Ogznet.com

Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları 2020

Image by mohamed Hassan from Pixabay

Bilgisayarınız için en iyi korumayı sağlayan en iyi antivirüs programlarının listesi bu yazıda. Maksimum seviyede bilgisayar güvenliği istiyorsanız mutlaka bu programlardan birini bilgisayarınıza yükleyin.

Antivirüs yazılımları dijital çağda sizin için emniyet kemeri ya da sigorta poliçesi gibidir. Çoğu zaman ihtiyacınız olmayabilir, ancak işler sarpa sarmaya başladığında sizi kurtarabilir. Virüsler ve diğer zararlı yazılımlar, dosyalarınızı bozabilir, onlara erişemeyecek şekilde kilitleyebilir (hassas ve kişisel bilgileriniz çalınabilir) ve hatta bilgisayarınız internete bağlı diğer bilgisayarlara saldırmak için kullanabilir.

İşte bilgisayrınız için en iyi virüs koruması sağlayan antivirüs programları.

1. BitDefender Total Security 2020

BitDefender Total Security 2020

BitDefender, tüm yılın en iyi virüsten koruma programıdır. Mükemmel koruma ve performans puanlarına sahipken ücretsiz bir VPN hizmeti de sunuyor.

Dünya çapında 500 milyon bilgisayar ağı bulunan Bitdefender, dünyadaki en büyük güvenlik dağıtım altyapısına sahiptir. Günde 11 milyar güvenlik sorusu gerçekleştiren Bitdefender, dünyadaki en yeni tehlikeleri bile en az 3 saniye içinde algılar, tahmin eder ve etkisiz hale getirmek için harekete geçer.

BitDefender, çevrimiçi ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için en popüler seçeneklerden biridir. 2000'li yılların başından bu yanada listelerde üst sıralarda yer almıştır.

Şirketin en popüler ürünü, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı korumayı kapsayan eksiksiz koruma paketi BitDefender Total Security'dir.

 • Windows, Mac, iOS ve Android için tam koruma.
 • Rakipsiz malware taraması.
 • Web Kamerası Koruması ile daha iyi gizlilik.
 • Dosyalarınızı güvende tutmak için çok katmanlı fidye yazılım koruması.
 • Optimize edilmiş hız ve farklı platform performansı.

Antivirüs programı, çevrimiçi bankacılık koruması, şifre yönetim sistemi, çeşitli optimizasyon araçları, güçlü güvenlik duvarı gibi özellikler sunar. Ayrıca, kötü amaçlı ve riskli web sitelerinin engellenmesini, spam filtrelemeyi ve ebeveyn kontrol araçlarını içerir. Her şeyden öte, BitDefender Total Security ayrıca temel bir VPN servisi sunar.

2. Norton Security Premium

Norton Security Premium

Norton, 2020 yılı için en eksiksiz antivirüs çözümüdür. En iyi korumayı istiyorsanız, bu iyi bir seçenektir.

Kapsamlı koruma, artı PC yedekleme ve çevrimiçi aile güvenlik özellikleri, sizin ve sevdikleriniz için en iyi antivirüs çözümüdür.

Özellikleri:

 • Tek bir abonelik ile 10 PC, Mac, Android ve iOS cihazına kadar korumaya yardımcı olur.
 • Fidye yazılımı ve virüsler gibi mevcut ve yeni çıkan kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlamaya yardımcı olur.
 • Gelişmiş güvenlik, çevrimiçi olduğunuzda özel ve finansal bilgilerinizi korumaya yardımcı olur.
 • AV-TEST En İyi Koruma Ödülü’nü kazanmıştır.
 • %100 Virüsten Koruma Sözü: Abone olduğunuz andan itibaren bir Norton uzmanı cihazlarınızı virüslerden korumanıza yardımcı olur.
 • Ödüllü teknolojisi sayesinde, riskli Android uygulamalarını indirmeden önce sizi uyarır.
 • Sabit sürücü hataları ve fidye yazılımı nedenlerinden kaynaklanan veri kayıplarını önlemek için 25 GB otomatik çevrimiçi yedekleme sunar.
 • Çocuklarınızın interneti güvenle keşfetmelerine yardımcı olacak araçları sağlar.

3. Panda

pandaPanda, listedeki diğer antivirüs programları gibi mükemmel koruma sağlar. Windows ve Android için güvenli bir seçimdir ve her ikisi için de ücretsiz bir VPN içerir.

 • Windows için mükemmel koruma: Panda, Windows 10 testlerinde çok iyi puan alır, PC'nizi veya dizüstü bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korur.
 • Çok iyi performans puanları: Panda'nın PC'nizin hızı üzerinde çok az etkisi olur veya çalışırken performans kaybı yaşamazsınız.
 • Mükemmel bonus özellikleri (ücretsiz VPN dahil): Ebeveyn kontrolleri, şifre yöneticisi, USB taraması, ücretsiz VPN ve daha fazlası.
 • Android için eksiksiz antivirüs: Panda'nın Android için antivirüs programı bir virüs tarayıcı, hırsızlık önleme araçları ve ücretsiz VPN ile birlikte geliyor.

4. BullGuard Internet Security 2020 Edition

BullGuard Internet Security 2020 Edition

BullGuard, Windows için mükemmel koruma sağlar ve TrustPilot'ta mükemmel bir kullanıcı değerlendirmesine sahiptir.

BullGuard, sektörde öncü yenilikçiliğimizin sürekli döngüsü sayesinde tam koruma sağlar. 
Çok ödüllü, üç katmanlı anti-malware koruması sadece bir başlangıçtır. Özel olarak tasarlanmış güvenli bir tarayıcı, alışveriş yaparken ve çevrimiçi ödeme yaparken üst düzey güvenlik ve zorlu koruma sağlar. Gelişmiş makine öğrenmesi, gelişmiş tehditleri algılar ve hızlı şekilde etkisiz hale getirir.

 • Windows için eksiksiz koruma: BullGuard güvenli tarama, oyun güçlendirici, bulut yedekleme, ev ağı tarayıcısı, kimlik koruması ve ebeveyn denetimleri gibi birçok özelliği içerir.
 • BullGuard PC'nizi ve Dizüstü Bilgisayarınızı hızlı tutar: BullGuard mükemmel performans puanlarına ve optimizasyon özelliklerine sahiptir.
 • Mükemmel kullanıcı incelemeleri: BullGuard, TrustPilot'ta en yüksek kullanıcı inceleme puanına sahip.

5. McAfee

McAfee

McAfee LiveSafe, Windows ve Android cihazlar için mükemmel bir seçimdir: Mükemmel koruma ve mükemmel bir şifre yöneticisi. Bulut tabanlı tehdit analizi, işinizi yavaşlatmadan sizi virüslere ve fidye yazılımı gibi tehlikelere karşı korur.

Riskli web siteleri, bağlantılar ve dosyalarla ilgili net uyarılar sayesinde saldırıları daha gerçekleşmeden savuşturun.

Bilgisayarınızın yeni gibi çalışmasını sağlayın, web sitelerinde otomatik olarak oynatılan videoları engelleyin ve bant genişliği kullanımını en aza indirin.

Bilgisayar korsanları ve kimlik hırsızlarının önüne geçerken son casus yazılımlar, zararlı yazılımlar ve kimlik avlarından kendinizi ve ailenizi koruyun.

Hassas dosyalarınızı PC'nizde 128 bit şifrelemeyle saklayarak gizliliğinizi koruyun.

 • Windows ve Android için mükemmel koruma: McAfee, testlerde yüksek puanlar alarak sizi kötü amaçlı yazılımlardan koruyacağını kanıtlar.
 • Cihazlarınız her zaman olduğu gibi hızlı kalacaktır: McAfee performans testlerinde neredeyse mükemmel sonuçlar elde ediyor.
 • Harika kullanıcı yorumları: McAfee, Google Play Store'da ve TrustPilot'taki 600.000 kullanıcı yorumu ile 8.8 arasında puan alıyor.
 • En gelişmiş şifre yöneticisi: McAfee'nin True Key şifre yöneticisi, yüz tanıma özelliğini giriş olarak kullanabilir.
İlginizi
çekebilir
Antivirüs Programlarına, Gerçekten Para Vermeye Değer mi?

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz