En İyi 8 Facebook Alternatifi

En İyi 8 Facebook Alternatifi

/ / Okuma süresi: 5 dk, 29 sn / Yorum (0)
A A A

Birçoğumuz, Facebook'un aralıksız veri toplama uygulamalarını biliyordur ve sonuçta Facebook bizi alternatiflerini aramak zorunda bıraktı. Bazıları Facebook hesaplarını kalıcı olarak silmenin yollarını arıyor. Facebook'un yerini alabilecek birçok sosyal ağ ve mesajlaşma uygulama sitesi vardır. Öyleyse size kısaca bunları anlatalım.

İlginizi Çekebilir
Facebook Profilinize Kimin Baktığını Görme Yöntemleri

Facebook Profilinize Kimin Baktığını Görme Yöntemleri

Hiç Facebook profilinizi kimin görüntülediğini merak ettiniz mi? Bunu için bir sürü şey yapmış olduğunu biliyorum. Ne yazık ki, Facebook'daki profil ziyaretçilerinizin bilgilerini almanın resmi bir yolu yok. Ama endişelenme! Facebook profilinizi kiml..

Facebook’un web sitesi ve uygulamasına en iyi 8 alternatif

1. Vero

Abone kullanım verileri Facebook gibi sosyal ağların ekmeğidir. Vero, abonelik modeline dayalı olduğu için bu durumda bir seçenektir; Bu nedenle, reklam göstermez ve aynı veriler toplamaz. Bu hızlı büyüyen sosyal medya alternatifi sadece uygulama tabanlı. Kullanım istatistiklerinizi toplar, ancak yalnızca hizmeti ne sıklıkta kullandığınızı izlemek için kullanılabilir hale getirirler. Ancak, bu seçenek varsayılan olarak kapalıdır.

Kendisini, paylaşmak için yeterli bir şeyi seven ve paylaştıkları şey üzerinde daha iyi bir kontrole sahip olmak isteyen insanlar için bir sosyal ağ olarak adlandırıyor. Yeni kayıtların yoğunluğu nedeniyle, bu sosyal uygulama, ilk milyon kullanıcı için “hayat boyu ücretsiz” teklifini genişletti.

Android ve iOS için kullanılabilir

2. Mastodon

Geçtiğimiz yıl, Mastodon, açık kaynaklı bir Twitter alternatifi olarak ortaya çıktı ancak bunu bir Facebook alternatifi olarak da kullanabilirsiniz. Mahremiyet, karakter uzunluğu, Mastodon'u birbirinden ayıran unsurlar arasındaki tüm farklılıklar, “örnek” özelliği. Hizmeti bir dizi bağlı düğüm (örnek) olarak düşünebilirsiniz ve hesabınız belirli bir örneğe aittir.

Tüm arayüz 4 kart benzeri sütunlara ayrılmıştır. Bu hizmeti Facebook'a alternatif olarak kullanırsanız, kafa karıştırıcı görünebilir, ancak zamanla bir askıya alabilirsiniz. Mastodon.social en popüler örnek, bu yüzden onunla başlayabilirsiniz.

Geliştiricilere uygun API sayesinde çoklu iOS ve Android uygulamaları için web sürümü mevcut.

3. Ello

Ello, ABD'de yaklaşık 3 yıl önce kendisini Facebook'a alternatif sosyal ağ olarak gösterdiği zaman popülerlik kazandı. Bu, Facebook’un üyelerini yasal adlarını kullanmaya zorlama politikası nedeniyle gerçekleşti. O zamandan beri, farklı nedenlerden dolayı manşetlere farklı vesilelerle girmişti.  Ello yine biraz popülerlik kazanıyor. Öncelikle sanatçılara ve yaratıcı insanlara odaklanan Ello, reklamsızdır. Ayrıca, kullanıcılarla ilgili bilgileri üçüncü taraflara satmayı da reddeder. Bir internet sitesi olarak, Ello kullanıcıları çekmeye ve bir içerik oluşturucu ağı olarak kullanılmaya devam ediyor.

