Ogznet.com
PC, Xbox One ve PS4 için En iyi Konsol Oyunları Paylaş:

PC, Xbox One ve PS4 için En iyi Konsol Oyunları

PC, Xbox One ve PS4 için En iyi Konsol Oyunları

COVID-19 nedeniyle evde sıkışıp kalan çoğu insan, hayatlarında ilk kez konsol oyunları oynamaya başladı. Ve sizde bu insanlardan biriyseniz, oynayabileceğiniz en iyi konsol oyunlarını aramanız normaldir. Şanslısınız çünkü bu makalede en popüler konsol oyunlarından bazılarından bahsedeceğiz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Call Of Duty: Warzone

 • Platform: PC, Xbox One, PS4
 

Call of Duty oyununun en iyi konsol oyunlarından biri olması şaşırtıcı değildir. Ayrıca, oynaması ücretsiz bir video oyunu olması nedeniyle dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyu kendine çekti.

Diğer battle royale oyunlarının aksine, Warzone 150 oyunculu battle royale maçlarına ev sahipliği yapar. Bu yüzden, oyuncuların galip gelmesi ve diğer 149 oyuncuyu yenmesi son derece zor.

Warzone'da Solo, Duos, Trios ve Quad olarak oynayabilirsiniz. Yani, bu konuda birçok seçenek var. Çok oyunculu video oyunu oynamayı seviyorsanız, Warzone denemeye değer en iyi PC oyunlarından biridir.

2. Minecraft

 • Platform: Mobile, Xbox One, PS4, Windows, PS3, Xbox 360, macOS, Linux
 

2011'de piyasaya sürülen Minecraft'ın halen en popüler video oyunlarından biri olması şaşırtıcıdır. Video oyunu o kadar çok potansiyele sahipti ki Microsoft'un oyunu 2014'te satın alması tesadüf değil gibi görünüyor.

Mayıs 2020 itibarıyla, Microsoft'un 126 milyondan fazla oyuncusu vardır ve bu, oyunun ücretsiz oynanamadığı düşünülürse büyük bir sayıdır. Öyleyse, tüm zamanların en popüler oyunlarının bir listesi varsa, Minecraft kesinlikle ilk 5'te olacaktır.

Minecraft'ta oyuncular 3 boyutlu bir dünyayı keşfeder ve yapıları istedikleri gibi inşa etmek için hammaddeleri çıkarırlar. Bunun dışında oyuncular, dünyanın her yerindeki diğer oyuncularla etkileşime girebilir ve bu hiçbir noktada sıkıcı olmaz.

3. Animal Crossing: New Horizon

 • Platform: Nintendo Switch
 

Bir şeyler inşa edebileceğiniz popüler video oyunlarından bahsederken, Animal Crossing: New Horizon'u nasıl unutabiliriz?

Nintendo Switch için geliştirilen Animal Crossing: New Horizon size bir köylü olarak istediğinizi inşa etme özgürlüğü veriyor. Tıpkı Minecraft gibi, New Horizon'da oyuncuların birbirleriyle etkileşimde bulunmalarına ve birbirlerinin oyunlarını keşfetmelerine olanak tanır. Kısacası Animal Crossing: New Horizon'da fantastik bir hayat yaşayabilirsiniz.

Animal Crossing: New Horizon, Mart 2020'de piyasaya sürüldü ve bir ayda neredeyse 5 Milyon oyuncuyu kaptı, bu oldukça şaşırtıcı bir sayı.

4. Grand Theft Auto 5

 • Platform: PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360
 

Popüleritesi hiç bitmeyecek bir video oyunu varsa oda, Rockstar’ın Grand Theft Auto 5 oyunudur. Dev oyun 2013 yılında piyasaya sürüldü ve son on yılın en popüler video oyunlarından biri olarak kabul ediliyor.

Ayrıca Grand Theft Auto Online adıyla bilinen GTA 5'in çevrimiçi versiyonu, Rockstar'ın oyun içi işlemlerle çok para kazanmasına yardımcı oldu. GTA 5'in tüm zamanların en karlı eğlence ürünü olmasının nedeni budur.

5. League Of Legends

 • Platform: Windows, macOS
 

League of Legends, oynanış açısından oyuncuları asla hayal kırıklığına uğratmayan popüler video oyunlarından biridir.

Çok oyunculu oyun 2009'da tekrar piyasaya sürüldü ve hala rakipsiz. Oynaması son derece eğlenceli olmasının yanı sıra, oyun tamamen ücretsizdir.

6. The Last Of Us Part 2

 • Platform: PS4
 

The Last Of Us Part 2, 2020'de tartışılmaz bir heyecan yaratan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun PS4'e özeldir ve Uncharted serisinde de çalışan yaratıcı beyinler olan Naughty Dogs tarafından geliştirilmiştir.

2013'ün devasa oyunu Last of Us'un devamı 2020'nin merakla beklenen bir başlığıydı. Oyuncular, Last of Part II'nin hikayesinden hayal kırıklığına uğramış olsa da, video oyunu 19 Haziran 2020'den bu yana 4 milyonun üzerinde kopya satmayı başardı.

7. Ghost Of Tsushima

 • Platform: PS4
 

PS4'e özel en iyi oyunlar biri Ghost of Tsushima bu listede olmayı hak ediyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, oyun Moğol istilası sırasında Japonya'da geçiyor.

PC ve Xbox oyuncularının PS4 oyuncularını kıskanmasını sağlayan Sony'nin en iyi oyunlarından biri. Bunun nedeni, olağanüstü aksiyon sahnelerini sergiliyor olmasıdır. Ayrıca grafikler o kadar güzel ki Tsushima'nın açık dünyasını keşfederken ağlamak isteyeceksiniz.

8. Final Fantasy VII Remake

 • Platform: PS4
 

Final Fantasy serisindeki ilk oyun 1987'de çıktı ve 2019'a kadar bu oyun $10.9 milyarın üzerinde gelir elde etti. Kısacası, Final Fantasy, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan video oyunudur.

Seriye gelince, 1997'de çıkan yedinci sürüm olan Final Fantasy VII, en popüler olanlardan biridir. Bu nedenle Square Enix'in Final Fantasy VII'nin yeniden yapımı üzerinde çalıştığı açıklandığında, herkes çok heyecanlandı.

Aksiyon rol yapma oyunu nihayet 2020'de çıktı ve bu yılın en popüler oyunlarından biri oldu. Öyleyse, en iyi konsol oyunlarını arıyorsanız, Final Fantasy VII Remake oyun listenizde olmalıdır.

9. Streets Of Rage 4

 • Platform: PS4, Xbox One, Windows, Nintendo Switch
 

Streets of Rage 4; PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve Microsoft Windows platformlarında oynanan bir oyundur. Streets Of Rage 4, buram buram nostalji kokan bir oyundur.

Streets of Rage'ın ilk üç sürümü 1991'de Genesis için çıktı ve son derece popülerdi. Bu nedenle Mart 2020'de dizinin dördüncü baskısı yayınlandığında diziye aşina olan herkes oyunu denemeye koştu.

Ayrıca serinin hayranları, beklentilerini karşılayan video oyunundan hayal kırıklığına uğramadı. Streets of Rage 4'ün aksiyonu, müziği ve grafikleri size modern bir his verirken çocukluk anılarını da geri getirecek.

10. Doom Eternal

 • Platform: PS4, Xbox One, Google Stadia, Windows, Nintendo Switch
 

Doom Eternal, 1993 yılında başlayan Doom video oyun serisinin son sürümüdür. Oyun Mart 2020'de çıkmış ve Bethesda Software tarafından yayınlanmıştır. Oyunda, dünyayı ele geçiren bir cehennem ordusuna karşı oynuyorsunuz ve insanların %60'ı çoktan ölmüştü.

Doom Eternal, sizi her zaman ara sahnelere bağımlı tutan son derece eğlenceli ve korkutucu bir hikaye sunuyor.

Elbette önceki Doom sürümlerinden farklı olarak, en sonuncusu hikayeye çok fazla vurgu yapıyor. Ancak bu, oyunun herhangi bir şeyden yoksun olduğu anlamına gelmez. Savaş mekaniği, silahlar, müzik ve grafikler kesinlikle nefes kesici. Kısacası, oyun inanılmaz ve Doom Serisinin itibarının hakkını veriyor.

11. Cyberpunk 2077

 • Platform: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S, Windows, Google Stadia
 

10 Kasım 2020'de piyasaya sürülen CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077’si en popüler video oyunlarından biridir. Polonyalı video oyunu geliştiricisi sonunda oyunu Windows, Xbox One, PS4 ve Google Stadia için piyasaya sürdü. Konsol oyuncuları, geriye dönük uyumluluk sayesinde oyunu PS5 ve Xbox Series X / S'de de oynayabilir.

Cyberpunk 2077, güzel ama gizemli Gece Şehri'ni keşfettiğiniz birinci şahıs rol yapma oyunudur. Oyunda, görünüşü oyuncu tarafından özelleştirilebilen bir paralı asker olan V’nin inanılmaz yolculuğuna tanık oluyorsunuz.

12. Among Us

 • Platform: Windows, Android, iOS
 

Amerikan oyun stüdyosu Innersloth, 2018'de Windows, Android ve iOS için Among Us'ı yayınlandı. Bununla birlikte, çevrimiçi çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu 2020'de popülerlik kazandı.

Among Us, birkaç profesyonel oyuncunun çevrimiçi olarak yayınlamaya başlamasıyla 2020'nin en popüler video oyunlarından biri oldu.

Among Us'da oyuncular bir mürettebat arkadaşı veya bir sahtekar rolünü üstleniyor. Sahtekar, kimliğini gizli tutarken mürettebatı öldürmek zorundadır. Öte yandan, Mürettebat Arkadaşları, Sahtekarların kimliğini ortaya çıkarırken çeşitli işleri yapmakla görevlidir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!