En İyi 8 Çeviri Sitesi 2019

En İyi 8 Çeviri Sitesi 2019
Image from rawpixel.com

2019 Yılının En İyi Çeviri Siteleri (Tüm dillerde çeviri)

Tüm online çeviri siteleri aynı derecede iyi değildir. Bazıları konuşulan kelimeleri metne çevirir, o metni de başka bir dile çevirir ve ardından çevirdiği diğer dilde konuşur. Bazıları ise daha az özelliğe sahiptir ve kelimeden kelimeye basit çeviriler yaparlar veya web sitesi çevirileri için daha iyidir.

İşte bir dilden diğerine çeviri yapmanıza yardımcı olacak en iyi siteler.

1. Google Translate: En İyi Çeviri Sitesi

google translate

Dilleri otomatik olarak tanımlar ve çok çeşitli dilleri destekler. Bazen yanlış çeviriler yaptığı görülmekle birlikte çeviriyi yüksek sesle okuyabilir.

Google Translate, Google'ın online çeviri web sitesidir ve alternatifler içinde en iyisidir. Yalnızca bir tercüme sitesi arıyorsanız, bunu deneyin. Girdiğiniz metni, belgeleri veya tüm web sayfalarını çevirir.

Google Translate, tek bir kelime veya kelime öbeğini çevirmek istediğinizde mükemmel bir çeviri sitesidir. Bir dili anlayamadığınızda veya yabancı biriyle konuşmaya ihtiyaç olduğunda, şaşırtıcı derecede iyi çalışır. Sadece yazın ve çevirinin sağ tarafta görünmesini izleyin.

Google Translate'in en iyi özelliklerinden biri, girdiğiniz herhangi bir metnin hangi dilde olduğunu doğru bir şekilde belirlemesi ve anında anlayabileceğiniz bir dile çevirme yeteneğidir. Kaynak dili bilmiyorsanız bu iyi bir özelliktir.

Metni girmek için yazabilir, konuşabilir veya ekran klavyesini kullanabilirsiniz. Çıktı tarafında, çevirinin son halinin sesli okunmasını da sağlayabilirsiniz; bu, yalnızca dili öğrenmeye çalıştığınızda değil, aynı zamanda yabancı birisiyle iletişim kurmakta da çok faydalı olur.

2. Yandex Translate: Resimlerdeki Metinler ve Web Siteleri için En İyi Çeviri Sitesi

yandex translate

Yandex Translate sesli metin girişini ve çıkışını destekler ve çevirinin özel bir bağlantısını herkesle paylaşılabilirsiniz. Ayrıca metni yazarken yazım denetimi yapar.

Yandex Translate, Google Translate kadar kaliteli bir sitedir. Birçok dil arasında çeviri yapar ve çok hızlı çalışır. Sadece normal metin çevirileri yapmaz. Aynı zamanda web sitelerini çevirmek ve hatta görüntülerdeki metni çevirmek için de kullanabilirsiniz.

Görüntü çeviriciyi kullanıyorsanız, çevrilmesi gereken belirli kelimeleri vurgulamanız gerekir. Bir çeviriyi görmek için sadece bir kelime seçebilir veya her şeyin çevrilmesini sağlamak için tüm resmi seçebilirsiniz.

3. Reverso: Dil Öğrenmek için En İyi Çeviri Sitesi

Reverso çeviri sitesi

Reverso bir düğmeye tıklamak zorunda kalmadan çeviri işlemini yapar. Orijinal ve çevrilmiş metni dinleyebilirsiniz. Ayrıca birçok dil için ekran klavyesi sunar. Eksik noktaları, yukarıdaki diğer iki seçenek gibi birçok dili desteklememesi, giriş dilini otomatik olarak tanımlayamaması ve konuşmanızı metne dönüştürememesidir.

Reverso'da başka bir online çeviri hizmetidir. Google Çeviri gibi, diller arasında otomatik olarak çeviri yapabilir ve daha birçok popüler dili destekler.

Reverso çeviri web sitesinde bahsetmeye değer bir şey, sundukları içerik çevirileridir. Bir çeviri yaptıktan sonra, çevrilen metnin hemen altında, giriş metninin biraz farklı olması durumunda, çevirinin nasıl görünebileceğine dair birkaç örnek daha vardır.

4. Bing Microsoft Translator: Kullanması En Kolay Çeviri Sitesi

bing çeviri sitesi

Bing çeviri sitesinin kullanımı gerçekten çok kolaydır ve metni anında çevirir. Birçok dili destekler.

Diğer bazı çeviri siteleri gibi, Bing Microsoft Translator, çevirmek istediğiniz dili tahmin edemediğiniz zamanlar için otomatik algılama özelliği sunar. Bu çeviri sitesini farklı kılan şey basitliğidir.

Bing çeviri sitesi temelde diğer basit çeviri web siteleriyle aynıdır. Bununla birlikte, birçok ortak dilde çalışır ve herkes için kullanımı çok kolaydır.

5. Translate.com

Translate.com, Microsoft'un altyapısını kullanarak, 100'den fazla dilde çeviri hizmeti sunan iyi bir çeviri sitesi. Çevirilecek metni girmek için sesinizi veya klavyenizi kullanabilir, ardından çeviriyi okuyabilir veya dinleyebilirsiniz.

en iyi online çeviri sitesi translate.com

Çevirinin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorsanız, ilk 100 kelimeyi ücretsiz veren bir insan çevirisi alabilirsiniz. Sadece iletişim simgesine tıklayın ve oturum açın veya bir hesap oluşturun.

6. BabylonOnline Çeviri Sitesi

Babylon, çeviriler için indirebileceğiniz bir yazılım sunarken, çevrimiçi seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Yaklaşık 30'dan fazla dilde ve basit bir çeviri seçeneği sunar.

Babylon: Online Çeviri Sitesi

Eğer profesyonel bir tercümandan çeviri istiyorsanız, Babylon bu hizmeti de sunar. Online çeviri sayfasındaki İnsan Çevirisi düğmesine tıkladığınızda, detaylar için sitenin ilgili bölümüne yönlendirileceksiniz.

Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor
İlginizi Çekebilir

Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor

7. PROMT: Online Çeviri

PROMT online çeviri sitesi diğer çeviri siteleri kadar dil desteği sunmaz. Site şu ana kadar 16 dilde hizmet sunuyor. Ama başka faydalı özelliklere sahip. Otomatik dil algılamayı kullanın ve hatta çeviri için bir konu seçin.

PROMT: Online Çeviri

Çeviriyi kopyalayabilir, yapıştırabilir, yazım denetimi yapabilir veya bir sözlüğe erişebilirsiniz. Ayrıca sanal bir klavye de var; siteyi bir tablette kullanıyorsanız, örneğin kelimelerinizi veya cümlelerinizi yazmak basittir. PROMT ayrıca satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz çeviri yazılımları sunar. Ayrıca, bir insan çevirisini doğrudan OneHourTranslation sitesinden sipariş edebilirsiniz.

8. Collins: İngilizce Sözlük ve Tüm Dillerde Çeviri

İngilizce kelimeler için tanımlar veya eş anlamlıları bulmak için Collins Dictionary web sitesini kullanıyorsanız, çevirici özelliğine de bir göz atın. Metin girip 30'dan fazla dile çevirebilirsiniz.

Collins: İngilizce Sözlük ve Tüm Dillerde Çeviri

Bu çeviri sitesi asgari özelliklere sahip olsa da, çeviri altyapısı Microsoft'tan gelir ve çıktı metinler için kullanışlı bir kopyalama düğmesi vardır. Site, İngilizce kelimeler için eş anlamlılar ve dilbilgisi araçlarını içerir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.