Ogznet.com

Popüler ve kaliteli İnşaat Mühendisliği bloglarını merak edip takip etmek isteyenler için, genellikle tercih ettiğim birkaç blog adresi önermek istiyorum.

1) CivilBlog.Org: Bu bir basit dilde yazılmış makaleler ile iyi bir inşaat mühendisliği blogu. Bu blog, beton, inşaat malzemeleri vb. hakkında mükemmel bir bilgi kaynağıdır.
özel olarak lisans öğrencileri içindir.

2) Free Civil Engineering Softwares Tutorials,Ebooks and Setups: Bu blog, Autocad, Staad Pro, ETABS, vb. dahil olmak üzere popüler analiz programları ile ilgili kayda değer makalelere sahiptir.

3) Civil Engineering Central: Bu blog inşaat mühendisleri ve mimarlar için bir yaşam tarzı dergisidir. Profesyonel mühendisler, bu blogu küresel haberleri içerdiği için oldukça ilgi çekici bulabilirler.

4) Construction Queries: Bu tecrübeli bir inşaat mühendisi olan Quoran Santosh Kulkarni'nin mükemmel bir blogu. Blogları, saha çalışmasıyla ilgili pratik bilgilerle doludur ve lisans öğrencileri için çok faydalıdır.

5) The World Of Civil Engineering: Bu blogda İnşaat mühendisliği üzerine yazılmış soru-cevaplar paylaşılıyor.

6) Structural Engineering Blog: Daha çok ahşap bağlantı elemanları ve ahşap teknolojisindeki gelişmeler. Eğer kereste ile ilgilenmiyorsan, o kadar sevmeyeceksin. Her hafta bir yazı yayınlıyorlar.

7) Yapısal Mühendisler Enstitüsü Blog:  En son güncellemeleri ve yapısal mühendislik dünyasında neler olup bittiğini öğreneceksiniz.

8) Global Tall News Yüksek Binalar Konseyi ve Kentsel Habitat: Yüksek binaları sevmeyen mühendis! Onları seviyorum ve uzun binaların endüstrisindeki güncel eğilimleri düzenli olarak okuyorum.

9) Structural Madness: Yapısal mühendisliği temellerinden öğrenmek istiyorsanız ve yapısal davranışı anlamak istiyorsanız blogu takip edebilirsiniz.

10) The Arup Blog: Bir şirket olarak Arup, çalışmaları hakkında harika makaleler ve videolar üretiyorlar, aynı zamanda onlar için çalışan insanlar hakkında da! Mühendislerin yeterli öyküsü yok ve Arup harika hikayeler anlatıyor.

11) The Simpson Strong-Tie Blog: Bu blog yapısal mühendislikte çok şey yapan bir şirketin desteğine sahip. Bu blogda kendi kendine tanıtım gönderileri var, ancak bu harika bir blog.

12) SOM Blog: Bu, Skidmore'dan bu yana T, AUT için bir şirket blogu. Owings & Merrill, yapı mühendisliği alanında liderdir, yaptıkları işe uymaya değer.

13) Eng-Base Blog: Yapısal mühendisler için modern araçlar hakkında hikayeler yazmak için her gün çok çalışıyorlar. En son tasarım araçlarına ayak uydurmak sizin işinizse, doğru adrestesiniz.

14) dailycivil.com özellikle İnşaat Mühendisleri ve öğrenciler için güzel bir İnşaat Mühendisliği blogu. Daily Civil, inşaat mühendisliği ile ilgili en yeni inşaat mühendisliği makalelerini, ipuçlarını, eğitimlerini ve daha fazlasını sunar.

15) Civil4M: Bu, inşaat mühendisleri için en iyi site, bir kez ziyaret edin ve tekrar tekrar ziyaret etmeyi bırakamazsınız. İnşaat Mühendisliği uzmanları tarafından yazılan kaliteli içerik.

16) E+M’s blog, Atlanta, Raleigh ve DC / Arlington bölgesindeki en üst düzey yapısal mühendislik projelerinde güncel kalmak isteyenler için mükemmel bir kaynaktır.

İlginizi
çekebilir
İnşaat Mühendisleri için En İyi Android Uygulamaları