Kullanabileceğiniz en iyi iPhone şifre yöneticilerine bir göz atalım.

Şifre yöneticileri dijital hayatınızı büyük ölçüde basitleştirir. Tüm çevrimiçi hesaplarınız için uzun şifrelerin oluşturulmasını sağlayan tek bir şifreyi hatırlamanız yeterlidir.

Bankacılık veya kredi kartı bilgileri gibi diğer özel bilgileri depolamak için bir şifre yöneticisi de kullanabilirsiniz. Ancak bir şifre yöneticisi seçmek zor bir karar olabilir. Pek çok iyi ücretli ve bir avuç ücretsiz seçenekle, hangisi daha iyi?

Şifre Yöneticisi Seçme
Mevcut birçok şifre yöneticisi var ve hepsi hemen hemen aynı görevi yapıyor. Aylık bir ücret ödemeniz, pahalı bir lisans satın alma veya tamamen ücretsiz bir çözüm satın alma fikri ağır basar.
Parola yöneticileri, hayatınızı kolaylaştırmak ve hesaplarınızı güvende tutmak için tek bir parola arkasında birçok parola depolar.

Bunu düşünerek, her zaman kolaylık temelinde bir şifre yöneticisi seçmelisiniz. Her an tüm cihazlardan da şifrelerinize erişme (Mac, Windows, Chromebook ya da anlaşılmamış Linux dağıtımı) ve mobil cihazınızdan (bu durumda iOS) hepsinin en önemli özelliğidir.

İdeal olarak, basit bir kopyalama ve yapıştırma ile herhangi bir cihazdan şifre ekleme ve düzenleme olanağına sahip olursunuz. Bunu göz önünde bulundurarak, aşağıda her uygulama açıklamasında ilgili uyumlu platformları listeledik.
Seçtiğiniz şifre yöneticiniz birincil platformlarınızda iyi bir şekilde desteklenmiyorsa, oradan ayrılmanız ve başka bir şey aramanız gerekir.

1. iCloud Keychain

iCloud Keychain
Uyumluluk: iOS, macOS (yalnızca Apple cihazları)

iCloud Keychain, Apple’ın şifre yöneticisidir ve iOS’ta yerleşiktir. Apple ilk olarak birkaç yıl önce, Safari tarayıcısında kullanımı sınırlı olan özelliği tanıttı.
Apple, eleştirmenleri dinledi ve iOS 11, özelliğin web tarayıcısının ötesine geçtiğini ve sistem düzeyinde cihazlara entegre edildiğini gördü.

Özelliğe erişmek için Ayarlar> Hesaplar ve Şifreler> Uygulama ve Web Sitesi Şifreleri'ne gidin. Burada yeni şifreler ekleyebilir ve Safari’ye yanlışlıkla kaydettiğiniz eskileri silebilirsiniz. Bir uygulama veya web sitesinin burada kayıtlı bir şifre varsa, iOS, giriş yaptıktan sonra klavyenin üstündeki QuickType çubuğunda bunu önerecektir.

iCloud Keychain için iki dezavantaj vardır. Birincisi, şifrelerinizin listesinin Ayarlar menüsünde üç kat derinliklerine gömülmesidir (özel bir ana ekran kısayolu harika olacaktır). Diğeri ise iCloud Keychain'in sadece Apple cihazlarda çalıştığıdır. iPhone'lar, iPad'ler,
ve MacBook'ların hepsinde fakat Windows cizhazları veya Android akıllı telefonlarda çalışmaz.

Bu, Apple kullanıcıları için harika bir ücretsiz çözümdür ve bir zamanlar olduğundan çok daha iyi. Ancak yine de biraz rahatsız edici ve Mac kullanmıyorsanız faydasızdır.

2. 1Password

Uyumluluk: iOS, macOS, Windows, Android

Muhtemelen kendi türünün en tanınmış uygulaması, 1Password, 2006'dan beri yayında. Bir noktada uygulama, platform başına tek bir lisans kullanmıştır, ancak bu, tek bir kullanıcı için ayda 3,99 ABD dolarından başlayan daha esnek bir abonelik modeline taşınmıştır.

1Password, birden fazla kasa, özel alanlar ve Dokunmatik Kimlik desteği, farklı öğeler için kategoriler, basit organizasyonlar için etiketler ve favoriler gibi yararlı özelliklerle kaldı.

Tüm bu özellikler, iOS cihazınız da dahil olmak üzere, herhangi bir platformdaki en iyi şifre yöneticilerinden biridir. Veritabanınızı 1Password senkronizasyon servisi, iCloud, Dropbox veya Wi-Fi kullanarak senkronize edebilirsiniz.

Kullandığınız bir hizmetin bir ihlale maruz kalması durumunda uygulama sizi uyarır.
Böylece ilgili şifreyi hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. 1Password ayrıca, uygulama içi etkinleştirebileceğiniz ücretsiz bir denemeyi de içererek, hizmet çapraz platformunu 30 gün boyunca herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanmanızı sağlar.

  • İndir: 1Password (Ücretsiz, abonelik gereklidir)

3. MiniKeePass

MiniKeePass

Uyumluluk: En büyük platformlar, KeePass veritabanını açabilecek bir uygulamanız olması koşuluyla.

Uygulamanın, uygulama içi satın alma veya reklam içermeyen hiçbir abonelik planı yok ve kaynak kodu GitHub'da indirilebilir. Bu en iyi ücretsiz şifre yöneticilerinden biri yapar.

KeePass, 2003 yılında piyasaya sürülen, açık kaynaklı güvenli bir veritabanı standardıdır. MiniKeePass, KeePass 1.x ve 2.x dosyalarını açarak, veritabanlarını anında oluşturmanıza, düzenlemenize, içe aktarmanıza ve aktarmanıza olanak tanır.
Bulut senkronizasyonu, veritabanı dosyalarının Dropbox veya diğer ilgili bulut depolama uygulamalarına aktarılmasıyla sınırlıdır.

Bu, en sağlam çözüm değildir ancak kullanmak için ödeme yapmak zorunda değilsiniz ve güvenilir bir şifre yönetim çözümüdür.

4. LastPass

Uyumluluk: iOS, watchOS, macOS, Windows, Android ve web.

LastPass 1Password'a benziyor, çünkü bir süredir var olan birinci sınıf bir ürün. Bununla birlikte, bir denemeden ziyade, bir serbest plana sahiptir.
Parolaları iPhone'unuzda depolamak ve bunları diğer cihazlarla senkronize etmek için LastPass'i kullanabilirsiniz, ancak servis ayda 2$'dan başlayan (yıllık olarak faturalandırılan) bir abonelikten birkaç ekstra özelliği kilitler.

Giriş kimlik bilgilerini, Wi-Fi şifrelerini, yazılım lisanslarını, üyeliklerini depolamak için tasarlanmış güçlü bir sistemdir ve tek bir şifrenin arkasındaki diğer özel bilgiler. Favori öğelerinize kısayollar oluşturabilir, PIN'inizi ve parmak izlerinizi kullanarak kasanızı güven altına alabilir, bir güvenlik denetimi çalıştırabilir ve ilgili site ihlallerinin bildirimlerini alabilirsiniz.

LastPass ayrıca, hesabınızı acil bir durumda güvendiğiniz birine verebilecek benzersiz bir “Acil Durum Erişimi” özelliğine de sahiptir.

  • İndir: LastPass (Ücretsiz, abonelik mevcut)

5. mSecure

mSecure
Uyumluluk: iOS, watchOS, macOS, Windows, Android

Şimdiye kadar, bir abonelik modeli sunan LastPass ve 1Password ile KeePass ve iCloud Keychain gibi birkaç zorlayıcı ücretsiz seçenekler var. mSecure bunların arasında bir uygulamadır; tek bir kerelik lisans satan birkaç şifre yöneticisinden biridir.

mSecure birkaç zorlayıcı seçenek sunar: sınırsız kayıt, 20 dahili şablon, gruplama ve filtreleme, artı güçlü bir şifre üreticisi.
29.99 $ 'lık bir çoklu cihaz lisansı için senkronizasyon, yedekleme, daha fazla şablon, Touch ID ve Face ID desteği ve Apple Watch uygulaması olacak.

Senkronizasyon, mSync sunucuları, iCloud, Dropbox veya yerel Wi-Fi seçiminiz kullanılarak gerçekleştirilir. LastPass ve 1Password tarafından kullanılan abonelik modeline ikna olmamışsanız ancak premium özellikler ve destek istiyorsanız, mSync sadece aradığınız orta zemin olabilir.

  • İndir: mSecure (Ücretsiz, tek seferlik satın alma opsiyonel)

Peki en iyi iPhone Password Manager hangisi?
Burada listelenen tüm uygulamalar görevini yerine getirir. Bu uygulamalardan herhangi birini kullanmak hiç bir şifre yöneticisi kullanmamaktan daha iyidir.

İlk kez bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, tüm hesaplarınız için güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmak için yerleşik şifre oluşturma araçlarını kullanmayı unutmayın. En önemlisi, senin için çalışanı seç.
En iyi iPhone şifre yöneticisi uygulaması, fiyattan bağımsız olarak, kullanımı en zahmetsiz olanıdır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 721 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 5 iPhone Şifre Yöneticisi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 5 iPhone Şifre Yöneticisi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 5 iPhone Şifre Yöneticisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "