizisi, kaygan bir sanat stili, harika zindanlar ve inanılmaz bir 100+ saat çalma süresi sunuyor. Oyunun soundtrack, caz etkilerini taşır, bu da onu iyimser yapar. Ayrıca, kasvetli, göze çarpan parçalar, rock ve daha fazlasını bulacaksınız.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz