En İyi Arkadaş Bulma Uygulamaları 2019

En İyi Arkadaş Bulma Uygulamaları 2019

En İyi Arkadaş Bulma Uygulamaları ve Siteleri

Günümüzün en büyük sıkıntılarından biri yalnızlık. Yalnızlığın günümüzdeki en modern çözümü de arkadaşlık siteleri veya uygulamaları. İnternet üzerinden derlenmiş bu arkadaş bulma sitelerini sizin için derledik. Bazı uygunsuz seçenekleri listeden kaldırdık :))

OKCupid

OKcupid'in odak noktası, bugünlerde mevcut olan buluşma uygulamalarının çoğunun aksine yani yalnızca bir resim temelinde eşleştirmek yerine gerçekleri tanımaya odaklanıyor. Aslında bunu, "Selfie değil, özlülük" sloganında da açıklıyor. Ya Facebook üzerinden kayıt olabilirsiniz ya da adınız, doğum tarihiniz, konumunuz ve e-posta adresiniz ile. Bir kez oturum açtıktan sonra, OKcupid size daha iyi tanımak için merak uyandıran birkaç soru soracak ve bu da benzer fikirli insanlar keşfetmenize yardımcı olacaktır. Dahası, aynı zamanda, bir kullanıcının profilinde eşleşme oranını görüntüleyecek, böylece ilgi alanlarınıza dayanarak ikinizin birlikte olup olmadığını anlayacaksınız. Bu sitenin randevuyu kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda daha anlamlı bir bağlantı arayanları da hedeflediğini unutmayın.

Tinder

Tinder o kadar popüler ki belki de ebeveynleriniz bile bu uygulamayı duymuştur. Bu site, eşleme amacıyla kaydırma biçimi üzerinde çalışır. Tinder'in en iyi özelliği son derece açık bir arayüze sahip olması, kullanıcı dostu olması. Giriş yaptıktan sonra, birer birer profiller gösterilir. Fotoğrafları temel alarak sola hızlıca kaydırın (ilgilenmiyorsanız) veya sağa hızlıca kaydırın (ilgileniyorsanız). Karşılıklı bir eşleşme varsa yani diğer kişinin de sizin tarafınızdan sağa kaydırıldığı anlamına gelir, o zaman sohbete başlatabilirsiniz. OKcupid'in ardından listelememizin nedeni Tinder, kullanıcıların Facebook olmadan oturum açmalarına izin vermemesi yüzünden. Bunu, iyi bir önlem olarak görebilirsiniz (gerçeklik uğruna), Facebook hesabı olmayanların Tinder'e katılmasının başka bir yolu olmadığı için de kötü. Facebook olmadan Tinder'ı kullanmayı da sevebilirsiniz.

Coffee Meets Bagel

Coffee Meets Bagel sitesi/uygulaması, kulağa hoş geliyor. Ne yazık ki, Tinder ile aynı ayarda değil, ancak güvenle bu hizmeti kullanmayı seveceğinizi söyleyebiliriz. Adı kökeni hakkında merak ediyorsanız, hizmet, kahve çekirdeklerinin platformda kullanılan para birimi olarak adlandırıldığı benzersiz bir konsepte sahiptir ve bagels temelde kullanıcılara verilen önerilerdir (günde bir tane).
Kahve çekirdekleri, oturum açma da dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler yoluyla kazanılabilir. Yukarıda bahsedilen iki siteye oldukça benzer şekilde çalışsa da, farklıdır;

A) Yalnızca kadınlar ilk hamleyi yapabilir, bu nedenle bir erkek iseniz ve eşleşmeniz yoksa mesaj gönderemezsiniz.
B) Konuşmaya başlamak için bir bagel (eşleşme) yalnızca bir gün verilir, 8 gün içinde karar vermeniz gerekir; ardından sohbetiniz kaybolur ve baştan başlamak zorunda kalacaksınız. Bu görüşümüze göre etkilidir çünkü sanal bir ilişki sürdürmek yerine şahsen görüşmenin önemini teşvik eder.

En İyi Arkadaşlık Uygulamaları 2019
İlginizi Çekebilir

En İyi Arkadaşlık Uygulamaları 2019

Zoosk

On yıl önce başlatılan Zoosk, her ikisinden de oluşan 35 milyon üyeden daha da büyük bir kullanıcı tabanına sahip. Pek çok kullanıcıyla, çok fazla eşleşme elde ettiğinizden emin olabilirsiniz. Daha ne? Diğer üyelerle, yaklaşık 20 farklı dilde ilgili filtreyi kullanarak sohbet edebilir, hemde İngilizce bilmeden, telaşa gerek yok! Uyarı: Zoosk, ücretli plana abone olmanız gereken Zoosk madeni paraları almadığınız sürece, istediğiniz bir kullanıcıyla bağlantı kurmanıza izin vermiyor. Bununla birlikte, ücretli plan, SmartPick gibi benzersiz pek çok özelliği içeriyor ve profilinizi kimlerin görüntülediğini kontrol ediyor. Bu hizmet hem web'de hem de mobil uygulamada canlı bir arayüze sahiptir.
Profilin kurulması da oldukça kolaydır! Yapmanız gereken tek şey, doğum tarihi, yer, tercih (dating için) gibi kişisel bilgilerinizi girmek, birkaç soruya cevap vermek.

Match.com

1995 yılında kurulan Match.com, belki de bu listede en eski çevrimiçi buluşma hizmetidir. Ve bir şirket bu kadar uzun bir süre yayında kaldığında, bunun kalite anlamına geldiğini anlarsınız. Hizmet, yaklaşık 25 ülke tarafından kullanılabiliyor ve açıkçası milyonlarca üyeye sahip. Bağlanmak için kullanılabilse de, gerçek aşkı arayanlara da hitap eder. Kayıt işlemi diğerlerinden daha uzun sürüyor.

Match.com, mümkün olduğunca kullanıcılarıyla ilgili çok sayıda detayı ayıklamaya odaklanmaktadır. "Hakkımda", "Benim Eşler Hakkında" ve "Kendi Sözlerim" gibi bölümleri doldurmanız istenecektir. Bunlar temel olarak yaşam tarzınız, beğenilen / beğenmeyenler, değerler, geçmiş ve fiziksel görünüm hakkında bilgiler; böylece daha uygun eşleşmeler sağlanır. Bununla birlikte, burada fazla ayrıntı paylaşmak istemiyorsanız, boş bırakın.

Plenty of Fish

Kanada'da gerçekten iyi bilinen bir hizmet olan Plenty of Fish, her gün 4 milyondan fazla günlük oturum açma özelliği ile 70.000 yeni üye buluyor. Kayıt olabilmeniz için doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, ülkeniz, etnisite ve e-posta adresi gerekli. Ayrıca, kişisel kimlik ölçümünde yardımcı olan POF "İlişki Kimyası Ön Belgesi" ni alabilir, böylece daha iyi potansiyel eşleşme bulabilirsin. Bunun dışında, eşleşen bir algoritma yok. Bunun yerine, kullanıcıların filtre ayarlamasına ve profil keşfetmesine izin verilir.

Happn Uygulama İncelemesi - Yeni Arkadaşlık Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Happn Uygulama İncelemesi - Yeni Arkadaşlık Uygulaması

Sonuç:
40.000'den fazla çevrimiçi bağlanma sitesini yalnızca birkaç çevrimiçi ağla anlatmak oldukça zor bir işti. Ancak,
hedef kitleye, niyete, erişilebilirliğe, özelliklere, arayüze, kullanıcı tabanına, reklamların sıklığına ve popülaritesine benzeyen parametreler üzerinde en iyilerini koymaya çalıştık. Hareketsiz profiller, yetersiz özellikler, arabirim hataları vb. gibi kusurları bulabileceğiniz konusunda sizi uyaralım.

Bu sitelerin bazılarının tamamen ücretsiz olduğunu, çoğunluğunun premium özellikler için uygulama içi satın alma olanağı sunduğunu fark edeceksiniz. Ancak, yalnızca uygulamayı düzenli olarak kullanacaksanız ve bu özellikler olmadan yapamıyorsanız yeni sürüme geçmenizi öneririz. 

Anılmaya değer olduğunu düşündüğünüz siteleri atladıysak, bize yorumlardan bildirin.

Ogznet.com

Yorumlar (1)

 • avatar
  Engin

  Aşk siteleri sohbet siteleri buluşma siteleri aşk sitesi arkadaşlık sitesi hepsi Netiniz,com’da ücretsiz üyelik

  Cevapla
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.