En İyi 5 Şifre Yöneticisi 2020

En İyi 5 Şifre Yöneticisi 2020

En İyi Şifre Saklama Programları 2020

Image by Pete Linforth from Pixabay

İnternetteki farklı platformlara giriş yapmak için inanılmaz sayıda şifre ile uğraşmak zorunda kalıyoruz. Şifreleri hatırlamak için çoğu insan benzer şifreleri ya da ezberleyebilecekleri kolay kelimeleri kullanıyor. Bu adımların her ikisi de hesaplarının güvenliği için iyi değildir. Güçlü şifrelerinizi unutmadan saklamak için buradaki programları kullanabilirsiniz.

Kimlik bilgilerinin güvenliğini artırmak için, bu bilgilerin korunmasını sağlayan en iyi şifre yöneticilerini kullanmak önemlidir. Bu uygulamalar güvenli parolalar üretir ve saldırıya uğrama ihtimalini azaltır. Şifre yöneticileri, tarayıcınızda veya uygulamalarda doldurmanız gereken giriş formlarını otomatik olarak doldurur.

En iyi şifre yöneticisi ile hatırlamanız gereken tek şey, sadece programın ana şifresidir.

Önce bir şifre yöneticisinin neden bu kadar önemli olduğuna bakalım.

Şifre Saklamak için Neden Şifre Yöneticisi Kullanmalıyım?

Hesaplarınız için güçlü ve benzersiz bir şifre kullanmıyorsanız saldırıya uğrama ihtimali vardır. Bir şifre, büyük ve küçük harflerden, sembollerden ve sayılardan oluşacak şekilde olmalıdır. Bu kurala uymayan kişilerin hesapları, siber suçlular için çok kolay hedeflerdir.

Bir araştırmaya göre, Kullanıcıların % 55'i sosyal medya ve banka hesapları için benzer bir şifreler kullanıyor. Bu durumda herhangi bir hesap hacklenirse, diğer hesap bilgileri de açığa çıkacaktır.

Ancak, her hesap için farklı şifreler kullansanızda, hala olması gerektiği kadar güçlü şifreler kullanmış olmayabilirsiniz.
Kullanıcıların zaman zaman şifrelerini değiştirmedikleri de başka bir sorundur. Bu sebeplerden dolayı, iyi bir şifre yöneticisi kullanımı zorunluluktur. Bu, bilgilerinizi bilgisayar korsanlarından ve veri hırsızlarından korur.

Şifre Yöneticisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şifre yöneticisini seçerken çeşitli güvenlik özelliklerine ve özellikle de iki faktörlü kimlik doğrulama yapmasına dikkat etmek gerelir.

Diğer önemli konular ise ana giriş şifresinin şifrelenmesi ve tek bir hesap ile çeşitli cihazlarda kullanım olanağı. Güvenilir bir şifre yöneticisi, her seferinde yeni ve güçlü bir şifre oluşturur.

Şifre yöneticisinin otomatik doldurma özelliği, kart numarası ve sıkça kullandığınız diğer bilgileri, internette karşılaşabileceğiniz formlara hızlı ve kolay bir şekilde doldurmanıza yardımcı olur.

2020 Yılı için En İyi Şifre Yöneticileri

1. Dashlane

  • Fiyat: 30 günlük deneme sürümü mevcut
  • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Chrome

Dashlane, sezgisel ve basittir, iki faktörlü kimlik doğrulaması ve yalnızca birkaç tıklama ile birden fazla siteyi kapsayan çok sayıda şifreyi değiştirme yeteneği vardır. Hesabınızla ilgili sorun yaşamanız durumunda şifreli şifreleri acil durum kişileriyle paylaşabilirsiniz.

Dashlane şifreleri yerel olarak şifreli bir kasada saklamanızı veya bunları cihazlarınız arasında otomatik olarak senkronize etmenizi sağlar.

Saldırıya uğramış bir sitede ve / veya hizmette hesabınız mı var? Dashlane, arayüzden uzaklaşmak zorunda kalmadan şifrenizi otomatik olarak sıfırlar.

dashlane şifre yöneticisi

Dijital Cüzdan: Bu, kart bilgilerini Dashlane'in online cüzdanında saklamanıza izin verir. Otomatik form doldurma nedeniyle online satın alma işlemi kolaylaşır ve hızlı olur.

Güvenlik: Güvenlik, Dashlane'in ilk önceliğidir. Bugüne kadarki en güçlü şifreleme olan AES-256 şifrelemesini kullanıyor. Şifreli verileriniz cihazınızda yerel olarak depolanabilir veya tüm cihazlarınızla senkronize edilebilir.

Daha fazla koruma için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirebilirsiniz. Depolanan şifrelerinize erişmek, herhangi bir yerde saklanmayan bir ana şifrenin kullanılmasını gerektirir.

Şifre Değiştirici: Dashlane, bu son özellik ile şifrelerinizi tek bir seferde güncellemenize olanak tanır ve bu da zaman kazandırır ve parolalarınızı daha güvenli hale getirir.

2. LastPass

  • Fiyat: Ücretsiz ve 30 günlük premium deneme sürümü mevcut
  • Platformlar: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome

LastPass, ücretsiz ve premium (ücretli) özellikler sunan harika bir şifre yöneticisidir. Ana şifre oluşturduktan sonra, Firefox, Chrome, Edge, Opera ve Safari'den kaydedilmiş tüm giriş kimlik bilgilerini (kullanıcı adları ve şifreler) içe aktarın.

Diğer ücretsiz LastPass özellikleri arasında iki faktörlü kimlik doğrulama ve hatta alışveriş deneyiminizi kolaylaştırmak için tasarlanmış otomatik doldurma özelliği bulunur. LastPass ayrıca şifreli bilgilerinizi bulut sunucularında depolar, yani LastPass'i kendi bilgisayarınız dışındaki bilgisayarlarda kullanabilir ve şifreleri aile üyeleriyle kolayca paylaşabilirsiniz. Hatta benzersiz şifreler oluşturmak için bir şifre üreticisi ile donatılmıştır.

lastpass şifre yöneticisi

Premium versiyonu, bir dizi ek kimlik doğrulama seçeneği, mükemmel teknik destek ve masaüstü ve mobil cihazlarınız arasında senkronizasyon yapma olanağı sunar.

LastPass, özellikleri ve arayüzü ile birçok kişi için favori seçim olsa da, geçmişte güvenlik açıkları yaşadı.

Çok faktörlü Doğrulama: LastPass hesabınızın güvenli olduğundan emin olmak için 2FA kullanır.

Bunu yapmanın iki yolu vardır:
İlk yöntem, LastPass hesabınıza giriş yapabileceğiniz bir kod gönderir. İkinci yöntem, altı basamaklı bir kod üreten uygulamayı indirir. Bu yolların her ikisi de bilgisayar korsanlarının LastPass hesabınıza erişmesini zorlaştırır.

Şifre Oluşturucu: LastPass'ın diğer bir özelliği, kırılması imkansız olan en karmaşık uzun parolaları üreten aracı. Ayrıca, karakterlerin uzunluklarını ve türlerini seçebilirsiniz.

IE Anywhere: LastPass uzantısı herhangi bir tarayıcıdan LastPass uygulamasına giriş yaptığınızda yüklenir. LastPass premium kullanıcılarına IE Anywhere'i indirmeyi ve ana sürücüsüne kaydetmeyi öneriyor.

3. 1Password

  • Fiyat: 30 günlük premium deneme sürümü mevcut
  • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Android, Chrome

Diğer kullanışlı özellikleri ile güçlü bir şifre üreticisi, kullanıcı adı ve şifre saklama, güvenli paylaşım ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü bulunur. Hatta, devam eden web sitesi ihlallerini size bildirmek için tasarlanmış yerleşik bir “gözetleme kulesi” hizmeti de içerir.

Yazılımın dijital cüzdanı, kredi kartı bilgilerinden, notlara ve wi-fi şifrelerine kadar her şeyi güvenli bir şekilde kaydeder. Geliştiriciler bu aracın güvenliğine o kadar güveniyorlar ki, onu kırabilecek herkese 100.000 dolarlık bir ödül sunuyorlar.

1password

Güvenli Şifre Paylaşımı: Parolalarınızı aile üyelerine, arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza paylaşıyorsanız sizin için en iyi şifre yöneticisidir. 1Password, 1Password'taki diğer kullanıcılarınızla parolalarınızı güvenli bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır.

Gözetleme kulesi: 1Password'ün zayıf noktaları kontrol eden ve bir şifrenin değiştirilmesi gerektiğinde sizi bilgilendiren Watchtower adlı bir özelliği vardır. Herhangi bir web sitesini savunmasız olarak algılarsa, şifrenizi güncelleyebilmeniz için derhal sizi uyaracaktır.

4. RoboForm

  • Fiyat: Ücretsiz ve Ücretli sürümü mevcut
  • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Linux, Android, Chrome

RoboForm, tüm şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklar ve tek bir tıklamayla (veya dokunmayla) oturum açar. Uzun web formları için Otomatik Doldur özelliğini kullanarak kişisel ve fatura bilgilerinizi girerken zaman kazanın.

RoboForm, oturum açmanıza, parolalarınızı kaydetmenize ve kayıtlı parolaları görmenize olanak sağlayan kullanımı kolay bir şifre saklama programıdır.

roboform şifre yöneticisi

Otomatik kaydetme özelliği: Parolalarla birlikte adresler, adlar, doğum günleri gibi kişisel bilgileri otomatik olarak kaydedebilir.

Çok faktörlü kimlik doğrulama seçeneği: RoboForm'daki bu özellik, kullanıcıların yalnızca kayıtlı cihazların hesaba erişebildiğinden emin olmasını sağlar. Donanım veya yazılım belirteci, bir şifre veya güvenlik sorusu ve parmak izi veya retina taraması olmak üzere üç faktör ile olabilir. Bu özelliğin etkinleştirilmesi ile RoboForm hesabına giriş yapmak için en az iki faktörün varlığına ihtiyaç duyulacaktır.

Güvenlik: Hiç şüphe yok ki RoboForm'un web tabanlı özelliği son derece işlevseldir, ancak bilgisayar korsanlarının ve diğer yetkisiz kişilerin şifre yöneticisini kullanmalarını kolaylaştırabilir. RoboForm kullanıcıları için bulut ve çevrimiçi depolama sadece bir seçenektir.

5. Keeper Security Password Manager

  • Fiyat: 30 günlük deneme sürümü mevcut
  • Platformlar: Windows, Mac, iOS, Linux, Android, Chrome, Safari, Firefox

Keeper Password Manager'ın ücretsiz bir sürümü yok, ancak satın almadan önce 30 gün boyunca deneyebilirsiniz.

Keeper en gelişmiş şifre saklama programlarından biridir. Tüm büyük web tarayıcıları için eklentiler, iOS ve Android için de mobil uygulamalar sunmakla kalmaz, aynı zamanda Windows, macOS ve Linux için bir masaüstü uygulaması olarak da kullanılabilir. Mobil cihazlar için biyometrik kimlik doğrulama desteği de vardır ve verilerinizi sınırsız sayıda cihazla senkronize edilir.

Keeper Security Password Manager

Dashlane'nin ücretli sürümü gibi, Keeper, şifrelerinizden herhangi birinde veri ihlali olması durumunda sizi uyarır. Ayrıca, şifrelerinizden herhangi birinin zayıf güvenlikte olması veya yeniden kullanılması durumunda sizi uyarır ve güçlü şifreler oluşturmanıza yardımcı olur.

Mükemmel bir aile planı da var. Bu, yalnızca evinizdeki herkesin giriş bilgilerini korumakla kalmaz, aynı zamanda dosyaları birbirleri arasında güvenli bir şekilde paylaşmalarına da olanak tanır.


Online güvenlik ve gizlilik için şifrelerinizin, şifre saklama programlarında güvenlik altına alınması en önemli konudur. En iyi şifre yöneticisini seçmek önemlidir, çünkü bir şifre yöneticisi tüm önemli verilerinizi koruyacaktır. Her şifre yöneticisi birbirinden farklı deneyim sunar. Bu yüzden yukarıdaki özelliklerine göre seçim size kalmış.

Dosyayı İndir
Daha önce 7 kez indirildi.
Ogznet.com