Ogznet.com
Çalışma Hayatı için En Faydalı iPhone Uygulamaları Paylaş:

Çalışma Hayatı için En Faydalı iPhone Uygulamaları

Çalışma Hayatı için En Faydalı iPhone Uygulamaları

iPhone iş hayatında daha üretken olmak için en iyi araçlardan biridir. Ama binlerce üretkenlik uygulaması var ve hangisini kullanacağınızı nasıl bileceksiniz? Sizin için en iyi ve en faydalı iPhone uygulamalarını seçtik. Görmek için okumaya devam et.

Bir şeye devamlı olarak odaklanmak zordur. Forest, telefonunuz yardımıyla dikkatinizin dağılmasına ne kadar dayanabildiğinizi göstermeyi daha kolay hale getiriyor. Uygulamayı ne kadar uzun süre açık bırakırsanız (diğer uygulamaları engellerseniz), ormanınız o kadar büyür.

Geçici bir süreliğine telefonunu bırakıp gerçek hayattaki önemli şeylere odaklanmak istiyorsan Forest'ta bir tohum ekebilirsin. Zaman geçtikçe bu tohum büyüyerek bir ağaç haline gelir. Ama telefonunu kullanmadan duramaz ve uygulamadan çıkarsan ağacın kurur.

Başarı ve sorumluluk duygusu seni telefonundan uzak kalmaya teşvik eder ve zamanını daha iyi kullanmana yardımcı olur. Telefonunla dikkatini dağıtmayı bırak, kendini motive et ve daha çok şey başar.

Hareket halindeyken projeleri yönetmeniz gerekiyorsa, Wrike mükemmel bir seçimdir. Beklediğiniz proje yönetimi özelliklerini Gantt grafikleri, ödevleri, onay iş akışları ve zaman ve bütçe takibi gibi özelliklerle size sunar.

Wrike, proje yönetimi, planlama ve ekip işbirliği için güçlü bir bulut yazılımı aracıdır. Küçük, orta ölçekli ve Fortune 500 kurumsal şirketleri de dahil olmak üzere 15.000'den fazla kuruluş tarafından kullanılan Wrike. Wrike, Kuzey Amerika'nın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak Deloitte'un Teknoloji Fast 500™ Listesinde üst üste üçüncü kez yer aldı.

İşe odaklanmak ve yerine getirmek, ekrana bağlı neslimiz için gerçekten zor bir durum gibi görünüyor. Be Focused, bireysel görevleri kısa molalarla ayrılmış ayrı aralıklarla bölerek işleri halletmenizi sağlar. Motivasyonu ve odağı korumanın şaşırtıcı derecede etkili bir yolu. Görevler oluşturun, araları yapılandırın ve gün, hafta veya özel dönem boyunca ilerlemenizi takip edin. iPhone, iPad veya Mac'inizi kullanın ve cihazlarınız arasında görevleri senkronize edin.

Focused Pro ayrıca sizi uyanık tutacak bildirimler, alarmlar ve diğer ayarları sunar. Hatta bir Apple Watch uygulaması bile vardır, böylece hareket halindeyken görevleri takip edebilirsiniz.

Motive ve düzenli kalmak için hayatınıza bir oyun gibi davranın! Habitica, hedeflere ulaşırken eğlenmeyi kolaylaştırır.

Alışkanlıklarınızı, Günlük hedeflerinizi ve Yapılacaklar listenizi girin ve ardından özel bir avatar oluşturun. Avatarınızın seviyesini yükseltmek ve zırh, evcil hayvanlar, beceriler ve hatta görevler gibi özelliklerin kilidini açmak için görevleri kontrol edin. Birbirinizi sorumlu tutmak için arkadaşlarınızla canavarlarla savaşın ve altınlarınızı ekipman gibi oyun içi ödüllerde veya en sevdiğiniz TV şovunun bir bölümünü izlemek gibi özel ödüllerde kullanın. Esnek, sosyal ve eğlenceli Habitica, her şeyi başarmak için kendinizi motive etmenin mükemmel bir yoludur.

