En İyi Bitcoin Donanım ve Yazılım Cüzdanları

En İyi Bitcoin Donanım ve Yazılım Cüzdanları

İyi bir bitcoin cüzdanının güvenli olması ve güvenilir bir şirketten gelmesi gerekiyor. Bitcoin cüzdanı, Bitcoin blockchain'deki kaynaklara erişmek için kullanılan bir cihazdır. Bu cüzdanlar, sahip olunan Bitcoins'lerin kilidini açan ve bir satın alma işlemi sırasında veya bir çevrimiçi alışveriş veya bir Bitcoin ATM'si aracılığıyla paraya dönüştürüldüğünde kullanılmalarına izin veren benzersiz bir veriye sahiptir.

İki Tip Bitcoin Cüzdanı Vardır

Yazılım cüzdanları

Temel olarak bir akıllı telefon veya bilgisayarda çalıştırılabilen programlar veya uygulamalardır. Bunların kullanımı genellikle çok kolaydır, ancak üzerinde bulundukları cihaz tehlike altındaysa veya saldırıya uğrarsa potansiyel olarak savunmasızdır. Yazılım cüzdanları genellikle Bitcoin ile hem çevrimiçi hem de çevrimdışı alışveriş yaparken daha küçük işlemler yapmak için kullanılır.

Donanım cüzdanları

Bunlar, kendi cüzdan yazılımlarını çalıştıran gerçek fiziksel aygıtlardır, ancak işlemleri onaylamak için düğmelerinin manuel olarak bastırılmasını gerektirdiğinden, salt yazılım tabanlı cüzdanlardan önemli ölçüde daha güvenlidirler.
Bu el ile giriş gereksinimi, donanım cüzdanlarının saldırıya uğramasını çok daha zor hale getirir ve bu nedenle büyük miktarlarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini güvenceye almak için sıklıkla kullanılırlar.
İşte kontrol edilmeye değer yedi en iyi Bitcoin cüzdanı.

1. Ledger Nano S (Donanım Cüzdanı)

Ledger Nano S, piyasadaki en popüler donanım cüzdanlarından biridir. Bu cüzdan Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Dash, Dogecoin, Neo ve Zcash'i destekliyor.
Ledger Nano S ile yapılan tüm işlemler, donanım düğmeleri üzerinden dört haneli bir PIN kodunun manuel olarak girilmesini gerektirir ve cihaz kötü amaçlı yazılımlara karşı korumalı olup, bu durum bilgisayar korsanlığına karşı güvenli olur.

Kendi birinci parti uygulamalarına ek olarak, Ledger Nano S ayrıca, Copay ve Electrum gibi bir dizi yazılım cüzdanını da desteklemektedir; bu, bu donanım cüzdanının, yazılım cüzdanı işlemlerine ekstra bir güvenlik katmanı eklemek için kullanılabileceği anlamına gelir. 60 mm boyutlarında, paslanmaz çelik bir gövdesi vardır. Ledger Nano S, kaliteli Bitcoin (veya altcoin) donanım cüzdanı arayanlar için hem güvenli hem de şık bir seçenektir.

2. Ledger Blue (Donanım Cüzdanı)

Ledger Blue, Ledger Nano S'nin tüm güvenlik özelliklerine sahiptir, ancak dahili yapısı sayesinde daha kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir.
Cihazın kendisinde uygulamaları açmak ve kullanmak için kullanılabilen renkli dokunmatik ekran bulunur. Ledger Blue'da Ledger Nano S'den daha kolay ve hızlı işlem yapmak için, dokunmatik ekran navigasyonu sayesinde kurulum süreci de kolaylaşır.
The Ledger Blue, özellikle teknoloji meraklısı olmayan veya daha az görme yetisine sahip olmayanlar için iyi bir donanım cüzdanı seçeneğidir.

3. Trezor (Donanım Cüzdanı)

Ledger'in donanım cüzdanı serisi bir numara olabilir, ancak Trezor çok yakın bir rakiptir. Trezor donanım cüzdanı Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Dogecoin, Zcash'i destekler.

Trezor cüzdanı ile yapılan işlemler, cihazın donanım düğmeleri üzerinden onay gerektiriyor ve ek bir güvenlik katmanı için 2 faktörlü kimlik doğrulama desteği de eklendi.

4. Exodus (Yazılım Cüzdanı)

Exodus, hem Windows hem de Mac bilgisayarlarda çalışan ücretsiz bir yazılım cüzdanıdır. Kripto para birimlerinin en büyük koleksiyonlarından birini destekliyor ve işlemleri ve kullanıcının tüm kripto portföyünü açıkça listeleyen temiz, anlaşılması kolay bir görsel tasarıma sahiptir. Exodus'un en iyi özelliklerinden biri, kullanıcıların bir kripto birimini bir düğmeye basarak ve programdan ayrılmadan diğerine dönüştürmelerine olanak tanıyan yerleşik ShapeShift özelliği. Bu, Coinbase gibi hizmetler tarafından desteklenmeyen kriptokolleri satın almanın en kolay yollarından biridir. Biraz Dash satın almak ister misiniz? Exodus içinde bunun için biraz Bitcoin değiştirin, hepsi bu kadar.

5. Electrum (Yazılım Cüzdanı)

Electrum cüzdanı, 2011'den bu yana olan en eski yazılım cüzdanlarından biridir. Electrum, Windows, Mac ve Linux bilgisayarlarda ücretsiz olarak indirilebilir.
Android akıllı telefonlar ve tabletler için Google Play Store'dan indirilebilen bir Electrum Android uygulaması da var.

Bu yazılım cüzdanı sadece Bitcoin ile sınırlıdır, ancak sık güncellemeleri ve çok sayıda desteği alan çok sağlam bir Bitcoin cüzdan çözümüdür.

6. Coinbase (Yazılım Cüzdanı)

Coinbase, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash'i satın almak ve satmak için çok popüler bir hizmettir. Çoğu kişi, Coinbase web sitesini kripto satın almak ve satmak için kullanıyor, ancak resmi akıllı telefon uygulamaları da inanılmaz derecede işlevsel ve kontrol edilmeye değer. iOS ve Android cihazlarına ücretsiz olarak indirebilen resmi Coinbase uygulamaları, kullanıcıların Coinbase hesaplarına giriş yapmalarına ve paralarını yönetmelerine olanak tanır.

Kullanıcılar, tüm uygulamalarda Bitcoin ve diğer şifreleme ürünleri satın alabilir ve satabilirler ve ayrıca çevrimiçi alışverişlerde ve gerçek dünyadaki mağazalarda şahsi ödeme yaparken ödeme almak ve göndermek için yazılım cüzdanı olarak da işlev görebilir. Genel olarak Coinbase, Bitcoin ve cryptocurrency de yeni olanlar için mükemmel bir seçenektir ve uygulamaları, başka bir servise yatırım yapmak zorunda kalmadan, kripto para birimlerini kullanmanın kolay bir yoludur.

7. Bitpay (Yazılım Cüzdanı)

Bitpay, Bitcoin alanındaki en büyük tüketici odaklı şirketlerden biridir. Bitcoin ödemelerini kabul ederek işletmelere yardımcı olurlar ve aynı zamanda kullanıcılara VISA ağı üzerinden geleneksel ödeme yapmak için Bitcoin'e yüklenebilecek kendi Bitpay banka kartını sağlarlar.

Resmi Bitpay akıllı telefon uygulamaları, Bitpay Kartını yönetmek için kullanılabilir ancak aynı zamanda depolama ve gönderme için yazılım cüzdanı olarak da kullanılır. Bu uygulamalar tamamen ücretsizdir ve iOSAndroidWindows PhoneLinuxMac ve Windows PC'lerde kullanılabilir.

Merkezi Depolama Dışında Bir Kripto Para Cüzdan Nasıl Oluşturulur
İlginizi Çekebilir

Merkezi Depolama Dışında Bir Kripto Para Cüzdan Nasıl Oluşturulur

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile