Ogznet.com
Bilgisayardan Mesajlaşma Uygulamaları Paylaş:

Bilgisayardan Mesajlaşma Uygulamaları

Bilgisayardan Mesajlaşma Uygulamaları

Tüm mesajlaşma hizmetleri için tek bir program kullanmak ister miydiniz? WhatsApp, Telegram, Messenger, Skype, Gmail gibi mesajlaşma hizmetleri ve daha fazlasını tek bir uygulamada kullanabilirsiniz. Bilgisayardan mesajlaşma programları ile Windows, Mac veya Linux işletim sistemine sahip bilgisayarlarda tüm mesajlaşma platformlarını tek elden kullanabilirsiniz

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bugün, en hızlı büyüyen sosyal ağlar arasında çok sayıda mesajlaşma uygulaması var. Aslında anlık mesajlaşma, sosyal ağlar için ileriye dönük kaçınılmaz bir seçenek, bu yüzden de Facebook'un 19 milyar dolara WhatsApp'ı satın alması ve Twitter'ın Direkt Mesajları açmasının nedeni belli oluyor.

Bununla birlikte, bu sohbet hizmetlerinden bazıları bir masaüstü istemcisine sahipken, diğerleri yalnızca web tabanlı sürümler sunar. Bazı mesajlaşma uygulamalarının bilgisayardan mesajlaşma programları yok. Ancak üçüncü taraf geliştiriciler bu alanda boş durmuyor.

İşte en iyi Bilgisayardan Mesajlaşma Uygulamaları:

1. Franz - Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram ve daha fazlası için ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması

Franz, WhatsApp, Facebook Messenger, Slack, Skype, Telegram ve daha pek çok mesajlaşma platformu için hepsi bir arada bilgisayardan mesajlaşma programıdır.

Franz - Franz, WhatsApp, Facebook Messenger, Slack, Telegram ve çok daha fazlası için mesajlaşma uygulamanızdır.

Franz, 70 hizmeti destekleyen bir hepsi bir arada evrensel mesajlaşma programıdır. Bu, Facebook Messenger, WhatsApp, Slack, Telegram, WeChat, Skype, HipChat, Discord ve diğerlerini içerir. Tün listeyi buradan görebilirsiniz.

Bu uygulamanın tek amacı mesajlaşma da değil, size Google Takvim veya Gmail Gelen Kutusu gibi ihtiyacınız olan şeyleri sunuyor. Ve geliştiriciler daha her geçen gün daha fazla hizmet eklediklerini söylüyorlar.

Aslında, Franz tüm bu uygulamaların web sürümleri için Chromium tabanlı bir masaüstü istemcisidir, ancak birkaç ek avantaj sunar. Örneğin, sürekli giriş yapmak zorunda kalmadan Facebook Messenger'ın birden fazla hesabına giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca, işletim sisteminize uygun yerel bildirim desteği de alırsınız. Okunmamış iletilerin sayısını bildiren yararlı bir bildirim rozeti var. Franz, aynı mesajlaşma uygulamalarını Google Chrome tarayıcısında açtğınız duruma göre daha az pil ve CPU kullanır. Bu şaşırtıcı değil, çünkü Chrome’un pil ve güç harcama sorunları her zaman vardı.

Franz'ın ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için yeterlidir. 3 adet mesajlaşma platformunu ücretsiz sürümde kullanabilirsiniz. Daha fazla hizmet kullanmak istiyorsanız aylık olarak ücretlendirilen paketlerden birini satın alabilirsiniz.

2. Caprine - Zarif bir Facebook Messenger masaüstü uygulaması

Caprine, gizlilik kontrolleri ile muhteşem bir Facebook Messenger uygulamasıdır.

Caprine - Zarif bir Facebook Messenger masaüstü uygulaması

Caprine, bilgisayardan Facebook Messenger'da sohbet etmek isteyen kullanıcılar için güzel ve hafif bir uygulamadır. Sadece bu hizmeti destekliyor ve başka hiçbir şey yapmıyor, ancak Messenger'a daha fazlasını ekler.

Uygulama, Mac için pencere boyutuna ve çoklu temalara duyarlı bir tasarıma sahiptir. Caprine ayrıca, yazma durumunuzu veya mesajları görüp görmediğinizi alıcıya göstermeyerek Messenger'da gizliliğinizi kontrol etmenizi sağlar.

  İlginizi çekebilir

  Android ve iOS için En İyi ve Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

  Uçtan ucu şifrelenmiş mesajlaşma uygulamaları ile artık hayatımızda yeni bir dönem açıldı. bu tip mesajlaşma uygulamaları ile gizliliğinizi koruyarak haberleşeb..

  3. YakYak - Google Hangouts için masaüstü sohbet istemcisi

  YakYak, normalde Google'ın yapması gereken Hangouts masaüstü istemcisidir.

  YakYak - Google Hangouts için masaüstü sohbet istemcisi

  Google, yeni Hangouts web uygulamasıyla kendini biraz toparladı, ancak yine de mükemmel değil. Bunu anlamak için onu üçüncü taraf bir geliştiriciye bırakın.

  YakYak, bağımsız bir istemci olarak çalışan Google Hangouts'un temiz ve basit bir sürümüdür. Herhangi bir özelliği kaçırmadan, WhatsApp Web gibi görünüyor ve hissettiriyor. Kayıt dışı konuşmaları alabilirsiniz, kişi ekleyebilirsiniz.

  YakYak ayrıca yeni özellikler ekliyor, herhangi bir kişiyi favori olarak işaretlemek gibi, böylece kişi listesinin en üstüne sabitlenir. Ayrıca renk temalarını değiştirebilir veya bir gece modunu seçebilirsiniz.

  Genel olarak, Hangouts'un Google'ın yapması gereken masaüstü istemcisi gibi hissettiriyor.

  4. All-in-One Messenger - Tüm iletişim hizmetleriniz için tek bir uygulama

  Chrome tabanlı hepsi bir arada mesajlaşma uygulaması. WhatsApp, Telegram, Messenger, Skype, Gmail gibi habercileri ve daha fazlasını tek bir uygulamada kullanın.

  All-in-One Messenger - WhatsApp, Telegram, Messenger, Skype ve diğer birçok mesajlaşma uygulamasını tek uygulama ile kullanın.

  Kullandığınız her mesajlaşma hizmeti için web uygulamasıyla ayrı bir Chrome penceresi açabilirsiniz. Ya da sohbet uygulamalarını bir araya getirmek için bir Chrome tabanlı uygulama olan All In One Messenger eklentisini kullanabilirsiniz.

  All In One ile bir Chrome sekmesi arasındaki en büyük fark, bir kişinin birden fazla hesabında oturum açabilmesidir. Bunun dışında değişen tek şey görünüm ve verdiği his. Görünümü değiştirin, Anlık Bildirimleri yönetin, birden çok örnek kullanın veya karanlık modu kullanın.

  Ayrıca, kullanışlı bir Chrome uygulaması olarak çalışan bu tür tek istemci. Bu, herhangi bir bilgisayara hatta bir Chromebook'a bile yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Elbette, Google Chrome'u önceden yüklemiş olmanız gerekir. All-in-One Messenger uygulamasının Chrome tarayıcı uzantısını buraya tıklayarak web tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

  All-in-One Messenger'ın desteklediği mesajlaşma platformalarını bu linkten görebilirsiniz.

   5. Pidgin - evrensel sohbet istemcisi

   Pidgin, aynı anda birden fazla sohbet ağında hesaplara giriş yapmanızı sağlayan bir sohbet programıdır. Bu, XMPP'de arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ve aynı anda bir IRC kanalında oturabileceğiniz anlamına gelir.

   Pidgin, Windows, Linux ve diğer UNIX benzeri işletim sistemlerinde çalışır.

   Pidgin, bu sohbet ağlarıyla uyumludur: Jabber / XMPP, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE ve Zephyr. Eklentilerle çok daha fazlasını destekleyebilir.

   Pidgin, bu sohbet ağlarının dosya aktarımları, uzaktaki mesajlar, arkadaş simgeleri, özel suratlar ve yazma bildirimleri gibi birçok özelliğini destekler. Çok sayıda eklenti, Pidgin’in işlevselliğini standart özelliklerin ötesine taşır.

   Pidgin ücretsizdir ve reklam içermez. Tüm kodu açık kaynaklıdır ve GNU Genel Kamu Lisansı altında lisanslanmıştır. Bu, Pidgin’in temel kodunu edinebileceğiniz ve yaptığınız değişiklikleri herkesin yararlanabileceği şekilde yayınladığınız sürece ihtiyaçlarınıza göre değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

   Franz, popüler mesajlaşma uygulamalarına odaklanırken, Pidgin aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm diğer IM hizmetlerine yönelir. Açık kaynak özelliği göz önüne alındığında, Pidgin, çok daha fazlasını mümkün kılmak için üçüncü taraf eklentileriyle birlikte çok çeşitli sohbet ağlarını destekler. Örneğin, resmi bir WhatsApp eklentisi yoktur, ancak üçüncü taraf eklentileri kullanarak Pidgin üzerinden WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

   Pidgin, IRC veya ICQ gibi eski web IM'lerini ve XMPP protokolünü kullanan her şeyi işlemede özellikle iyidir.

   Not: Pidgin'in resmi olarak Windows ve Linux için uygulamaları vardır, ancak Mac kullanıcıları Adium adında bir Pidgin portu alabilir ve aynı şekilde kullanabilirler

   Yorumlar
   • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
   Yorum Yaz

   AdBlock Tespit Edildi!

   Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
   Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

   Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!