En İyi Ücretsiz Adobe InDesign alternatifleri

En İyi Ücretsiz Adobe InDesign alternatifleri

Windows için en iyi ve ücretsiz Adobe InDesign alternatif programların bir listesi. Adobe InDesign, Adobe Systems tarafından geliştirilen popüler bir masaüstü yayıncılık ve dizgi yazılımıdır. Afiş, el ilanı, broşür, dergi, gazete, sunum vb. tasarım ve oluşturulması için kullanılır. Adobe InDesign ile aynı özellikleri ve işlevleri elde etmek için ücretsiz Adobe InDesign alternatiflerinin listesi bu yazıda.

Adobe InDesign'a yönelik bu alternatifler, farklı proje türlerine göre önceden tanımlanmış çeşitli şablonlar sunar. Önceden tanımlanmış şablonlar, bunları kullanmanın tasarım süresini önemli ölçüde azalttığı için gerçekten kullanışlıdır.
Şablonlar ile birlikte, bu ücretsiz programlar ayrıca resim eklemek, şekiller eklemek, metin aracı, renk aracı, yazı tipi, hizalama vb. gibi tüm temel araçları içerir. Kullanılabilir araçlar oldukça basittir ve bunları kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bu yazılımlar tarafından oluşturulan tasarım PDF, HTML, DOC vb. belgeler veya görüntüler olarak (PNG, JPG, BMP, TIFF vb. gibi) birçok formatta kaydedilebilir veya dışa aktarılabilir.

Scribus

Scribus, Windows için ücretsiz bir Adobe InDesign alternatif yazılımıdır. InDesign'a benzer şekilde, bu yazılım masaüstü yayıncılık ve dizgi görevleri için de kullanılabilir. Bunu kullanarak dergiler, gazeteler, posterler, vb. için kolayca düzenler tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, farklı türde bir proje için çeşitli dahili şablonlar da hızlı bir şekilde bir tasarım oluşturmak için sağlanmıştır. Araç çubuğunda Freehand Write, Rotate Item, Insert Frame, Insert Image, Insert Render Frame vb. gibi birçok hızlı araç bulunmaktadır.

Bu yazılımda düzenleme (Kes, kopyala, yapıştır, renk paleti, stil araçları, vb. gibi araçlar içerir), Ekle (metin, resim, tablo, şekil eklemek için vb. araçlar da vardır), Sayfa (harici sayfaları içe aktarmak veya mevcut sayfayı dışa aktarmak için kullanılır) gibi belirli bir işi gerçekleştirmek için araçlar içeren çeşitli sekmeler de alırsınız. ICC renk yönetimi, CMYK renk ayrımı, Spot renk ve PDF oluşturma desteği ile çoklu bir arabirim elde edersiniz. Bu yazılımda oluşturulan son tasarım EPF, SVG, PDF belgeleri ve çeşitli görüntü formatları (png, ico, jpg, bmp, vb.) olarak dışa aktarılabilir.

Not: Scribus'u sisteminizde çalıştırmak için Ghostscript'i sisteminize yüklemeniz gerekir.

Serif PagePlus Starter Edition

Serif PagePlus Starter Edition, Windows için ücretsiz bir Adobe InDesign alternatif programdır. Bu yazılımda, Adobe InDesign'ın sağladığı gibi poster, dergi, gazete vb. tasarım için gerekli tüm araçlara sahip olursunuz. Artı, bir veya daha fazla sayfadaki çeşitli farklı yazı tiplerinin metinleri ile görüntülerin düzgün yerleştirilmesi kolaylıkla yapılabilir. İçinde, masaüstü yayıncılığı ve dizgisini gerçekten kolaylaştıran farklı projeler için şablonlar da alırsınız. Tasarım sürecini daha da kolaylaştırmak için seçim, metin, çizgi kırpma, dolgu, kenar araç çubuklarında renk paleti, hizalama vb. gibi tüm temel araçları sağlar.

Bu yazılım aynı zamanda istatistiksel veri sayfalarının tasarımı için oldukça iyidir çünkü tasarıma tablolar, grafikler vb. eklemenizi sağlar. Ayrıca, multitab arayüzü, bir seferde birden fazla proje üzerinde çalışmanıza yardımcı olur. Bir sayfa veya sayfa tasarladıktan sonra, tasarımı PDF, PPP ve PPX formatları ile alın.

Not: Bu programın ücretsiz sürümünde, resim, köprü, yer imleri, dışa aktarma vb. gibi çeşitli kilitli özellikleri bulabilirsiniz. Sadece bu yazılımın ücretli sürümünü satın alarak tüm özelliklerinin kilidini açabilirsiniz.

Mobissue

Mobissue, Windows için bir sonraki ücretsiz Adobe InDesign alternatifidir. Bu yazılım, dergiler ve kapaklı kitaplar oluşturabileceğiniz Adobe InDesign'a da oldukça benzer. Masaüstü yayıncılık olarak değil, aynı zamanda mobil ve tablet yayıncılık yazılımı olarak da kullanılmaktadır. Dergi ve kitapçıklar için hızlı bir şekilde etkileyici bir dergi ve kitapçık sayfası oluşturmak için kullanabileceğiniz çok sayıda şablon sağlar. Tüm sayfa tasarımını sıfırdan oluşturmak istiyorsanız, çeşitli tasarım araçlarını kullanabilirsiniz. Bu yazılım tarafından sağlanan önemli araçlardan bazıları Metin Aracı, Resim Aracı (resim eklemek için), Şekiller, Flash (flash animasyon eklemek için), vb. Bu yazılım ayrıca, ayrı ayrı çerçeveleri birleştirerek bir animasyon oluşturmak için kullanışlı bir zaman çizelgesi aracı sağlar.

Bir tasarım oluşturduktan sonra, sadece tasarım penceresinden çıkarak projeyi önizleyebilirsiniz. Son tasarım, Mobissue hesabına giriş yapılarak Mobissue sunucusuna yüklenebilir. Proje sunucularına yüklenir yüklenmez, proje bağlantısı sağlanır. Bağlantıyı kullanarak projenizi tarayıcıda hemen görüntüleyebilirsiniz. Tarayıcıdan, tasarımınızı HTML dosyasına kaydedebilirsiniz.

Not: Bu yazılımın bazı özellikleri bu ücretsiz sürümde kilitlenmiştir. Bu yazılımın ücretli sürümünü satın alarak, tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

LibreOffice Writer

LibreOffice Writer, Windows için ücretsiz açık kaynaklı bir Adobe InDesign alternatif yazılımıdır. Özellikle gazete, dergi, kapak, el ilanı vb. oluşturabileceğiniz, tasarlayabileceğiniz ve biçimlendirebileceğiniz bir kelime işlemci yazılımıdır.
Ayrıca Adobe InDesign yazılımının ana görevi olan bir masaüstü yayıncılık yazılımı gibi davranır. Bununla birlikte, diğer benzer yazılımlar gibi özel şablonlar bulamayacaksınız.

Bir gazete sayfası, dergi kapağı vb. tasarlamak için bu yazılım çeşitli menüler sağlar. Bu yazılımın sağladığı bazı araç menüleri Düzenleme Menüsü (kesme, kopyalama, değiştirme, bulma, vb.), Ekle Menüsü (görüntü, medya, şekil, kutu vb. ekleme araçlarını içerir), Tablo Menüsü (tablo eklemek için), sütunlar, satır, vb projeye), vb. çeşitli araçlar menüsü ile birlikte gelir. Ayrıca, son tasarımını oluşturmak için sayfanın öğelerini fareyle kolayca karıştırabileceğiniz bir Editör bölümü de sağlar. Proje tamamlandığında, projeyi web tarayıcısında önizleyebilir veya projeyi DOCX, ODT, HTML, RTF, PDF, vb. formatlarında kaydedebilirsiniz.

SpringPublisher

SpringPublisher, Windows için bir başka ücretsiz Adobe InDesign alternatif yazılımıdır. Esas olarak Adobe InDesign yazılımının ana görevlerinden biri olan bir masaüstü yayıncılık yazılımı olarak kullanılır. Ayrıca, el ilanları, kartpostallar, antetli kağıtlar ve etiketler tasarlamak ve yazdırmak da mümkündür. Bunlara ek olarak, farklı projeler için birden fazla dahili şablonun varlığı, tasarım yaparken de çok yardımcı oluyor. Bununla birlikte, özel gazete ve dergi şablonları sunmadığı için dergi ve gazete sayfası tasarımı için ideal bir yazılım değildir. Yine de, gazete ve dergi tasarımları imkansız değildir, çünkü gazete sayfalarını baştan sona tasarlamak için tüm araçları kullanabilirsiniz.

Sayfaya içerik eklemek için Görüntü Ekle, Metin ekle, Şekiller Ekle, Haritalar Ekle, Barkod Ekle vb. gibi araçlar alırsınız. Buna ek olarak, temel araçlara (metin yazı tipi, metin rengi, resim boyutu, vb.) - sayfa içeriği ayarlamak da mevcuttur. Farenizi kullanarak, sayfadaki farklı öğeleri sayfa biçimine göre kolayca taşıyabilirsiniz. Sayfa tasarımını tamamladıktan sonra, projenin bir veya daha fazla sayfasını önizlemek için Sayfa Yöneticisi seçeneğini kullanabilirsiniz. Proje tasarımını inceledikten sonra son sayfa tasarımını Resim olarak (png, bmp, jpg, tiff, vb.) veya PDF ve proje dosyası olarak (spp formatı) kaydedebilirsiniz

Not: SpringPublisher'ın bu ücretsiz sürümünde, devre dışı bırakılmış şablon deposu, devre dışı bırakılmış yüksek kaliteli çıktı, ticari olmayan kullanım vb. kısıtlamalar vardır.

WPS Writer

WPS Writer, Adobe InDesign'a alternatif olarak kullanılabilecek ücretsiz bir word yazılımıdır. Bir word paketi olsa da, kitap kapaklarını, kartvizitleri, XML belgelerini, vb. tasarlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, tasarımı oluşturmak için kolayca indirip kullanabileceğiniz şablonların bir listesini de içerir. Ayrıca, Ekleme, Sayfa Formatlama, Yazı Tipleri, Şekiller, vb. gibi tüm standart tasarım araçları da arayüzünde mevcuttur.

Şimdi, bir tasarım oluşturmak için önce tüm tasarım öğelerini (metin kutusu, resim vb.) Tuvale ekleyin. Bundan sonra, farenizi kullanarak her bir elemanı uygun şekilde yerleştirin. Şimdi, tasarımı gözden geçirin ve tasarıma son ayarları yapın. Son olarak, tasarımı .wps, .doc, .rtf, .wpt, .txt, .xml, .htm, .dot vb. biçimlerde kaydedin. Yazdırma ve paylaşma seçenekleri de mevcuttur.

Not: Bu yazılım, kullanımı sırasında reklamlar gösterir.

Calligra Gemini

Calligra Gemini, Windows için bir başka ücretsiz Adobe InDesign alternatifi programdır. Bu program, geleneksel PC’lerin yanı sıra Windows tabletleri ile de kullanabilirsiniz, çünkü dokunmatik girişi destekler. Öncelikle dergi, gazete, kitap, e-kitap, vb. sayfa tasarımları oluşturabileceğiniz bir masaüstü yayıncılık yazılımıdır. İçinde proje şablonlarını bulamazsınız, ancak HTML, ODT, DOCX'in önceden oluşturulmuş projelerini yükleme seçeneği vardır.

Bu yazılımın arayüzü basittir. Arayüzün sol tarafında, bir ana tasarım bölümü ya da tuval elde edersiniz ve sağ tarafta, tüm önemli araçları içeren bir araç bölümüne sahip olursunuz. Araçlar bölümü, Şekiller, Metin Düzenleme, Sayfa Düzeni gibi çeşitli alt bölümlere ayrılmıştır. Kullanılabilen çeşitli araçlar bölümlerini kullanarak, istenilen bir dergi sayfası, el ilanı, kapak vs. kolayca oluşturabilirsiniz. Tasarım tamamlandığında, baskı önizleme seçeneğini kullanarak önizleme yapabilirsiniz. Bundan sonra, yazdırabilir veya ODT, PDF, HTML, ODM, vb. formatları olarak dışa aktarabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile