En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması

En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması

/ / Okuma süresi: 7 dk, 42 sn / Yorum (0)
A A A

All-in-one mesajlaşma uygulamalarından, resmi web sürümlerinden daha iyi bir iş yapan özel sohbet istemcilerine kadar, Windows, Mac veya Linux bilgisayarınızda kullanmanız gereken bazı şaşırtıcı sohbet uygulamaları.

İlginizi Çekebilir
Android ve iOS için En İyi ve Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

Android ve iOS için En İyi ve Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları

Uçtan ucu şifrelenmiş mesajlaşma uygulamaları ile artık hayatımızda yeni bir dönem açıldı. bu tip mesajlaşma uygulamaları ile gizliliğinizi koruyarak haberleşebilirsiniz. Şimdi bu tip mesajlaşma uygulamalarının en iyilerine birlikte bakalım...

Bugün en hızlı büyüyen sosyal ağlar arasında çok sayıda sohbet uygulaması bulacaksınız. Aslında, anlık mesajlaşma (IM)'nın sosyal ağlar için ileriye dönük yol olduğu, bu yüzden de Facebook'un 19 milyar dolara WhatsApp'ı satın alması ve Twitter'ın Direkt Mesajları açmasının nedeni belli oluyor.

Bununla birlikte, bu sohbet hizmetlerinden bazıları bir masaüstü istemcisine sahipken, diğerleri yalnızca web tabanlı sürümler sunar. Masaüstü istemcisinin olmaması ilgili bazı gerçekler var. Ancak üçüncü taraf geliştiriciler henüz pes etmiyor. İşte bu uygulamalar:

1. Franz (Windows, Mac, Linux)

WhatsApp, Slack, Skype ve daha pek çok şey için hepsi bir arada mesajlaşma uygulaması.

Franz, 65 hizmeti destekleyen bir all-in-one, evrensel mesajlaşma uygulaması. Bu, Facebook Messenger, WhatsApp, Slack, Telegram, WeChat, Skype, HipChat, Discord ve diğerlerini içerir.
Bu uygulamanın tek amacı sohbet de değil, size Google Takvim veya Gmail Gelen Kutusu gibi ihtiyacınız olan şeyleri sunuyor. Ve geliştiriciler daha fazla hizmet eklediklerini söylüyorlar.

Aslında, Franz tüm bu uygulamaların web sürümleri için Chromium tabanlı bir masaüstü sarmalayıcıdır, ancak birkaç ek avantaj sunar. Yeni başlayanlar için, sürekli giriş yapmak zorunda kalmadan Facebook Messenger'ın birden fazla hesabına giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca, işletim sisteminize uygun yerel bildirim desteği de alırsınız. Okunmamış iletilerin sayısını bildiren simgede yararlı bir rozet var. Hızlı bir kontrol, Franz'ın Google Chrome tarayıcısında aynı sekmeleri çalıştırdığından daha az pil ve CPU kullanımı gerektirdiğini gösteriyor. Bu şaşırtıcı değil, Chrome’un pil ve güç sorunları.

Her şeyden çok, Franz sadece uygun. Tek bir uygulama tarafından desteklenen tüm sohbetlerinizle, rahatsız edilmeyeceğinizi bilerek, dikkat dağıtıcı olmayan bir çalışma süresi istediğinizde güvenli bir şekilde kapatabilirsiniz.
Franz'ın ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için yeterlidir, ancak Franz ile bir VPN kullanmak istiyorsanız, pro sürümü için ödeme yapmanız gerekecektir.

2. Manageyum (Windows, Mac, Linux)

İstediğiniz herhangi bir sohbet uygulamasını ekleyin.

Franz gibi Manageyum tüm uygulamaları tek bir pencereye koyar. Franz gibi Manageyum da aynı anda birden fazla hesap kullanmanıza izin verir. Ancak Franz'dan farklı olarak Manageyum, herhangi bir alternatif mesajlaşma servisini kullanmanıza izin verir.

Evet, önceden yüklenmiş sohbet ve mesajlaşma hizmetleri daha iyi çalışır. Ancak, desteklenmeyen bir şey kullanırsanız, bir bağlantı ekleyin ve Manageyum bir tarayıcı sekmesi gibi basit bir uygulamaya dönüştürecektir. İlk kez ayarladıktan sonra, Manageyum bu uygulama için tercihleri ​​hatırlayacak.

3. Caprine (Mac)

Gizlilik kontrolleri ile muhteşem Facebook Messenger uygulaması.

Caprine, Facebook Messenger'da sohbet etmek isteyen Mac kullanıcıları için güzel ve hafif bir uygulamadır. Sadece bu hizmeti destekliyor ve başka hiçbir şey yapmıyor, ancak Messenger'a daha fazlasını ekler.
Uygulamanın tasarım odaklı olması, Mac uygulamalarının geri kalanıyla daha uyumlu görünmesini sağlıyor. Pencere boyutuna, çoklu temalara duyarlı bir tasarıma sahiptir. Caprine ayrıca, yazdığınız sırada veya mesajlarını görüp görmediğinizi alıcıya göstermeyerek Messenger'da gizliliğinizi kontrol etmenizi sağlar.

 • İndir: Mac (Ücretsiz)

4. YakYak (Windows, Mac, Linux)

Google'ın yapması gereken Hangouts masaüstü istemcisi.

Google, yeni Hangouts web uygulamasıyla kendini biraz kurtardı, ancak yine de mükemmel değil. Bunu anlamak için onu üçüncü taraf bir geliştiriciye bırakın.

YakYak, bağımsız bir istemci olarak çalışan Google Hangouts'un temiz ve basit bir sürümüdür. Herhangi bir özelliği kaçırmadan, WhatsApp Web gibi görünüyor ve hissettiriyor. Kayıt dışı konuşmaları alabilirsiniz, kişi ekleyebilirsiniz.

YakYak ayrıca yeni özellikler ekliyor, herhangi bir kişiyi favori olarak işaretlemek gibi, böylece kişi listesinin en üstüne sabitlenecek. Ayrıca renk temalarını değiştirebilir veya bir gece modunu seçebilirsiniz.

Genel olarak, Hangouts'un Google'ın yapması gereken masaüstü istemcisi gibi hissettiriyor.

5. Station (Windows, Mac)

İşyeri için yapılmış bir sohbet istemcisi. Çalışmaya hazır olduğunuzda, tarayıcı pencereniz Gmail, Google Drive, Slack ve daha fazlası için sekmelerle dolu mu? Ardından iş yeri için açılan tarayıcı ve sohbet uygulamasını kontrol etmelisiniz.

“Uygulamaların” her biri, soldaki dikey çubukta görünür. Herhangi birini tıklayın ve o uygulamanın tüm sekmelerini görebilirsiniz.
Odaklanmış, sekmeli bir pencerede açmak için herhangi bir yeri tıklayın. Bu aslında bir tarayıcıda sekme yönetimidir, ancak bir süre kullanmak, ne kadar havalı olduğunun farkına varmanızı sağlar.

Station, hem üretkenlik hem de mesajlaşma için çok çeşitli uygulamaları desteklemektedir, dolayısıyla muhtemelen kullandığınız herhangi bir hizmeti bulacaksınız. Daha fazla iş yapmak için odaklanmak gerektiğinde tüm bildirimleri durdurmak için düğmesine basın.

Station, tek başına evrensel bir sohbet uygulaması olarak aşırı olabilir. Ancak, evrensel sohbetten başka bir şey arıyorsanız, deneyin.

6. All In One Messenger (Windows, Mac, Linux, ChromeOS)

Bir Chrome tabanlı all-in-one sohbet messenger uygulaması. Kullandığınız her mesajlaşma için web uygulamasıyla ayrı bir Chrome penceresi açabilirsiniz. Ya da sohbet uygulamalarını bir araya getirmek için bir Chrome tabanlı uygulama olan All In One Messenger ile yapabilirsiniz.
All In One ile bir Chrome penceresi arasındaki en büyük fark, bir kişinin birden fazla hesabında oturum açmanızdır. Bunun dışında değişen tek şey görünüm ve his. All In One, üstündeki büyük, cesur sekmeleriyle oldukça davetkar görünüyor.
Ayrıca, kullanışlı bir Chrome uygulaması olarak çalışan bu tür tek istemci. Bu, herhangi bir bilgisayara hatta bir Chromebook'a bile yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Elbette, Google Chrome'u önceden yüklemiş olmanız gerekir.

7. Pidgin

Her şey için, Pidgin var. Olması gereken her yazılımın yeniden yapılması gerekmiyor. Pidgin uzun süredrir var, ancak bu, bugün daha az bir şey değil. Franz, yeni sohbet uygulamaları dalgasına yoğunlaşırken, Pidgin aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm diğer IM hizmetlerini yönetiyor. Uzun yıllar ve açık kaynak niteliği göz önüne alındığında, Pidgin, çok daha fazlasını mümkün kılmak için üçüncü taraf eklentileriyle birlikte çok çeşitli sohbet ağlarını destekler. Örneğin, resmi bir WhatsApp eklentisi yoktur, ancak üçüncü taraf eklentileri kullanarak Pidgin üzerinde WhatsApp alabilirsiniz.

İşte Pidgin'in desteklediği kısa protokol listesi:

 • AIM
 • Bonjour
 • Gadu-Gadu
 • Google Talk
 • Groupwise
 • ICQ
 • IRC
 • MSN
 • MXit
 • MySpaceIM
 • SILC
 • SIMPLE
 • Sametime
 • XMPP
 • Yahoo!
 • Zephyr

Pidgin, IRC veya ICQ gibi eski web IM'lerini ve XMPP protokolünü kullanan her şeyi işlemede özellikle harikadır.

Not: Pidgin'in resmi olarak Windows ve Linux için uygulamaları vardır, ancak Mac kullanıcıları Adium adında bir Pidgin portu alabilir ve aynı şekilde kullanabilirler.

 • İndir: Windows | Linux  (Ücretsiz)
 • İndir: Mac için Adium için (Ücretsiz)
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 686 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 7 Mesajlaşma Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.