En İyi Ücretsiz Online Photoshop Alternatifleri

En İyi Ücretsiz Online Photoshop Alternatifleri

Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz, Photoshop'ta yolunuzu bulmak kolay değildir. Ayrıca Photoshop, pahalı olabilecek bir premium yazılımdır. Ancak bu resimlerinizde bazı fantastik fotoğraf düzenleme işlerini yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu makalede, fotoğraflarınız için profesyonel düzeltme yapmanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz çevrimiçi Photoshop alternatiflerinin bir listesini var.

Mükemmel açıdan mükemmel bir görüntü aldığınız zamanlar vardır, bu yüzden yapmanız gereken tek şey sosyal medyada yayınlamadan önce görüntüyü kırpmak veya keskinleştirmek. Ancak, çoğu kez, mükemmel görünmesini sağlamak için renk dengesi, netleme, pozlama, renk vb. ile tam photoshop moduna geçmeniz gerekir. Bunun için illaki bir program kullanmanız gerekmez. Bu yazıda bulunan online resim düzenleme sitelerindeki araçları kullanabilirsiniz.

1. Pixlr Editor

Pixlr, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi online Photoshop alternatifi. Kullanımı kolaydır ve genellikle ücretli yazılımlarda bulduğunuz klonlama ve renk değiştirme gibi gelişmiş düzenleme araçlarına sahiptir.
Pixlr'da PSD dahil olmak üzere popüler görüntü dosyası formatlarını kullanabilir ve JPG, PNG, BMP ve hatta kendi katmanlı PXD formatında dışa aktarma yapabilirsiniz.

Arayüz söz konusu olduğunda, harika görünüyor ve kolayca bulabileceğiniz çeşitli araçlar, fırçalar ve filtreler var. Katmanlar ve maskeler, otomatik ve manuel renk ayarları vb. için seçenekler vardır.
Sizi rahatsız edecek tek şey, çok fazla ekran alanı alan, ancak ücretsiz sürümden beklenen reklamlardır.

Gelişmiş düzenleme araçları istiyorsanız, Pixlr Pro sürümünü deneyin.

2. Polarr

Polarr, ilk kez açıldığında özelliklerin bir adımını sunar. Diğer çevrimiçi görüntü düzenleyicileri gibi fotoğrafları düzenlemek için çeşitli filtreler ve seçenekler vardır. Gelişmiş seçenekler arasında, parlaklık ayarlamaları, objektif distorsiyonu, leke çıkarma iyileştirme fırçası ve portrelerde yüz kusurlarını düzeltmek için kullanılan diğer araçlar bulunmaktadır.

Görüntüleri, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest vb. farklı platformlar için üç farklı kalite ayarında ve boyutta toplu olarak kaydedebilirsiniz. Polarr için kapsamlı bir eğitici ve hatta size ulaşmak için adım adım kılavuzluk edecek bir YouTube kanalı bile sunar. Ücretsiz sürümün seçenekleri sınırlıdır, bu yüzden tüm gelişmiş seçeneklerin kilidini açmak istediğinizde, Pro sürümünü deneyin.

3. Photopea

Photopea, gelişmiş araçlarla dolu başka bir web tabanlı photoshop alternatifidir. Diğer çevrimiçi görüntü düzenleyicilerin aksine, Photopea bir HTML5 web uygulamasıdır, bu yüzden eklentileri yüklemeden herhangi bir en son web tarayıcısında kolayca çalışır.

Parlak fırçalar, renk düzenleme araçları, filtreler, katmanlar, karışım modları ve parlaklık, renk tonu, doygunluk, kıvrımlar (bulanıklık, keskinleştirme) vb. için prosedür ayarlamalarını bulabilirsiniz.
Afişler ve posterler tasarlamak için gelişmiş metin düzenleme araçları da vardır.

Reklamları kaldırmak için Premium sürümü satın alabilirsiniz.

4. Sumopaint

Bir sonraki ücretsiz çevrimiçi photoshop tarzı editör, dünya çapında 30 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Sumopaint. Photoshop ile karşılaştırıldığında sınırlı seçeneklere sahip olsa da, benzer yerleştirilmiş panelleri ve renkleri seçmek, katmanları eklemek, görüntülere çok sayıda filtre uygulamak ve efekt uygulamak gibi seçeneklere sahip.

Ücretsiz sürüm, web grafikleri için yeterli olan PNG ve JPG ile birlikte yerel SUMO formatını destekler. Ücretsiz sürüm iyi çalışıyor olsa da, yalnızca ücretli sürümde kullanılabilen çok sayıda gelişmiş düzenleme seçeneği vardır.

Dolayısıyla, daha fazla özellik ve sıfır reklam deneyiminin kilidini açmakla ilgileniyorsanız, premium teklifini deneyin.

5. Fotor

Fotor, temiz kullanıcı arayüzü ve yeni gelenler tarafından takdir edilen bazı yararlı seçenekler ile işleri basitleştirir. Bu çevrimiçi görüntü düzenleyiciyi, kusurları düzeltmenize izin verdiği için portrelerinizi düzeltmek için kesinlikle kullanmalısınız.
Kırışıklıkları kaldırın, klonlama aracını kullanın, vb.

Özel efektler, yüz ve vücut geliştirme, çerçeveler, çıkartmalar ve metin düzenleme gibi işlevler, görüntüye sanatsal bir dokunuş katar. Pro-level bazı şeyler eklemek için Lens Flare, Film Grain, Color Splash ve Tilt-Shift'i deneyebilirsiniz.

Fotor’ın premium abonelikleri aylık olarak bulunmaktadır.

6. BeFunky

BeFunky'nin benzersiz çekim noktası, genellikle web tabanlı fotoğraf editörlerinde görülmeyen basitliğidir. Web sitesi etkileşimli olduğundan, bu filtreleri ve efektleri araç çubuğundan seçmeniz ve uygulamanız yeterlidir.
Bu web sitesinde ayrıca tamamen özelleştirilmiş grafik tasarımlar oluşturmak için güzel kolajlar ve bir Designer aracı yapmak için özel bir Collage Maker sunuyor. BeFunky, havalı tasarımlar tasarlamanıza yardımcı olacak ücretsiz stok fotoğraflarını, yazı tiplerini ve sanat vektörlerini sunar.

Reklamsız çalışma alanı ve premium özellikler elde etmek için ücretli yeni bir sürüme geçebilirsiniz.

7. Lunapic

Lunapic, resimleri bir ücret ödemeden düzenlemek için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz Photoshop alternatiflerinden biridir. Gezinme menüsü ünlü fotoğraf editörleriyle karşılaştırılabilir ve efektler, filtreler, sanat, animasyon vb. tonlarca seçenek sunar.

Düz görünen metin tabanlı menü seçimlerini ve grileşmiş temayı hafife almayın. Etkilerin bazıları sadece akıllara durgunluk veriyor ve ne kadar iyi olduklarını anlamak için kendiniz denemek zorunda kalacaksınız. Görüntüleri bilgisayardan yüklemek dışında URL'yi eklemenize ve görüntünün kendisini seçmenize izin verir.

Lunapic tamamen ücretsiz bir fotoğraf editörüdür.

8. iPiccy

Çevrimiçi ücretsiz photoshop editörlerinin çoğu gibi, iPiccy ayrıca web uygulamasını çalıştırmak için Flash eklentileri gerektirir.
Bunu sağladıktan sonra, sitenin kullanımı kolaydır ve hızlı ve duyarlı bir katman tabanlı düzenleyiciye sahiptir.

iPiccy, ayarlamalar, renkler, filtreler, efektler vb. için özel kontroller ile çeşitli temel ve gelişmiş düzenlemeler sunar.
Kırışıklıkları gideren ve hatta yüz özelliklerini geliştirmek için makyaj uygulayan portreler için bir dizi rötuş aracı vardır.

iPiccy ile ilgili en iyi şey, tüm özelliklerin ücretsiz olarak kullanılabilmesi için premium sürüm olmamasıdır.

9. PicMonkey

PicMonkey, Photoshop editörüne başka basit ve güçlü bir alternatif. Bu web tabanlı görüntü düzenleyici, ihtiyaç duymadığınız işlevselliklerle sizi bunaltmanıza gerek kalmadan resminize eleman, arka plan, metin vb. eklemenizi sağlar.
Bu düzenleyici ile inanılmaz fotoğraflar elde etmek için bir fotoğraf düzenleme sihirbazı olmak zorunda değilsiniz. El ilanları, logolar, davetiyeler, posterler ve alıntı resimleri tasarlarken mükemmeldir. Ancak, tek eksiği, sosyal ağ siteleri için resim oluşturmak için yararlı olabilecek sabit boyutlu görüntü şablonlarının olmamasıdır.

10. Ribbet

Ribbet, yeni başlayanlar için kolay bir başka harika çevrimiçi fotoğraf editörüdür. Tam bir Photoshop alternatifi olarak görülemezken, en çok kullanılan özellikleri sunuyor ve görüntülerin zenginleştirilmesi konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Özellikle Facebook, Twitter veya YouTube için fotoğrafları boyutlandırmak ve baskı için resim kalitesini optimize etmek için uygun bir seçenek vardır. Ayrıca, uygulama içi arama kutusuyla aranabilen birçok çıkartma ve çerçeve sunar.
Gelişmiş özelliklerin kilidini açmak için premium üyeliği satın almanız gerekir.
 

Adobe Photoshop'a Alternatif Programlar
İlginizi Çekebilir

Adobe Photoshop'a Alternatif Programlar

6 Sıkıntılı Photoshop Sorunu ve Çözümü
İlginizi Çekebilir

6 Sıkıntılı Photoshop Sorunu ve Çözümü

Hangi Photoshop alternatifini kullanmalı? Yukarıda gösterilen siteler, hepsinin sunabileceği farklı bir şey olduğu için belirli bir düzende belirtilmemiştir. Photoshop gibi kapsamlı seçenekler sunmasalar da, olabildiğince çok özelliği olan en iyi çevrimiçi fotoğraf editörleri listelendi.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile