Ogznet.com
Olmazsa Olmaz En İyi Linux Programları Paylaş:

Olmazsa Olmaz En İyi Linux Programları

Olmazsa Olmaz En İyi Linux Programları

Linux Olmazsa Olmaz Programlar

Linux, Windows kadar geniş bir kullanım ağına sahip olmasa da meraklısı oldukça fazladır. Yeni veya profesyonel Linux kullanıcısı olmanız fark etmeksizin, olmaza olmaz Linux programları için doğru yere geldiniz. Şimdi Linux işletim sisteminize en gerekli uygulamaları yükleme vakti geldi. İşte en çok yüklenen Linux programları bu yazımızda.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Aşağıdaki Linux programlarının çoğu ücretsiz ve açık kaynaktır.

Linux için Web Tarayıcılar

Firefox

Firefox

Mozilla, Firefox'u tercih etmenin çeşitli nedenlerinden biri olan ve Chrome'la birlikte gelmeyen bir dizi gizlilik seçenekleri sunuyor. 

Reklamlar hem dikkatinizi dağıtıyor hem de web sayfalarını yavaşlatıyor, üstelik internette yaptığınız her hareketi izliyorlar. Firefox tarayıcısı çoğu reklam takipçisini otomatik olarak engelliyor. Güvenlik ayarlarına girmenize bile gerek kalmadan.

Chrome

Bazı sakıncalarla, Chrome artık bu listenin kralıdır. Tarayıcı o kadar güçlüdür ki bir Chromebook satın alabilir ve bilgisayarınızın çoğunu başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Tüm bu işlevler Linux'ta da mevcuttur. Chrome'u Google web sitesinden indirmeniz gerekir; ancak doğrudan birçok Linux reposundan Chromium olarak indirebilirsiniz.

Opera

Opera açık kaynak değildir, ancak ücretsizdir. Web tarayıcısını dağıtımınızın repolarında bulamazsınız, ancak web sitesi Linux için DEB'ler ve RPM'ler sunar. Opera, Chrome veya Firefox kadar popüler değildir ancak Linux masaüstünüze yükleyebileceğiniz üçüncü ana tarayıcıdır. Opera, reklam engelleyici ve yerleşik bir VPN içerir.

Web (Epiphany) Browser

Linux için geliştirilen çok tarayıcı yok. GNOME web tarayıcısı, linux için eski web tarayıcılardan biridir. Popüler WebKit motorunu temel alan GNOME masaüstü ve temel işletim sistemi için web tarayıcısıdır. Birinci sınıf GNOME ve Pantheon masaüstü entegrasyonuna sahip web in basit, temiz ve güzel bir görünümünü sunar.

Linux için Mail Programları

Thunderbird - Thunderbird, kurulumu ve özelleştirmesi kolay, ücretsiz bir e-posta uygulamasıdır.

Thunderbird

Thunderbird, Mozilla'nın mail programıdır. Thunderbird, kurulumu ve özelleştirmesi kolay, ücretsiz bir mail uygulamasıdır. Sadece mail programları dünyasında Outlook'tan sonra ikinci sırada gelir. Bu çapraz platform araç, başka yerlerde olduğu gibi Linux'ta da aynı şekilde çalışır; bu nedenle, yeni Linux kullanıcılarının bunu kolay kullanma şansı vardır.

Geary

Geary, GNOME 3 masaüstü için oluşturulmuş bir mail uygulamasıdır. Geary, ilgili mesajları bir araya toplayarak maillerinizi bulmanızı ve takip etmenizi kolaylaştırır. Geary'nin hızlı, tam metin ve anahtar kelime araması, aradığınız maili bulmanızı kolaylaştırır. Geary'nin tam özellikli oluşturucusu, resimler, bağlantılar ve listeler içeren zengin, stil sahibi metinler göndermenize, aynı zamanda hafif, okunması kolay metin mesajları göndermenize olanak tanır.

Evolution

Evolution, entegre posta, takvim ve adres defteri işlevselliği sağlayan kişisel bir bilgi yönetimi uygulamasıdır. Evolution, GNOME projesinin resmi mail istemcisidir. Plus Evolution, dahili bir takvim, adres defteri ve yapılacaklar listesi ile birlikte gelir.

Claws Mail

Claws Mail, alternatiflerin çoğunun gerektirdiği ağır bağımlılıklara sahip olmayan hafif bir uygulama için mükemmel bir seçimdir. Bu, XFCE ve LXDE gibi yalın masaüstlerine iyi bir uyum sağlar. Uzun özelliklere sahip bir listeyle, beklediğiniz işlevselliğin çoğunu bulursunuz.

Linux için Anlık Mesajlaşma Uygulamaları

Linux için Anlık Mesajlaşma Uygulamaları

Pidgin

Pidgin, aynı anda birden fazla sohbet ağındaki hesaplara giriş yapmanızı sağlayan bir sohbet programıdır. Bu, XMPP'de arkadaşlarınızla sohbet edip aynı anda bir IRC kanalında oturum açabileceğiniz anlamına gelir.

Pidgin, kutudan çıkar çıkmaz aşağıdaki sohbet ağları ile uyumludur: Jabber / XMPP, Bonjour, Gadu-Gadu, IRC, Novell GroupWise Messenger, Lotus Sametime, SILC, SIMPLE ve Zephyr. Eklentilerle çok daha fazlasını destekleyebilir.

Empathy

GNOME için varsayılan istemci Empathy'dir. Sonuç olarak, bu masaüstü ortamını kullanan birçok dağıtıma önceden yüklenmiş olarak gelir. Metne ek olarak, ses çerçevesi tarafından desteklenen protokollerde ses ve video kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

Empathy; metin, ses, görüntülü sohbet ve birçok farklı protokol üzerinden dosya aktarımlarını destekleyen bir mesajlaşma programıdır. Tüm bu hizmetlerdeki hesaplarınızdan bahsedebilir ve tüm sohbetinizi tek bir uygulama içinde yapabilirsiniz.

Linux için Finans Uygulamaları

Linux için Finans Uygulamaları

GnuCash

Uygulama, kişisel veya küçük işletme muhasebesini ele alabilir; çeşitli biçimlerde içe aktarma, hisse senetlerini takip etme ve bilgilerinizi raporlar ve grafikler halinde sunma becerisine sahiptir.

KMyMoney

KMyMoney, masaüstü ve dizüstü bilgisayar ortamınız için KDE çerçeve teknolojileri üzerine inşa edilmiş, platformlar arası bir kişisel finans yöneticisidir. Kullanıcıların, çok çeşitli finansal özellikler ve araçlar sunarak kişisel mali durumlarını dikkatli bir şekilde takip etmelerini sağlar.

Skrooge

Skrooge, KDE hayranları için alternatif bir seçenektir. KMyMoney mevcut dosyalarınızı almazsa veya bilgi sunma biçimini sevmezseniz, Skrooge'ye bir göz atın. Sadece aradığınız şey olabilir.

Skrooge, KDE tarafından desteklenen kişisel mali durumunuzu yönetmenizi sağlar. Birçok özelliği sayesinde harcamalarınızı girmenin, takip etmenin ve analiz etmenin en güçlü yollarından biridir.

Skrooge, KDE temellerine dayanarak, Linux, BSD, Solaris ve ayrıca Mac OS ve muhtemelen Windows da dahil olmak üzere birçok platformda çalışabilir.

HomeBank

HomeBank bir GTK-herhangi bir masaüstü ortamı düşünülerek tasarlanmamış bir web tabanlı araçtır. Belki de bu listede herhangi bir muhasebe uygulamasının en basit sunumunu sunar. İstediğiniz işletim sisteminde de kullanılabilir; bu nedenle PC'ler ve MacBook'lar arasında ileri geri atlamak durumunda olabilirsiniz.

Linux için Ofis Programları

Linux için Ofis programları - LibreOffice

LibreOffice

LibreOffice, Linux'ta bulabileceğiniz en iyi ofis paketidir. Microsoft Office'i kullanaran milyonlarca insanın Windows'a yükleyebileceği kadar yetenekli. Para harcamaksızın, istediğiniz özelliklerin çoğunu ve Microsoft Office'in belge biçimleriyle büyük uyumluluk elde edin.

GNOME Office

LibreOffice büyük bir pakettir, bu yüzden zaman zaman sistemler için ağır olabilir. GNOME, ücretsiz masaüstleri için açıkça oluşturulmuş bir dizi uygulama sunar ve daha az sistem kaynağı kullanırlar. Oldukça çok özelliklere ihtiyacınız yok ve Microsoft Office ile uyumluluk konusunda endişe duymuyorsanız, LibreOffice Writer ve Calc için AbiWord ve Gnumeric'i tercih edebilirsiniz.

Calligra Suite

Calligra Suite, KDE'nin sunduğu bir ofis ve grafik sanatı paketidir. Masaüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için mevcuttur. Kelime işlem, elektronik tablolar, sunum, vektör grafikleri ve veri tabanlarını düzenleme uygulamaları içerir. Arayüz, geniş ekran monitörlerini göz önünde bulundurarak tasarlanmış ve bir bütün olarak özelleştirilebilir. Calligra, LibreOffice veya GNOME Ofisi kadar olgun değildir, ancak QT uygulamaları ile istiyorsanız tercih etmeniz faydalı olacaktır.

WPS Office

Belki sadece Microsoft Office gibi görünen bir şey istersiniz. WPS Office Linux için kullanılabilir. Bu açık kaynaklı yazılım olmadığı için birçok Linux kullanıcısı için her zaman bir öncelik değildir. Linux için WPS Ofisi, MS Office kadar iyi görünüyor ve daha da iyi performans sergiliyor.

Linux için Multimedya Uygulamaları

Linux için Multimedya Uygulamaları - Ardour

Ardour

Ardor başlamak için harika bir yerdir. Bu, profesyonel kullanıma yönelik tam teşekküllü bir dijital ses istasyonudur. Ardor, Linux için türünün tek aracı değil ancak bu, Mixbus gibi diğer araçların temelini oluşturuyor.

Audacity

Audacity, ses kaydetmek ve düzenlemek için popüler bir araçtır. Bir albüm kaydetmek mi istiyorsunuz yoksa kendi podcast'inizi mi yapmak istiyorsunuz? Audacity, Linux, Windows ve Mac OS X'te kolay bir öneri.

GIMP

GIMP, açık kaynaklı ve masaüstü için zengin bir görüntü düzenleyicidir. Ayrıca, herhangi bir işletim sisteminde türünün en iyi ücretsiz uygulamasıdır. GIMP, PhotoShop'a alternatiftir ve kendine has kabiliyetlere sahiptir. Bazı insanlar Adobe arayüzünü tercih edebilir, ancak birkaç yıl önce tek bir pencere görünümünün eklenmesiyle, GIMP düşündüğünüzden daha fazla tanıdık geliyor olabilir.

OpenShot

OpenShot, YouTube da bir kayıt hazırlamak için harika bir video düzenleyicidir. İlk kez 2008'de başlatıldı, ancak sürüm 2.0'dan sonra çok daha iyi oldu. Bu, üretim stüdyolarında 3D animasyon, kompozisyon, ses karıştırma ve daha fazlasıyla bulacağınız bir araç değilse de, elinde pek çok gelişmiş özellik var.

Pitivi

Videoları kırpma, geçişler ekleme ve birkaç efekt eklemek gibi temel özellikleri mi istiyorsunuz? PiTiVi sizin için. Çok ileri düzey değil, ev kullanımı için çok yetenekli bir araçtır.

Kdenlive

Yine, KDE projesinin kendi seçeneği vardır. Kdenlive PiTiVi'den daha güçlüdür, bu da OpenShot'a mükemmel bir alternatiftir. QT tabanlı bir masaüstü kullanıyorsanız buradan başlayın.

Lightworks

Lightworks, tartışmasız Linux masaüstündeki en iyi video editörüdür. Birkaç Hollywood yapımcısının film üretmek için bu uygulamayı kullanması yeterince iyi bir neden. Ancak bir maliyeti var.

Lightworks'un profesyonel sürümü yüzlerce dolara mal olur. Neyse ki, ücretsiz sürüm, 720p kalitede MPEG-4'e dışa aktarma yeterli ise size tüm aynı araçları sunar.

Linux için Medya Oynatıcılar

VLC media player

VLC

VLC, izlemek istediğiniz dosyayı çalamazsa, başka hiçbir oynatıcı açamaz. Bu uygulama o kadar işe yarıyor ki, birçok Windows bilgisayarda gördüğünüz ilk kurulumlardan biridir. Arayüz dağınık veya modası geçmiş olabilir, ancak işlevsellikten yana hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

VLC, özgür ve açık kaynak kodlu, platformlar arası, bir ortam oynatıcı ve çatıdır. Çeşitli DVD, Ses CD, VCD ortamları ile hemen hemen tüm ortam dosyaları ve akış protokollerini oynatabilir.

Videos (Totem)

GNOME masaüstünün varsayılan video düzenleyicisi tasarım açısından basittir. GStreamer tarafından desteklenen herhangi bir ortam biçimini çalar. Seçenekler çok kapsamlı değildir, ancak izlemekte olduğunuz şey üzerine odaklanabilmeniz için mükemmel bir iş çıkarmaktadır.

Vocal

Vocal, Elementary OS için geliştirilmiş bir podcast istemcisidir. Bu, bu dağıtım uygulamalarının ortak olduğu tüm sadelik ve stille geldiği anlamına gelir. Yazılım erken aşamadadır, ancak bu, Linux'un üç yılda bir güncelleme görmeyen Miro'dan bu yana gördüğü daha heyecan verici podcast ile ilgili gelişmelerden biri.

Linux için Müzik Çalar Programları

Linux için Müzik Çalar Programları

Rhythmbox

Rhythmbox bir klasiktir. iTunes kullandıysanız, bir müzik çaların bu tek duraklı mağazasında gezinmeyi biliyorsunuzdur. Kütüphanenize erişin, podcast'leri dinleyin ve Creative Commons çevrimiçi mağazalardan yeni müzik indirebilirsiniz. Uygulama son on yılda pek değişmedi, ancak sürekli olarak işini yaptı.

Amarok

Amarok, sezgisel bir arayüze sahip Linux, Unix ve Windows için güçlü bir müzik oynatıcısıdır. Sevdiğiniz müziği çalmayı ve yeni müzik keşfetmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Clementine

Clementine modern bir müzik çalar ve kütüphane düzenleyicisidir. Clementine birden fazla platform üzerinde çalışan bir müzik çalardır. Amarok 1.4, yazılımından esinlenmiştir ve müziğinizi aramak ve oynatmak için hızlı ve kolay kullanımlı bir arayüz olmasına odaklanılmaktadır.

Linux için Fotoğraf Yöneticileri

Linux için Fotoğraf Yöneticileri

digiKam

DigiKam, yalnızca Linux için en iyi fotoğraf yönetimi uygulaması değil, herhangi bir masaüstü işletim sisteminde de çalışan güçlü bir programdır. Linux'a geçiş yapmak isteyen profesyonel bir fotoğrafçı iseniz, başlamak için iyi bir yer. DigiKam, RAW dosyalarını içe aktarır, meta verileri yönetir, etiketler uygular, etiketler oluşturur ve terabayt fotoğraflarınızı yönetilebilir bir işe dönüştürür. Sıradan kullanıcıları da kazanmak için yeterince basittir.

Gwenview

Gwenview, PNG, JPEG ve hatta Gimp'in XCF'si gibi KDE uygulamaları tarafından desteklenen çeşitli görüntü formatlarını yükleyebilir ve kaydedebilir. Gwenview ayrıca görüntüleri tam ekranda görüntülerken güzel bir küçük resim araç çubuğuna sahiptir. Gwenview'in basit arayüzü engel teşkil etmez ve resimlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde görüntülemenizi sağlar.

Gwenview, herhangi bir ek yazılım yüklemenize gerek kalmadan dosyaları tarayabilir ve dosyalarda basit düzenlemeler yapabilirsiniz. Eklentilerin geniş yelpazesi sayesinde, yapabileceğiniz şeyin sınırı bu değildir. Gwenview, KDE'nin hayranı değilseniz bile onu kullanmak isteyebileceğiniz kadar caziptir.

gThumb

Gwenview gibi, gThumb fotoğraf yöneticisi olarak ikiye katlanabilen bir resim görüntüleyicidir. İdeal bir işlevsellik ve basitlik özelliği, rahat kullanım için mükemmel bir ürün yelpazesi sunar, ancak büyük bir olasılıkla, iş yapmak isteyeceğiniz yazılım türü değildir.

gThumb, GNOME Masaüstü için bir resim görüntüleyici ve tarayıcıdır. Ayrıca, kameralardan fotoğrafları aktarmak için bir içe aktarma aracı içerir.

gThumb çoğu Linux dağıtımı için mevcuttur, sadece paket yöneticisinde gthumb için bir arama yapın.

Shotwell

Shotwell, GTK tabanlı masaüstü ortamları için en basit fotoğraf yöneticisidir. Fotoğraflarınızı bir kameradan içe aktarır, onları gruplandırmanın bir dizi yolunu sunar; etiketler uygulayabilir, RAW dosyalarını açabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. DigiKam'dan daha hızlı yükler ve aynı çekirdek işlevselliğinin çoğunu sağlar.

Linux için Metin Editörleri

Linux için Metin Editörleri

Gedit

GNOME'un varsayılan metin düzenleyicisi, türünün en özellik dolu uygulamalarından biridir. Temel notları yazmak için harika bir yoldur.

Gedit'in ilk amacı, varsayılan olarak basit bir arayüz ile kullanımı kolay olmaktır. Eklentileri etkinleştirerek daha gelişmiş özellikler kullanılabilir.

Kate

Kate, KDE masaüstü ortamı için varsayılan metin düzenleyicisidir. Bu KDE'den bahsettiğimiz için, pek çok gelişmiş işlevselliği birçok uygulama menüsünde bulmak kolaydır.

Kate, 2.2 sürümünden bu yana KDE'nin çoklu belge düzenleyicisidir. Bir KDE uygulaması olan Kate, ağ şeffaflığının yanı sıra KDE'nin olağanüstü özellikleriyle entegrasyonla birlikte gelir. Konqueror'dan HTML kaynaklarını görüntülemek, yapılandırma dosyalarını düzenlemek, yeni uygulamalar yazmak veya başka herhangi bir metin düzenleme görevi için seçin.

Sublime Text

Tüm Linux uygulamaları açık kaynak değildir ve Sublime Text buna bir örnektir. Bu tescilli metin editörü çapraz platform olup, Windows ve macOS'ta da çok sayıda kullanıcı kazanmıştır. Dikkat çekmeden yazma, iki dosyayı yan yana düzenleme becerisi ve geniş bir kısayol kümesi, Linux sürümünü diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi cazip hale getiriyor. Artı, deneyiminizi kendi yapabileceğiniz, topluluk tarafından desteklenen eklentilerden oluşan geniş bir havuzu var.

Linux için Terminaller

Linux için Terminaller

GNOME Terminal

GNOME Terminal, GNOME masaüstüyle birlikte gelir. Neyse ki, iş için iyi bir araçtır. Menubar'ı gizleyebilir, yazı tipi ve arka plan renklerini ayarlayabilirsiniz (pencereyi şeffaf hale getirme ve metni yeniden boyutlandırma üzerine geri sarabilirsiniz).

Konsole

Güçlü ve özelleştirilebilir bir terminal emülatörü. KDE için varsayılan terminal olan Konsole, kendi terminal penceresini görüntüleyen herhangi bir KDE uygulamasında görünür hale gelir. Uygulamalar arasındaki bu entegrasyon seviyesi, masaüstünü cazip hale getiren şeyin bir parçasıdır.

Konsole aynı zamanda diğer birçok KDE Uygulamasına entegre edilerek erişimi kolaylaştırır ve daha rahat hale getirir. Örneğin, KDevelop, Kate ve Dolphin, tümleşik bir terminal emülatörü olarak Konsole kullanıyor.

Terminator

Terminatör bir ızgarada dört terminal yapabilir. Eğer bu sizin için yeterli değilse, bu sayıyı sekiz katına çıkarmayı deneyin. Terminatör umursamaz.

Guake

Terminalinizin kendi penceresini işgal etmesini istemiyor musunuz? Yoksa ayrı bir uygulama başlatmak sizi yavaşlatır mı? Her iki durumda da Guake'i tercih edebilirsiniz, ekranın üstünden aşağı düşen bir terminal. Bir klavye kısayolu atayın ve her zaman bir terminal kullanışlılığına sahip olursunuz.

Guake, aralarında Fedora, Debian, Ubuntu veya ArchLinux bulunan bir dizi dağıtımla paketlenmiştir, bu nedenle lütfen deponuzu kontrol edin.

Linux için Geliştirici Uygulamaları

Linux için Geliştirici Uygulamaları

Eclipse

Eclipse, Linux'ta go-IDE'dir, ancak diğer işletim sistemlerinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Büyük bir topluluk ve birçok eklenti var. Sonuç olarak, Eclipse'in ihtiyacınız olan özelliklere sahip olması için iyi bir şansı var.

Atom

Atom, GitHub tarafından geliştirilen bir metin editörüdür. İnsanlar, Atom'un mükemmel bir geliştirme aracı olarak kullandığı pek çok eklenti geliştirdiler. Hatta bir IDE olarak kullanabilirsiniz.

Bir metin düzenleyici, geliştiricinin araç kutusunun merkezinde yer alır, ancak genellikle tek başına çalışmaz. GitHub paketi ile doğrudan Atom'dan Git ve GitHub ile çalışın.

Düzenleyicinizden yeni dallar oluşturun, aşamalandırın ve kesin, itin ve çekin, birleştirme çakışmalarını çözün, çekme isteklerini görüntüleyin ve daha fazlasını yapın. GitHub paketi Atom ile zaten paketlenmiştir, yani başlamaya hazırsınız!

Geany

Geany, iş akışınızı kesintiye uğratmadan tonlarca kullanışlı özellik sağlayan güçlü, kararlı ve hafif bir programcı metin editörüdür. Linux, Windows ve MacOS üzerinde çalışır, 40'tan fazla dile çevrilmiştir ve 50'den fazla programlama dili için yerleşik desteğe sahiptir.

Linux için Sistem Optimize Etme Programları

Linux için Sistem Optimize Programları - BleachBit

GNOME Tweak Tool

GNOME'un sadeliği üzerinde yoğunlaşsına rağmen, masaüstü çok özelleştirilebilir. Uzantıların doğru kombinasyonu ve birkaç ekstra uygulama ile bilgisayarınızın arayüzünün birçok yönünü değiştirebilirsiniz. GNOME Tweak Tool bu ekstra uygulamalardan biridir. Fontları değiştirmek veya yüklediğiniz uzantıları değiştirmek ister misiniz? Olması gereken uygulama bu.

Unity Tweak Tool

Unity Tweak Tool benzer bir uygulamadır, ancak Ubuntu'nun Unity arayüzü ile tasarlanmıştır. Temel kavram aynıdır. Sanal masaüstlerini düzenlemek, animasyonları ayarlamak ve Ubuntu'nun varsayılan olarak yapmanıza izin vermediği diğer yönlerini değiştirin.

Unity Tweak Tool, Unity masaüstü için bir ayar yöneticisidir. Kullanıcılara, masaüstü ortamının yapılandırmak isteyebileceği birçok kullanışlı ve az bilinen özelliğine ve ayarlarına erişebilecekleri hızlı, basit ve kullanımı kolay bir arayüz sağlar.

BleachBit

Linux, Windows'un gerektirdiği normal sistem bakımına ihtiyaç duymaz ancak makinelerimizin bir bölümüne güç tüketmek isteyebileceğimiz zamanlar da vardır. BleachBit bunu yapabilir. Bu araç, dosyaları güvenli bir şekilde siler ve büyük bir uygulama listesini "temizler".

Bilgisayarınız dolduğunda BleachBit, disk alanını hızla boşaltır. Bilgileriniz yalnızca sizin işiniz olduğunda, BleachBit gizliliğinizi korur. BleachBit ile önbelleği boşaltabilir, çerezleri silebilir, internet geçmişini temizleyebilir, geçici dosyaları parçalayabilir, günlükleri silebilir ve orada olduğunu bilmediğiniz gereksiz dosyaları atabilirsiniz. Linux ve Windows sistemleri için tasarlanan Firefox, Adobe Flash, Google Chrome, Opera ve daha fazlası dahil olmak üzere binlerce uygulamayı temizler. BleachBit, dosyaları silmenin ötesinde, kurtarmayı önlemek için dosyaları parçalama, diğer uygulamalar tarafından silinen dosyaların izlerini gizlemek için boş disk alanını silme ve Firefox'u daha hızlı hale getirmek için vakumlama gibi gelişmiş özellikler içerir. Ücretsizden daha iyi, BleachBit açık kaynak kodludur.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!