Ogznet.com

Herhangi bir konuda öğretici videolar oluşturmayı, oyun ya da eğitim için planlıyorsanız, belirli ekran etkinliklerini kaydetmek yararlı olabilir. Ekran aktivitelerini kaydetmenin birçok yolu olsa da, göze çarpan sadece bir unsur var ve bu da kesin olarak ekran kayıt programı seçiminiz. Bu yazıda birçok ücretsiz ekran kayıt programını bulacaksınız.

Videolar, bugünlerde herhangi bir şeyi öğrenmek için mükemmel bir yol. Görsel derslerden yemek tariflerine veya güzellik ipuçlarına kadar her şey var. Bu görsel ve işitsel yolla birşeyler öğrenen öğrenciler için özellikle yararlıdır. Ayrıca, Youtube popülerlik kazanırken, ekran kaydediciler görsel dersler oluşturmak için bir araç olarak ilgi kazanıyor. Videolar, öğreticiler aracılığıyla belirli bir süreci açıklamak, bir yazılımı nasıl kullanacağınızı veya aynı zamanda ipuçlarını ve püf noktalarını göstermeyi, bir oyunu nasıl oynayacağınızı, ürünleri nasıl inceleyeceğinizi ve daha fazlasını nasıl yapacağınızı gösterir.

İyi bir ekran kayıt programının şunları yapmasına izin verdiğinden emin olun:

  1. Ekrandan web kamerasına video kaydetmek için resim içinde resim çekmek.
  2. Videoyu düzenleyin ve kayıttan sonra ek açıklama eklemek.
  3. Videoları farklı dosya formatlarında kaydetmek.

İşte sizin için en uygun olanı seçmenize yardımcı olmak amacıyla oluşturduğumuz en iyi ekran kayıt programlarının bir listesi.

VSDC Screen recorder

VSDC ücretsiz ekran kaydedici, tamamen ücretsiz bir ekran kayıt programıdır. Öncelikle programı resmi web sitesinden indirin. Şimdi, yükleyin ve başlatın. Ekran kaydına başlamak için ekran görüntüsüne tıklayın. Ayar paneli başlangıçta başlayacaktır. Kaydı başlatmaya tıkladığınızda kaydın gerçekten başlamayacağını unutmayın. Kaydı başlatmak için F5 tuşuna ve kaydı durdurmak için Shift + F5 tuşlarına basın.

Bu araçla ilgili en büyük özellik, tamamen ücretsiz olmasıdır.

Icecream Screen Recorder

Icecream ekran kaydedici isminin hakkını veriyor ve gerçekten güzel ve temiz bir arayüz sunuyor. Geniş araç yelpazesi, kullanıcılarına 4:3 veya 16:9 en boy oranı, ses bit hızı, 240p ile 1080p arasında video çözünürlüğü ve daha fazlası için kolay kontrol seçenekleri sunar.

Birçok avantajı arasında, AVI, MP4, WebM ve benzeri gibi çok çeşitli çözünürlüklerde ve çoklu video formatlarında ekran görüntülerini yakalamaktır.  Videolarınızı GIF'lere dönüştürmenize izin verirken, aynı zamanda uygulamadan doğrudan YouTube'a yüklemenizi de sağlar. Ayrıca, kayıtlı dosyaları yerel bir sürücüye kaydedebilir veya Dropbox veya Google Drive’a yükleyebilirsiniz. Ayrıca ekran resimlerinizi oklar, metinler ve sayılar gibi farklı efektlerle geliştirebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltilmiş ücretli pro versiyonu var

Camtasia

Bugüne kadarki en popüler ekran kaydedici programlarından biri olmuştur ve popülerliğini korumayı sürdürmektedir. Arayüzü üzerinde düzgün bir şekilde organize edilen panel içinde geniş bir araç yelpazesi ile, onları bulmayı ve kullanmayı çok daha kolay hale getirir. Animasyonlardan ek açıklamalara veya geçişlere kadar, hepsi var.

En büyük avantajları arasında:

  • 64 bit işlemci ile gelen ve 4k'ya kadar video kaydı yapar
  • Tüm büyük platformlarla uyumludur.
  • Yeşil ekran işlemesinden önceden oluşturulmuş varlıklara veya metin animasyonlarına kadar gelişmiş efektlerle yüklenir.

Desteklenen Platformlar: Windows ve Mac OS

Fiyat: 30 günlük ücretsiz deneme; ücretli yükseltme

OBS Studio

Ücretsiz bir seçenek arayanlar, OBS Studio en iyi seçenektir. Yüksek kaliteli ekran kaydı, farklı platformlarda akış ve üst düzey düzenleme gibi özelliklerle birlikte gelir. En iyisi, video düzenleme için profesyonel bir araç arayan oyuncular ve profesyoneller için en çok izlenen ekran kayıt yazılımlarından biri olmasını sağlayan çok çeşitli video düzenleme araçlarına sahiptir.

Tamamen ücretsiz olmasından bağımsız olarak, avantajlarından bahsetmek, video uzunluğu üzerinde herhangi bir kısıtlama getirmez. HD, FullHD ve daha fazlası için çözünürlükler arasından seçim yapabileceğiniz gibi, mp4, flv, mkv, vb. gibi farklı video formatların da desteği vardır; bu da kayıtlarınızı Facebook Live, Twitter, DailyMotion, Twitch ve daha fazlası gibi sosyal medya platformlarında yayınlamanıza yardımcı olabilir. Bu ücretsiz programı kullanarak ekran modu ve 60FPS'ye kadar kare hızlarında video kaydedin.

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac OS ve Ubuntu

Fiyat: Ücretsiz

iSpring Free Cam

Ücretsiz bir not defteri yazılımıdır ve rakipleri kadar popülerdir. Kullanıcılarına skreat oluşturmaları, kaydedilmiş videoları düzenlemeleri ve onlara yardımcı olmaları için sorunsuz bir deneyim sunar ve daha sonra kolayca YouTube'a kolayca yükleyin. Hepsinden iyisi, filigran veya zaman kısıtlaması yoktur.

Tüm özellikleri ücretsiz olarak sunmanın yanı sıra, ücretsiz yazılımda çok çeşitli ses düzenleme seçeneklerine de sahiptir.

Desteklenen Platformlar: Windows 32 ve 64 bit sürümleri

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

Movavi Screen Capture Studio

Movavi Screen Capture Studio, yaygın olarak bilinen bir kayıt yazılımı olmasa da, kullanıcıya sunduğu bazı etkileyici özelliklere sahiptir. Örneğin, tüm kök ekran kayıt, video düzenleme araçları ve çok daha fazlasını içerir.
Aynı türden diğer yazılımlar arasında çok yaygın olmayan en iyi video düzenleme yardımcı setleri ile daha iyi bilinir.

Video uzunluğu, sanatsal bulanıklık, çıkartmalar, mozaik ve birkaç gürültü azaltma gibi kayıtları geliştirmek için benzersiz özel araçlar üzerinde hiçbir zaman sınırı yoktur. Ayrıca farklı stillere metin eklemenizi sağlar. Kayıtları dengelemek, yakınlaştırmak veya kaydırmak, denemeye değer kılan diğer özelliklerden bazılarıdır.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyat: Ücretsiz Deneme; yükseltme ücretli

TinyTake

TinyTake, MS-Paint gibi çizim içindir. MS gibi benzer özellikler sunar. Görüntüyü kırpmak veya ona renk tonu eklemek gibi temel görüntü düzenleme seçeneklerine boyama sunar Yazılım ayrıca kısa videolar çekmenizi ve ekran görüntülerini eşit şekilde yakalamanızı sağlar. Bu yazılımın odak noktası basit kullanıcı arayüzüdür ve karışıklık oluşturan komutların ve gizli araçların dağınıklığını ortadan kaldırır. Ayrıca videoları ücretsiz sürümle sunulan bulut depolama alanında (2GB) yerel bir sürücüye kaydedebilirsiniz.

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac OS X

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

GoPlay Editor

Daha önce Smartpixel olarak bilinen bu program en iyi profesyonel video kayıt uygulaması olarak bilinir. Ekranı kaydetmek, web kameranızı kullanmak veya oyun oynamak istiyorsanız, bu oldukça iyi bir seçenektir. Bu programın en iyi yönü, ekranı kaydederken ekranın her bir pikselini kaydetme yeteneğidir, web kameranızın tüm yaşam anlarını yakalamasına, tüm 3D oyunlar için destek sunmasına izin verir ve süper HD kalitesinde 60FPS'de 4k videoları kaydetmenize yardımcı olur.

Çok yönlü video düzenleme, harika video efektleri ve tek tıklamayla YouTube'a yükleme, bu yazılımın diğer harika özelliklerinden bazıları.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

Atomi ActivePresenter 7

Masaüstü ekranınızın tüm bölümlerini mükemmel video kalitesinde kaydedebilen güçlü bir uygulamadır. Ücretsiz bir sürümle geliyor ve rakipleri tarafından sunulan ücretsiz sürümde bulunmayan birçok özellik sunuyor, ancak yine de profesyoneller için ideal bir minimalist ekran kayıt yazılımı sağlıyor.

Atomi ActivePresenter, ücretsiz kullanıcılar için filigran ve kayıt sınırı içermez. Farklı stilleri, gölgeleri ve renk efektleriyle ekran görüntülerini güzelleştirmek için ücretsiz yardımcı programlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki gibi videolarınıza veya fotoğraf slaytlarınıza geçiş efektleri, açıklama da ekleyebilirsiniz. Video kırpma, ses seviyelerini değiştirme, video bindirmeleri vb. gibi kayıt düzenleme faaliyetlerini yayınlayın ve MKV, MP4, WMV, FLV ve daha fazlası gibi çeşitli biçimlerde dışa aktarın.

Desteklenen Platformlar: Windows
Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

ChrisPC Screen Recorder

ChrisPC Screen Recorder, üstün kalite yakalama özelliklerine sahip ve kullanımı son derece kolay olan ve ücretsiz bir sürümü bulunan bir ekran kayıt programıdır. Ücretsiz sürüm sadece ekranınızı ve sesinizi kaydetmenize izin vermez, aynı zamanda onları ayırmanıza ve sadece birini veya diğerini kaydetmenizi sağlar. Ekran görüntülerini de yakalayabilirsiniz. Ayrıca, boyut, kare hızı ve diğer farklı kalite seçenekleriyle ilgili birçok farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

DVD VideoSoft’s Free Screen Video Recorder

DVD VideoSoft’un Free Screen Video Recorder'ı, ekran kayıt yazılımı arayanlar için herhangi bir sorun ya da ek güçlük çıkarmayan, kullanımı kolay ve herkes için doğru çözümdür. Ekran görüntülerini yakalamanıza ve video kaydetmenize yardımcı olan sadece 6 temel komut içeren bir mini pencere açar. Yazılım temel bir yaklaşım sunsa da, hızlı kullanım ve sonuç üretme konusunda oldukça etkilidir.

Geliştiriciler için iyi bir seçim haline getiren reklam, kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım içermez. Dahası, JPEG, PNG vb. gibi farklı formatlarda ekran görüntülerini yakalayabilir, zaman kısıtlaması olmadan video kaydedebilir ve 240p ile 1080p arasında değişen çeşitli çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz.

Desteklenen Platformlar: Windows ve Mac OS

Fiyat: Ücretsiz versiyon mevcut; yükseltme yıllık olarak ücretli

Screenpresso

Kayıtlarınızı masaüstü ekranlarından HD Videolar'a dönüştürebilecek bir program arıyorsanız, Screenpresso sizin içindir. Premium kategorisinde en iyi ekran kayıt hizmetlerinden birini sunmakla bilinir. Normal kullanıcılar bu programın çok bir avantajı yokken, tam ekranı veya belirli bölümleri oldukça etkili bir şekilde yakalamanıza yardımcı olur. Üstelik yönetim özellikleri, yakalamalarınızı sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olan bizi daha fazla özellik var.

Bu uygulama hakkında özellikle beğendiğimiz şey, ekranla birlikte ses ve web kamerası kaydetmenize izin vermesidir. Hatta, ücretsiz sürümü ticari amaçlar için kullanmak, MP4, WMV, OGG ve WebM dahil olmak üzere farklı biçimlerde ekran kaydetmek, son ekran görüntüleri ve kayıtları hızlı erişim, sıralama, düzenleme ve etiketleme sunuyor, kütüphaneleri ve çalışma alanını yönetir ve e-posta, Evernote, Google, Facebook, Twitter ve benzeri paylaşımı sağlar.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyatı: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

ShowMore

ShowView by ApwerSoft, güçlü ve hafif bir ekran kaydedici ve editördür ve kalite kaydı açısından oldukça iyi performans gösterir. Bu ücretsiz program oldukça iyi kalitede ve daha yüksek kare hızlarında kaydeder.

Avantajları arasında, ücretsiz olması ve filigran içermemesidir.

Desteklenen Platformlar: Windows, Mac, iOS ve Android

Fiyat: Ücretsiz

BandiCam screen Recorder

Sorunsuz bir kayıt cihazı arayanlar için BandiCam sizin için mükemmel bir çözümdür. Kullanımı kolay değildir ancak ekranın belirli bir bölümünü veya tüm ekranı yakalamanızı sağlar. Akan videoları, flash oyunları, vb. kolayca kaydedebilirsiniz. Oyun modu, ekran kayıt modu ve cihaz kayıt modu, zahmetsiz kayıt için program tarafından sunulan modlardan bazılarıdır.

Kayıt sırasında canlı çizim, MP4 veya AVI, animasyon veya fare tıklama efektleri, filigran ekleme ve web kamerası kaplaması, gerçek zamanlı ses kaydı gibi farklı formatlardaki kayıtların kaydedilmesi veya kayıt sürecinin iyileştirilmesi için donanım hızlandırmanın kullanılması birçok avantajı arasındadır.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut; yükseltme ücretli

ApowerSoft

Apowersoft, hem kaydedici hem de editör ile birlikte gelen bir yazılım paketidir. İyi bir ekran kayıt yazılımının gerektirdiği tüm gereksinimleri karşılar. En iyi bölüm, tamamen ücretsizdir ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.

Desteklenen Platformlar: Windows

Fiyat: Ücretsiz

Ezvid Video Maker

Temel bir ekran kayıt uygulaması olsa da, temel ekran kayıt yardımcı programlarının karışımı, yeni başlayanlar için mükemmel olan kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü ile gerçekten çok yararlıdır. En büyük avantajlarından biri, tamamen ücretsiz olmasıdır. Tepki videolarınızı doğrudan etiketleme, ek açıklamalar ve güzelleştirme sembolleri ile YouTube'a yüklemenizi sağlar. Ezvid’in kütüphanesini geniş bir fon müziği koleksiyonuyla keşfedin. Ek geliştirme için ses sentezleyici seçeneği bulunur.

Desteklenen Platformlar: Windows ve Mac OS

Fiyat: Ücretsiz

İlginizi
çekebilir
Ekran Kaydı için 3 Ücretsiz Program
İlginizi
çekebilir
VLC'yi Kullanarak Ekran Kaydı Yapma