Habitica'dan tamamen ücretsiz olarak yararlanılabilir, ancak uygulama yapımcılarına destek olmak isterseniz, isteğe bağlı uygulama içi satın almalar ve abonelikler de sunuyor. Aboneliğiniz ne kadar uzun olursa, altın karşılığında o kadar çok mücevher satın alabilirsiniz!

Harvest ile hareket halindeyken zamanı kolayca takip edin, giderleri kaydedin ve faturaları yönetin. Dışarıdayken yeni bir zamanlayıcı başlatmak için zaman çizelgesini kullanın veya ofiste çalışırken bıraktığınız zamanı durdurun. Gider izleyici, siz giderleri girerken iPhone'la makbuz fotoğrafları çekmenize olanak tanır ve tüm kayıtlarınızı düzenli tutar. Profesyonel faturalar gönderin ve müşteriler bunları ödediğinde haberdar olun. Ekipler için ekip arkadaşlarınızın zamanlayıcılarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyin ve projelerde senkronize kalın.

Serbest çalışan biriyseniz, faturalandırma sürecinizi basitleştirmek için doğrudan uygulamadan fatura günlüğü ve faturalandırmayı da kullanabilirsiniz.

Bear, yazarlar, avukatlar, şefler, öğretmenler, mühendisler, öğrenciler, ebeveynler ve daha fazlası tarafından kullanılan odaklı, esnek bir not uygulamasıdır. Bear, hızlı bir şekilde yazmanıza ve her yerde paylaşmanıza ve şifreleme ile gizliliğinizi korumanıza yardımcı olacak hızlı düzenleme araçları ve dışa aktarma seçeneklerine sahiptir.

Evernote hala not alma uygulamalarının en iyisi olsa da, Bear güçlü girişimlerde bulunuyor. Özelliklerle şişirilmek yerine, hoş yazı karakterleri ve gelişmiş işaretleme özellikleri ile minimal bir arabirimi sunuyor.

Bear'ın dezavantajı, yalnızca iOS ve Mac’te çalışmasıdır. Ancak Apple ekosistemine çalışıyorsanız, bu sorun olmayacaktır. iOS için özel olarak tasarlanmış harika bir not alma uygulamasının tadını çıkarabilirsiniz. Apple Notes ve Evernote arasında bir seviye olarak düşünün ve tasarımıyla harika bir uygulama.

Çok sayıda harika iPhone mail uygulaması var, ancak bazılarının aklında güvenlik var. Edison Mail, Touch ID veya Face ID kimlik doğrulaması ile mail izlemeyi engeller.

Bunun ötesinde, birçok posta servisi, özel kaydırma seçenekleri, akıllı mail kategorizasyonu ve akıllı bildirimler ile entegrasyon elde edersiniz. Sayısız mail hesabınızı tek elden kontrol etmenin harika bir yoludur.

Sezgisel olarak tasarlanmış, basit kullanıcı arayüzü ile Edison Mail, mail deneyiminizi her zamankinden daha hızlı ve daha iyi organize etmek için tasarlandı.

Outlook, Yahoo, Hotmail, iCloud, Office/ Outlook 365, Exchange, AOL, Gmail ve IMAP* posta hesaplarını destekler.

The Getting Things Done (GTD) verimlilik sistemi, onu desteklemek için oldukça düzenli bir uygulama gerektirir. Ve Nirvana özellikle bu amaç etrafında inşa edildi. Özünde, bu bir görev yöneticisidir, ancak aynı zamanda bilgi yakalamanıza da olanak tanır. Konuma göre sıralayın ve bir sonraki görevinize odaklanın.

Nirvana Pro, sınırsız proje, alan ve referans listesi ile daha da fazla işlevsellik katıyor. Yinelenen görevler oluşturmak istiyorsanız, aynı zamanda profesyonel seviyeye de ihtiyacınız olacak. Bu özellikler olmasa bile, GTD meraklıları için burada bir ton kurumsal güç var.

Productive, olumlu, hayat değiştiren alışkanlıklar rutini oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz ve kullanımı kolay bir araçtır. Kişisel hedefler belirleyin, ilerlemenizi takip edin ve kendinizi yeni zirvelere ulaşmak için motive edin!

Bu uygulama, tüm alışkanlıkları geliştirmek ve sürdürmekle ilgilidir. İlk olarak, alışkanlıklarınız için öğeler oluşturun. Sonra tekrarlama aralıkları ayarlayın ve sabah, öğleden sonra veya akşam seçin. Sonunda başarılarınızı takip edin!

Productive, ne kadar iyi yaptığınıza dair ayrıntılı raporlar sunar, böylece siz de ince ayar yapabilirsiniz.

Productive uygulamasıyla neler yapabilirsiniz?

 • Kullanımı kolay bir arayüz ile alışkanlıklarınızı planlayın
 • Alışkanlıkları günün herhangi bir saati için programlayın
 • Günün her saati için akıllı hatırlatıcılar ayarlayın
 • Yararlı geri bildirimlerle takipte kalın

Microsoft’un not alma uygulaması, Microsoft Office’e eklenmiş bir eklenti olarak geldi. Ancak uygulama güncellemeleri birçok kullanışlı özellik ekledi ve şimdi en iyi not alma uygulaması için Evernote'a rakip oldu.

OneNote'la büyük bir etkinliği planlayabilir, yeni bir şeyler yaratma isteği geldiğinde anı yakalayabilir ve unutmamanız gereken önemli günlük işler listenizi izleyebilirsiniz. Doğrudan telefonunuzda notlar yazın, dijital bir çizim defteri oluşturun ve notları kaydedin.

En büyük avantajı, tamamen ücretsiz olmasıdır; yükseltme seçeneği yok. Ancak iPad için yerleşik eskiz desteği, güçlü organizasyon araçları ve OneDrive ile bulut senkronizasyonu da var.

Bu takvim uygulaması tamamen esneklikle ilgilidir. Sayısız görüş ve tema ile programınıza tercih ettiğiniz şekilde bakabilirsiniz. Ve iCloud, Google Takvim, Exchange ve diğerleri ile entegre çalışır, böylece tüm takvimlerinizi tek bir yerde görebilirsiniz.

Ayrıca widget ve etkileşimli bildirimler, herhangi bir etkinliğinizi unutmamanızı sağlar. Daha yeni bir iPhone'unuz varsa, etkinlikleriniz ve bildirimlerinizle etkileşimde bulunmak için 3D Touch'ı kullanabilirsiniz.

Trello’nun iPhone uygulaması, tüm proje ekibini veya kendinizi organize etmenize yardımcı olacaktır. Kanban stil organizasyonu, harika görsel iş akışları sağlar. Sadece ilerledikçe kartları yeni kategorilere sürükleyip bırakın.

Ayrıca her kartta kontrol listeleri oluşturabilir, diğer kullanıcılara kart atayabilir, teslim tarihlerini ekleyebilir, dosya yükleyebilir ve renk kodu görevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her kart kendi yapılacaklar listesi olarak hizmet verir ve Trello, hayatınızın çeşitli alanlarını yönetmek için harika bir uygulamadır.

Wunderlist, en sevilen üretkenlik uygulamalarından biriydi. Microsoft şirketi satın aldı ve uygulamayı yeniden adlandırdı.

Wunderlist ile beklediğiniz tüm özelliklerin aynısını alacaksınız: basit bir arayüz, kolay kullanım, akıllı öneriler, listeler ve bulut senkronizasyonu.

Aşağıda listelenen en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından daha fazla özellik sunmuyor, ancak tanıdık arayüz ve platformlar arasında kolay senkronizasyon hâlâ ilgi çekici.

Üretkenliğinizi artırmak, stresinizi azaltmak veya aklınızdaki bir şeyi unutmadan not almak istemeniz fark etmeksizin Microsoft To Do gününüzü planlamanızı ve hayatınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

Google Takvim hala en iyi verimlilik uygulamalarından biridir. Ve iPhone sürümünün tarayıcı tabanlı olandan daha iyi olduğu tartışılabilir.

Temiz arayüz, ne yaptığınızı ve hangi zamanda olduğunu görmenizi kolaylaştırır. Önümüzdeki günlerde ne olduğuna dair bir fikir edinmek için hızlıca geçiş yapabilirsiniz ve otomatik olarak oluşturulan görseller önemli etkinlikleri ön plana çıkarır.

Akıllı metin yorumu, programınızda yalnızca birkaç dokunuşla etkinlik almayı kolaylaştırır. Ve otomatik olarak Gmail'den bilgi aktarır, böylece davetleriniz, uçuşlar ve otel rezervasyonlarınız zaten takvimle bağlantılıdır.

Evernote'tan daha popüler bir verimlilik uygulaması yok. Yaşamın dikkat dağıtıcı unsurlarının üstesinden gelmek ve işte, evde ve ikisinin arasındaki her yerde daha fazlasını başarmak için notlarınızı, yapılacaklar listelerinizi ve programınızı bir araya getirin.

Masaüstü sürümünün tüm kurumsal gücüne ek olarak, iPhone uygulaması hareket halindeyken kolayca not almak için özellikler ekler. Tek tuşla not oluşturma, fotoğraf ekleme yeteneği, amaca yönelik bir kartvizit tarayıcı ve el yazısı desteği sadece buzdağının görünen kısmıdır.

Ayrıca daha fazla zaman kazanmak için notlarınızdaki hızlı işlemleri yapmak için 3D Touch'ı da kullanabilirsiniz. Basınca duyarlı eskiz, yeni iPhone teknolojisinden de yararlanıyor. Apple Notes'tan daha fazla güç istiyorsanız ve biraz daha karmaşık bir arabirime hazırsanız, Evernote iyi bir seçimdir.

Google Takvim iyidir, ancak Calendars 5 tonlarca farklı görünüm ve yerleşik yapılacaklar listesi işleviyle, sizi bir sonraki seviyeye taşıyor. Dil desteği, olayları hızlı bir şekilde eklemeyi kolaylaştırır; Siri ile bile etkinlikler oluşturabilirsiniz. Ve görev yöneticisi bu listedeki diğer bazı üretkenlik uygulamalarıyla karşılaştırıldığında nispeten basit olmasına rağmen, takviminizle aynı uygulamada olması gerçekten yararlıdır.

Calendars 5 akıllıdır, hem görevlerde hem de etkinliklerde mükemmeldir ve sahip olabileceğiniz herhangi bir iOS cihazında çalışır. Aradığınız takvim uygulaması.

Calendars 5 ucuz değil, ancak takviminizde çok fazla zaman geçiririyorsanız buna değer.

Genel olarak takım tabanlı proje yönetimi için tasarlanmış olsa da, Asana kendi görevlerinizi ve projelerinizi kategorize etmek için eşit derecede iyi çalışır. Düzenlemeye çalıştığınız kaç kişi ve proje olursa olsun, Asana'nın mobil uygulaması sizi görevde tutacaktır.

Görevlerinizi hem Kanban'da hem de standart görünümlerde kontrol etme yeteneğine sahip olmak, bunu esneklik isteyen insanlar için Trello'ya harika bir alternatif haline getirmektedir. Takvim ve yapılacaklar görünümleri de bunu çok yönlü bir proje yönetimi uygulaması haline getirir.

Bu çok yönlülük, onu en iyi organizasyon uygulamalarından biri yapan şeydir. Verilerinizi saklamak için pek çok yol sunar ve bunlara erişmek ve yönetmek için birçok yol sunar.

Geri dönmek ve okumak istediğiniz tüm makaleleri saklamak için Evernote'u kullanabilmenize rağmen, Pocket'in okuma deneyimi onu ayrı tutuyor. İster üretkenlik ipuçlarını toplayıp okuyor olun, ister favori bloglarınızda en yeni yayınları alıyor olun, Pocket bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

En son haberleri, makaleleri, haberleri, sporları ve videoları herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yayıncı veya uygulamadan kaydedin. Ardından sakin bir zamanda, odaklanma için tasarlanmış bir okuma, izleme ve dinleme deneyimi ile zihninizi canlandırın.

Resmi Gmail uygulaması; gerçek zamanlı bildirimler, birden fazla hesap için sunulan destek ve gelen kutunuzun tamamında arama yapma özellikleriyle iPhone veya iPad'inize en iyi Gmail kullanım deneyimini taşır.

Gmail uygulaması ile:

 • Sizi zor durumda bırakabilecek hatalardan kaçınmak için Göndermeyi Geri Alabilirsiniz
 • Birden çok hesap arasında geçiş yapabilirsiniz
 • Bildirim merkezi, rozet ve kilit ekranı seçenekleriyle yeni postalardan hızla haberdar olabilirsiniz
 • Anında getirilen sonuçlar, yazdığınız sırada görünen tahminler ve yazım önerileri ile postalarınızda daha hızlı arama yapabilirsiniz
 • Gelen kutunuzu hızla temizlemek amacıyla, arşivlemek/silmek için öğeleri hızlıca kaydırabilirsiniz
 • Yazdığınız sırada kişi adlarının Google rehberinizden veya telefonunuzdan otomatik olarak tamamlanmasını sağlayabilirsiniz
 • Google Takvim davetlerine doğrudan uygulamadan yanıt verebilirsiniz
 • Arşivleyerek, etiketleyerek, yıldız ekleyerek, silerek ve spam bildirerek postalarınızı organize edebilirsiniz
 • Ek gönderip alabilirsiniz
 • Profil resimlerini görüşmenin bir parçası olarak görebilirsiniz

Esnek zamanlama, özel tekrar programları, alt görevler ve birden fazla hatırlatıcı, iş yükünüzü TickTick ile yönetmenize yardımcı olur. Ancak bu sadece bir yapılacaklar uygulamasından daha fazlasıdır.

TickTick'in premium versiyonu, takvim entegrasyonu, özel akıllı listeler ve hatta Siri ile entegrasyon sunuyor. Ayrıca bir görev zamanlayıcısı sunar.

TickTick, tüm cihazlarınızda sorunsuz bulut senkronizasyonu ile güçlü bir yapılacaklar ve görev yönetimi uygulamasıdır. İster bir ajanda planlamak, notlar hazırlamak, alışveriş listelerini paylaşmak, bir ekipte işbirliği yapmak, hatta yeni bir alışkanlık geliştirmek için ihtiyacınız olsun, TickTick her zaman işlerinizi halletmenize ve hayatınızı yolunda tutmanıza yardımcı olmak için burada.

Bu listedeki en pahalı yapılacaklar listesi uygulaması olarak, Things 3’ün fiyat etiketi birçok kişiyi bu uygulamadan uzaklaştırabilir. Ama bu fiyat etiketi, sana büyük miktarda güç verir. Birkaç özellik ile sizi rahatlatacak ücretsiz bir plan yok; bütün paketi hemen almanız gerekiyor.

Uygulamadaki her şey, görevlerinizi sizin için çalışacak şekilde düzenlemenize yardımcı olmaya odaklanmıştır.

Alt görevler, tamamlama pasta grafikler, projeler, sürükle-bırak zamanlama ve organizasyon ve onlarca diğer özellikleri için başlıklar bu rekabet için zorlu bir uygulama haline getiriyor.

Çok iyi iPhone yapılacaklar listesi uygulaması olabilir. Masaüstü sürümü de en iyi Mac verimlilik uygulamalarından biridir.

Mevcut bir sürü yapılacaklar uygulaması var ve daha fazlası her zaman olacak. Ama Any.do her zaman listenin en iyisi olacaktır. Basit arayüzü, Google Takvim ve iCloud ile entegre bir AI asistanına entegrasyona kadar çok miktarda özelliğe sahiptir.

 

Any.do, iPhone'da sorgulamadan yapılacak en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından biridir. Tüm yapılacaklar listenizi, görevlerinizi, hatırlatıcılarınızı, takviminizi ve gündeminizi her zaman senkronize halde tutar, böylece asla bir şeyi unutmazsınız. Takvim entegrasyonu özellikle kullanışlıdır. Apple bir görev yönetim uygulaması tasarlayacak olsaydı, büyük olasılıkla Any.do gibi görünecektir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!