En İyi iPhone Pano Yöneticileri

En İyi iPhone Pano Yöneticileri

/ / Okuma süresi: 5 dk, 58 sn / Yorum (0)
A A A

IPhone'un yerleşik panosunun neler yapabileceğine bir göz atalım ve bu kopyala-yapıştır panosuna alternatif üç harika seçenek sunuyoruz.

IPhone, her yeni yazılım ve donanım sürümü ile daha güçlü olmaya ve özellikler eklemeye devam ettikçe, birçok kullanıcı günlük etkinliklerin üstesinden gelmek ve daha üretken hale getirmek için bu cihazdan yararlanıyor.

Muhtemelen iPhone panosunu, uygulamalar arasında metin kopyalamak ve yapıştırmak için bir çok kez kullandınız. Ancak yerleşik pano yardımcı olsa da, bazı sınırlamaları vardır. En önemlisi, bir seferde sadece bir parça bilgiyi saklayabilir. Ancak, bir dizi üçüncü taraf pano uygulaması adım atıp bazı ek özellikler sağlayabilir. 

iPhone Panosuna Bir Bakış

iPhone panosu
Tek başına, iPhone panosu tam olarak etkileyici değil. Gerçek bir pano uygulaması yoktur ve iPhone'unuzda nelerin depolandığını bulmanın gerçek bir yolu yoktur. Bunun nedeni, imleci basılı tuttuğunuzda ve Kes'i seçtiğinde, iOS tam olarak bir parça bilgiyi (kopyalanan son snippet) saklayabilir.
Aynı menüden Yapıştır seçeneğini seçtiğiniz her zaman, metin ekleyebileceğiniz her yerde panodaki bilgiler görünür.

iPhone panosunu tamamen silmek isterseniz, metin imleci görünene kadar boş bir alana basın. Ardından aşağı doğru bastırın ve menüden Kopyala'yı seçin. Bu boş alan pano hafızasında kalacaktır.
iPhone'daki yerleşik pano seçeneği yetersiz olduğundan, iş akışınızı daha da geliştirmek için üç uygulama vardır.

1. Paste 2

paste 2
En iyi iPhone pano yöneticisi için en iyi seçim Paste 2'dir. Uygulama, kopyaladığınız her şeyi (metin, resim, bağlantılar, dosyalar ve daha fazlası dahil) hızlı ve kolay erişim için depolar.
Belirli bir içerik parçasını bulmanın zamanı geldiğinde, görsel geçmişe göz atabilir ve daha sonra aradığınız şeyin olduğundan emin olmak için önizleyebilirsiniz. Akıllı filtreler sayesinde içerik aramak da daha kolay. Uygulamanın pano geçmişinde, yalnızca iPhone’un dahili sistemine eklemek için sağa hızlıca kaydırın.
Farklı içerik türlerini düzenlemeye yardımcı olmak için farklı pinboard'lar oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz. Uygulamadan alınan bilgiler, Paylaşım Sayfası aracılığıyla diğer uygulamalarda erişilebilir.

Hoş bir dokunuş olarak, Paste 2 de bilginin ne zaman eklendiğini, nerede olduğunu gösterir ve herhangi bir metindeki karakter sayısını gösterir.

iCloud uyumluluğu sayesinde, içeriği bir Mac'e senkronize edebilirsiniz. Çok sayıda harika Mac'e özgü pano uygulaması olsa da, Paste 2'nin çapraz platform yapısı, hem iOS hem de MacOS üzerinde önemli çalışmalar yapan herkes için dikkate alınması gereken bir şeydir.

Bir uygulama içi satın alma, iPad'de uygulamanın kilidini açar.

 • İndir:  iOS için Paste 2 (Ücretsiz)
 • İndir: Mac için Paste 2 ($15)

2. Copied

copied

Başka bir harika seçenek Copied. Uygulama, herhangi bir uygulamadan kopyalanan metinleri, bağlantıları ve resimleri kırpıntılar olarak kaydedecektir. Belirli bir kırpmayı kullanmaya hazır olduğunuzda, uygulamayı açıp iPhone’un panosuna kopyalamanız yeterlidir.

Copied’in benzersiz özelliklerinden biri üçüncü taraf klavyesidir. Herhangi bir uygulamada metin girmeniz gerektiğinde tüm kırpmalar için hızlı bir yol sağlar. Mesajlar veya Safari dahil. Herhangi bir uygulamada metni seçebilir ve ardından Kopyala'yı açmaya gerek kalmadan yeniden biçimlendirebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların doğrudan klavyeden kırparak metin olarak kaydetmelerini sağlar.

Herhangi bir kupürü görüntüleyebilmenin ve düzenleyebilmenin yanı sıra, metni farklı biçimlendirme seçenekleriyle de dönüştürebilirsiniz. Metni belirli bir şablonla yeniden biçimlendirebilirsiniz; Güç kullanıcıları kendi formatlarını JavaScript olarak ile bile yazabilirler. Bu biçimlendiriciler, Kopyalanan klavyede kullanılabilir.

Yerleşik bir tarayıcı kullanışlı hale gelir ve bir siteden kopyalanan tüm verileri kaydeder. Paylaşım Sayfasında kullanıcılar, Kopyalanan'a ve daha fazlasına kaydetmek de dahil olmak üzere bir dizi işlemden yararlanabilir.
Mesaj hayranları, uygulamadaki görselleri bile kullanabilir ve sohbet sırasında kullanabilecekleri eğlenceli çıkartmalara dönüştürebilir.

Bir uygulama satın alma, klipleri listelere kaydetme ve düzenleme, kırpıntıları daha fazla düzenlemek için farklı kurallar oluşturma ve diğer iOS cihazlarına iCloud senkronizasyonu gibi ek özelliklerin kilidini açar.

Mac kullanıyorsanız, macOS için arkadaşı Copied uygulaması, hem masa başında hem de bir iPhone ile hareket halindeyken merkezi bir panele erişmeyi kolaylaştırır.

 • İndir: iOS için Copied  (Ücretsiz)
 • İndir: Mac için Copied ($8)

3. Clip +

clip +

Clip +, kopyaladığınız bilgileri depolamaktan daha fazlasını yapar. Uygulama, farklı içerik türlerini otomatik olarak tanır. Örneğin,
Bir telefon numarası alırsanız, doğrudan uygulamadan arayabilirsiniz. Kaydedilmiş bir URL ile, siteye gitmek için simgeye dokunmanız yeterlidir. Kullanıcılar ayrıca, Gmail uygulamasının stok postaları yerine kullanılması gibi işlemleri de özelleştirebilir.

Hem iPhone hem de iPad için tasarlanan uygulama, herhangi bir iOS cihazında bilgileri güncel tutmak için iCloud'u kullanır.
iCloud'un zaman zaman sorunlardan pay almasına rağmen, bu durum daha önce Apple ekosisteminde bulunan herkes için Clip + 'ı daha da kullanışlı hale getirir.

Tüm içerik, Arama ve Safari’nin Paylaşılan Bağlantılar sekmesi aracılığıyla da görüntülenebilir. Pano, bir Bildirim Merkezi küçük aracı olarak da mevcuttur.

Ve şaşırtıcı bir şekilde, Apple Watch kullanıcıları bile eğlenceden uzak değildir. Saatin ses komutu ile, doğrudan Clip + içine yazı yapıştırabilirsiniz.

 • İndir: Clip + ($3)

iPhone Panonuzun Yeteneklerini Genişletin
Yerleşik iPhone panosu, farklı uygulamalar arasında paylaşmak için bir bilgi parçasını depolamanın sadece basit bir yolu olsa da, bu üçüncü-parti uygulamalar, iPhone'unuzun günlük aktivitelerinizde daha faydalı olmasına yardımcı olabilir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 2584 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi iPhone Pano Yöneticileri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi iPhone Pano Yöneticileri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi iPhone Pano Yöneticileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.