Kötü amaçlı yazılımların, fidye yazılımlarının ve hack saldırılarının ne sıklıkta olduğunu göz önüne alarak, Android telefonunuzu hangi anti-virüs ile koruyarak güvenilir ve verilerinizi güvende tutacağınız sistemi nasıl sağlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Cihazınızı korumak için güncelleştirilmiş bir güvenlik uygulama listesini bir araya getirdik. Telefonunuzu hırsızlık veya trojan tehlikelerinde güvende tutmak için bunlar en iyi antivirüs ve güvenlik uygulamalarıdır.

2018 yılının en iyi Android uygulamaları

CM Security

CM Security (Clean Master) Cheetah Mobile tarafından yapılan ve tamamen ücretsiz anti-virüs ve güvenlik özelliklerine sahip bir seçenektir. Çıkacak birkaç reklama aldırmadığınız sürece. Ya da bunları kaldırmak için her ay $ 0.99 dolar ödeyebilirsiniz.

Özellikler: Uygulama çok şeyi sunmaya çalışıyor; anti-virüs, tarama koruması, pil tasarrufu, uygulamaların gizlilik koruması. Bu şeylerin her birine de hemen hemen aynı basitleştirilmiş yaklaşımı gerektiriyor.

CM Security, bulduğu şeyi tehdit olarak tanımlar ve daha sonra ne yapmak istediklerini basit bir şekilde sorar.

CM Security

CM Güvenliği tam özellikli, ancak reklamlara katlanmanız gerekiyor.

Güvenlik Masterı - Antivirüs, VPN, AppLock, Booster

Kaspersky Internet Security

Kaspersky, daha çok masaüstünde kurulu bir anti-virüs ve güvenlik paketi artık Android uygulaması sayesinde cep telefonunuza da koruma sağlıyor. Bu anti-virüs ile arama ve metin kontrolü, hırsızlığa karşı koruma ve kimlik avı önleme özelliklerine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Ayrıca, sizi gerçek zamanlı web koruması ve birkaç gizlilik seçeneği ile koruyabilir. Ancak tam paketi almak için şu anda bir yıl boyunca 14,95 dolara fiyatlandırılan uygulamanın premium sürümü için ödeme yapmanız gerekecek.

Premium özellikleri test etmek isterseniz, uygulama içinde etkinleştirilmesi gereken 30 günlük bir deneme var, ancak bazı özelliklerin kullanılması için e-posta adresinizi kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekecek. Örneğin, hırsızlık önleme özelliği premium değil, ancak çalışması için bir hesap gerektiriyor.

Kaspersky Internet Security
Kaspersky oldukça düzgün bir kullanıcı arayüzü var.

Kaspersky Antivirus

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes, birkaç nedenden ötürü bu listemizdeki favorilerimizden biridir. Öncelikle, bir işi iyi yapmaya odaklanıyor - telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlardan korumak ve ikincisi, basit bir arayüz ve iyi seçilmiş seçenekleri kullanarak bunu yapmak.

Bunun anlamı diğerlerininkiyle kıyaslandığında nispeten hafif olmasıdır ve ücretsiz gerçek zamanlı koruma sunar. Kötü amaçlı yazılım korumanın yanı sıra, telefonunuzdaki tüm uygulamaları tarayan ve bunları farklı kategorilere ayıran, telefonunuzdaki tüm uygulamalara basit ve hızlı bir genel bakış elde etmenizi sağlayan gerçekten kullanışlı bir gizlilik denetleme özelliği vardır.

Güvenlik denetimi özelliği, telefon ayarlarınız için, güvenlikteki olası zayıf noktaları hızla değerlendirerek ve bunları kapatmanız için size rehberlik ederek benzer bir şey yapar. Bunun olasılığı, üçüncü kişilerin uygulamalarını yükleme özelliğini kapatmak gibi şeyleri içerecek gibi görünüyor.

Malwarebytes, bazıları ile aynı seviyede özellik sunmayabilir, ancak iyi düşünülmüş ve işini iyi yapan ücretsiz seçenektir.

 

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Security: Virüs Temizleyicisi, Anti-Malware

Avast Antivirus ve Güvenlik

Avast'ın anti-virüs ve güvenlik paketi, bu listede en çok özellik barındıran uygulamalardan biridir. Tüm güvenliğiniz, RAM artırmanız, önemsiz temizlik ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir uygulama istiyorsanız, Avast olabilir.

Bu özelliklerden bazıları, benzer uygulamalarda olduğu gibi, diğer bileşenlerin yüklenmesini de gerektirir.
Avast, tamamen koruma tarafında bir anti-virüs uygulamasından bekleyebileceğiniz isteğe bağlı ve gerçek zamanlı tarama özelliğine sahiptir ve mevcut WiFi bağlantınızın güvenliğini kontrol etme ve belirli uygulamalarınızı açtığınızda tarar.

Ayrıca bir güvenlik duvarı seçeneği var ancak kullanmak için rootlu bir telefonunuz olması gerekir. Bu listede yer alan diğerlerinden farklı olarak, uygulamada gösterilen görüntülü reklamlar çok fazla zorlayıcı değildir, ancak paketi 'zenginleştirmek' için tasarlanan kendi uygulamalarının çoğunu teşvik eder. Bu özelliklere ihtiyacınız yoksa veya istemiyorsanız, sürekli görmezden gelmek biraz can sıkıcı olabilir.
Hiçbir görüntülü reklam istemiyorsanız, aylık veya yıllık olarak sunulan ve bulunduğunuz yere bağlı olarak maliyette değişiklik gösteren premium sürüm için ücret ödemelisiniz.

Bütün bilgileri basit, anlaşılır bir şekilde görüntüleyen bir arama engelleyici ve uygulama gizlilik danışmanına ekleyin ve Avast, 'hepsi bir arada' paketi arayan herkes için gerçekten kullanışlı bir anti-virüs aracıdır.

Avast Antivirus & Security

Avast Antivirus 2018

AVG Antivirus Security

AVG Antivirus Security adından da anlaşılacağı gibi, uygulama kilitleme, hırsız önleme, görev öldürücü ve uygulama yedekleme özellikleri de sağlar. Ve hepsini iyi tasarlanmış bir arayüzde yapar. Ayrıca, uygulamada birkaç tane pil tasarrufu seçeneği ve nelerin bataryayı boşaltılmakta olduğunu öğrenmek için pil verilerinizi bulma yeteneği vardır.

Önemsiz temizleme seçeneklerini kullanmak istiyorsanız, AVG Cleaner'ı yüklemelisiniz, sonrasında AVG Antivirus ile bütünleşir.

AVG Cleaner'ın, AVG Antivirus gibi ücretsiz olarak indirilebileceğine dikkat çekmenin yanı sıra, ek özellikler ve reklamların kaldırılması için bir Pro sürüme yükseltme için başka bir ücret de sunuyor.
Telefon Konum Belirleme seçeneğini kullanmak için iki uygulamanın premium sürümüne ihtiyacınız yoktur, ancak bu özelliği kullanmak için e-posta adresinizi kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

AVG Antivirus Security

AVG, bu listede en kapsamlı özelliklerden biridir.

Lookout

Lookout, bu listedeki masaüstü istemcisi olmayan, yalnızca mobil cihazlara odaklanan uygulamalarından biridir. Ayrıca, herhangi bir özelliği kullanmanız için bir hesap açtırmanızı gerektirir.

Uygulamaya girdikten sonra, ücretsiz veya premium güzergahı seçme şansına sahipsiniz - ücret ayda yaklaşık 2 dolardır.

Ücretsiz sürümü, yalnızca uygulama güvenliği ve telefon konumu özelliklerini sunarken, premium, web taramayı da korurken, uygulamalarınızın gizliliğine genel bir bakış sunar.

Kullandığınız hizmetlerden herhangi birinin saldırıya uğraması durumunda sizi uyaracak kullanışlı bir ihlal raporu özelliği var,
böylece kimlik bilgilerinizi zamanında değiştirmenize izin verilir.

Tek uygulama güvenliği kategorisinde, reklam yazılımına, botlara, tıklama dolandırıcılığına, uzak istismarlara, root etkinleştirici tehditlerine, casus yazılımlara ve bir dizi başka zararlı yazılıma karşı korunursunuz.

LookoutLookout Security & Antivirus

McAfee Mobile Security

McAfee, masaüstü güvenlik alanında köklü bir isimdi ve Android uygulaması da bir premium markadan bulmak isteyeceğiniz özelliklerin tümünü sunmaktadır.

İsteğe bağlı ve gerçek zamanlı tehdit koruması sunmanın yanı sıra, yüklü uygulamalar aracılığıyla veri erişimini kontrol etme,
bazı uygulamaların meraklı gözlerden uzakta kilitlenmesine yönelik geleneksel seçeneklerin yanı sıra cihaz yedekleme seçenekleri gibi diğer özellikler, 'Cihaz bul' modu ve özel profil seçenekleri, erişime başlamadan önce bazı ek izinler ve e-posta kaydı gerektirir.

Bununla birlikte, premium sürümüne erişmek istiyorsanız nispeten pahalı bir seçenek.
Her yıl 29,99 dolarlık fiyatla rakiplerinden iki kat daha pahalı, ancak Lookout Premium gibi bir şeye daha yakın. Gerçi herhangi bir tasarım ödülü kazanacağını söyleyemem.

McAfee Mobile Security & Lock
Fonksiyonel, ancak biraz retro görünümlü.

McAfee Mobile Security & Lock

Norton Security Antivirus

Norton Security Antivirus, mobil cihazlara da koruma sağlayan, oldukça popüler bir masaüstü koruma platformudur. Kısaca, istenmeyen ve gerçek zamanlı olarak malware'leri engeller ve kaldırır.

Ayrıca gizlilik risklerini basit, anlaşılır bir şekilde anlatan, tanıdık uygulama danışmanı özelliği de sunuyor.

Tüm özelliklerin kilidini açan premium sürümü için ücretsiz günlük deneme, ancak bundan sonra yılda 29,99 dolara mal olacağından, fiyatlama açısından McAfee ile paralellik arz eder. Çekici derecede basit bir tasarıma sahiptir ve kullanımı kolaydır.

Norton Security and Antivirus
Norton, favori antivirüs uygulamalardan biridir.

Norton Security and Antivirus

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 815 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En iyi Android Antivirüs ve Mobil Güvenlik Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En iyi Android Antivirüs ve Mobil Güvenlik Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En iyi Android Antivirüs ve Mobil Güvenlik Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "