En İyi 7 iPhone Widget'i

En İyi 7 iPhone Widget'i

iPhone her zamankinden daha iyi, yani daha çok insan onu çalışmak ve oyun oynamak için birincil yol olarak kullanıyor. Ve çok fazla duymamış olabileceğiniz kullanışlı bir özellik - widget'lar - en çok kullandığınız uygulamalardan ve hizmetlerden önemli bilgileri görüntülemek için harika bir yol sağlar. Widget'lara daha yakından göz atıyoruz ve iPhone'unuz (ve iPad'iniz için) en iyi seçeneklerden bazılarını listeliyoruz.

iPhone Widget'ların Muhteşem Dünyası
Apple, widget'lara kendi ekranlarını vermek için iOS 10 ile başlayan güzel bir karar verdi.

Widget'lara ayrı bir ekran verilmesi ve erişimin daha kolay hale getirilmesi özelliği çok daha kullanışlı hale getirilmiştir. Daha fazla geliştirici, uygulamaları için widget oluşturmak üzere bu akıma katıldı.

Widget'lara iPhone'unuzdaki kilit ekranından veya ana ekrandan sağa kaydırarak erişebilirsiniz. Widget'ları düzenlemek için, widget ekranının en altına gidin ve Düzenle'ye dokunun.

Bu ekranda mevcut tüm gereçleri görebilirsiniz. Ayrıca widget eklemek, kaldırmak ve yeniden düzenlemek için gidilecek yer burasıdır.

Apple, birçok yerleşik uygulama için widget içerir. Örneğin, Notlar widget'ı en son notları gösterir ve yalnızca bir dokunuşla bir tane oluşturmanıza olanak sağlar. Haberler, Takvim ve Hatırlatıcılar widget'ları da bu uygulamalardan gelen bilgilerin hızlı bir şekilde erişilmesini sağlar.

Ancak üçüncü taraf geliştiricilerin widget seçenekleri bu özelliği gerçekten vazgeçilmez olmaya yardımcı oluyor. İşte favorilerilerden bazıları.

1. Pedometer++

Pedometer ++, etkinlik izlemeye basit bir yaklaşım getiriyor. Uygulama, iPhone'unuzu veya hatta bir Apple Watch ürününü adım sayacı olarak kullanır. Çoğu sağlık uzmanına göre, günde 10.000 adım atılması aktif ve sağlıklı kalmanın harika bir yoludur. Bu uygulama herkesin bu önemli metriği izlemesine yardımcı olur.

Widget'tan, yürüdüğünüz kat sayıları ile birlikte güncel bir adım sayımı görüntüleyebilirsiniz. Daha Fazlasını Göster butonuna dokunmak saatte atılan adımlar grafiğini sunacaktır.

2. Shazam

Shazam, müzik ve diğer medya türlerini tanımlamak için harika bir uygulama. Şarkı bitmeden önce uygulamayı açmak için hızlı olmanız gerekir. Widget bu süreci çok daha kolay hale getiriyor.

Uygulamanın kendisine tek dokunuşla erişmenin yanı sıra, bir resim çekmek veya belirli bir şey aramak için de bir düğme bulunur. Daha Fazlasını Göster bölümü son zamanlarda tanımlanmış şarkıları gösterecektir.

3. Fantastical 2 (iPhone - iPad)

Fantastical 2, takviminizi kontrol altında tutmak için mükemmel bir seçenektir. Uygulamanın widget'ı tamamen özelleştirilebilir olduğundan, bir bakışta ne göreceğinizi seçebilirsiniz.

Dört farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz - zaman çizelgesi, takvim, etkinlik ve hatırlatıcılar. Pencere öğesinde, daha küçük görünüm bugün için zamanlanmış etkinlikleri gösterecektir. Daha Fazlasını Göster görünümü tam etkileşimli bir takvimdir.

4. Carrot Weather

Uygulamalar hava durumunu eğlenceli hale getirebilir. En iyilerinden biri Carrot Weather. Normal havayı histerik bir alay ve mizah dozu ile sunar.

Uygulamayı kullanarak, tahmin ve canlı hava durumu ile diğer ayrıntıları sağlamak için widget'ı özelleştirebilirsiniz. Rüzgar hızı, yağış ihtimali ve daha fazlası gibi farklı bilgileri görüntülemek için widget'ta dört farklı sekme vardır.

5. FlightStats

Devamlı seyahat eden kişiler için uçuş gecikmeleri ve planları, olabilecek iptaller hakkında bilgi verir.

Seyahata çıkacak olanlar, gerçek zamanlı izleme bilgilerini bulmak için çeşitli uygulamalar kullanabilir. FlightStats bunun için harika bir seçenektir ve widget'ı, kalkış veya varış saati dahil olmak üzere seçilen bir uçuş hakkında güncel bilgileri size gösterecektir.

6. Launcher

Size bir uygulamadan hızlı bilgi sağlamak yerine, Launcher biraz farklıdır. Adından da anlaşılabileceği gibi, widget, hızlı bir dokunuşla birkaç farklı uygulama başlatmanıza izin verir.

Belirli bir kişiyi aramak veya mesajlaşmak gibi widget'ta görünecek belirli eylemleri bile özelleştirebilirsiniz.

7. Steve—The Jumping Dinosaur!

Başka bir benzersiz widget, Steve — Zıplayan Dinozor! oyuncuların oyunlarına devam etmelerini sağlar. Bu sonsuz koşucuda, yüksek bir skor elde etmek için engellerin üzerinden atlamaya çalışacaksınız.

Tek boynuzlu at, zombi, panda ve hatta bir çörek gibi birçok karakterin kilidini açabilirsiniz. Facebook ile senkronize edin ve isterseniz arkadaşlarınızın yüksek puanlarını almaya çalışın.

Sonuç

iPhone'unuzdaki widget ekranını tamamen özelleştirdikten sonra, bilgileri görüntülemek ve en çok kullandığınız uygulamalarla etkileşimde bulunmak için harika bir yer olur. Bu onu iOS'taki en iyi özelliklerden biri yapar.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile