Film ve Diziler İçin En İyi 3 Altyazı Sitesi

Film ve Diziler İçin En İyi 3 Altyazı Sitesi

Altyazılar diyaloğun netliği için mükemmeldir, özellikle yüksek seslerde hangi karakterlerin söylendiğini anlayabilmek için. Basitçe söylemek gerekirse, altyazı görüntüleme deneyimini yükseltir. Tek sorun onları nereden bulabilirsin? Mevcut birçok siteden, özellikle aşağıdaki üçünü tavsiye ederim.

1. Subscene

Subscene

Subscene, tercih edilen altyazı kaynağı, çünkü hızlı, kapsamlı ve her zaman güncel filmler ve TV bölümleri için altyazılarla güncel tutuluyor. Tüm altyazılar kullanıcılar tarafından oluşturulur ve yüklenir; bu da çoğu zaman anlaşılmamış başlıklar için bile eşleşmeleri bulabileceğiniz anlamına gelir.

Favori olan en sevilen yönü basit ve temiz bir arayüz. Altyazılar, dizilere ve filme göre düzenlenir, bu nedenle tek yapmanız gereken, arama çubuğunda istediğiniz diziyi veya filmi yazmak ve sonuçlardan doğru olanı seçmek.

Neredeyse tüm sitenin altyazıları SRT formatında. Sonuçları belirli dillerle sınırlamak için bir arama filtresi belirleyebilirsiniz (en çok üçe kadar) ve “işitme engelli” altyazıları (ses efektleri için) eklemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Ayrıca forumlarını şık bir özellik olarak da bulabilirsiniz. Orada diziler ve filmler için altyazılar isteyebilirsiniz - belki de ana dilde hiç bulunmuyor ya da medyanızın sürümü için doğru şekilde senkronize edilmemiş bir için.

2. SubtitleSeeker

SubtitleSeeker

SubtitleSeeker, altyazılar için temel olarak bir metasearch altyapısıdır. Burada bulunan altyazılar kendi veritabanını takip etmek yerine, 20'den fazla farklı altyazı kaynağından sonuçları toplar ve birleştirir. Başka bir yerde daha kapsamlı bir arama aracı bulamazsınız.

Belki de SubtitleSeeker'in en büyük cazibe noktası, temiz arabirimidir - arayüzü temiz ve kullanımı daha kolay. Ana sayfada bir arama çubuğu, en çok aranan terimlere dayanan bir kelime bulutu ve en popüler altyazılar için listeler (biri filmler için, diğeri gösteriler için).

SubtitleSeeker ayrıca Yeni Filmler, Yeni TV Programları, Yeni TV Bölümleri  Popüler Filmler, Popüler TV Programları ve Popüler TV Bölümleri için sayfalara sahiptir. Film ve TV dizileri sadece altyazılar yayınlandığında (filmlerin ve TV bölümlerinin ilk yayınlanmasının aksine) izlediyseniz, bu sayfalar oldukça kullanışlı olabilir.

SubtitleSeeker'deki en yaygın beş dil İngilizce, İspanyolca, Romence, Türkçe ve Fransızca, ayrıca her biri binlerce sonuçla düzinelerce desteklenen diğer dillerdir. Çoğu altyazı kaynakları İngilizce merkezli olduğundan, bu siteyi yabancı dil ihtiyaçları için öneririm.

3. Open Subtitles

Open Subtitles

Open Subtitles, çoğu insanın altyazı ihtiyaçları için uğrak yeridir. Seçim iyi ve bazı gelişmiş özellikleri vardır.

Yeni başlayanlar için, arabirim dağınık, gürültülü ve gezinmek zor. Ayrıca, her bir altyazı indirme sizi en iyi Açık Altyazılı MKV Player'a yönlendirir.

Ancak Open Subtitles'ın bu kadar popüler olmasının bir nedeni var: düzinelerce dil desteğiyle en büyük altyazı veritabanı. Sitede yolunuzu bulmayı başarabilirseniz, burada başka hiçbir yerde bulunmayan altyazılar olduğunu görürsünüz.

Diğer kullanışlı özellikler, özel İstek Altyazıları sayfası, şaşırtıcı derecede derinlemesine gelişmiş arama filtreleri, gömülü üçüncü taraf bilgileri (IMDb ayrıntıları gibi) ve çevrimiçi satın alabileceğiniz veya akışa alabileceğiniz yerleri gösteren ilgili bağlantıları içerir .

  En İyi Ücretsiz Film İzleme Uygulamaları 2019
  İlginizi Çekebilir

  En İyi Ücretsiz Film İzleme Uygulamaları 2019

  Filmler ve TV Dizileri için Altyazılar Nasıl Yüklenir
  Çoğu ücretsiz ortam yürütücüsü, altyazı dosyalarını otomatik olarak doğru bir şekilde adlandırdığınız sürece algılar ve yükler.

  “Uygun başlık” neyi gerektirir?

  Çoğunlukla, tek yapmanız gereken film veya TV video dosyasının tam dosya adını kopyalamak ve altyazı dosyasının dosya adı olarak yapıştırmak. Bu hemen hemen tüm video dosya formatları (örneğin AVI, MKV, MP4, vb) ve en yaygın altyazı dosya formatları (örneğin SCC, SRT, SUB, VTT, vb.) için çalışır. Ayrıca, hem video dosyasının hem de altyazı dosyasının aynı konumda olduğundan emin olmanız gerekir.

  Bu işlemle, video dosyasını başlatın ve medya oynatıcınız otomatik olarak altyazı dosyasını yüklemelidir.

  Ama ya yüklenmezse? Ya video dosyanızda yerleşik bir altyazı parçası varsa ve bunu altyazı dosyası ile geçersiz kılmak istersiniz? Bu durumda, altyazı dosyasını manuel olarak yüklemeniz ve parçayı medya yürütücünüzde değiştirmeniz gerekir.

  Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

  Bir Video için Altyazı Parçalarını Manuel Olarak Değiştirme

  Dünyanın en popüler medya oynatıcı uygulaması olan VLC'yi kullanarak göstereceğiz.

  Bir altyazı dosyasını, video dosyasıyla aynı konumda olmayan bir dosyayı manuel olarak yüklemek için:

  1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
  2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Dosyası Ekle'yi tıklayın.
  3. Altyazı dosyasına gidin, dosyayı seçin ve Aç'a tıklayın.

  Bazı video dosyalarında yerleşik altyazı parçalarından farklı altyazılara geçmek için:

  1. Video dosyasını VLC'de başlatın.
  2. Altyazı menüsü altında, Altyazı Takip> Parça#.

  Evet, birden fazla altyazı parçasını (istediğiniz kadar) yükleyebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, özellikle çeşitli dillerde birçok altyazı ile gelen MKV formatında, belirli film dosyaları için yararlıdır.

   En İyi 10 Film İzleme Sitesi
   İlginizi Çekebilir

   En İyi 10 Film İzleme Sitesi

   Altyazıları İndirmenin Daha Hızlı Bir Yolu
   Yukarıdaki üç site harika ve izlediğiniz her şey için altyazı gerektiğinde kesinlikle tavsiye ederim. Ancak, her şey için altyazıları tercih ediyorsanız, her seferinde el ile indirmek zahmetli olabilir.

   Bir avuç ücretsiz medya oynatıcısı, uygulama içinde altyazıları arama ve indirme yeteneğini destekler. Bazıları, izlediğiniz dosyalara bağlı olarak altyazıları otomatik olarak bulabilir.

   • Media Player.NET : XySubFilter veya DirectVobSub kullanarak altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek sağlar.
   • BS.Player: Hem Free hem Pro sürümlerinde bulunan otomatik altyazıları indirmek için yerleşik destek. 
   • Media Player Classic : Altyazıları otomatik olarak indirmek için yerleşik destek. Varsayılan olarak Open Subtitles'den tedarik edilir.
   • VLC Player ( VLSub addon ): Altyazıları Aç ve mevcut videoyla eşleşmeleri, isme veya hash'a göre indirebilir (ikincisi daha doğrudur). Artık VLC 2.1.x ile çalışmıyor, VLC 2.2.x serisi gerektirir.
   • PotPlayer : Player içinde altyazıları arayabilir ve seçtiğinizleri indirebilirsiniz. İsterseniz kendi kaynak sitelerinizi ekleyebilirsiniz. Ve evet, bu, mobil video oynatıcı uygulamaları ile izlerken aynı şekilde çalışır. Seçtiğiniz video oynatıcınız otomatik altyazı yüklemelerini desteklemese bile, büyük olasılıkla dosya adlarını eşleştirmek için otomatik altyazı yüklemesini destekler. Altyazıların tek tek indirilmesi rahatsız edici olabilir, ancak daha iyi görüntüleme deneyimi için küçük bir ödeme yapmak gerekir.

   Ogznet.com

   Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
   Yorum Yaz


   yenile