Giderek, millet, en sevdikleri müziğin keyfini çıkarmak için Apple Music ve Spotify gibi yayın servislerine yöneliyor. Buna rağmen, geleneksel karasal radyo istasyonları hayatta kalmıştır. İnternet ve dijital radyoların yükselişi sayesinde iPhone'unuzdan bu istasyonların çoğunun keyfini çıkarabilirsiniz.

App Store'daki temel uygulamalar ile radyo eksikliği konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak, bunlardan sadece birkaçı dikkate değer. Ve bunlardan biri, aşağıda göreceğiniz gibi içlerinde en iyisidir.

İyi Radyo Uygulaması Nasıl Seçilir?
Geleneksel radyo istasyonlarını dinlemek için bir uygulama seçerken dört kritik faktör düşünmelisiniz.

Öncelikle, uygulamanın istediğiniz kanalları sunduğundan emin olmak istersiniz. Yaşadığınız yere bağlı olarak, bu zor olabilir. En iyi radyo uygulamalarının çoğu ücretsiz olduğundan (yalnızca denemek gerekirse), bunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İkincisi, yerel kanallarınızın dışına çıkmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, çözümünüzün müzik, talk show, haber, spor ve daha fazlasını içeren çeşitli istasyonlar sunduğundan emin olun.

Ardından, yalnızca telefonunuzdaki en iyi radyo istasyonlarını canlı ve reklamlarla dinlemek istediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak premium çözümler bu düşünceyi değiştirebilir.
En faydalı radyo uygulama çözümleri, çevrimdışı dinleme veya podcast gibi ekstra özellikler sağlar ki, bu da ekstra ödeme anlamına gelse bile.

Son olarak, en iyi radyo uygulamaları, hataları düzeltmek ve yeni özellikler eklemek için sık güncellemeler almalıdır. Bu nedenle, App Store'da güncelleme almayan uygulamalardan kaçının.

1. TuneIn Radio

TuneIN Radio

TuneIn Radio, geniş, çeşitli kütüphanesi ve kullanım kolaylığı sayesinde en iyi radyo uygulamasıdır. Bugüne kadar, TuneIn müzik, spor, haber, konuşma ve hatta podcast dahil olmak üzere çeşitli formatlarda dünyanın dört bir yanından 120.000'den fazla canlı radyo istasyonu sunuyor. TuneIn istasyonlarını konum ve türe göre gruplandırır.
Ücretsiz bir TuneIn hesabı, en sevdiğiniz istasyonları gerçek zamanlı olarak dinlemeniz için gereken her şeyi sunar. Pandora ve diğer hizmetler aracılığıyla yapabildiğiniz gibi istasyonlar oluşturamasanız da, şu anda en sevdiğiniz müzikleri canlı olarak yayınlıyor olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
10 $ / ay TuneIn Pro aboneliği size daha sonra dinlemek için yayınları kaydetme olanağı verir. Bir premium abonelik ayrıca reklamsız müzik dinletir ve görüntülü reklamları kaldırır. Seçmeli sesli kitaplara erişim de mevcuttur.

Artıları:

 • Gerçekten ücretsiz bir servisi.
 • Sadece canlı istasyonları dinlemek istiyorsan.
 • Bir premium abonelik birçok özellik ekliyor.
 • IPhone ve iPad'de, ayrıca web ve diğer platformlarda kullanılabilir.

Eksileri:

 • İyileştirme arıyorsanız, TuneIn bir çözüm değildir.
 • Apple Watch desteği yok.

İndir: TuneIn Radio (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. iHeartRadio

iHeartRadio
iHeartRadio uygulaması, 800'den fazla canlı yayın ve yalnızca dijital radyo istasyonlarını içeriyor. Bu, istasyonlar daha çok Amerika Birleşik Devletleri'nde en popüler olanlardan. Diğer bir deyişle, bölgenizden isabetli bir yerel istasyon arıyorsanız, olasılıklar oldukça iyidir.
IHeartRadio'daki içerikler arasında müzik, haber, podcast, spor, konuşma ve komedi programları bulunur.

Canlı radyo istasyonları sunmanın yanı sıra iHeartRadio, bir şarkıya veya sanatçıya göre özel istasyonlar oluşturmanıza da olanak tanır. Ayrıca, dinleme geçmişinize dayalı içerik sunan bir “Favorilerim Radyo” istasyonu da oluşturabilirsiniz.

Bugüne kadar, iHeartRadio ayrıca iki premium abonelik planı sunuyor: 5 $ / ay iHeartRadio Plus ve 10 $ / ay için iHeartRadio All Access.

Birincisi size radyodan şarkıları anında tekrar oynatma ve ardından devam eden canlı radyo istasyonuna geri dönme yeteneği verir.
İkincisi, iHeartRadio Plus'ın işlevsel olarak bir araya getirdiği interaktif radyoyu kişisel müzik koleksiyonu ve kütüphanesi ile birleştirir. Çevrimdışı dinleme de mümkündür.

Artıları:

 • Müthiş, kullanımı kolay bir arayüz.
 • Çok sayıda premium teklif.
 • Temiz özelleştirme araçları.
 • IPhone, iPad ve Apple Watch'da ve diğer platformlarda kullanılabilir.

Eksileri:

 • Sınırlı kütüphane, bu yüzden en iyisi değil.
 • Şirket, Mart 2018'de iflas koruma başvurusunda bulundu.

İndir: iHeartRadio (Ücretsiz, abonelikler mevcut)

3. MyTuner Radio

MyTuner Radio
MyTuner Radio ilk kez 2012 yılında piyasaya sürüldü. O zamandan beri, erişim sürekli olarak büyüdü ve şu anda dünya çapında 50.000 radyo istasyonu bulunuyor.
Servis, birden fazla platformda 200'den fazla ülkede mevcuttur. IPhone'un yanı sıra, servisi Apple TV, Apple Watch, Android, web'de ve otomobil pazarında bulabilirsiniz. Ayrıca bir milyondan fazla podcast'e erişim sunmayı vaat ediyor.

Şu anda, myTuner Radio diğer hizmetlerde bulunan çevrimdışı müzik dinleyebilmek gibi özelliklerden  yoksundur. Ek olarak, tek premium seçenek, uygulama içi reklamları kaldırabilme özelliğidir.

Artıları:

 • İstasyonların artan listesi.
 • Etkileyici podcast dizisi.
 • Uluslararası kapsamı.

Eksileri:

 • Birkaç ekstra.
 • Çevrimdışı dinleme yok.

İndir: myTuner Radio (Ücretsiz)
İndir: myTuner Radio Pro (3 $)

4. NextRadio

NextRadio ile, canlı yerel FM radyo yayınlarını ve bölgenizin dışındakileri yayınlayabilirsiniz. 2017'de yalnızca iOS cihazlarda başlatılan hizmetin kullanımı tamamen ücretsizdir.

NextRadio’nun yörüngesindeki istasyonlar arasında müzik, konuşma, spor, komedi ve haber içerenler var.

NextRadio’nun en göze çarpan özelliklerinden biri de Canlı Rehber’dir.
Bu, her istasyonda bir şeyler aramak yerine, gerçek zamanlı olarak yerel istasyonlarda gerçek zamanlı olarak oynananları görmenizi ve seçmenizi sağlar. Bunu yaparken, Canlı Kılavuz arayüzü daha iyi müzik keşfi için albüm resmi ve program ayrıntılarını görüntüler.
NextRadio, bu listede seçilen akıllı telefonlarda kurulu FM çipleriyle çalışan tek çözümdür. Bu entegrasyon, bölgenizdeki herhangi bir FM kanalını, geleneksel radyo kutularında olduğu gibi dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

Mevcut iPhone'larda FM yongaları yok, bununla birlikte NextRadio sadece müzik akışı müziği sunabiliyor. Hizmeti destekleyen istasyonların sayısı bilinmiyor.

Artıları:

 • Kullanımı kolay.
 • Büyük bir "temel" hizmet.

Eksileri:

 • IOS cihazlarda sınırlı erişim.
 • Premium özellik yok.

İndir: NextRadio (Ücretsiz)

Müzik Dinlemenin En Sevdiğiniz Yolu Nedir?
IPhone'unuzdaki en sevdiğiniz radyo istasyonlarını dinlemek için sayısız çözüm var. TuneIn Radio, muhtemelen en çok beğeneceğinizlerden biridir. 
Her gün saatlerce eğlence sağlamak için 100000 istasyon sunuyor ve çok sayıda ekstra.

IPhone'unuzda müzik dinlemenin daha fazla yolunu mu arıyorsunuz? Apple Müzik, Spotify veya Amazon Müzik'i düşünmek isteyebilirsiniz. Ayrıca premium müzik hizmeti sunan Pandora da var.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3783 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 4 iPhone Radyo Uygulaması Karşılaştırması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 4 iPhone Radyo Uygulaması Karşılaştırması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 4 iPhone Radyo Uygulaması Karşılaştırması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "