En iyi İnşaat Mühendisliği Blogları (İngilizce)

En iyi İnşaat Mühendisliği Blogları (İngilizce)

/ Okuma süresi: 3 dk, 16 sn / Yorum (0)
A A A

Popüler ve kaliteli İnşaat Mühendisliği bloglarını merak edip takip etmek isteyenler için, genellikle tercih ettiğim birkaç blog adresi önermek istiyorum.

İlginizi Çekebilir
Android için En İyi İnşaat Mühendisliği Uygulamaları 2018

Android için En İyi İnşaat Mühendisliği Uygulamaları 2018

Burada her İnşaat Mühendisi'nin Android akıllı telefonunda veya tabletinde bulunması gereken İnşaat Mühendisliği için bazı harika Android Uygulamalarını listeliyoruz.

1) CivilBlog.Org: Bu bir basit dilde yazılmış makaleler ile iyi bir inşaat mühendisliği blogu. Bu blog, beton, inşaat malzemeleri vb. hakkında mükemmel bir bilgi kaynağıdır.
özel olarak lisans öğrencileri içindir.

2) Free Civil Engineering Softwares Tutorials,Ebooks and Setups: Bu blog, Autocad, Staad Pro, ETABS, vb. dahil olmak üzere popüler analiz programları ile ilgili kayda değer makalelere sahiptir.

3) Civil Engineering Central: Bu blog inşaat mühendisleri ve mimarlar için bir yaşam tarzı dergisidir. Profesyonel mühendisler, bu blogu küresel haberleri içerdiği için oldukça ilgi çekici bulabilirler.

4) Construction Queries: Bu tecrübeli bir inşaat mühendisi olan Quoran Santosh Kulkarni'nin mükemmel bir blogu. Blogları, saha çalışmasıyla ilgili pratik bilgilerle doludur ve lisans öğrencileri için çok faydalıdır.

5) The World Of Civil Engineering: Bu blogda İnşaat mühendisliği üzerine yazılmış soru-cevaplar paylaşılıyor.

6) Structural Engineering Blog: Daha çok ahşap bağlantı elemanları ve ahşap teknolojisindeki gelişmeler. Eğer kereste ile ilgilenmiyorsan, o kadar sevmeyeceksin. Her hafta bir yazı yayınlıyorlar.

7) Yapısal Mühendisler Enstitüsü Blog:  En son güncellemeleri ve yapısal mühendislik dünyasında neler olup bittiğini öğreneceksiniz.

8) Global Tall News Yüksek Binalar Konseyi ve Kentsel Habitat: Yüksek binaları sevmeyen mühendis! Onları seviyorum ve uzun binaların endüstrisindeki güncel eğilimleri düzenli olarak okuyorum.

9) Structural Madness: Yapısal mühendisliği temellerinden öğrenmek istiyorsanız ve yapısal davranışı anlamak istiyorsanız blogu takip edebilirsiniz.

10) The Arup Blog: Bir şirket olarak Arup, çalışmaları hakkında harika makaleler ve videolar üretiyorlar, aynı zamanda onlar için çalışan insanlar hakkında da! Mühendislerin yeterli öyküsü yok ve Arup harika hikayeler anlatıyor.

11) The Simpson Strong-Tie Blog: Bu blog yapısal mühendislikte çok şey yapan bir şirketin desteğine sahip. Bu blogda kendi kendine tanıtım gönderileri var, ancak bu harika bir blog.

12) SOM Blog: Bu, Skidmore'dan bu yana T, AUT için bir şirket blogu. Owings & Merrill, yapı mühendisliği alanında liderdir, yaptıkları işe uymaya değer.

13) Eng-Base Blog: Yapısal mühendisler için modern araçlar hakkında hikayeler yazmak için her gün çok çalışıyorlar. En son tasarım araçlarına ayak uydurmak sizin işinizse, doğru adrestesiniz.

14) dailycivil.com özellikle İnşaat Mühendisleri ve öğrenciler için güzel bir İnşaat Mühendisliği blogu. Daily Civil, inşaat mühendisliği ile ilgili en yeni inşaat mühendisliği makalelerini, ipuçlarını, eğitimlerini ve daha fazlasını sunar.

15) Civil4M: Bu, inşaat mühendisleri için en iyi site, bir kez ziyaret edin ve tekrar tekrar ziyaret etmeyi bırakamazsınız. İnşaat Mühendisliği uzmanları tarafından yazılan kaliteli içerik.

16) E+M’s blog, Atlanta, Raleigh ve DC / Arlington bölgesindeki en üst düzey yapısal mühendislik projelerinde güncel kalmak isteyenler için mükemmel bir kaynaktır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 751 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En iyi İnşaat Mühendisliği Blogları (İngilizce) konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En iyi İnşaat Mühendisliği Blogları (İngilizce) ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En iyi İnşaat Mühendisliği Blogları (İngilizce) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.