En İyi Ücretsiz Animasyonlu Logo Yapma Programları

En İyi Ücretsiz Animasyonlu Logo Yapma Programları

Animasyonlu logolar oluşturmak için kullanılabilecek temelde ücretsiz animasyon programlarıdır. Bunların hepsi logo animasyonları oluşturmak için gerekli tüm araçları sağlar. Animasyonlu logolar oluşturmak için bir arka plan resmi ekleyebilir, katmanları ekleyebilir ve düzenleyebilir, çizim araçlarını kullanabilir, geçiş efektleri ekleyebilirsiniz.

Bunlardan birinde, basit bir logo görüntüsünü harmanlayarak ve deforme ederek bir animasyon logosu oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yansıma görüntüsünü bir yazılıma ekleyerek logoyu canlandırabilirsiniz.

Çıkış animasyonu, hız ve döngü özelliklerini ayarlayarak özelleştirilebilir. Oluşturulan animasyonlu logonun önizlemesini hepsinde görebilirsiniz. Logo animasyonu oluşturmayı tamamladıktan sonra, bunu animasyonlu bir GIF olarak dışa aktarabilirsiniz. Bazı programlarda, logo animasyonunu bir AVI filmi olarak da dışa aktarabilirsiniz.

Windows için Animasyonlu Logo Yapma Programları:

GIMP

GIMP, Windows için ücretsiz bir açık kaynaklı grafik editörüdür. Bunu kullanarak, görüntüleri düzenleyebilir ve ayrıca kartvizit, web afiş, CD kapağı, vb. oluşturabilirsiniz. Bu program, bir animasyon logo yapımcısı yazılımına alternatif olabilir. Animasyon oluşturmanıza veya çizmenize izin verdiği için animasyonlu bir özel boyut logosu oluşturabilirsiniz. Animasyonda iyi iseniz, kolayca animasyonlu logo oluşturabilirsiniz. Acemi kullanıcılar için, bir animasyon logosu oluşturmak için basit bir yöntem.

GIMP kullanarak animasyonlu logo nasıl oluşturulur:

 • Bir arkaplan katmanı / görüntü ekle: Dosya menüsünden Yeni düğmesine tıklayın ve başlamak için bir şablon seçin. A0, A1, B4, Web Banner, Kartvizit, Apple iPhone, Samsung Galaxy vb. gibi şablonlar sağlar. Ayrıca logonuz için özel bir boyut da belirleyebilirsiniz. Veya bir logo resmi açıp arka plan katmanı olarak ekleyebilirsiniz. Bu arka plan katmanı tüm animasyonda tutarlıdır. Arka plan katmanı istemiyorsanız, onu silebilirsiniz.
 • Bir animasyon oluşturmak için bir veya daha fazla katman ekleyin: Artık Katmanlar menüsünden birden çok katman ekleyebilir ve bunları uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Eklenen katmanlara resim ekleyebilir ve kalem, boya fırçası, degrade, yollar, mürekkep, iyileşme, klonlama, leke çıkarma, atlatma, renk paleti vb. araçları kullanarak çizimler oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir metin aracı ve çeşitli seçim ve dönüştürme araçları sağlar.
 • Katman özelliklerini yapılandırma: Artık, karıştırma modu (çözünme, renk silme, birleştirme, bölme, atlatma, ekleme, çarpma, vb.), opaklık, ofset, renk etiketi vb. gibi katman özelliklerini seçebilirsiniz.
 • Çıkış logo animasyonunun özelliklerini ayarlama: Katmanları ayarladıktan sonra, Filtreler menüsü> Animasyon> Oynatma'ya giderek animasyonun önizlemesini kontrol edebilirsiniz. Önizleme penceresinde, animasyon hızını ayarlamanızı sağlar. Animasyon menüsünden, geçiş efektleri (karışım, yanma, dalgalanma, dalga, dönen küre) ekleyebilir ve animasyonu optimize edebilir / kapatabilirsiniz .
 • Animasyonlu logoyu dışa aktarma: Son olarak, logo animasyonu, Export as özelliği kullanılarak animasyonlu GIF olarak dışa aktarabilirsiniz. Animasyonlu logoyu GIF olarak dışa aktarırken, 'animasyon olarak' seçeneğini etkinleştirin.

Bir resim editörü olduğu için, yaptığınız eserlere çok fazla efekt ve filtre ekleyebilirsiniz. Genel olarak, en iyi ücretsiz logo animasyon yapma programlarından biridir.

Chasys Draw IES

Chasys Draw IES, bir animasyonlu logo yapma programı için başka bir ücretsiz alternatiftir. Bu, görüntüleri düzenlemek, animasyon oluşturmak, çizim yapmak, resim dosyalarını dönüştürmek vb. için bir dizi araç sağlayan zengin bir yazılımdır. İçinde animasyonlu logo oluşturmak için Chasys Draw IES Artist aracını kullanabilirsiniz.

Bir animasyonlu logo oluşturmak için yeni bir proje oluşturun ve Nesne Animasyonu projesi seçin. Çerçeve animasyonu, animasyonlu imleç ve animasyonlu fırça da oluşturabilirsiniz. Şimdi, tasarladığınız logoya göre tuval boyutunu belirtin. Buna göre düzenlenebilecek bir varsayılan nesne animasyonu göreceksiniz. Ayrıca, değişiklik yapmak için bir animasyon zaman çizelgesi sağlar. Arka planı değiştirebilir, logo görüntülerini katmanlar olarak ekleyebilir ve fırça, dokular, degradeler, maske verileri, yol ve kalem verileri vb. çizmek için nesneleri kullanabilirsiniz. Fırça, kalem, efekt gibi çok çeşitli çizim araçları sağlar. Bunun dışında, animasyonu yeniden boyutlandırabilir, dönüşümü ve renk ayarlarını yapabilir ve efektler ekleyebilirsiniz. Geçmiş, Katmanlar, Önizleme, Renk Paleti ve Araç Kutusu dahil olmak üzere bir animasyon oluşturmak için özel paneller sağlar. Animasyonun hızını ayarlamanıza izin verir. Son logo animasyonu hareketli bir GIF olarak kaydedilebilir.

EasyBanner Free

EasyBanner Free temelde Windows için ücretsiz bir animasyonlu web tasarım yazılımıdır. Bunu kullanarak, özel boyutlu animasyonlu logo da oluşturabilirsiniz. Ayrıca, logo oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç örnek sağlar. Şimdi, tasarım özelliklerinin neler olduğunu görelim:

 • Tek bir metin veya birden çok metin ile animasyonlu logo tasarlayabilirsiniz.
 • Metnin logosundaki konumunu ayarlamanıza izin verir.
 • Yazı tipi formatını, boyutunu, stilini ve rengini özelleştirebilirsiniz.
 • Arka plan rengi, arka plan modeli (dahili kitaplıktan) veya degrade dolgusu seçerek logonun arka planını ayarlamanıza olanak tanır.
 • Ayrıca, logolara kenarlar ekleyebilir ve anahat rengini ayarlayabilirsiniz.
 • İstenen çıktı için geçiş efektini (silme, solma, dikey ayırma, yatay ayırma), animasyon hızını ve döngü özelliklerini ayarlamanızı sağlar.

Animasyonlu logo tasarladıktan sonra önizleyebilir ve ardından animasyonlu bir GIF olarak dışa aktarabilirsiniz.

Reflet

Reflet, Windows için temel bir animasyonlu logo yapımcısı programıdır. İçinde, yansımasını ekleyerek ve dalgalanma efektini simüle ederek bir logo görüntüsü ekleyebilir ve bir animasyona dönüştürebilirsiniz. Böylece, bu şekilde, temel olarak logonuzu animasyona dönüştürür. Onu kullanarak sıfırdan animasyonlu bir logo oluşturamazsınız.

Animasyon hızını, dalga türlerini (kısa, orta, uzun), yansıtma yüksekliğini, animasyon oluşturan görüntülerin sayısını ve perspektif veya normal modu özelleştirmenizi sağlar. Görüntüyü yansıma ile yalnızca animasyonlu GIF veya AVI filmi olarak dışa aktarabilirsiniz. Bunun için renk sayısını da seçebilirsiniz. Ek olarak, animasyonu BMP veya JPG görüntüleri olarak dışa aktarabilirsiniz.

Sqirlz Lite

Sqirlz Lite, görüntünün seçilen bir bölümünü canlandıran, harmanlayan ve / veya bozan ücretsiz bir yazılımdır. Bunu kullanarak, logo resimlerinizi de canlandırabilirsiniz.

Bu ücretsiz yazılımı kullanarak logoyu canlandırma:

 • Logo resminizi BMP veya JPG formatında açın. Ayrıca, logo resmiyle aynı boyutta bir arka plan resmi de ekleyebilirsiniz.
 • Şimdi, çözülmesini istediğiniz resmin etrafında bir taslak çizmeniz gerekiyor.
 • Ardından, logoyu deforme etmek için anahattan bir omurga çizin.
 • Deforme olmuş görüntüyü almak için alanın etrafında tekrar bir çizgi çizin.
 • Şimdi, ters hareket, omurga boyunca çevirin ve omurgada ters çevirin  ve Genel Hareket veya Sqirlz Akışı olarak hareket türünü seçin.
 • Daha sonra animasyon süresini belirtebilirsiniz.
 • Son olarak, animasyonu oluşturabilir, önizleyebilir ve ardından animasyonlu GIF, flash dosyası veya AVI filmi olarak dışa aktarabilirsiniz.
 • Bu bağlantıdan Sqirlz Lite ile oluşturulan animasyon örneklerini kontrol edebilir ve indirebilirsiniz.
En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program
İlginizi Çekebilir

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile