En İyi CCleaner Alternatifleri

En İyi CCleaner Alternatifleri

Uzun bir süre için CCleaner, Windows için en popüler sistem temizleme aracı olmuştur ve MacOS ve Android telefonlar gibi diğer platformlara erişimini genişletmiştir. Ancak güvenlik devi Avast geçtiğimiz yıl elde satın aldığından beri bu program için, aracın ne kadar etkili veya güvenilir olduğuna dair bir çok şüphe uyandıran fırtınalı bir yolculuğu oldu.

CCleaner, “gereksiz dosya temizleyici” olarak kendini geliştirmiş olmasına rağmen, yıllar içinde kesinlikle dosya boyutu daha fazla şişirildi. Şubat 2016’da 6MB olan dosya boyutu bu yıl Mart ayında v5.41.x sürümününde yaklaşık 15 MB’a çıktı.

Geçen yaz (Avast tarafından satın alındıktan iki ay sonra), aracın Floxif kötü amaçlı yazılım içerdiği açıklandı. Bununla birlikte, adil olmak gerekirse, bu büyük ve küçük pek çok başka geliştiriciye de oldu. Öte yandan, kullanıcılar uzun zamandır yardımcı yazılımlar ve yardımcı programlarda görünen pop-up reklamlar hakkında şikayette bulundular.

Bununla birlikte, yeni bir gereksiz dosya temizleyici / all-in-one Windows optimizer arıyorsanız, bulabileceğimiz en iyi alternatifleri listeledik.

CCleaner Alternatifleri

Alternatiflere gitmeden önce, gereksiz dosyaları el ile silme yeteneği ile birlikte Windows'ta yerleşik Disk Temizleme aracı bulunduğunu ve bu tip programlara gerek olmayabileceğini düşünebilirsiniz. Sistem genelinde bir dosya temizleme işlemini daha kolay gerçekleştirebilir ve düşük kapasiteli SSD'lerde, Windows yüklemenizin performansını artırabilen veya kaldırabilecek bazı ekstra araçların depolanması için yararlı olabilirler.

Benzer şekilde, CCleaner programları genellikle, başlangıç ​​uygulamalarınızı yönetme veya Windows'tan yazılımı kaldırma gibi bir dosya temizleyicisinin yanında ek araçlara sahip olsa da, bu özellikler zaten işletim sistemi tarafından iyi bir şekilde karşılanır.

Bununla birlikte, her zaman Windows aracılığıyla bulunmayan, yinelenen dosya bulucu veya bağlam menü öğelerini değiştirebilme yeteneği gibi ekstra özellikleri tercih edenler için hepsi bir arada stil yardımcı programlarını da ekledik. Test ettiğimiz yardımcı programların hiçbiri CCleaner ile tam olarak aynı seçeneklere sahip olmasa da, birçoğu genel özellik sayımı ile yakındır ve kendi avantajları vardır.

Wise Disk Cleaner

Ücretsiz disk temizleyici ve birleştirici. Yararsız dosyaları güvenli bir şekilde temizler ve bilgisayarınızı daha hızlı çalıştırır. Zaman içinde gereksiz dosyalar, geçici dosyalar, her türlü sistem dosyaları ve ihtiyacınız olmayan diğer öğeler Windows Bilgisayarınızda birikir. Bu işe yaramaz dosyalar sabit disk alanı kaplar ve bilgisayarınızı yavaşlatır. Wise Disk Cleaner, disk alanınızı boşaltmak ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlamak için bu gereksiz dosyaları sabit diskinizden silebilir. Ayrıca, gelişmiş kullanıcıların ihtiyaç duymadıkları daha fazla dosyayı temizlemelerine izin vermek için birçok özel seçenek sunar. Gelişmiş algoritmalarla donatılmış olan Wise Disk Cleaner, saniyeler içinde tarayabilir ve kaldırabilir, bu sayede onu en verimli disk temizleyicilerinden biri haline getirebilir.

Clean Master

Bilgisayar yavaş mı çalışıyor? Önemsiz dosyalarla mı yığıldı? Gizlilik sızıntısı? Clean Master, size en güçlü önemsiz dosya temizleme ve gizlilik koruması sağlar ve bilgisayarınızı yepyeni bir şekilde çalıştırır!

Önemsiz Temiz
Gelişmiş sistemimiz 1.000'den fazla programı tarar. Tek bir tıklamayla, bilgisayar depolama alanınızı tamamen boşaltmak için artık sistem gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz!

PC Yükseltme
Sistem gecikmesine güle güle de! Tek bir tıklama ile, gereksiz başlangıç ​​programlarını durdurabilir, açılış süresini hızlandırabilir ve sistem ve ağ ayarlarını akıllıca optimize edebilirsiniz.

Gizlilik Temizliği
Tek bir tıklamayla 6 tür gizlilik riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Davetsiz girişleri kilitleyin ve anti-izleme özelliği ile riskli tarama kayıtlarını kaldırın.

Sürücü güçlendirici
Driver Booster, 5.000.000'den fazla cihaz ve sürücüyü taramaya ve sabitlemeye yardımcı olur. Tek kelimeyle, PC sürücüsü sorunlarını çözmek için doğmuştur.

