Android telefonunuzda veya Windows bilgisayarınızda PDF okuyucu uygulaması ile bir belgeyi açmak, PDF formatına çevirmek, oluşturulmuş sayfaları bölmek veya birleştirmek gibi gelişmiş görevleri gerçekleştirmeniz için size birkaç PDF programı yada uygulaması tanıtacağım.

Zaten telefonunuzda veya bilgisayarınızda mevcut olanlardan daha iyi bir uygulamaya ihtiyacınız olduğu anda bu PDF okuyucularını deneyin.

Foxit Reader

Foxit Reader,Foxit,Reader

Özellikler: Çok çeşitli platformlarda bulunan Microsoft Office-Style "şerit" araç çubuğu tasarımı, PDF düzenleme ve oluşturma. Foxit PDF okuyucu, Microsoft Office ile çalışanlar için sezgisel özelliklere sahip olacaktır, çünkü bu uygulama en sık erişmeniz gereken eyleme göre özelleştirilebilen çeşitli sekmelerle benzer şerit araç çubuğuna sahiptir.

Foxit, dokunmatik ekranlı Windows cihazlarını da desteklemektedir; bu nedenle dokunmatik bir bilgisayarınız varsa parmaklarınızla programı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Gelişmiş ve ek özellikler, şifreleri, sertifikaları ve daha fazlasını içeren PDF dosyalarını koruma yeteneğini içerir; PDF'leri dijital olarak imzalayın; birden fazla PDF'yi birleştirir ve Google Drive, DropBox ve OneDrive gibi çeşitli kaynaklardan gelen PDF'lere erişir.

İndirilebilir Platformlar:

Adobe Reader

Adobe Reader

Özellikler: Çoğu kişinin aşina olduğu (özellikle de mobil cihazlarda) tanıdık tasarım, geniş bir platform yelpazesinde mevcut, geniş açıklama ve düzenleme özelliği seti, belgeleri e-imzalama becerisi.

Adobe Acrobat Reader'ın masaüstü sürümleri, basit şeylerin gerekenden daha uzun süre almasını sağlayacak, daha az sezgisel menüler ve seçeneklerle, kullanması zor bir taraftadır. Ancak uygulamanın akıllı telefon versiyonu farklı bir hikaye. Basit düzende ve akıllı telefonunuzun kamerasıyla belgeleri taramak için çizim araçlarıyla veya yapışkan notlarla açıklamalar yapmak için PDF'leri açmaya kadar çok şey yapabilirsiniz. Birden çok belgeyi tarayabilir ve daha sonra bunları tek bir PDF olarak kaydedebilirsiniz.

Diğer özellikler arasında parmağınızı kullanarak belgeleri e-imzalama, belgelerinizi cihazınızdan basma ve PDF'lerdeki sayfaları yeniden sırala ve silmeyi içerir. Ayrıca, PDF'leri düzenlenebilen Microsoft Excel veya Word dosyaları olarak da kaydedebilirsiniz.

İndirilebilir Platformlar:

  Preview

  Preview

  Özellikler: Mac'lerde önceden yüklenmiş halde gelir, böylece indirmek zorunda kalmazsınız, kullanımı kolay arayüz, açıklama ve fotoğraf düzenleme özellikleri, e-belge imzalama becerisi ile gelir.

  Doğrudan Mac işletim sistemine eklendiğinden (bir Apple bilgisayarınız varsa indirmek zorunda kalmazsınız), Preview, belgeleri görüntülemek ve açıklama yapmak için mükemmel bir uygulamadır. PDF'leri bilgisayarınızda ara sıra açmanız ve okumanız için yeterlidir, kesinlikle başka bir alternatif indirmeden kullanabilirsiniz. Temel özelliklerin ötesinde aynı zamanda belgelere açıklama ve imzalama, formları doldurma, resim düzenleme ve daha pek çok şey yapma olanağı tanır. Düşündüğünden daha güçlü bir merkez.

  İndirme Platformları: macOS

  MuPDF

  MuPDF

  Güçlü noktalar: Basit ve basit, hafif, temel açıklama, PDF dönüştürme. PDF okuma ve düzenleme gereksinimleriniz nispeten basitse, MuPDF hünerini yapmalıdır. Android ve Windows için ve Apple'ın platformlarında kullanılabilen bu uygulama, hafif bir programdır; programlama, çok fazla bellek kullanmayan ve işlevselliği giderdiği gibi basit bir tarafı olan bir indirme işlemi için konuşmaktadır. Metin formlarını doldurabilir, belgelere ek açıklamalar ekleyebilir ve PDF'leri diğer çeşitli dosya türlerine (HTML, SVG ve CBZ dahil olmak üzere) dönüştürebilirsiniz. Arayüz, aslında çıplak kemikler, Microsoft Office tipi okuyucuların seçim araç çubukları size çok büyükse aslında büyük bir artı olabilir.

  İndirilebilir Platformlar:

    WPS Office

    WPS Office

    Özellikler: PDF görüntülemenin ötesinde çok çeşitli işlevsellik. Örneğin, diğer dosya türünü PDF'e dönüştürür, açtığınız PDF'lerde ek açıklamaları görmenizi sağlar.

    WPS Ofis aslında adından da anlaşılacağı gibi hepsi birarada bir Microsoft Office tipi uygulamasıdır, bu nedenle PDF'leri açıp görüntülemenize izin vermenin ötesinde bir şey değildir. PDF'lere yer imi eklemenize ve ek açıklamaları görüntülemenize izin verir. PDF'ler söz konusu olduğunda bu listede en ağır seçenek değildir - açıklama gibi düzenleme yeteneklerini içermediğini unutmayın; ancak yalnızca PDF'leri bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda okumak istiyorsanız, bu uygulama size yeter. Ve diğer dosya türlerini PDF'ye dönüştürmenize izin verir.

    İndirilebilir Platformlar:

       Nitro PDF Reader

       Nitro PDF Reader

       Özellikler: Temel çalışma mantığı herhangi bir Windows programından PDF'ler oluşturun, belgeleri imzalayın, PDF'lere şifre koruması ekleyin ve daha fazlası.

       Bu PDF okuyucu yalnızca Windows için kullanılabilir; bu nedenle PDF düzenleme ve görüntüleme için telefonunuzda kullanamazsınız. Bununla birlikte, Nitro PDF Reader'ın sunabileceği çok şey var. 300'den fazla dosya biçimiyle çok çeşitli Windows uygulamasından PDF'ler oluşturmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken PDF oluşturmak için bir dosyayı sürükleyip bırakmaktır. Belgelere imza atabilir, belgeleri şifreyle koruyabilirsiniz, ek açıklamalar ekleyebilir, metni vurgulayabilir, alt çizgiler ve üstü çizgiler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Nitro PDF Reader, muhtemelen özelliklerinden dolayı Adobe Reader için en popüler alternatiflerden biridir.

       İndirilebilir Platformlar:

       SumatraPDF

       SumatraPDF

       Özellikler: Basit ve hafif bir program,birçok dosya türünü hızla destekler. SumatraPDF hafif bir seçenektir ve bir PDF okuyucu olarak işlev görmesine ek olarak ePub, MOBI, CHM, XPS, DjVu, CBZ ve CBR dosyalarını açabilir ve görüntüleyebilir. Birçok ekstralar veya eklentiler içermediğinden, program genellikle hızlı bir uygulama olarak bilinir. Çeşitli izleme modları da içerir.

       İndirilebilir Platformlar:

        Google Play Books

        Google Play Books

        Özellikler: Özellikle kitapları satın almak ve okumak için zaten Google Play Kitaplar'ı kullanıyorsanız, e-kitaplar ve çizgi romanlar için sağlam bir seçim. PDF gereksinimlerinizin çoğunda belgeleri işaretlemek yerine e-kitap okumak gerekiyorsa, bu sizin için bir program olabilir. EPUB ve PDF dosyalarını kitaplığınıza yüklemenize izin vermenin yanı sıra Google Play Kitaplar, bir kitaptaki yerinizi kaybetmemeniz için metin vurgulamanıza ve cihazlar arasında eşitlemenize izin verir.

        İndirilebilir Platformlar:

          Javelin PDF Reader

          Javelin PDF Reader

          Özellikler: Şifreli belgelerle uyumlu basit PDF okuyucu, şirket (Drumlin Security), yazılım güvenliğine odaklanmıştır. Javelin, indirme seçenekleri arasında tüm ana bilgisayarlar ve mobil platformlar mevcuttur. Temel PDF dosyalarını görüntüleme gibi temel özellikleri gerçekleştirmenize yardımcı olabilir ve ayrıca şifrelenmiş PDF dosyaları ile de uyumludur.

          Düzenleme tarafında çok şey yapamadığınız için bu uygulama sadece bir PDF okuyucusudur. Dokümanlara açıklama yapabilirsiniz, ancak bunun ötesinde ekstra özellik barındırmıyor.

          İndirilebilir Platformlar:

          Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
          Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
          Bu yazı daha önce 888 kez okundu.

          Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

          Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

           Yorumlar

           Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

          Yorum Yaz

          " En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "