En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

2016'da Instagram, Snapchat'den esinlenen bir özellik olan Hikayeleri tanıttı. 2018'de ise, Instagram Hikayeleri Snapchat'dan iki kat daha aktif kullanıcıya sahiptir. Hikayelerde bazı özellikler gözle görülebilir olsa da, diğerleri menüler veya jestler içinde gizlidir. Ama endişelenme. Senin için bunları çıkardık. Kullanabileceğiniz en iyi Instagram hikaye ipuçlarını, püf noktalarını ve hilelerini bulmak için okumaya devam edin.

İlginizi Çekebilir Instagram Hikayelerinizi ve Canlı Videolarınızı Kimin Görüntülediğini Nasıl Görebilirsiniz

Instagram Hikayelerinizi ve Canlı Videolarınızı Kimin Görüntülediğini Nasıl Görebilirsiniz

Instagram, resimlerinizi kimin görüntülediğini bilmeyi mümkün kılmazken, Instagram hikayeleri ve canlı videolar söz konusu olduğunda, bunu kimin gördüğü ile birlikte kaç kişinin görüntülediğini tam olarak söyleyebilirsiniz.

1. Dahili Portre Modunu Kullanın
Çoğu akıllı telefon bugün bir portre moduna sahip olmaktan öte, bir görüntünün arka planını bulanıklaştırıp özneye keskin bir şekilde odaklanacak ve yüksek kaliteli bir DSLR fotoğraf makinesiyle çekilmiş gibi bir his veriyor. Eğer böyle bir akıllı telefona sahipseniz, şanslısınız. Ama eğer yapmazsan, Instagram seni n yerine yapar. Odak ismiyle gider bir doğal portre modu sağlar.

Kullanmak için, Instagram uygulamasının sol üst köşesindeki Hikaye simgesine dokunun. Ardından Hikaye ekranında, Odaklama modunu görene kadar alt kısımdaki modlarda sola kaydırın. Şimdi tek yapmanız gereken yüze odaklanmak ve görüntünün kalanını bulanıklaştırmak.

2. Fotoğraf Üzerine Yüz Ekleme
Bazen bir görüntü üzerine selfie yerleştirmek istiyoruz. Peki nasıl olacak? Bunu Instagram hikayelerinde yapabilirsin. Tek sıkıntı, mevcut bir görüntü ekleyemediğiniz veya arka kamerayı tıklamak için kullanamayacağınızdır. Eklemek için ön kamerayı kullanarak yeni bir selfie almanız gerekir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Hikaye modunu açın ve ya yeni bir fotoğraf çekin ya da mevcut bir fotoğrafı yükleyin.

2. Adım: Düzenle ekranında, Etiket simgesine dokunun. Daha sonra kamera etiketine dokunun.

3. Adım: Küçük bir kamera arayüzü açılacaktır. Selfie yakalamak için üzerine dokunun. Sonra farklı modlar arasında seçim yapmak için tekrar dokunun.

3. Highlights Paylaş
Arşivlerden hikayeleri nasıl oluşturulacağını zaten biliyorsunuz. Artık Instagram'da ve dışarıda arkadaşlarınızla öne çıkanları paylaşabilirsiniz.

Bunu yapmak için, vurgulamak istediğiniz paylaşmak istediğiniz profili açın. Ardından, vurguyu basılı tutun ve açılır menüden Instagram DM ile vurgular paylaşacaksanız Gönder seçeneğini belirleyin. Başka bir uygulama üzerinden paylaşmak isterseniz, Bağlantıyı Kopyala'ya dokunun. Daha sonra kopyaladığınız bağlantıyı paylaşmak istediğiniz yere yapıştırın.

Bu arada, Instagram Highlights'ı indirip kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz?

4. Çok Fazla Fotoğraf ve Video Ekle
Daha önce, Instagram'a birden çok fotoğraf veya video yüklemek yorucu oluyordu. Her dosya için adımları tek tek tekrarlamak zorundaydık. Neyse ki, Instagram artık aynı anda hikayelere birden fazla resim ve video eklemenize izin veriyor.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Öykü moduna gidin ve Galeri simgesine dokunun.

2. Adım: Ardından sağ üst köşedeki küçük katmanlı simgeye dokunun. Bunu yaptığınızda, galeri görünümünde her dosyanın sağ üst köşesinde küçük seçim baloncukları görünür. Şimdi yüklemek istediğiniz dosyaları seçin.

3. Adım: Düzenlemek için alt kısımdaki karuseldeki her fotoğrafa dokunun. Son olarak, Sonraki Düğmeye basın ve bunları hikayenize paylaşın.

5. 15 Saniyeden Uzun Hikayeler Gönder
15 saniyeden daha uzun bir süre yayınlayamazsınız. Bugün bu şanslı gününüz, size bu kısıtlamayı nasıl geçeceğinizi anlatacağız.

Temel olarak, tek yapmanız gereken videonuzu daha küçük videolara kesmektir. Hayır, bunu manuel olarak yapmak zorunda değilsiniz. Otomatik olarak birçok üçüncü taraf uygulama mevcuttur. Android'de Instagram için Story Cutter'i indirin ve iPhone'da CutStory'i kullanın. Ve sonra Android veya iPhone'unuzdan 15 saniyeden uzun Hikayeler gönderebilirsiniz.

6. Bir Hikayeye Renk Bloğu Ekleyin
Instagram hikayenize iyi bir arka plan rengi eklemek ister misiniz?Bunun için internetten bir şablon indirmek zorunda değilsiniz. Instagram çok kolay bir yol sağlar, ancak seçenekler altında gizli kalır.

İşte adımlar:

1. Adım: Hikaye moduna gidin ve ya yeni bir fotoğraf çekin ya da galeriden bir tane yükleyin.

2. Adım: Üstteki Kalem simgesine dokunun.

3. Adım: Alt kısımdaki renkleri gördüğünüzde, seçtiğiniz bir rengi seçin. Ardından, görüntüyü renk doldurana kadar resmin herhangi bir yerinde tutun.

7. İnternaktif Stickers Ekleyin
Instagram, anketler, emoji kaydırıcıları ve yeni eklenen sorular etiketi gibi çok çeşitli etkileşimli etiketler sunar. Takipçilerinizden yanıt almak için bu çıkartmaları kullanabilirsiniz. Etiket simgesine dokunun ve onları eklemek için bir çıkartma seçin.

8. Blur Arka Plan (Pop-Up Kartı)
Hikayelerinize mesaj eklemek için yerel özelliği kullanmış olmanız gerekir. Ayrıntıları kırpmadan şık görünmelerini ister misiniz? Bu yöntemi kullanarak yayın, arka planda sizin veya bir başkasının profiline odaklanacaktır. Ve arka plan portre modunda yakalanmış gibi bulanık olacaktır.

Bunu nasıl başaracağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Yayını paylaşmak istediğiniz profile gidin. Onların beslenmesinde, fotoğrafa basılı tutun. Parmağınızı serbest bırakmadan bir ekran görüntüsü alın. Ardından ekran görüntüsünü hikayenize yükleyin.

9. Kalem Boyutunu Değiştirin
Instagram fotoğrafları doodle dört kalem sağlar. Diğer uygulamalar gibi, kalem boyutunu ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, hikaye modunda kalem simgesine dokunun, sonra boyutunu azaltmak için yukarı veya aşağı artırmak için sol tarafta kaydırıcıyı sürükleyin.

10. Tüm Renkleri Görüntüle
Mevcut bir kalem veya metin için alt kısımdaki renk seçeneklerine bakıldığında, Instagram'ın sınırlı bir renk kümesi sağladığı düşünülecektir. Sevgili arkadaşım, Instagram'ın içinde gizli bir renk paleti var. Görmek için, Paleti ortaya çıkarmak için alt kısımdaki renklerden herhangi birini tutun. Sadece resimden bir renk kullanmak istiyorsanız, renk seçici aracına dokunun ve istediğiniz bir rengi seçin.

11. Eski Fotoğraflardan Tarihi Kaldır
Galeriden eski fotoğrafların hikayelerinize nasıl ekleneceğini zaten biliyorsunuzdur. Eski bir fotoğraf eklediğinizde, Instagram, fotoğrafın çıkartıldığı tarihi otomatik olarak ekler. Eğer çıkartmanın kalıcı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bunu kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için etiketi tutun ve alt kısımda görünen çöp kutusu simgesine sürükleyin.

12. Hikayeleri Paylaş Mesajları
Kendi ya da bir başkasının gönderisini beğendiyseniz, hikayenize ekleyebilirsiniz. Ona ekran görüntüsü vermek zorunda değilsiniz. Instagram yapmak için bir seçenek sunar. Hikayenizde paylaştığınızda, yazı tıklanabilir. Yani, kullanıcılar doğrudan hikayeniz aracılığıyla bu yazı gidebilirsiniz. Güzel, değil mi? Yalnızca genel profillerin yayınlarını paylaşabilirsiniz.

1. Adım: Hikayenizde paylaşmak istediğiniz yayına gidin. Ardından Gönder simgesine dokunun.

2. Adım: Gönder ekranında, Hikayenize Mesaj ekle seçeneğini görürsünüz. Üzerine dokunun. Hikaye düzenleme ekranına yönlendirileceksiniz. Çıkartma, metin veya doodle ekleyebilirsin.

Başkalarının gönderilerinizi hikayelerine eklemesini engellemek için seçeneği her zaman kapatabilirsiniz.

13. Regram Hikayesi
Birisi sizden hikayelerinde bahsediyorsa, bu konuda DM ile bilgilendirileceksiniz. İsterseniz, aynı hikayeyi profilinizde paylaşabilirsiniz. Temel olarak, yeniden gram (repost) hikayeleri. Böyle yaparak, birinin sizden bahsettiği mesajı aldıktan sonra, Hikayenize Ekle seçeneğine dokunun.

14. Sessiz Hikaye
Bir sürü insan düzenli olarak Instagram Hikayeleri yayınlar. Ama biz onları takip etsek bile herkesin hikayelerini izlemek istemiyoruz. Normalde, hikayeleri kontrol ederken her zaman ortaya çıkarlar. Onları engellemek için Instagram, hikayeleri kapatmanıza izin verir. Örneğin, en az ilgimi çeken hikayeler düzenli olarak yayın yapan pek çok marka gibi. Yayınlarını takip etmek istiyorum ancak hikayelerini izlemek istemiyorum. Neyse ki, sessiz seçeneğini kullanmak buna yardımcı olur.

Hikayeleri sessizleştirmek için adımları izleyin:

1. Adım: Sesini kapatmak istediğiniz Instagram profilini açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye dokunun.

2. Adım: Daha sonra Sessiz'e dokunun. Bir pop-up alacaksın. Sessiz hikayeye dokunun. Benzer şekilde, bir durumda, bir hikayeyi açmak, adımları tekrarlayıp ve Sesi aça dokunun.

Alternatif olarak, bir hikaye yayınladıklarında, ana ekrandaki hikaye ikonlarını tutun. Sonra açılır menüden Sessiz'i seçin.

15. Hikaye Bildirimlerini Açın
Öte yandan, birinin hikayelerini o kadar çok seviyorsanız, her gönderdiklerinde haberdar olmak istiyorsanız, Instagram bunun için de bir seçeneğe sahiptir. Instagram profiline gidin ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Menüden hikaye bildirimlerini Aç'ı seçin.

İlginizi Çekebilir Şimdi Instagram Hikayelere Müzik Ekleyebilirsiniz

Şimdi Instagram Hikayelere Müzik Ekleyebilirsiniz

Instagram hikayelerinizin daha ilginç olamayacağını düşündüğünden, mix'e müzik ekledi. Bu doğru, artık Instagram hikayelerinize bir soundtrack ekleyebilir ve binlerce tanınmış şarkı arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 383 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Vuubi Kadın