MacBook veya iMac için En İyi Mac Uygulamaları

MacBook veya iMac için En İyi Mac Uygulamaları
Image from stockvault.net

Mutlaka sahip olmanız gereken Mac uygulamaları listesi. E-posta istemcilerinden sistem yardımcı programlarına, güvenlik uygulamalarından verimlilik uygulamalarına kadar, bu sayfada kullanmanız gereken en iyi Mac yazılımlarını bulacaksınız.

İşte Mac'iniz için en iyi ve faydalı uygulamalar listesi;

Mac için Ses Araçları

GarageBand

Fiyat: Ücretsiz

Bu eski Mac favori uygulaması, yeni başlayanlar ve meraklılar için ciddi bir kayıt aracıdır ve tüm Mac kullanıcılarının indirmesi ücretsizdir. Uygulama ile ses kaydı yapabilir, sanal enstrümanlar çalabilir ve telifsiz seslerin Apple Loops kitaplığına erişebilirsiniz.

Audacity

Fiyat: Ücretsiz

Audacity, çoğu genel ses görevini ücretsiz olarak gerçekleştirebilen açık kaynaklı, çapraz platform bir ses düzenleyicidir.

Clementine

Fiyat: Ücretsiz

Clementine, yerel olarak depolanan medyayı dinlemek için iTunes'un en iyi alternatiflerinden biri. Spotify, Google Drive ve Dropbox gibi harici servisleri ve çok sayıda ses formatını destekler. Ayrıca müziği kodlayabilir, podcast'leri yönetebilir ve dinlerken görselleştirmelerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Harmony

Fiyat: Ücretsiz, ücretli sürümü mevcut

Harmony iTunes'a bir başka güçlü alternatif. Mac'inizde depolanan müzikleri çalabilir ve tüm web'e dağılmış müziği tek bir konuma getirebilir. Uygulama Spotify, SoundCloud, YouTube, Google Play ve daha fazlasını destekler.

Vox

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Vox, FLAC ve DSD gibi yüksek kaliteli codec bileşenlerine odaklanan şık ve ücretsiz bir medya oynatıcısıdır. Kompakt menü çubuğu seçeneği sayesinde, kolayca dışarıdaki en iyi Mac menü çubuğu uygulamalarından biri.

Mac için Yedekleme Araçları

Time Machine

time machine

Time Machine, Mac'inizin yerel yedekleme çözümüdür. Sağlam, güvenilir ve menü çubuğundan erişilebilir.

Carbon Copy Cloner

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Time Machine oldukça iyi olsa da, daha iyi üçüncü taraf çözümler de bulabilirsiniz. Size ihtiyacınız olan tüm gelişmiş seçenekleri sunan bir alternatif, Carbon Copy Cloner bu alanda iyi bir uygulamadır.

SuperDuper

Fiyat: Ücretli, premium versiyonu mevcut

Sabit sürücünüzün önyüklenebilir bir klonunu istiyorsanız, SuperDuper ile bir kereliğine ücretsiz alabilirsiniz. Uygulama, hızlı ve kullanımı kolaydır. Yedekleme planlamak, kullanıcı komut dosyalarını çalıştırmak ve diğer gelişmiş görevleri yapmak istiyorsanız, premium sürüme yükseltmeniz gerekir.

Mac için Web Tarayıcılar

Safari

Safari, her Apple bilgisayarda yüklü olan varsayılan tarayıcıdır. Çoğu Mac kullanıcısı için en iyi tarayıcıdır, ayrıca Safari'yi daha iyi hale getirmek için birçok yararlı uzantı kullanabilirsiniz.

Chrome

Fiyat: Ücretsiz

Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome, geliştirici araçlarına, uzantılarına ve iş ve oyun için ayrı profillere ihtiyaç duyanlar için bir güç merkezidir.

Firefox

Bu ücretsiz ve açık kaynaklı tarayıcı, Chrome'a ​​mükemmel bir alternatiftir. Sistem kaynakları tüketiminde Chrome'dan daha hızlı, kolay ve hafiftir. Firefox’u bir süredir denemediyseniz, bir kez daha kullanma zamanı gelmiş olabilir.

Mac için Takvimler ve Yapılacaklar Listesi Uygulamaları

Calender

Mac'inizle birlikte gelen takvim, özelliklerle dolu üçüncü taraf uygulamalara kıyasla daha az sönük kalıyor ancak yine de birlikte çalışmanız için iyi bir uygulama.

Takvim, doğal dil kullanımını destekler. Menü çubuğundan etkinlikleri görüntülemek ve oluşturmak için Takvimi Itsycal ile eşleştirebilirsiniz.

Fantastical

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Yüksek fiyatına rağmen Fantastical, Apple'ın temel takvim uygulaması için bir numaralı oyuncu olmaya devam ediyor. Apple Hatırlatıcıları ile entegre, bugün bir widget ve ayrıca özel bir iOS uygulaması var.

Hatırlatıcı

Takvim gibi, Hatırlatıcı da varsayılan olarak macOS ile birlikte gelir. Sesini kullanarak kontrol edebileceğiniz paylaşılan bir alışveriş listesi yapmak için Siri ile kullanabilirsiniz.

TickTick

Fiyat: Ücretsiz, premium versiyonu mevcut

Apple'ın kendi Hatırlatıcılar uygulaması sizin için yeterli değilse, TickTick'ten daha iyisini bulamazsınız. Akıllı listeler, görev notları, ekler ve ses girişi gibi özellikler için hızlıca hem masaüstü hem de mobil cihazların favorilerinden biri haline geldi.

İndir: TickTick (Ücretsiz, premium abonelik mevcut)

NotePlan

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

NotePlan, kullanımı kolay bir arayüzde görevleri, notları, hatırlatıcıları ve olayları oluşturmanıza, görüntülemenize ve yönetmenize olanak tanır.

Mac için Kod ve Metin Düzenleme

Xcode

Fiyat: Ücretsiz

Xcode, MacOS, iOS, TVOS ve WatchOS dahil olmak üzere Apple aygıtları için uygulamalar yazmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Geliştirme araçlarını indirmek ücretsizdir. Yıllık bir ücret karşılığında, uygulamalarınızı çeşitli vitrinlerinde listelemek için Apple'ın geliştirici programına kayıt olabilirsiniz.

Visual Studio Code

Fiyat: Ücretsiz

Visual Studio Code

Microsoft'un genişletilebilir açık kaynaklı kod editörü, komut dosyaları yazmak, HTML düzenlemek ve hatta Markdown için mükemmeldir.

Atom

Fiyat: Ücretsiz

Atom, mevcut eklenti paketlerini kullanarak, istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz temel bir metin düzenleyicisi olarak gelir. Platformlar arası bir çözüm arıyorsanız veya Mac için güzel bir Markdown editörü istiyorsanız, bu harika bir seçimdir .

Dash

Fiyat: Ücretsiz

Bu belge tarayıcı ve kod pasajı yöneticisi, çeşitli programlama dilleri için referans materyallerine hızlı erişim sağlar.

Mac için E-posta Uygulamaları

Mail

Mail, macOS için mevcut, yerleşik e-posta istemcisidir, ücretsizdir ve iyi çalışır. Mailbutler uzantısı ile birkaç görsel ince ayar ile daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Spark

Fiyat: Ücretsiz, premium versiyonu mevcut

Otomatik e-posta sıralama, hızlı cevaplar ve doğal dil arama gibi akıllı özelliklere sahip akıllı görünümlü bir e-posta istemcisi istiyorsanız, Spark'ı yükleyin. Ayrıca bir iOS istemcisi vardır ve hesapların, ayarların ve imzaların bulut senkronizasyonunu destekler.

Kiwi for Gmail

Fiyat: Ücretsiz, premium versiyonu mevcut

Gmail deneyiminizin hem web hem de masaüstünde aynı olmasını istiyorsanız, Gmail için Kiwi'yi deneyin. Popüler zamanlama eklentisi Boomerang ile çalışır.

Kivi'nin lite versiyonu sizi bir Gmail hesabı ile sınırlandırıyor. Premium bir abonelik ile, yerel masaüstü istemcisi olarak birden fazla hesaba ve Google Suite uygulamasına erişebilirsiniz.

Thunderbird

Fiyat: Ücretsiz

Thunderbird e-posta istemcisi uzun zamandır var. Özellikle doğru eklentilerle eşleştirdiğinizde, özelleştirilebilir bir e-posta uygulamasına sahip olabilirsiniz.

Airmail

Fiyat: Ücretli

Yukarıdaki ücretsiz seçeneklerden hiçbiri size uygun değilse, bakabileceğiniz başka bir güçlü ve popüler seçenek var: Airmail. Markdown önizlemeleri, erteleme, klavye kısayolları ve diğer özellikler arasında izleme paneli hareketleri sunar. Ancak Airmail'in ücretsiz deneme sürümü bulunmuyor.

Mac için Resim Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraflar

Mac'in varsayılan görüntü yönetimi uygulamasını kullanmaktan çekinmeyin. Fotoğrafları düzenlemek ve onları güzel baskılı ürünlere dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm temel özellikler ve filtreler ile birlikte gelir.

Fotoğraflar RAW dosyalarını yönetebilir ve insanları, yerleri ve nesneleri sizin için tanıyabilir. Ayrıca, uygulamanın yeteneklerini Pixelmator ve Affinity Photo gibi güçlü uzantılarla da genişletebilirsiniz.

Adobe Lightroom Classic CC

Fiyat: Abonelik gerekli, deneme sürümü mevcut

Lightroom Classic CC, profesyoneller için mükemmel bir fotoğraf düzenleme ve yönetim uygulamasıdır. Abonelik fiyatlandırması ile satılmaktadır.

Affinity Photo

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Affinity Photo

Affinity Photo, Photoshop alternatifi, daha ucuz ve abonelij sistemi bulunmayan bir kerelik ücret karşılığında satılıyor. İyi tasarlanmış bir resim düzenleme paketidir. Photoshop dosyaları ile çalışabilir, doğrudan fotoğraf makinenizden RAW'ları düzenleyebilir, ayar katmanlarını kullanabilir ve Affinity Photo ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Kardeş uygulaması Affinity Designer, vektör çalışmaları için Adobe Illustrator uygulamasına harika bir alternatif sunuyor.

Pixelmator Pro

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Pixelmator Pro, en iyi Photoshop alternatifi olmak için Affinity Photo ile yarışıyor. Tek bir ödeme ile sonsuza dek kullanabilmeniz dışında, Adobe'de bulunan tüm özelliklerin çoğuna sahiptir.

GIMP

Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir seçenek için, GIMP en belirgin seçimdir. RAW desteği ve çeşitli fotoğraf düzenleme eklentileri ile macOS aromalı bir sürümde gelir.

Autodesk SketchBook

Fiyat: Ücretsiz

SketchBook sanatçılar ve tasarımcılar için en iyi ücretsiz çizim uygulamasıdır . Grafik tabletleri ve benzeri giriş aygıtlarını destekler. Ücretsiz bir Autodesk hesabına kaydolduktan ve ücretsiz SketchBook uygulamasını yükledikten sonra karalamaya başlamaya hazırsınız.

Inkscape

Fiyat: Ücretsiz

Inkscape, Mac'teki en iyi vektör grafik tasarım platformlarından biridir. Çapraz platform ve açık kaynak, dünyadaki birçok tasarımcı, illüstratör meraklılarının tercihidir.

Mac için Anlık Mesajlaşma ve Sosyal Medya

Caprine

Fiyat: Ücretsiz

Gizliliğe odaklanan iyi görünümlü, hafif bir Facebook Messenger istemcisidir.

Tweetbot

Fiyat: Ücretli

tweetbot

Çok iyi ve tam özellikli bir Twitter istemcisi istiyorsanız ve bunun için para ödemeye razıysan, Tweetbot buna değer. MacOS Mojave'de tanıtılan Dark Mode'u destekler ve Pocket ve Bit.ly gibi çeşitli üçüncü taraf servisleriyle birlikte çalışır.

Franz

Fiyat: Ücretsiz

Tüm iletişiminizi Franz ile tek bir arayüze getirin. WhatsApp, Messenger ve Skype'tan Gmail, Twitter ve Slack'a kadar her hizmeti destekliyor. İki Gmail hesabı gibi aynı hizmetin birden fazla örneğini bile çalıştırabilirsiniz.

Mac için Çeşitli Araçlar

Siri

siri

MacOS Sierra veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız, Siri'ye menü çubuğu, yükleme istasyonu ve Spotlight aracılığıyla erişebilirsiniz.

Dictater

Fiyat: Ücretsiz

Apple'ın yerleşik konuşma metni hizmetini kullanıyor musunuz? Dictater, bu özelliği duraklatmanıza, atlamanıza, tekrar oynatmanıza ve hatta okumanıza izin vererek geliştirir. Bir süredir bir güncelleme gelmedi, ancak iyi çalışıyor.

Transmission

Fiyat: Ücretsiz

Her Mac sahibinin bir noktada bir BitTorrent istemcisine ihtiyacı vardır ve Transmission en iyisidir. Yalnızca bir web kullanıcı arabirimini ve yerel olarak magnet bağlantılarını desteklemiyor, birçok özel izleyici tarafından "güvenilir" bir uygulama olarak kabul ediliyor.

Bartender

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Mac menü çubuğu biraz dağınık mı geliyor? Düzenlemek ve görmek istemediğiniz simgeleri gizlemek ve gerisini bulmayı kolaylaştırmak için Bartender'ı kullanın. Daha ucuz bir alternatif için Vanilla'yı deneyin.

Waltr

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Waltr, müzikleri ve diğer ortamları iPhone'unuzla kablosuz olarak senkronize etmenin en kusursuz yollarından birini sunar. Bu artık iTunes ile mücadele etmek anlamına gelmiyor.

Fluid

Fiyat: Ücretsiz, premium sürümü mevcut

Mac masaüstünden herhangi bir web sitesini kolay bir şekilde açmak için kullanabilceğiniz çok iyi bir uygulama.

Mac için Not Alma Uygulamaları

Notlar

Apple'ın kendi not alma uygulaması, Evernote ve OneNote'a göre şaşırtıcı derecede güçlü bir rakip haline geldi. Dışa aktarma seçeneklerinin eksikliği, Markdown desteği ve birkaç başka özellik de parlamasını biraz azaltıyor. Ancak Apple Notes, hayatınız macOS ve iOS etrafında dönüyorsa, hala sağlam bir seçimdir.

Evernote

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

evernote

Evernote muhtemelen dünyadaki en popüler ve en iyi desteklenen not tutma çözümüdür. Mac istemcisi var olan en iyi not uygulaması değil, ancak Evernote kullanıcıları için hala ideal bir seçenek.

Microsoft OneNote

Fiyat: Ücretsiz

En yakın Evernote alternatifi OneNote ve tamamen ücretsizdir. Notlarınıza istediğiniz cihazdan erişin, dosya ve çizimler kaydedin, web sayfalarını kırpın ve başkalarıyla ortak çalışın. Evernote'tan farklı olarak, burada ele alınacak iki cihaz kısıtlaması yoktur.

Simplenote

Fiyat: Ücretsiz

Apple Notes'un sadeliğini seviyorsanız, ancak Markdown, etiketler ve metin dışa aktarması gibi temel unsurların eksikliği sizi rahatsız ediyorsa, bu özellikleri Simplenote ile edinin. Uygulamanın hafif, dağınık ve çapraz platform desteği var. Simplenote artık kontrol listeleri ve dikkat dağıtıcı olmayan modlarla birlikte geliyor!

Bear

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Bear, herkesin hoşuna gidecek bir notlar uygulaması. Arayüz ve etkileme özelliği çok güçlü. Bear'in bir abonelik modeline geçişi birçok kullanıcı için bir sonuçtu, ancak abonelik fiyatlandırması sizi rahatsız etmiyorsa, Bear iyi bir alternatiftir.

Mac için En İyi Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

Mac için En İyi Antivirüs Programları

Mac için Ofis Uygulamaları

iWork (Belgeler, hesap tabloları ve sunumlar)

iwork

Apple'ın yerel ofis paketi iWork, Microsoft Office'le karşılaştırıldığında oldukça yetenekli olduğunu kanıtlayabilir. Üç uygulaması vardır: Pages (kelime işlemesi için), Numbers (elektronik tablolar için) ve Keynote (sunumlar için).

Microsoft Office Ev ve Öğrenci Sürümü

Fiyat: Ücretli

Yüksek fiyatlara rağmen, tüm Microsoft Office paketini satın almadan önce, bu başlangıç ​​sürümü iyi bir fikir verir. Bir kerelik ödeme için Word, Excel ve PowerPoint içerir.

LibreOffice

Fiyat: Ücretsiz

Bir ofis paketi arıyorsunuz, ancak Microsoft Ofis için para harcamak istemiyorsanız LibreOffice, ücretsiz olarak iWork kadar iyi bir seçenek. Açık kaynak kodlu ve word, excel ve bir sunum uygulaması içerir.

Mac için RSS Beslemesi Okuma Uygulamaları

Reeder

Fiyat: Ücretsiz

Reeder, ihtiyaç duyacağınız sadece masaüstü RSS okuyucusudur. En iyi arayüze, harika temalara ve özelleştirilebilir kısayollara sahiptir. Ayrıca size birinci sınıf bir rss okuma deneyimi sunmak için çok çeşitli hizmetleri de destekler. Reeder tamamen ücretsizdir!

Vienna

Fiyat: Ücretsiz

RSS okuyucu için klasik Thunderbird benzeri bir görünüm istiyorsanız veya açık kaynaklı bir RSS istemcisini tercih ediyorsanız, Viyana iyi bir seçenektir. Thunderbird ayrıca, entegre bir RSS okuyucusuna sahiptir.

Mac için Güvenlik ve Gizlilik Uygulamaları

iCloud Keychain

iCloud Keychain

Apple'ın Safari tarayıcısına tümleşik, iCloud Keychain adlı bir şifre yönetim çözümüdür. Servis, iOS cihazları ve diğer Mac'lerle senkronize olur, böylece nereye giderseniz gidin, kimlik bilgilerinize erişebilirsiniz. Safari'ye güveniyorsanız, iCloud Keychain sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

1Password

Fiyat: Ücretsiz, abonelik gerektirir

1Password, popüler bir şifre yöneticisidir. Yalnızca parolalar üretmek ve saklamakla kalmaz, aynı zamanda kredi kartı ve kimlik bilgileri gibi diğer hassas verileri de korur. Abonelik fiyatlandırmasına tabi olmasına rağmen, 1Password birçok Mac kullanıcısı için sahip olunması gereken bir uygulama olmaya devam ediyor.

LastPass

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Tüm cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir şifre yöneticisi istiyorsanız, LastPass'a bir şans verin. Aylık abonelik ücreti ile parola paylaşımı ve gelişmiş 2FA seçenekleri gibi ekstra özellikler alabilirsiniz.

Secrets 

Fiyat: Ücretsiz, premium sürüm mevcut

LastPass veya abonelik fiyatlandırmalarını beğenmiyorsanız veya daha ucuz bir 1Password benzeri çözüm istiyorsanız, bir kereye mahsus ödemeyle sınırsız sürümünü edinin. Uygulamanın ücretsiz bir sürümü var, ancak yalnızca 10 öğeye kadar desteği olan oldukça kısıtlayıcı.

OnyX

Fiyat: Ücretsiz

OnyX, yaygın macOS sorunlarını tespit etmek ve çözmek için en iyi ücretsiz araçlardan biridir. Bu çok amaçlı sistem bakım aracı, Mac'inizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olur. Derin sistem taraması ve önbellek temizliği için yararlıdır.

MalwareBytes

Fiyat: Ücretsiz, premium sürüm mevcut

MalwareBytes

Mac'inize yaygın bir durum olmamakla birlikte kötü amaçlı yazılımlar bulaşabilir. Mac'inizin ihtiyaç duyduğu çok fazla güvenlik uygulaması yok, ancak MalwareBytes, bu çerçevede bulunabilecek güzel bir ücretsiz korumadır. İsterseniz Malwarebytes Premium'a yükseltebilirsiniz.

Little Snitch

Fiyat: Ücretsiz, deneme sürümü mevcut

Mac'iniz için özel bir güvenlik duvarı aracı olan Little Snitch ile istenmeyen bağlantıları engelleyin. Yalnızca bilgisayarınızın tam olarak neyle bağlantı kurduğunu göstermekle kalmaz, uygulama başına bağlantıları kontrol etmenizi sağlar.

hide.me

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Apple'ın yerleşik ağ araçları ile sanal bir özel ağ kurabilirsiniz. Ancak güvenli bir şekilde göz atmak ve engellenen veya bölge kilitli içeriğe erişmek için uygulama tabanlı bir VPN çözümü istiyorsanız, hide.me'yi deneyin. Hızlıdır, size ayda 2GB veri verir ve çevrimiçi aktivitenizin kaydını tutmaz.

Prey

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Prey, cihazınız kaybolursa uzaktan etkinleştirebileceğiniz dizüstü bilgisayar (ve mobil) izleme yazılımıdır. Ücretsiz seviyenin birkaç sınırlamasını aşmak için ücretsiz planı FindMyMac ile birlikte kullanabilirsiniz. Tabii ki, bunun yerine, Prey'den en iyi şekilde yararlanmak için premium aboneliklerden birine kaydolabilirsiniz.

Mac için Sistem Araçları

The Unarchiver

Fiyat: Ücretsiz

The Unarchiver

Windows kullanıcılarının aksine, Mac kullanıcıları 7zip kullanma seçeneğine sahip değiller. Neyse ki, Unarchiver hemen hemen .ZIP, .7Z ve .RAR gibi herhangi bir sıkıştırılmış arşiv açabilir. Apple'ın önceden yüklenmiş olmasını istediğiniz Mac uygulamalarından biri.

Birden çok formatı destekleyen ve parola şifrelemeye sahip bir dosya sıkıştırma yardımcı programı istiyorsanız, Keka'yı deneyin.

Amphetamine

Fiyat: Ücretsiz

Amphetamine

Menü çubuğuna yerleşen bu küçük yardımcı program ile Mac'inizin uyumasını engelleyin. Bu artık MacOS'un modern versiyonlarında çalışmayan Caffeine için mükemmel bir alternatiftir.

AppCleaner

Fiyat: Ücretsiz

Herhangi bir iz bırakmadan bir uygulamalardan kurtulmanız gerekirse, AppCleaner'a ihtiyacınız vardır. Uygulamaları kaldırırken tüm tercihleri ​​ve sistem dosyalarını kaldırır, birçok deneme sürümünü sıfırlayabileceği noktaya kadar.

Bir uygulamayı varsayılan durumuna geri yüklemek için AppCleaner'ı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamayı çalıştırdığınızda bulunan dosyalar listesinden uygulama adının işaretini kaldırın ve kalan dosyaların silinmesi ile devam edin.

Night Shift

Night Shift

Geceleri çalıştıktan sonra uyumakta sorun mu yaşıyorsunuz? Günün doğal ışık döngüsünü simüle etmek ve daha iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olmak için Night Shift'in ekranınızı daha sıcak bir renk tonuna getirmesini sağlayın.

f.lux

Fiyat: Ücretsiz

f.lux Night Shift'ten çok önce çıkmıştı ve aynı şekilde çalışıyor. Kullanıcılara daha fazla kişiselleştirilebilir bir deneyim sunar; bu, uzman kullanıcılar için daha iyidir.

Duplicate File Finder Remover 

Fiyat: Ücretsiz, premium sürüm mevcut

Duplicate File Finder Remover, Mac'inizin sabit sürücüsünü veya üzerindeki herhangi bir klasörü taramak için hızlı ve kolay bir yol sunar. Ayrıca, benzer klasörleri önizleyebilir ve küçük bir kerelik ücret karşılığında bunlardan kurtulabilir veya birleştirebilirsiniz.

Tarama ayarları üzerinde hassas bir kontrol yapmak istiyorsanız ve bunun için para ödemek istiyorsanız, Gemini sizin için uygun olan en iyi seçenektir.

Disk Drill

Fiyat: Ücretsiz, premium sürüm mevcut

Disk Drill kayıp dosyaları bulma ve sizin için kurtarma konusunda bir uzmandır, ama bundan çok daha fazlasını yapar. Uygulamayı, disk alanını analiz etmek, depolamayı boşaltmak, çift dosyaları silmek, verilerinizi korumak ve yedeklemek ve disk sağlığını izlemek için de kullanabilirsiniz.

Disk alanı analizi için özel bir uygulama istiyorsanız, DaisyDisk mükemmel bir seçimdir.

TripMode

TripMode

Hareket halindeyken çalışmak için akıllı telefonunuzun hotspot bağlantısı mı kullanıyorsunuz? TripMode, hangi uygulamaların ve servislerin ağ erişimine ulaşacağını belirler ve kotanızı korur. Dışarıda çalışanlar için sahip olması gereken bir şey.

TinkerTool

Fiyat: Ücretsiz

TinkerTool, macOS'ta faydalı değişiklikler yapmak için işaret et ve tıklat ayarları sağlar. Başlangıç ​​olarak, Finder menüsüne bir Çıkış seçeneği ekleyebilir ve varsayılan kayıt konumunu ve ekran görüntüsü dosya türünü değiştirebilirsiniz.

Mac için Zaman Kazandıran Pratik Uygulamalar

BetterTouchTool

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

BetterTouchTool, özelleştirilebilir klavye kısayolları ve yalnızca trackpad hareketleri için almaya değer. Anahtar yenileme, metin genişletme ve pencere yönetimi için desteği de eklerseniz, Mac'iniz için en yüksek verimlilik uygulamasına sahip olursunuz.

Dropzone

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Dropzone

Dropzone ile uygulamaları yükleyebilir, dosyaları kopyalayabilir / taşıyabilir, URL'leri kısaltabilir, AirDrop aracılığıyla dosya paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca bu görevlere menü çubuğundan bakabilirsiniz! Dropzone ayrıca hızlı erişimde dosyaları saklamak için geçici bir yer sağlar.

Alfred

Fiyat: Ücretsiz, premium yükseltme mevcut

Alfred, dosyaları, uygulamaları ve çevrimiçi hizmetleri tek bir konumdan kontrol etmenizi sağlayan gelişmiş bir başlatıcı uygulamasıdır. Alfred'i resmi web sitesinden indirdiğinizden emin olun; çünkü Mac App Store sürümü güncel değil.

Keyboard Maestro

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

Alfred'in yanında, bir MacOS uzmanı olmayı arzu ediyorsanız Keyboard Maestro, sahip olmanız gereken bir uygulama. Neredeyse herhangi bir macOS işlevi kümesi için makro oluşturmak için kullanabilirsiniz. Pano yönetimi, metin genişletme, iTunes kontrolü, uygulama başlatma, Paylaşma işlemleri, fare tıklaması otomasyonu — Keyboard Maestro sizin için her şeyi yapabilir.

TypeIt4Me

Fiyat: Ücretli, deneme sürümü mevcut

MacOS'ta yerleşik olan metin genişletme özelliği sizin için yeterli değilse, TypeIt4Me size daha iyi bir seçenek sunmak için devreye girebilir. TextExpander ve Typinator'ün daha pahalı alternatifleri olarak bilinmemekle birlikte, iyi bir iş çıkarır. Elbette, Alfred veya BetterTouchTool gibi bir uygulama kullanıyorsanız, parmaklarınızın ucunda zaten güçlü metin genişletme özelliklerine sahipsiniz.

Mac için Video Araçları

QuickTime Player

QuickTime Player, hızlı ekran görüntüsü almak, ses ve videoları kırpmak ve iPhone'unuzun ekranını kaydetmek istiyorsanız kullanışlıdır. En yararlı varsayılan Mac uygulamalarından biri.

VLC

Fiyat: Ücretsiz

Herhangi bir medya dosyasını açın veya dünyanın en iyi medya oynatıcısı olan VLC ile oynatın.

mPV

Fiyat: Ücretsiz

mpv

QuickTime'ın sınırlı kodek desteği sizin için yeterli değil ve VLC sizin için uygun değilse, mpv her iki video oynatıcısına da mükemmel bir alternatif oluşturur.

Duet Display 

Fiyat: Ücretsiz

iPad'inizi veya iPhone'unuzu ikinci bir Mac ekranı olarak kullanmak ister misiniz? Duet Display, bunu neredeyse hiçbir gecikme olmadan sahip olduğunuz ağ tabanlı alternatiflerden daha iyi yapmanıza olanak verir. Mac istemcisi ücretsizdir, ancak beraberindeki iOS uygulaması için ücret ödemeniz gerekir.

AirServer

AirServer, Mac'inizi bir AirPlay alıcısına dönüştürür ve iPhone veya iPad'inizin ekranını dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza aktarmanızı sağlar. Ekranı yansıtmanın bir yolunu arıyorsanız, bunu Lightning kablosu ve QuickTime kullanarak da yapabilirsiniz.

Plex

Fiyat: Ücretsiz, premium abonelik mevcut

Plex sağlam, veritabanı tabanlı bir medya sunucusudur. Gelen medyayı otomatik olarak tarar ve koleksiyonunuzu düzenli tutar.

HandBrake

Fiyat: Ücretsiz

Mac için bir açık kaynak kodlu video kod çözücü olan Handbrake'i kullanarak videoları dönüştürün. Aynı zamanda Windows ve Linux'ta da mevcut.

Kodi

Fiyat: Ücretsiz

Dünyanın en iyi medya merkezi, her türlü dijital medyayı toplamak ve görüntülemek için mükemmel bir yer sağlar. İyi görünümlü arayüze sahiptir. Bir eğlence bağımlısıysanız, Kodi, sahip olunması gereken Mac uygulamalarından biridir.

Mac için Sanal İçerik Uygulamaları

VirtualBox

Fiyat: Ücretsiz

Mac üzerinde bir Windows işletim sistemini VirtualBox ile ücretsiz olarak çalıştırın. Herhangi bir veriye ulaşmak için hala geçerli bir Windows lisansına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

VMware Fusion

Fiyat: Ücretli

VMware Fusion

VirtualBox ile aynı işleve sahip, VMware Fusion, daha iyi destek veren bir başka harika seçenek.

Parallels Desktop Lite

Fiyat: Ücretsiz, abonelik gereklidir

Parallels Desktop Lite, Windows ve Linux uygulamalarını cihaznızda çalıştırmanıza izin verir. İlk önce cihazınızı yeniden başlatmanız veya sanal bir masaüstüne geçmeniz bile gerekmiyor. Bu uygulama aynı zamanda Modern.IE sanal makinelerini destekliyor ve macOS sürümleri için de iyi bir test alanı olabilir.

Parallels Desktop

Fiyat: Ücretsiz, deneme sürümü mevcut

Yukarıdaki Lite sürümünün, eksik Bootcamp desteği ve sanal makineden macOS ile dosya paylaşmaması gibi bazı kısıtlamaları vardır. Bu kısıtlamaların üstesinden gelmek için tam özellikli Parallels Desktop uygulamasına ihtiyacınız olacak. Uygulamanın lisanslı bir sürümünü seçebilir veya devam eden bir abonelik için ödeme yapabilirsiniz.

Wine

Fiyat: Ücretsiz

Wine, Mac'inizde bir uyumluluk katmanı aracılığıyla çalışan Windows uygulamaları için “sarmalayıcılar” oluşturmanıza olanak sağlar. Mevcut mükemmel bir çözüm değil, ancak sanal bir makinede çalıştırmak istemediğinizde belirli uygulamalar için kullanışlıdır. PlayOnMacCrossover Mac ve Porting Kit benzer işlevsellik elde etmeyi düşünebileceğiniz diğer seçeneklerdir.

Mac için Pencere Yönetimi

Spectacle

Fiyat: Ücretsiz

Spectacle, klavye kısayollarıyla çeşitli pencere boyutları ve konumlar arasında geçiş yapmanın ücretsiz bir yoludur. Hafif ve kurulumu kolaydır. Spectacle, menü çubuğu karmaşasına eklenmiyor; Menü çubuğu simgesini gizleyebilir ve arka plandan bir kısayolla veya Spotlight ile çağırabilirsiniz.

Magnet

Fiyat: Ücretli

magnet

Magnet ile, eldeki görev için en uygun özel karolu çalışma alanlarını oluşturmak için pencereleri sabitleyebilirsiniz. Uygulamaya yarım, çeyrek ve üçte ikisi de dahil olmak üzere çeşitli pencere boyutları ile çalışır. Birden fazla ekran kullanıyorsanız, Magnet de bunlardan altıya kadar olanları destekler.

BetterSnapTool

Fiyat: Ücretli

Özel ek alanlar ve uygulamaya özgü yapışma boyutları gibi gelişmiş pencere seçeneklerine mi ihtiyacınız var? BetterSnapTool kullanın. Çok benzer BetterTouchTool uygulamasını kullanıyorsanız bu uygulamaya ihtiyacınız yoktur. İkincisi, diğer özelliklerin yanı sıra yerleşik pencere takma işlevine sahiptir.

Mac için Yazma Araçları

Typora

Fiyat: Ücretsiz

Typora'nın beta etiketi yanıltıcıdır. Uygulamanın arayüzü canlı, çalışması kolay, sağlam ve güvenilirdir.

Şık bir arayüz, canlı Markdown önizlemeleri, istatistikler, içe aktarma / dışa aktarma seçenekleri, bir odaklama modu — tüm bunları ve daha fazlasını Typora ile elde edersiniz.

Byword

Fiyat: Ücretli

WYSIWYG Markdown desteğiyle temiz, yetenekli, dikkat dağıtmayan bir metin editörü istiyorsanız, Byword'u seveceksiniz. Size bir kelime sayacı, daktilo ve odaklama modları ve iCloud senkronizasyonu gibi çok ihtiyaç duyulan yazma temellerini verir. Taslaklara kenar çubuğu erişimi sizin için olmazsa olmazsa, Byword'e bir şans verin.

Ulysses

Fiyat: Ücretsiz, abonelik gereklidir

Ulysses iki özelliği öne çıkıyor: mükemmel Markdown desteği ve dikkat çekici bir ortam. Ama bundan daha fazlası var. Ayda beş dolar için etkileyici bir dizi yazı, verimlilik ve organizasyon araçlarına erişebileceksiniz.

Scrivener

Fiyat: Ücretsiz, deneme sürümü mevcut

Scrivener, verimli iş akışı ve zengin özellik seti ile senaryo yazarları ve romancılar arasında popülerdir.

Mac için Temel Uygulamalar ve Yardımcı Programlar
İlginizi Çekebilir

Mac için Temel Uygulamalar ve Yardımcı Programlar

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile