En İyi 9 Torrent İndirme Yazılımı
En İyi 9 Torrent İndirme Yazılımı

En İyi 9 Torrent İndirme Yazılımı

11 Tem 2017 /

Torrent indirirken kullandığımız programlardan oluşan en iyi 9 listemiz. Kimi ücretli kimi ücretsiz ama hepsinin birbirinden farklı ve faydalı özellikleri var. Bakalım bu programlar hangileriymiş.

Diğer dosyalar gibi torrentlerin ardındaki dosyaları direkt olarak bilgisayarınıza indiremezsiniz. Bunun için, torrent dosyasının işaret ettiği film ve müzik dosyalarını indiren özel bir program türü olan özel torrent downloader'a ihtiyacınız var.

Torrent indirme araçlarıyla ilgili iki seçeneğiniz vardır: abone olduğunuz çevrimiçi hizmetler olan bulut yazılımları; ve istemci yazılımı, doğrudan bilgisayarınıza yüklediğiniz programlardır.

Bulut yazılımı, P2P alışkanlıklarınızı gizlemek konusunda tartışmasız daha iyi olsa da, hem bulut hem de istemci yazılımının ayrı avantajları vardır. Her biri, farklı zevklere uygun fiyat, kontrol ve özelleştirme düzeyleri sunar.

1. Bitport.io

bitport

Bitport.io, Çek Cumhuriyeti'nden hizmet veren mükemmel bir torrent downloader hizmetidir. Bu bulut torrent hizmeti bilgisayarınıza kurulum gerektirmez! Bunun yerine, çevrimiçi hesabınıza giriş yaparsınız ve torrentlerinizi sizin için kendi özel sunucularına indirir. Büyük dosyalarınız bu sunuculara aktarıldığında, oturum açıp tamamlanmış dosyayı doğrudan bilgisayarınıza indirirsiniz.

Ücretsiz sürümü 1 GB depolama alanı sağlar. Daha fazla depolama alanı ve sınırsız aktarım hızı elde etmek için ücretli abonelik seçebilirsiniz.

Bitport bu özelliği mükemmel bir hizmettir ve karşılaşabileceğiniz riskleri göz önüne alırsanız, aylık 5, 10, veya 15 dolarlık ücretler faydasına göre çok değildir.

2. Tixati

tixati

Tixati, WinMiX OpenNap programının mimarının yazdığı güvenilir ve hızlı torrent programdır.

Sıkıştırma özelliği ve öncelik ayarlamaları, aceleci P2P kullanıcılarına hitap eder, ayrıca indirme hızları Vuze ve uTorrent kadar hızlıdır.

Bitfield grafikleri ve yönetici gösterge tablosu ekranı çok profesyonel. Bu ürün, bugün en iyi torrent indirme yazılımları arasında yerini alıyor.

3. Transmission

transmission

Eğer bir Mac kullanıcısıysanız, denemeniz gereken ilk torrent indirme programlarından biridir! Bu açık kaynaklı ürün, mümkün olan en hızlı indirme hızlarına ulaşması için Mac'e özel olarak tasarlanmıştır. Diğer PC tabanlı ve Linux tabanlı rakipler kadar özellik açısından zengin değil ancak kesinlikle düzenli kullanıcı taleplerini karşılayacak ve torrent dosyalarınız hızlı bir şekilde indirilecek.

Not: Windows bilgisayarlar için de bir sürümü var!

4. Deluge Torrent Software

deluge torrent

Deluge, Windows, Linux ve Unix üzerinde çalışan açık kaynak torrent downloader yazılımıdır.

Bu torrent istemcisi, en az bellek ve işlemci gücü kullanan çok hafif bir üründür. Önceliklendirme özellikleri yanı sıra, ciddi P2P kullanıcıları için paha biçilemez olan seçici ve programlı indirme olanağı sunar.

Kullananlar, Deluge'de elde ettikleri hızları Tixati veya BitComet veya uTorrent'le aynı veya daha hızlı diye tarif ediyorlar.

5. uTorrent

utorrent

Hem "u-torrent" hem de "micro torrent" olarak bilinen bu, en popüler istemci tabanlı torrent downloader araçlarından biridir. UTorrent, büyük torrent downloader'ın ihtiyaç duyacağı tüm işlevlere sahiptir ve yalnızca 1 MB sabit disk alanı gerektirir.

UTorrent, rakiplerinin tüm indirme ve kaynak performansına sahiptir ancak bilgisayarınızın hızının geri kalanı üzerinde ufak bir etkiye sahiptir.

6. Tribler

tribler

Tribler özel bir uygulamadır. Web'de torrent bulmak için hem torrent istemcisi hem de dahili bir arama motorudur. Tribler'ı daha fazla kişi kullanırsa, bu aslında insanların en sevdiği torrent sitelerinin defalarca kapanmasına neden olan sorunun üstesinden gelebilir.

Tribler aslında torrent ekosisteminin büyümesine ve hayatta kalmasına yardımcı oluyor.

7. Boxopus

boxopus

Boxport, bitport.io gibi, bulut tabanlı bir torrent indiricidir.

Boxopus, torrents'larınızı Google Drive veya Box hesaplarınızda rahatça saklayabilir.

Hizmet haftada 1.50 $, ayda 14.50 $, yılda 50 $, gibi ücretlendiriyor. 7 günlük fiyat pahalı gibi görünse de, indirmelerinizi planlarsanız, maksimum faydaya erişebilmeniz için çok mantıklı olur.

8. Vuze

vuze

Vuze, çoğunuzun asla kullanamadığı özelliklere sahip bir yazılımdır.

HD videolar da dahil olmak üzere Vuze'de herhangi bir medyayı oynatabilirsiniz. Müzik çalabilir ve bu üründeki herhangi bir ortamın çoğunu çalıştırabilirsiniz. Görünüşe göre, iPhone, Xbox veya PSP'de medya çalıştırmak için Vuze'yi de kullanabilirsiniz.

Vuze çok popülerdir ve Vuze'yi birkaç gün denemek ve bu güçlü ürünün medya indirme ve görüntüleme tarzınıza uyup uymadığını kendiniz denemek isteyeceksiniz.

9. BitComet

bitcomet

BitComet torrent downloader çok güzel fakat uTorrent, Transmission, Vuze ve Tixati'ye birçok kullanıcı kaybetti.

Arabirimlerde belirli ayarları seven ciddi bir indiriciysen, kesinlikle BitComet'i bir deneyin. Yeni bir kullanıcı iseniz, önce uTorrent veya Vuze ile başlayın.

BitComet'in hatalı oran bilgisini bildirdiği ve ayrıca DHT'ye veri sızdırdığı yaygın bir inanç olduğu için birçok özel torrent sitesi BitComet'i kullanmamanız için sizi yasaklar.

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 892 kez okundu.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

guvenlik
Image Analyzer

Image Analyzer

13 Oca 2018 / Multimedya
BitDefender Internet Security

BitDefender Internet Security

13 Oca 2018 / Güvenlik
AIMP

AIMP

13 Oca 2018 / Multimedya
eMule

eMule

13 Oca 2018 / İnternet
Shutter

Shutter

13 Oca 2018 / Araçlar
Shutter

Shutter

13 Oca 2018 / Araçlar
Freez Flv to Mp3 Converter

Freez Flv to Mp3 Converter

13 Oca 2018 / Multimedya
eMule

eMule

13 Oca 2018 / İnternet
Freez 3GP Video Converter

Freez 3GP Video Converter

13 Oca 2018 / Multimedya
EssentialPIM Free Edition

EssentialPIM Free Edition

13 Oca 2018 / Ofis