En İyi Ücretsiz CD Yazma Yazılımları

En İyi Ücretsiz CD Yazma Yazılımları

/ Okuma süresi: 2 dk, 32 sn / Yorum (0)
A A A

CD veya DVD yazma işlemlerinizi kolaylaştıracak, ücretsiz yazma programları.

ITunes, Winamp ve Windows Media Player gibi medya oynatıcı yazılımları CD'ye müzik yazabiliyor olsa da, muhtemelen çoğunun yapabileceklerinin çok sınırlı olduğunu göreceksiniz. Özel bir yazma programı kullanmak, CD, DVD ve hatta Blu-ray'e müzik, video ve diğer dosya türlerini yazmak için esneklik kazandırır; bu, dijital ortamınızı kullanma ve depolama açısından daha fazla imkân sağlayabilir. Aşağıda listelenen yazılımlar, dijital medya ile uğraşırken kullanışlılığı ve kullanım kolaylığı açısından özel olarak seçilmiştir.

CDBurnerXP Pro 4

CDBurnerXP, DVD, CD ve Blu-ray gibi çeşitli optik medya disklerini yazma konusunda çok iyi destek sağlar. CD'leri bir ses CD'si veya veri CD'si (MP3, AAC, OGG, vb.) olarak yazabilirsiniz. Windows 2000 / XP / 2003 / Vista / 7 / 8 / 10 üzerine kurulabilir ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar. MP3, OGG, FLAC, WMA ve WAV dosyalarını kullanarak ses CD'leri oluşturabilirsiniz. CDBurnerXP'in güzel bir özelliği, parçaları önce riplemenize gerek kalmadan ses CD'lerinden derlemeye doğrudan parça ekleme olanağıdır. Son olarak, bu ücretsiz yazılım, müzik çalmak için uygun bir entegre ses çalara da sahiptir.

Ashampoo Burning Studio Free

Burning Studio Free yalnızca MP3 ve WMA formatlarını destekliyor olsa da, bu eksikliği, olağanüstü özellik kümesiyle telafi etmekle kalmıyor. Bu ücretsiz yazma programı, esnek depolama seçeneklerini sunan CD, DVD ve Blu-ray sürücüleri destekler. Sezgisel arayüzü, ses / veri CD'lerini kopyalama, yedekleme dosyaları ve klasörleri kopyalama, filmleri yazma, ISO / BIN görüntüleri oluşturma ve CD, DVD ve Blu-ray diskleri çoğaltmak için bir fotokopi makinesi gibi görevlere erişmenizi sağlar.

BurnAware Free

Windows işletim sistemlerinde kullanılabilen BurnAware Free, CD, DVD ve Blu-ray'i destekleyen bir optik disk yazma programıdır; çok çeşitli ses formatlarını da işleyebilir. Bu hafif, ancak fonksiyonel program MP3, WMA, FLAC, AAC, WAV, OGG ve M4a'yı destekler. ISO biçiminde dosyalarınız varsa, o zaman bu program DVD, CD, vb. Disk imajını da destekler. Program, standart bir DVD oynatıcıda veya oyun konsolunda (Xbox) oynatılan video DVD'lerini de oluşturabilir 360, PS3, vb.).

Free Audio CD Burner

Ses CD'leri oluşturmak için basit bir program istiyorsanız, Free Audio CD Burner ile çok uzağa gitmeyeceksiniz. Yalnızca CD yazmayı destekliyor olsa da, MP3 ve WMA dosyalarını gerçek zamanlı olarak çözebilir, böylece zaman ve sabit disk alanı tasarrufu sağlanabilir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1366 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi Ücretsiz CD Yazma Yazılımları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Ücretsiz CD Yazma Yazılımları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ücretsiz CD Yazma Yazılımları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.