En İyi Ücretsiz Hareketli Banner Yapma Programları

En İyi Ücretsiz Hareketli Banner Yapma Programları

İşte en iyi ücretsiz animasyonlu banner yapma programlarının bir listesi. Bu programlar, web siteleri ve çevrimiçi reklamlar için flash (SWF) ve GIF animasyonlu afişler oluşturmak için kullanılabilir. Bunlar, dikey banner, yatay banner, afiş, yarım sayfa reklam, geniş dikey, tam banner, orta banner, vb. arasından çeşitli banner şablonlarını sağlar.

Ayrıca,  animasyonlu banner'lar oluşturmak için özel bir boyut da girebilirsiniz. Oluşturacağınız bannerlara özel metinler ekleyebilir, logo resmi ekleyebilir, arka planı özelleştirebilirsiniz. Bunlar ayrıca çıkış animasyonu hızını ve döngü özelliklerini ayarlamanıza izin verir.

Flash Banner Maker

Flash Banner Maker, Windows için ücretsiz bir animasyonlu banner oluşturma programıdır. Web siteleri, pazarlama, sosyal medya, vb. için flash ( SWF ) ve HTML banner'ları oluşturur. İçinde, dikey banner, yatay banner, büyük afiş, tebrik kartı, yarım sayfa reklam, geniş gökdelen vb. gibi animasyonlu banner'lar oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç şablon bulabilirsiniz. Ayrıca, özel bir boyut girebilir ve sıfırdan animasyonlu banner oluşturabilirsiniz.

GIMP

GIMP ücretsiz açık kaynak animasyonlu bir banner oluşturma programıdır. Bu popüler bir grafik editörüdür ve GIF animasyonlu afişler oluşturmak için kullanılabilir. Başlamak için birini seçebileceğiniz birkaç web banner şablonu sağlar. Animasyonlu banner'a birden çok kare eklemek ve son olarak da animasyonlu bir GIF olarak kaydetmek için Katmanlar menüsünü kullanabilirsiniz.

GIMP'de animasyonlu bannerlar nasıl oluşturulur?
Öncelikle, Dosya> Yeni seçeneğine gidin ve afiş, büyük mobil, büyük dikey, büyük dikdörtgen ve orta boy dikdörtgen dahil olmak üzere bir web banner şablonunu seçin. X ve Y çözünürlükleri, renk alanı, renk profili vb. ayarları da yapılandırabilirsiniz.
Artık bir animasyonun tek tek kareleri olarak eklenen birden fazla katman ekleyebilirsiniz. Bu katmanlar düzenleme araçları, çizim araçları, görüntü ayarlama araçları vb. ile düzenlenebilir. Animasyonlu GIF veya logo resimlerini animasyonlu banner oluşturmak için katman olarak da içe aktarabilirsiniz. Karıştırma modu (çözünme, renk silme, birleştirme, bölme, atlatma, ekleme, çarpma, vb.), opaklık, ofset, renk etiketi vb. gibi katman özelliklerini ayarlayabilmenizi sağlar.
Şimdi, Filtreler> Animasyon menüsüne giderek animasyonu önizleyebilirsiniz. Oynatma penceresinden animasyonlu afiş hızını belirtebilirsiniz. Ayrıca  geçiş efektleri (karışım, yanma, dalgalanma, dalga, dönen küre) ekleyebilir ve çıktı GIF animasyon afişini optimize edebilirsiniz. Oluşturulmuş animasyonlu banner'ı Dışa aktarma özelliği kullanılarak GIF olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yaparken, 'animasyon olarak' seçeneğini etkinleştirmeyi unutmayın .

Free Banner Maker

Free Banner Maker, adından da anlaşılacağı gibi, ücretsiz bir banner oluşturma programıdır. Bunu kullanarak, normal ve hareketli afişler, GIF animasyonlu banner'lar oluşturabilirsiniz. Normal pankartlar JPEG görüntüleri olarak kaydedilebilir.

Afiş boyutunu ayarlamanıza, arka planı renk, degrade dolgusu veya özel resim ile özelleştirmenize ve özel metinler eklemenize olanak tanır. Ayrıca, verilen şablonlardan metinler ekleyebilir ve yazı tipi, renk ve metin konumunu özelleştirebilirsiniz . Animasyonlu bannerlar oluşturmak için Animasyon düğmesini etkinleştirmeniz ve ardından gecikme oranını belirtmeniz ve metin için bir geçiş seçmeniz gerekir.

Vectorian Giotto

Vectorian Giotto, Windows için ücretsiz bir animasyon oluşturma programıdır. Resimler, çizimler ve seslerle animasyonlar oluşturmanızı sağlar. Bunu kullanarak, tam banner, geniş dikey, afiş, orta şerit, kare düğme, vb. gibi farklı stillerle çok sayıda banner şablonu sağladığı için flash animasyon afişleri oluşturabilirsiniz. Bir şablon seçtikten sonra özelliklerini metinler gibi özelleştirebilirsiniz, logo resmi, arka plan, slogan, vb. animasyona yönelik ayarlamalar yapmak için bir zaman çizelgesi sağlar. Animasyonunuza katman, kare ve animasyon karesi ekleyebilirsiniz. Kalem, kurşun kalem, boya, metin, mürekkep şişesi, renk paleti gibi araçları kullanarak çerçeveler çizebilirsiniz. Aynı zamanda flaş animasyonlu banner'ınıza ses eklemenizi sağlar. Film tarayıcısı, harici kütüphaneler, dönüşüm vb. gibi animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olacak birkaç kullanışlı pencere sunar. Banner'ı oluşturduktan sonra önizleme yapabilir ve ardından bir flash dosyası (SWF) olarak kaydedebilirsiniz.

Easy Banner Creator

Easy Banner Creator, Windows için başka bir animasyonlu banner oluşturma programıdır. GIF animasyonlu afişler oluşturmanıza olanak sağlar. Burada aldığınız özelleştirme seçenekleri şunlardır:

Tam banner, yarım banner, dikey banner, mikro düğme, kare düğme vb. gibi bir banner şablonu seçebilirsiniz. Veya, animasyonlu banner oluşturmak için özel bir boyut girebilirsiniz.
Başlık arka planını düz bir renk, degrade veya yerel resim ile özelleştirebilirsiniz.
İstediğiniz yazı tipine, renge ve gölgeye özel metin eklemenizi sağlar.
Metin için geçiş yönünü seçebilir ve kare sayısını ve gecikme oranını belirtebilirsiniz.

EasyBanner Free

EasyBanner Free, Windows için başka bir ücretsiz animasyonlu banner oluşturma programıdır. Animasyonlu GIF banner'ları oluşturmanızı sağlar. Animasyon afişleri yapmak için yaklaşık 10 banner örneği sağlar. Onları kullanabilir ve kendi afişlerinizi oluşturmak için özelleştirebilirsiniz. Ya da tamamen yeni bannerlar oluşturmak için sıfırdan başlayabilirsiniz. Önceden tanımlanmış bir banner boyutunu seçmenizi veya özel bir banner boyutunu girmenizi sağlar. Özel yazı tipine birden çok metin girebilir ve metin hizalamasını ayarlayabilirsiniz. Arka plan için, belirli şablonlardan düz renk veya degrade dolgu bir arka plan modeli seçebilirsiniz. Afişinize istediğiniz renkte bir anahat ekleyebilirsiniz. GIF animasyonlu banner'ı kaydetmeden önce önizleme yapabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Animasyonlu Logo Yapma Programları

Animasyonlu logolar oluşturmak için kullanılabilecek temelde ücretsiz animasyon programlarıdır. Bunların hepsi logo animasyonları oluşturmak için gerekli tüm araçları sağlar. Animasyonlu logolar oluşturmak için bir arka plan resmi ekleyebilir, katman..

En İyi Ücretsiz Logo Tasarımı Araçları

Şirketiniz veya web siteniz için bir logoya sahip olmak, günümüzde markanızın yaratılmasına yardımcı olduğu için çok talep görüyor. Kuruluşunuzun (sosyal veya ticari) kimliğini ve markanızın tanıtımını oluşturmak son derece önemli bir simgedir. Bir l..

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.