Web, iOS ve Android'de mevcut

4. Digg

Günlük haberleri almak için öncelikle sosyal ağları kullanıyorsanız, emrinizde çok sayıda seçeneğiniz vardır. Digg, Flipboard, Feedly, Google Haberler, Apple Haberler, vb. harika seçenekler. Digg ilginç canlandırma sürecinden dolayı aralarında öne çıkıyor. Çeşitli medya kuruluşlarından en önemli hikayeleri ve videoları sağlar. Bir hesap oluşturmadan kullanabilirsiniz.

Web'de, mobil uygulamalarda ve günlük bültende kullanılabilir

5. Steemit

Bu web sitesi Quora ve Reddit'in bir kombinasyonu olarak görülebilir. Yayınlarınızı Steemit'te yayınlayabilir ve üst notlara dayanarak Steem kripto jetonları alırsınız. Cryptocurrency ve açık kaynak meraklıları için, bu web sitesi Facebook'tan daha iyi görünebilir.

Steemit ayda yaklaşık 10 milyon ziyaretçi aldığını iddia ediyor. Steemit'in büyümesi organikti ve kullanıcılar zamanları karşılığında aldıkları tazminat nedeniyle buna bağlı kalıyorlar. İçeriği kendi başınıza yayınlamıyor olsanız bile, bunu bir haber toplayıcı olarak kullanabilir ve sohbetlere katılabilirsiniz.

Web'de mevcut

6. Raftr

Eski bir Yahoo yöneticisi tarafından geliştirildi. Raftr kendisini medeni bir sosyal ağ olarak konumlandırıyor. Sizi benzer ilgi alanlarını paylaşan kişilerin topluluklarına bağlayarak çalışır. Kayıt olduğunuzda size iki seçenek sunar: gerçek dünyada neler olup bittiğini öğrenin veya okulunuzdaki insanlarla bağlantı kurun.

Gizlilik önünde, Raftr profilinizi oluşturmak için bazı veriler toplar. Ancak, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri üçüncü taraflarla paylaşmaz. Genel olarak, ilgi alanlarınızı ve dünya genelinde neler olup bittiğini takip etmeniz harika bir seçenektir.

iOS, Android ve web için kullanılabilir

7. Diaspora

Facebook alternatifleri arasında Diaspora da yer alır. Merkezi olmayan yapısıile ücretsiz bir kişisel web sunucusu olan Diaspora, kar amacı gütmeyen ve açık kaynak bir sosyal ağdır.

Dağıtılmış tasarımı sayesinde ve hiç kimsenin sahibi olmadığından, her türlü reklam ve şirket müdahalesinden uzaktır. Bir hesap açtıktan sonra kişisel verilerinizin gizliliğini koruyorsunuz. Ayrıca, gerçek kimliklerin yerine takma isimlere izin verdiği için gizlenmek isteyen kişiler için Facebook'tan daha iyidir. Hashtag'leri, metin biçimlendirmesini vb. kullanabilirsiniz.

Web'de mevcut

8. Signal/Telegram/iMessage

Birçoğumuz, Facebook ve ürünlerini haberleri okumak için kullanıyoruz. Bu durum sizin için geçerliyse, birçok güvenilir haber hizmetine abone olabilir, ilgili RSS beslemelerini seçebilir, vb. mesajlaşma bölümü için gizlilik odaklı mesajlaşma uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunlar gerçekten bir sosyal ağ değildir, ancak çağrıları, grup sohbetleri ve daha fazlasını destekler.

İki önemli şifreli mesajlaşma hizmeti olarak Signal ve Telegram birçok servis de kaybolan mesajlar sunuyor. Apple kullanıcılarının ek bir Apple Haberler ve iMessage seçeneği var.

Android ve iOS için kullanılabilir
 

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 338 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi 8 Facebook Alternatifi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi 8 Facebook Alternatifi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 8 Facebook Alternatifi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.