Türkçe Altyazı için En İyi Altyazı İndirme Siteleri

Türkçe Altyazı için En İyi Altyazı İndirme Siteleri
Image by Pixel_perfect from Pixabay

Basitçe söylemek gerekirse, altyazı görüntüleme deneyimini yükseltir. Tek sorun onları nereden bulabilirsiniz? Mevcut birçok altyazı indirme siteleri içinden aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

1. Subscene

Subscene

Subscene, en çok tercih edilen altyazı indirme sitesi. Çünkü hızlı, kapsamlı ve her zaman güncel. Filmler ve diziler için altyazılar devamlı güncel tutuluyor. Tüm altyazılar kullanıcılar tarafından oluşturulur ve yüklenir; bu da çoğu zaman çok bilinmeyen filmler için bile alt yazı bulabileceğiniz anlamına gelir.

Sitenin en sevilen yönü basit ve temiz bir arayüze sahip olmasıdır. Altyazılar, dizilere ve filmlere göre kategorize edilir, bu nedenle tek yapmanız gereken, arama çubuğunda istediğiniz diziyi veya filmi yazmak ve sonuçlardan doğru olanı seçmek.

Neredeyse sitenin tüm altyazı formatları SRT formatında. Sonuçları belirli dillerle sınırlamak için bir arama filtresi belirleyebilirsiniz (en çok üçe kadar) ve “işitme engelli” altyazıları (ses efektleri için) eklemek isteyip istemediğini seçebilirsiniz.

Ayrıca forum kısmını da ziyaret edebilirsiniz. Buradan diziler ve filmler için altyazılar isteyebilirsiniz.

2. SubtitleSeeker

SubtitleSeeker

SubtitleSeeker, altyazılar için temel olarak bir arama yapma altyapısıdır. Burada bulunan altyazılar sitenin kendi veritabanında tutulmaz. Bunun yerine 20'den fazla farklı altyazı kaynağından sonuçları bulur ve gösterir. Başka bir yerde daha kapsamlı bir altyazı arama aracı bulamazsınız.

SubtitleSeeker'in en güzel özelliği, temiz arabirimidir ve kullanımı daha kolaydır. Ana sayfada bir arama çubuğu, en çok aranan terimlere dayanan bir kelime bulutu ve en popüler altyazılar için listeler bulunur.

SubtitleSeeker ayrıca Yeni Filmler, Yeni Diziler, Popüler Filmler, Popüler TV Programları ve Popüler Diziler için altyazı arama sayfalarına sahiptir.

SubtitleSeeker'deki en yaygın beş dil İngilizce, İspanyolca, Romence, Türkçe ve Fransızca'dır.

3. Open Subtitles

Open Subtitles

Open Subtitles, çoğu insanın altyazı indirmek için geldiği uğrak yeridir. Altyazı sitesinin iyi ve bazı gelişmiş özellikleri vardır.

Yeni başlayanlar için, arabirim dağınık ve gezinmesi biraz zor. Ayrıca, her bir altyazı indirme işlemi sizi MKV Player'a yönlendirir.

Ancak Open Subtitles'ın bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: düzinelerce dil desteğiyle en büyük altyazı veritabanına sahip olması. Sitede yolunuzu bulmayı başarabilirseniz, burada başka hiçbir yerde bulunmayan altyazılar olduğunu görürsünüz.

Diğer kullanışlı özellikler, özel İstek Altyazıları sayfası, şaşırtıcı derecede derinlemesine gelişmiş arama filtreleri, gömülü üçüncü taraf bilgileri (IMDb ayrıntıları gibi) ve çevrimiçi satın alabileceğiniz veya akışa alabileceğiniz yerleri gösteren ilgili bağlantıları içerir.

4. DivX Subtitles

DivX Subtitles

DivX, DVD ve HDTV için alt yazı arıyorsanız, bu web sitesi işinizi görür. Arayüz oldukça basit olduğu için ihtiyacınız olanı bulmak sorun olmayacaktır. Dosyaları yüklemeye başlamak için web sitesine kaydolmanız gerektiğini unutmayın.

5. TV-Subs.net

TV-Subs.net

Diziler için altyazı indirmek istiyorsanız, TVsubs kesinlikle denenmeye değer. Farklı türlerde üç bine yakın yabancı dizi için büyük bir altyazı veri tabanı var. Bu web sitesinden altyazıları indirdiğinizde, bunlar zip dosyası olarak kaydedilir, bu yüzden izlemeden önce dosyaları çıkarmayı unutmayın.

6. YIFY Subtitles

YIFY Subtitles

YIFY Altyazı, en çok ziyaret edilen altyazı indirme sitelerinden biri. Web sitesinde gezinti oldukça kolaydır. Fillmleri türlere ve dillere göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca favori dilleri web sitesinin üst kısmından ayarlayabilirsiniz. Altyazı koleksiyonu da çok etkileyici.

7. Isubtitles

Isubtitles

Isubtitles'de, birçok film için birçok dilde binlerce alt yazı mevcuttur. Bu web sitesinde daha az kullanılan dillerde bile altyazı bulmak mümkün. Web sitesindeki altyazıların tümü ücretsiz olarak indirilebilir.

8. SRTSubtitle

SRTSubtitle

Birden fazla dilde büyük bir altyazı veritabanına sahip bir başka iyi altyazı indirme web sitesi. Gezinme oldukça basit. Belirli bir dilde altyazıları bulmak için, web sitesi penceresinin üstündeki istenen bayrak simgesine tıklayın. Bu web sitesi İngilizce altyazılar için harika bir kaynaktır. Aynı zamanda diğer dillerde ve Türkçe için de altyazı sağlar.

En İyi Ücretsiz Film İzleme Uygulamaları 2019
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Film İzleme Uygulamaları 2019

Filmler ve TV Dizileri için Altyazılar Nasıl Yüklenir
Çoğu ücretsiz ortam yürütücüsü, altyazı dosyalarını otomatik olarak doğru bir şekilde adlandırdığınız sürece algılar ve yükler.

“Uygun başlık” neyi gerektirir?

Çoğunlukla, tek yapmanız gereken film veya TV video dosyasının tam dosya adını kopyalamak ve altyazı dosyasının dosya adı olarak yapıştırmak. Bu hemen hemen tüm video dosya formatları (örneğin AVI, MKV, MP4, vb) ve en yaygın altyazı dosya formatları (örneğin SCC, SRT, SUB, VTT, vb.) için çalışır. Ayrıca, hem video dosyasının hem de altyazı dosyasının aynı konumda olduğundan emin olmanız gerekir.

Bu işlemle, video dosyasını başlatın ve medya oynatıcınız otomatik olarak altyazı dosyasını yüklemelidir.

Ama ya yüklenmezse? Ya video dosyanızda yerleşik bir altyazı parçası varsa ve bunu altyazı dosyası ile geçersiz kılmak istersiniz? Bu durumda, altyazı dosyasını manuel olarak yüklemeniz ve parçayı medya yürütücünüzde değiştirmeniz gerekir.

Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

Dünyanın en popüler medya oynatıcı uygulaması olan VLC'yi kullanarak göstereceğiz.

Bir altyazı dosyasını, video dosyasıyla aynı konumda olmayan bir dosyayı manuel olarak yüklemek için:

 1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
 2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Dosyası Ekle'yi tıklayın.
 3. Altyazı dosyasına gidin, dosyayı seçin ve Aç'a tıklayın.

Bazı video dosyalarında yerleşik altyazı parçalarından farklı altyazılara geçmek için:

 1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
 2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Takip> Parça#.

Evet, birden fazla altyazı parçasını (istediğiniz kadar) yükleyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, özellikle çeşitli dillerde birçok altyazı ile gelen MKV formatında, belirli film dosyaları için yararlıdır.

  En İyi 10 Film İzleme Sitesi
  İlginizi Çekebilir

  En İyi 10 Film İzleme Sitesi

  Altyazıları İndirmenin Daha Hızlı Bir Yolu
  Yukarıdaki üç site harika ve izlediğiniz her şey için altyazı gerektiğinde kesinlikle tavsiye ederim. Ancak, her şey için altyazıları tercih ediyorsanız, her seferinde el ile indirmek zahmetli olabilir.

  Bir avuç ücretsiz medya oynatıcısı, uygulama içinde altyazıları arama ve indirme yeteneğini destekler. Bazıları, izlediğiniz dosyalara bağlı olarak altyazıları otomatik olarak bulabilir.

  • Media Player.NET : XySubFilter veya DirectVobSub kullanarak altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek sağlar.
  • BS.Player: Hem Free hem Pro sürümlerinde bulunan otomatik altyazıları indirmek için yerleşik destek. 
  • Media Player Classic : Altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek. Varsayılan olarak Open Subtitles'den tedarik edilir.
  • VLC Player ( VLSub addon ): Altyazıları Aç ve mevcut videoyla eşleşmeleri, isme veya hash'a göre indirebilir (ikincisi daha doğrudur). Artık VLC 2.1.x ile çalışmıyor, VLC 2.2.x serisi gerektirir.
  • PotPlayer : Player içinde altyazıları arayabilir ve seçtiğinizleri indirebilirsiniz. İsterseniz kendi kaynak sitelerinizi ekleyebilirsiniz. Ve evet, bu, mobil video oynatıcı uygulamaları ile izlerken aynı şekilde çalışır. Seçtiğiniz video oynatıcınız otomatik altyazı yüklemelerini desteklemese bile, büyük olasılıkla dosya adlarını eşleştirmek için otomatik altyazı yüklemesini destekler. Altyazıların tek tek indirilmesi rahatsız edici olabilir, ancak daha iyi görüntüleme deneyimi için küçük bir ödeme yapmak gerekir.

  Ogznet.com

  Yorumlar

   Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz


  yenile

  Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

  İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

  Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

  Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

  Adblock / Adblock Plus
  • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
  • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
  • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
  Firefox Reklam Engelleme
  • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
  • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
  Ghostery
  • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
  • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
  • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
  uBlock / uBlock Origin
  • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
  • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
  • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.