System Ninja

System Ninja, Windows için hızlı, güçlü ve etkili bir sistem optimizasyon çözümüdür. Önemsiz dosyaları hızlı bir şekilde kaldırmak, sistem hızını artırmak ve sorunları düzeltmek için tasarlanmıştır.

Tüm Büyük Web Tarayıcılarını Temizler
İster Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Apple Safari veya bunların türevlerini kullanın; System Ninja bunların çöplerini temizler.

BleachBit

Bilgisayarınız dolduğunda, BleachBit hızla disk alanını boşaltır ve gizliliğinizi korur. BleachBit ile önbelleği kaldırabilir, çerezleri silebilir, İnternet geçmişini temizleyebilir, geçici dosyaları parçalayabilir ve günlükleri silebilirsiniz. Linux ve Windows sistemleri için tasarlanan Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash, Google Chrome, Opera, Safari ve daha fazlası dahil olmak üzere binlerce uygulamayı temizler. Dosyaları silmenin ötesinde, BleachBit, kurtarma işlemini önlemek için dosyaları parçalamak, diğer uygulamalar tarafından silinen dosyaların izlerini gizlemek için boş disk alanını silmek ve Firefox'u daha hızlı yapmak için gelişmiş özellikler içerir. Ücretsizden daha iyi, BleachBit açık kaynaklı.

KCleaner

KCleaner, en verimli Sabit Disk temizleyici olarak tasarlanmıştır. Bu bir özellikli bu tür ilk üründür ve Tam otomatik mod, arka planda çalışır, böylece ne zaman piyasaya sürüleceğine bakmak zorunda kalmazsınız. 
Verimliliğinin bir kanıtı olarak, rakiplerinin bile göremediği pek çok Gb'yi bulur, bu yüzden KCleaner'ı denemelisiniz! Ve eğer veri güvenliği, ilgilendiğiniz bir şeyse, KCleaner tarafından önerilen güvenli dosya silme yöntemlerini seveceksiniz ve silinmiş dosyaları bilinen herhangi bir ortalama tarafından kurtarılamaz hale getirin.

Özellikler

  • Geçici ve işe yaramaz dosyaları algılar ve temizler (önbellek, kullanılmayan kurulum dosyaları ...)
  • Otomatik mod arka planda çalışıyor
  • Güvenli dosya silme yöntemi
  • Uzman modu: kullanıcıların KCleaner tarafından yapılan herhangi bir dosya silme işlemini kontrol etmesine izin verin

Dosya temizleyicileri ile hepsi bir arada araçlar

Advanced SystemCare 12 Free

Zamanla, bilgisayarınız çok miktarda gereksiz, geçici ve yinelenen dosyalar ile birikebilir. Advanced SystemCare bu dosyaları temizler ve disk alanını serbest bırakır.

Eski bilgisayarın yavaşlaması kaçınılmaz. Advanced SystemCare, eski PC'nize yeni bir yaşam sağlamaya yardımcı olur. Başlangıç ​​öğelerini PC'nin başlatılmasını hızlandırır, internet bağlantılarını hızlandırmak için tarayıcı ayarlarını optimize eder ve PC yanıt süresini kısaltmak için RAM ve CPU kullanımı da dahil olmak üzere bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak izler.

Daha Güvenli ve Daha Kararlı Sistem
Yeterince dikkatli değilseniz, bilgisayarınızı tehlikeye sokmak oldukça kolaydır. Casus yazılımlar bilgisayarınızı fark edilmeden enfekte edebilir ve Windows çökmesi ve hata mesajları gibi ciddi sistem sorunlarına neden olabilir. Advanced SystemCare, PC güvenliğini ve kararlılığını geliştirmek ve web taramanızı yenilemek için bu sorunları kolayca giderebilir.

Bu dijital çağda PC'nizde saklanan kişisel verilerinizin güvenli ve gizli tutulması oldukça önemlidir. Advanced SystemCare, kişiler, yerel e-posta verileri gibi hassas verilere tüm gizli erişimi algılar ve güvenilmeyen programların ulaşmasını engeller.

Glary Utilities

Glarysoft Glary Utilities, en tutarlı ve en popüler sistem yardımcı programlarından biridir.

Yeni tasarım

Kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüz sağlayan yeni ve yenilikçi tasarım.

20+ Premium Araçlar

Bilgisayarınızın performansını artırmak için 20'den fazla sistem yardımcı programı içerir.

% 800 Daha Hızlı

PC'nizi tarama ve analiz etme, eskisinden sekiz kat daha hızlı ve daha kapsamlı yayınlar.

  • PC'nizi temizlemek için Güçlü ve Hepsi Bir Arada
  • PC hızını artırır ve sinir bozucu hataları, çökmeleri ve donmaları giderir
  • Tek tıklama işlevselliği ve kolay, otomatik seçenekler sunar
  • Bilgisayarınızın performansını en üst düzeye çıkarmak için 20'den fazla araç
Windows'da CCleaner'ı Kullanmayı Hemen Bırakmalısınız
İlginizi Çekebilir

Windows'da CCleaner'ı Kullanmayı Hemen Bırakmalısınız

CCleaner - PC sistem temizleme aracı
İlginizi Çekebilir

CCleaner - PC sistem temizleme aracı

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile