Bu makalede, GoPro videolarını düzenlemek için en iyi ücretsiz uygulamalardan yedi tanesini ayrıntılı olarak tanıtıyoruz.

Maceralarınızı bir GoPro'ya kaydettiniz ve şimdi de, herkes ile daha etkileyici bir şekilde paylaşmak istiyorsunuz.

Ancak, çekimlerinizi yüklemeden önce, muhtemelen GoPro çekimlerinizi düzenlemek istersiniz. Ama hangi uygulamayı kullanmalısınız? GoPro Studio'nun 2017 sonunda son bulması nedeniyle karar daha da zorlaştı.

1. GoPro Quik

Sistem: Windows, Mac

GoPro Studio artık mevcut olmayabilir, ama GoPro Quik yayında ve kullanışlı.

Şirket, uygulamayı deneyimli olmayan video editörü kullanıcılarına yönelik olarak tasarladı. Ancak, uzun süredir videolarla çalışıyor olsanız bile yine de kullanışlı bir program.

Başlamak için, uygulama bilgisayarınıza bağlandığınız anda cihazınızdaki içeriği otomatik olarak içe aktarır. GoPro çekimleriniz sabit diskinizde olduğunda, zaman aşımları yaratmak, kaydırma efektleri eklemek, ses eklemek ve çok daha fazlasını yapmak için Quik'i kullanabilirsiniz.

Bir adrenalin bağımlısıysanız, Quik de harika bir araçtır. Görüntüleyenlere ne kadar ileri, yüksek veya hızlı gittiğinizi göstermek için grafikler ve hızölçerler eklemenize olanak tanır.

Son olarak, resmi bir GoPro uygulaması olduğu için, GoPro cihazlarınızı en son ürün yazılımı ile güncellemenizi kolaylaştırır.

2. VSDC

Sistem: Windows

VSDC ile ara kullanıcılarda hedeflenmektedir. Windows kullanıcıları için en iyi ücretsiz video düzenleme uygulamalarından biri olarak kabul edilir.

Editör doğrusal değildir. Bilmeyenler için bu, herhangi bir nesneyi zaman çizelgesinde herhangi bir konuma yerleştirebileceğiniz, daha sonra herhangi bir boyutta yapabileceğiniz anlamına gelir.

Uygulamanın en önemli özellikleri şunlardır:

  • Beş görsel efekt kategorisi (renk düzeltme, nesne dönüşümü, nesne filtreleri, geçiş efektleri ve özel efektler)
  • Renk karıştırma
  • Maskeleme (bir videonun belirli öğelerini gizlemek, bulanıklaştırmak veya vurgulamak için)
  • Videolarınızı doğrudan YouTube ve sosyal ağlara yüklemenin bir yolu

Yeni başlayanlar için uygulama aynı zamanda tek tıklamayla Instagram-esque filtreleri sunuyor.

3. Avidemux

Sistem: Windows, Mac, Linux

Avidemux başka bir başlangıç ​​dostu bir araçtır. Herhangi bir video düzenleme deneyiminiz olmasa bile, kullanımı kolaylaştıran daha az özelliğe sahiptir.

Uygulamanın üç temel özelliği, kesme, filtreleme ve kodlamadır. Kodlama şaşırtıcı bir şekilde tam özelliklidir; Uygulamanın çok sayıda dışa aktarma seçeneği vardır, bu sayede kodlama işlemi üzerinde tam kontrol sağlar. App ayrıca keskinleştirme ve de-noising filtreleri sunuyor.

Aşağı yönde, Avidemux herhangi bir geçiş veya özel efekt içermez ve bir zaman çizelgesi kullanmaz.

Bu nedenle, Avidemux küçük düzenlemeler ve GoPro videolarınızın hızlıca kesilmesi için mükemmeldir. Daha büyük bir proje üstlenmek istiyorsanız, başka bir yere bakmalısınız.

4. Lightworks

Sistem: Windows, Mac, Linux

Lightworks, bu listede tartışmasız en güçlü uygulama. Ancak, aynı zamanda yeni başlayanlar için en zor olanlardan biri de.

Gerçekte, Lightworks'ün ücretsiz olması biraz dikkat çekicidir. Uygulama, doğru kullanıldığında, GoPro videonuzun Hollywood film stüdyosundan çıkan bir şey gibi görünmesini sağlayan profesyonel kalitede araçlara sahiptir. Şaka yaptığımızı düşünüyorsanız, King’in Perdition’un Konuşması ve Yol’un Lightworks’ün Pro sürümünü kullandığını aklınızdan çıkarmayın.

GoPro kullanıcılarına hitap edecek özellikler arasında, web'e yükleme, arka plan içe aktarma, oluşturma ve dışa aktarma, yüksek hassasiyetli kırpma, metin efektleri ve sesli eklemeler ekleme yeteneği için MPEG4 / H.264 biçimine hızlı dışa aktarma bulunur.

5. WeVideo

Sistem: Web

WeVideo, şu ana kadar gösterdiğimiz dört yazılımdan biraz farklı. İndirilebilir bir masaüstü uygulaması olmak yerine WeVideo, mevcut birçok ücretsiz çevrimiçi video editöründen biridir.

Ek özellikler sunan çeşitli ücretli katmanlar vardır. Ancak, GoPro oluşturma işleminizi web'e yüklemeden önce hızlı bir şekilde hızlı bir düzenleme yapmak isterseniz, tüm ekstra özelliklere ve ayrıntılara ihtiyacınız olmaz.

Uygulamanın ücretsiz sürümü 1 GB bulut depolama alanı ve düzenlediğiniz videolarınızı bilgisayarınıza geri yükleme yeteneği içerir.

6. VideoPad

Sistem: Windows, Mac

Windows Movie Maker'ın bitişi ile çöküşe uğrayan birçok kişiden biriyseniz, VideoPad, Windows Movie Maker'ın sağlam alternatiflerinden biridir. Arayüz herkesin tanıdık geleceği bir formda.

VideoPad'i kullanmak kolaydır. GoPro videonuzu ve eklemek istediğiniz görüntü ve ses dosyalarını yükleyiniz, daha sonra VideoPad’ın, yaratıcılığınızı kişiselleştirmek için, sonsuza kadar geçiş efektleri ve filtrelerden faydalanabilirsiniz.

Yetenekli bir editör olsanız bile, parlaklık, doygunluk ve renk dahil olmak üzere etrafta oynamak için bolca araç bulacaksınız.

Düzenlemeyi tamamladığınızda, videonuzu bir DVD'ye yazdırabilir, sabit sürücünüze kaydedebilir veya doğrudan Facebook’a ve YouTube’a yükleyebilirsiniz.

7. Hitfilm Express

Sistem: Windows, Mac

Deneyimli editörler için başka bir seçenekle sona geldik: Hitfilm Express.

Lightworks gibi Hitfilm Express profesyonel kalitede bir uygulamadır. Video düzenleme temel bilgileri hakkında henüz bilgi sahibi değilseniz, arayüzünü çok kafa karıştırıcı bulabilirsin.

Editör, kesme araçlarını, ses filtrelerini, video filtrelerini, katmanları, maskeleme, birleştirme seçeneklerini ve 3D video desteğini içerir. Yeşil ekran efektleri bile oluşturabilir.

Daha fazlasını yapmak isterseniz, uygulamanın işlevselliğini genişletmek için geliştiricinin çok sayıda eklentisinden birini satın alabilirsiniz.

Hitfilm Express'in olağandışı yüksek sistem gereksinimleri olduğunu belirtmek gerekir. Geliştiriciler 8 GB RAM, en az 2 GB video belleği (4K UHD'de çalışmak istiyorsanız) ve 2012'den sonra yayınlanmış bir grafik kartı önermektedir.

8. Design Wizard

Sistem: Windows

Design Wizard saniyeler içinde bir resim veya video dosyasını düzenlemenizi sağlayan mükemmel bir grafik tasarım aracıdır.

Burada 1 milyonun üzerinde yüksek kaliteli görüntü ve 15.000'e yakın yüksek kaliteli video şablonu barındırır. Çarpıcı özellik olarak bir tasarım oluşturulurken bir resmin boyutunu değiştirmenizi sağlayan boyutlandırma düğmesi vardır.

Diğer önemli özellikleri arasında bir favoriler klasörü, ücretsiz font kütüphanesi ve özel renk paleti bulunmaktadır.

Ayrıca Hubspot, Marketo ve Buffer ile mükemmel entegrasyon sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 654 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi Ücretsiz GoPro Video Düzenleme Yazılımları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Ücretsiz GoPro Video Düzenleme Yazılımları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ücretsiz GoPro Video Düzenleme Yazılımları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "