En İyi Ücretsiz Android Antivirüs Uygulamaları 2018

En İyi Ücretsiz Android Antivirüs Uygulamaları 2018

Akıllı telefonlar hayatımızın doğal bir parçası haline geldikçe, insanlar artık sadece telefonlarını iletişim için kullanmıyorlar. Bunun yerine, hassas bilgilerinin çoğunu telefonlarında saklıyorlar. Ancak, bu veri sızıntısı ve gizliliğinize yönelik sürekli tehditler sırasında, özel verilerinizi telefonunuzda saklamak güvenli midir? İyi ve uygun koruma ile korunmadıkça değil. Bu yüzden, Google Play mağazasında bulunan en iyi ücretsiz Android antivirüs uygulamalarının bir listesini derledik.

360 Güvenlik dışındaki tüm bu antivirüs uygulamaları, bağımsız bir IT-Security enstitüsü olan AV-TEST Enstitüsü tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir ve sadece bir derlemedir. İhtiyacınıza göre birini seçmeniz tavsiye edilir.

En İyi Android Antivirüs Uygulamaları 2018

1. Kaspersky Mobile Antivirus

Kaspersky, dikkate değer bir güvenlik uygulaması ve Android için en iyi antivirüs uygulamalarından biridir. AV-Test'e göre, %99,9'luk tespit oranıyla kötü amaçlı yazılımları engellemekte mükemmeldir. Uygulama içi premium özellik alımları ve ücretli bir sürümü ile ücretsiz bir sürümü var. Ücretsiz sürüm, kötü amaçlı yazılım ve virüsler için uygulamaların manuel olarak taranmasını sağlar. Premium özellikleri arasında gerçek zamanlı koruma, hırsızlık önleme, anti-phishing ve temel uygulamalarınıza ekstra koruma sağlamak için bir uygulama dolabı bulunmaktadır. Ayrıca, 30 günlük ücretsiz deneme için tüm premium özelliklere erişebilirsiniz.

2. Avast Mobile Security

Avast, dünya çapında birçok kullanıcıyı çoklu platformlarda koruyan bir uygulamadır. Bu antivirüs devi, Play Store'da 100 milyondan fazla indirmeye sahip Android kullanıcıları için ücretsiz bir uygulamaya sahip. Tek bir dokunuşla, antivirüs motoru herhangi bir tehlikeli veya virüslü uygulama ve truva atını tarar, casus yazılımlara ve virüslere karşı tam koruma sağlar. İçerisinde SIM güvenlik, kamera kapanı, vb. gibi bazı gelişmiş özelliklerle birlikte reklamları kaldırabileceğiniz ve uygulama kilitleme imkanına erişebileceğiniz uygulama satın alımları mevcut.

Ancak, ücretsiz sürümü, çağrı engelleme, anti-hırsızlık, güç tasarrufu, RAM güçlendirici, önemsiz dosya temizleyici, rootlu bir Android cihaz için güvenlik duvarı, web kalkanı, Wi-fi tarayıcınız ve özel fotoğraflarınızı bir PIN koduyla korumanızı sağlayan bir fotoğraf kasası barındırır. Tüm bu fantastik özellikler ile, Avast Mobile güvenlik Android için en iyi ücretsiz antivirüs için değerli bir yarışmacıdır.

3. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus Free, tüm büyük Android tehditlerine karşı koruma sağlayan güçlü bir virüsten koruma aracıdır. Süper hızlı tarama yeteneği ile sonuçlanan, bulut içi tarama teknolojisini kullanan en hafif antivirüs uygulamalarından biridir. Cihazınızı yavaşlatmaz veya pilinizi boşaltmaz. Uygulama ayrıca gerçek zamanlı koruma ve yüklenen uygulamarı tarama sunuyor.

Bitdefender ayrıca size 14 günlük ücretsiz deneme olanağı sunan ücretli bir versiyona (Bitdefender Mobile Security & Antivirus) sahiptir. Kötü amaçlı yazılım tarayıcı, hesap gizliliği, web güvenliği, anti-hırsızlık ve uygulama dolabı gibi daha gelişmiş özelliklere erişmek için ücretli sürümü deneyebilirsiniz.

4. Norton Güvenlik ve Antivirüs

Norton antivirüs yazılımının en son sürümü, ücretsiz sürümde bile etkileyici Android güvenlik özellikleri sunar. Uygulama çoğunlukla %100 algılama oranı sağlar ve cihazınızı yavaşlatabilecek kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya Android virüslerini kaldırır. Kayıp cihazınızı bulmak için bir alarm tetikleyebilir, veri hırsızlığını önlemek için cihazınızı uzaktan kilitleyebilir veya istenmeyen aramaları veya SMS'leri engelleyebilir.

Ayrıca, Play Store'da ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama dolabı ve şifre yöneticisi gibi bağımsız bağımsız uygulamalara da sahiptir. Gelişmiş premium özellikler 30 günlük deneme süresi için kullanılabilir. Genel olarak, Norton Güvenlik şüphesiz Android için en güvenilir ve en iyi antivirüs uygulamalarından biridir.

5. Sophos Mobile Security

Sophos, AV-TEST ödüllerinin eski kazananıdır. Herhangi bir reklam göstermez ve tamamen özellikli mükemmel bir ücretsiz güvenlik uygulaması. Kötü amaçlı yazılım korumasına ek olarak, kayıp ve hırsızlığa karşı korunma, yasadışı siteleri engelleyen web filtreleme, uygulama dolabı, cihaz güvenliğini, çağrı engelleyiciyi, doğrulayıcıyı vb. iyileştirme konusunda size tavsiyede bulunan güvenlik danışmanı olabilir. Ayrıca kötü amaçlı URL'leri tarayabilir ve güvenli olmayan bir şifrelemeye karşı sizi uyarmak için güvenli bir Wi-Fi bağlantısı kurun.

6. Security Master

Security Master, orijinal CM Security'in yükseltilmiş sürümüdür. Play Store'da iyi bir derece ile birlikte önemli sayıda indirme içeren bir all-in-one antivirüs uygulamasıdır. Telefonunuzu her türlü zararlı yazılımdan korur ve telefonunuza virüs bulaşmadığından emin olun. Ücretsiz sürümü, uygulama dolabı, tarayıcı, mesaj güvenliği, Wi-Fi güvenliği, önemsiz temizleyici, bildirim temizleyici, telefon güçlendirici, CPU soğutucusu, pil tasarrufu, çağrı engelleyici, vb. içerir.

Bunlarla birlikte, Facebook, Twitter, YouTube vb. gibi favori sitelerinize göz atmanızı da sağlar. Security Master, en iyi ücretsiz Android antivirüs uygulamaları arasında listelenebilen mükemmel bir güvenlik uygulaması.

7. McAfee Mobile Security & Lock

McAfee, piyasaya sürülmesinden bu yana birçok ödül kazandı. Hırsızlığa karşı koruma özellikleri, güvenlik kilidi, Wi-Fi güvenliği, pil iyileştirici, bellek temizleyici, vb. gibi gelişmiş özelliklerin çoğu uygulamanın ücretsiz sürümünde mevcuttur. Sezgisel bir arayüze sahiptir ve en iyi şey, her özellik için öğretici sağlamasıdır. Bununla birlikte, pro sürümü sadece birkaç ekstra özelliğe sahiptir ve çoğu Antivirüs uygulamasına kıyasla pahalıdır.

AV-Testine göre, McAfee, %99,5 oranında kötü amaçlı yazılım tespit etme oranı sağlar; ayrıca, tarayıcıyı her gün belirli bir saatte, haftalık olarak çalışacak şekilde planlayabilir veya hatta arka planda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın kusurlarından biri, pro sürümü seçtikten sonra karmaşık bir kurulum yapmasıdır. Yine de, uygulama Android için güvenilir bir antivirüs uygulamasıdır.

8. DFNDR Security

DFNDR, akıllı telefonunuzun performansını optimize eden Android için ücretsiz bir antivirüsdür. AV-TEST Enstitüsü, en çok tercih edilen bir antivirüs uygulaması olarak adlandırdı. Bu anti-hacking ve anti-phishing için özellikleri ile birlikte hepsi bir arada bir telefon koruma uygulaması. Ayrıca bant genişliğini harcayan arka plan uygulamalarını kapatarak internet bağlantınızı hızlandırabilir. Olumsuz yanı rahatsız edici olabilecek reklamlar göstermesidir, ancak yıllık abonelikle reklamsız olarak kullanabilirsiniz.

9. Avira Antivirus Security

Avira Antivirus, listedeki diğer rakipleri gibi eşit derecede güvenilir olan Android güvenlik uygulamasıdır. Tamamen özelliklidir ve işlevlerinin çoğu ücretsiz sürümün içinde bulunur. Virüsten koruma ve gizlilik koruması durumunda, harici depolama birimlerini tarayabilir ve her uygulamanın gizlilik boyutunda nasıl olduğunu gösterebilir. Cep telefonu izleyicisi ile telefonunuzun konumunu gerektiğinde izleyebilir. Ayrıca, telefonunuzu kaybederseniz, telefonunuzun sizinle iletişim kurmasını isteyen kişiyi sorabilir. Premium sürümü ile, kamera koruması, ek tarayıcı güvenliği, vb. gibi ekstra koruma alabilirsiniz. Bu özellikler, uygulamanın uygulama içi satın alımlarından kolayca satın alınabilir.

10. AVG AntiVirus

AVG AntiVirus, Avast yazılımının bir yan kuruluşu olan AVG Technologies tarafından geliştirilen güçlü bir antivirüs yazılımıdır. Modern anti-virüs ve periyodik taramalar, Wi-Fi güvenliği, önemsiz temizleyici, ram güçlendirici, çağrı engelleyici, güç tasarrufu vb. gibi internet güvenlik programlarında gerekli olan standart fonksiyonların çoğuna sahiptir.

Oldukça kullanışlı bazı özellikler sadece 14 günlük bir deneme süresi için kullanılabilir. AVG ayrıca, AVG Cleaner, AVG güvenli VPN, Alarm Clock Xtreme ve Play Store'da bulunan Galeri uygulaması gibi ücretsiz birkaç eklenti uygulamasına da sahiptir.

11. 360 Security

360 Security Android için başka bir en iyi antivirüs uygulamasıdır. Pek çok kullanıcı tarafından büyük ölçüde güvenilirdir ve çok sayıda karşıdan yüklemeye sahiptir. Bu uygulama, telefonunuzda mutlaka sahip olması gereken bir uygulama olması için birçok neden sunar. Başlıca özellikleri arasında antivirüs koruması, önemsiz temizleyici, hız yükseltici, çoklu işlevlere sahip kilit ekranı, CPU soğutucusu, hırsızlığa karşı koruma vb.

Gerçek zamanlı korumaya ek olarak, cihazınıza girmeye çalışan herkesin fotoğrafını anında çeken ve aynı zamanda bir parmak izi kilit sistemine sahip olan bir Intruder Selfie özelliğini entegre eder. Uygulama, uygulama içi satın alma işlemleriyle ücretsizdir ve reklam görüntüler.

En iyi Android Antivirüs ve Mobil Güvenlik Uygulamaları
İlginizi Çekebilir

En iyi Android Antivirüs ve Mobil Güvenlik Uygulamaları

Android Telefonlar için En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Uygulamalası
İlginizi Çekebilir

Android Telefonlar için En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Uygulamalası

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile