Mimarlar için En İyi 10 İç Mimarlık Yazılımı

Mimarlar için En İyi 10 İç Mimarlık Yazılımı

İç mekan tasarımı, günümüzde hemen hemen her yeni bina inşası için ayrılmaz bir unsur haline gelmiştir. Eviniz ya da ofis alanınız için, hepimiz hem dışardan hem de içten en iyi olmasını isteriz. Mülkünüzün dış güzelliğine bir servet harcarsanız, buna bağlı olarak iç mekan da göz ardı edilemez. Aslında, mekanınızın iç kısımları daha önemlidir, çünkü günün çoğunu ofisinizde veya evinizde geçirirsiniz.

Çekici bir iç mekan sadece arkadaş ve akrabalarımızın beğenisini kazanmakla kalmaz, aynı zamanda gelecek için satılabilir bir mülk haline getirir. İç tasarımlarını kendi fikirleriyle tasarlamayı tercih eden birçok kişi olsa da, filmlerde, dergilerde veya web'de olduğu gibi bir şey istiyorsanız, iç mekanlarınızın profesyonel bir dokunuşa ihtiyacı olacaktır.

Ancak, gelişen teknoloji sayesinde, artık tasarım fikirlerizi hayata geçirebilceğiniz, kendi kendinize çizim yapmanıza yardımcı olacak iç tasarım programları var. Yani, bir tasarım projesi hazırlamak istiyorsanız, bu programlar gerçekten kullanışlı olabilir. Burada, incelemeniz için Windows için en iyi iç tasarım yazılımlarından bazılarını listeledik.

Planner 5D

Fiyat: Ücretsiz

Planner 5d İç Tasarım Yazılımı


2D / 3D ev tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacak, kullanımı kolay, ancak gelişmiş bir iç tasarım aracı. İstediğiniz ev tasarımını sadece 3 basit adımda oluşturabilirsiniz. İlk adım, 2D modunda kat planları ve tasarım düzeni oluşturmaktır. Deseni herhangi bir açıdan bulmak ve düzenlemek için 3D olarak değiştirebilirsiniz.

İkinci adım, özel duvarlar, zeminler veya mobilyalar oluşturmak için renkleri, tasarımları ve malzemeleri düzenleyebileceğiniz yerdir. Son olarak, Anlık Görüntü işlevini kullanarak tasarımınızı gerçekçi görünen bir görüntü olarak kaydedebilirsiniz. Kullanımı kolay bir arayüze sahip, hem yeni başlayanlar için hem de aynı şekilde deneyimli kullanıcılara hitap ediyor.

Web sitesi üzerinde online olarak iç mekan tasarımı yapabilceğiniz gibi iPhone veya Android uygulamaları ile akıllı telefonunuzdan da bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Sweet Home 3D

Fiyat: Ücretsiz

Lider iç tasarım yazılımlarından biri olan Sweet Home 3D, kullanıcıların kendi mülklerinin planlarını çizmelerine, mobilya düzenlemelerine ve sonuçları 3D olarak görmelerine yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Bu aracı kullanarak doğru boyutlarda düz, yuvarlak veya eğimli bir duvar çizebilirsiniz. Bu amaç için fareyi veya klavyeyi kullanabilirsiniz. Daha sonra duvarlara kapı ve pencereler ekleyebilir ve plana getirebilirsiniz.

Ardından, salon, yatak odası, mutfak vb. kategoriler halinde düzenlenmiş ayrıntılı bir katalogdan mobilya ekleyebilirsiniz. Ayrıca duvarların, yerlerin, tavanların ve mobilyaların boyutunu, rengini, yerleşimini, dokusunu ve konumunu değiştirmenize olanak tanır. Ayrıca, tasarımı havadan 3D olarak görüntüleyebilirsiniz. Plana açıklama ekleme, gerçekçi görüntüler oluşturma, tasarımın içe aktarılması, PDF veya diğer ana formatlarda basılması veya dışa aktarılması diğer önemli özelliklerinden bazılarıdır.

Roomstyler 3D Home Planne (Online)

Fiyat: Ücretsiz

Roomstyler, iç mekan tasarımlarınızı dekore etmenize yardımcı olan tanınmış markaların 120.000'den fazla ürünüyle birlikte gelir. Tasarımı kolaylaştırır ve renk örnekleri seçme gibi gereksiz tüm zorlukları ortadan kaldırır. Uygulamaya tıkladığınızda, odanızı çevrimiçi olarak yeniden düzenleyebileceğiniz bir arayüz açılır. Sadece sonuçlardan memnun kaldıktan sonra, gerçek hayatta tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Herkesin tasarlanmış iç mekanların foto-gerçekçi 3D görüntülerini oluşturmasını sağlayan kullanımı kolay bir programdır. Ayrıca sanal depoda bulunan ürünler gerçek mobilya modelleridir. Bu mobilya modelleri, IKEA kanepeleri gibi isimlerden Marcel Wanders gibi en iyi tasarımcıların lüks parçalarına kadar birçok farklı markalara aittir. Bu uygulama aynı zamanda çevrimiçi olarak tasarlanan binlerce odayı içeren bir görüntüleme kitabı olarak da çalışır.

Amikasa

Fiyat: Ücretsiz

3B iç tasarım uygulaması Amikasa'yı kullanarak odalarınızı yeniden tasarlayın ve inşa edin. Odalarınızı orijinal markaları kullanarak duvar renkleri, mobilyalar ve zeminlerle yeniden dekore edebilirsiniz. Odanızın şeklini seçerek başlayabilir veya kendi kat planınızı bile oluşturabilirsiniz. Dahası, plan modunun yardımıyla alanınızı tamamlayan duvarın boyutlarını sabitleyin. Ardından kapıları ve pencereleri buna göre yerleştirebilirsiniz.

Bir sonraki adım, birçok rengi bulabileceğiniz yerleri dekore etmek ve döşemek olacaktır. Renk tekerleğini ve çok çeşitli döşeme malzemeleri içeren kataloğu kullanarak odanızdaki renk kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz mobilya ürünlerini katalogdan seçebilir ve bu öğeleri sanal odanıza kolayca sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca, tercihinize göre bunları ayarlayabilir, döndürebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.

Walk-through modu veya sosyal medya platformlarında paylaşılması diğer önemli özelliklerinden bazılarıdır.

iPhone ve Windows için ayrı uygulamaları mevcuttur. Bu adresten istediğiniz platforma ait uygulamayı indirebilirsiniz.

MyVirtualHome

Fiyat: Ücretsiz

MyVirtualHome

Yazılım, evinizin 3B sürümünü tasarlamanıza yardımcı olacak çeşitli araçlarla donatılmıştır. Arayüz, profesyonel yerleşimi nedeniyle çekici ve kullanışlı eğitim videolarına kolay erişim sağlıyor. Yazılım, kullanıcıların dolaplar, duvarlar, kapılar ve pencereler gibi çeşitli yapı malzemeleri arasında geçiş yapmalarına yardımcı olan ve buna göre yaklaşmakta olan evinizi farklı markaların fotoğraflarından toplanan mobilyalar ile tasarlayan birçok seçenekle birlikte gelir.

Tercih ettiğiniz salonları, sehpaları, televizyonları vb. seçebilir ve basitçe üzerlerine tıklayıp mizanpaja sürükleyebilirsiniz. Dahası, program farklı prefabrik kat planları ve evinize daha çok bir video oyunu gibi görünen 3D klonla dolaşmanıza izin veren tatlı bir özellik ile birlikte geliyor.

Mimarlar için En İyi 5 Ücretsiz Mimari Yazılım
İlginizi Çekebilir

Mimarlar için En İyi 5 Ücretsiz Mimari Yazılım

Ikea Home Planner Tools

Fiyat: Ücretsiz

Ikea, ev planlama kategorisinde dünyaca ünlü bir isimdir. Ayrıca, planlayıcı araçlarını kullanarak iç mekanlarınızı dekore etme seçeneği sunar. Seçtiğiniz mobilyalarınızı odaya sürükleyip bırakabilir ve evinizin doğru ölçümlerine göre yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz sonucu elde edene kadar çeşitli stilleri yeniden düzenleyebilir ve deneyebilirsiniz.

Mimarla aynı 3B görüntüyü elde etmenize ve tüm ölçümlerle doğru bir şekilde baskı almanıza olanak tanır. Ayrıca, tahmini fiyatı görüntüleyebilir ve ürün listesini alabilirsiniz. Plandan memnun olduğunuzda, yakındaki bir IKEA mağazasından almak için listeyle birlikte kaydedebilir, yazdırabilir veya e-posta ile gönderebilirsiniz. Daha sonra, son tasarım önerisini alabilir ve iç tasarım projeniz için ürünler satın almadan önce IKEA'dan yardım alabilirsiniz.

pCon.planner

Fiyat: Ücretsiz

pCon planner, profesyoneller için mükemmel başka bir harika iç tasarım yazılımıdır. En iyi şey, tamamen ücretsiz olarak profesyonel özelliklerden yararlanabilirsiniz. Hem işletmeler hem de kişisel ev tasarımı için kullanışlıdır. Anında etkili, kapsamlı, 3 boyutlu kat planları oluşturur. Zemin seviyesinden başlamanıza veya mevcut bir plana eklemenize bakılmaksızın planınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

CAD modellerini planlarınıza DWG, SKP, 3DS ve daha birçok formatta ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygun modelleri bağlantılı tedarikçi kataloglarından indirebilirsiniz. Ayrıca, yazılımın tasarım işlevlerini kullanarak yapılar oluşturabilir, nesneler tasarlayabilir veya öğeleri özelleştirebilirsiniz.

En iyi yanı, yazılımın yeni başlayanlar tarafından bile anında en kaliteli görüntüleri üretmek için kullanılacak kadar kolay olmasıdır. Büyük ölçekli çizimlerden ve başlık bloklarından logolara, müşterilerinize planın ayrıntılı bir özetini verebilirsiniz. Ayrıca, sunumları, web sitelerini ve blogunuzu kullanarak uygulamadan 3D modelleri ve 360​​° panoramaları hayata geçirin.

Space Designer

Fiyat: Ücretsiz

Space Designer
Space Designer'ı kullanarak kat planınızı bodrumdan çatıya kadar kolayca çizebilirsiniz. Tasarımlarınızı hem ev hem de işyeri kullanımı için 5000'den fazla mobilya ve malzeme kullanarak özelleştirebilirsiniz. Evinizin veya ofisinizin tasarımını veya herhangi bir mülkünüzü 2D veya 3D olarak gerçek zamanlı olarak görüntülemenize yardımcı olur. Ayrıca, indirilmesi gerekmeyen kompakt bir programdır.

Herhangi bir yazılım veya uygulama indirmeden kat planınızı 3B görünüme dönüştürmenize olanak tanır. Aynı zamanda akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunur, projelerinize her yerden erişim kolaylığı sunar. Ayrıca kat planınızı Google Cardboard veya başka herhangi bir mobil VR kullanarak da VR içinde keşfedebilirsiniz.

Evinizin veya ofisinizin genel görünümünü değiştirirken, bir şey satın almadan önce sonuçları önizleyebilirsiniz. İnşaat başlamadan önce mülkünüzü 3D görünümde gezmenize olanak tanır. Uygulamayı web sitenize, marka adınızın altında ve ürün kataloğunuzla bütünleştirebilirsiniz.

FloorPlanner

Fiyat: Ücretli ve Ücretsiz sürüm mevcut

Floorplanner, etkileşimli yer planlarını çevrimiçi oluşturmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olan en kolay ve çekici görünümlü uygulamalardan biridir. Planlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde çizmenize yardımcı olur. Duyarlı editör, kat planınızı dakikalar içinde oluşturmanıza yardımcı olur. Üstelik odalarınızı tek bir tıklamayla dekore edebilirsiniz.

Otomatik Döşeme özelliği, planınızı yalnızca birkaç tıklamayla tasarlamanıza yardımcı olur. Alternatif olarak, 150.000'den fazla 3D modeli bulunan depolarından mobilya ürünlerini tek tek seçebilirsiniz. Kat planı görüntülerini pazarlama amacıyla kullanmaktan veya inşaat işi yapmaya kadar bu yazılımla zahmetsizce çarpıcı görüntüler oluşturabilirsiniz.

Design a Room by Armstrong

Tüm odayı yeniden tasarlamayı düşünüyor ya da evinizin zeminini değiştirmek istiyorsanız, Armstrong'dan daha iyi bir seçenek olamazdı. Resimlerinizi yükleyebilir veya bunlardan bir tanesini seçebilir ve ardından yüzlerce kat seçeneğini deneyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli boya renkleri ve lekeleri de deneyebilirsiniz. Ayrıca, onları kaydedebilir ve tasarımları paylaşabilirsiniz.

Autocad'e Alternatif Programlar
İlginizi Çekebilir

Autocad'e Alternatif Programlar

İster ofisinizde ister evinizde olsun, bir oda tasarlamak karmaşık bir işlemdir. Mükemmel sonuçları elde etmek için iyi araştırma ve bazı profesyonel araçlar gerekir. İç tasarım yazılımı, doğru ölçümler almanın ve hayalini kurduğunuz ev için eksiksiz bir kat planının en iyi yollarından biridir. Bu nedenle, yukarıdaki listeyi oluşturmayı ve iç mekanlarınız için istenen sonuçları almayı seçin.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.