En İyi Ücretsiz Ses Düzenleme Yazılımları

En İyi Ücretsiz Ses Düzenleme Yazılımları

Ses düzenleme emek isteyen zorlu bir işlemdir. Görünüşte basit görünen bazı görevler, soyutlama katmanlarının arkasına gizlenebilir. Ayrıca bazı ses düzenleme yazılımlarının fiyatı o kadar pahalıdır ki almak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden bu yazıda en iyi ücretsiz ses düzenleme yazılımlarını listeliyoruz.

1. HYA-WAVE - En İyi ve Basit Online Ses Düzenleyici

HYA DALGA Tarayıcı Ses Editörü

HYA-WAVE, web tarayıcınızda kısa örnekleri kaydetmek ve düzenlemek için tasarlanmış basit bir ses editörüdür. HYA-WAVE editörüne aktarıldıktan sonra, dışa aktarmadan önce ses dosyası kesilebilir ve yeniden sıralanabilir. Sesinizi değiştirmek için birçok efekt de kullanılabilir.

Bu basit ve temel ses editörü, hızlıca ses kayıtlarını düzenlemek, sıkıştırmak veya önceden kaydedilmiş bir örneğe özel bir efekt eklemek için mükemmeldir. HYA-WAVE HTML5 ile çalıştığı için kayıt olmaya gerek yoktur - sadece siteye gidin ve çalışmaya başlayın!

2. Soundation - Çok Kanallı Online Ses Editörü

Soundation, tarayıcı tabanlı bir ses düzenleyicisinin tanımını zorlar. Tamamen işlevsel bir dijital ses düzenleme sitesi. Multitrack ses düzenleme sorunsuzdur ve tam ölçekli müzik üretimi için bir dizi efekt ve MIDI enstrümanı mevcuttur.

Bu site sadece melodi düzenleme için değildir. Dinamik karıştırma ve çoklu parçalar arasında EQ, podcasting, ses efektleri ve genel amaçlı ses çalışmaları için mükemmeldir. Soundation'ın ücretsiz sürümü, dışa aktarılan dosyanın ses kalitesini sınırlar ve otomasyon içermez. Tam sürüm aylık abonelik yoluyla kullanılabilir. Ancak, çoğu ses düzenlemesi için ücretsiz sürüm yeterli olacaktır.

3. Audacity - En İyi Ücretsiz Ses Düzenleyicisi

Audacity Ücretsiz Ses Düzenleyici

Audacity, ücretsiz bir ses düzenlem yazılımı için büyük işler yapmaktadır. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılır ve yapamayacağı çok az şey vardır. Ücretsiz fiyat etiketi ve hızlı iş akışı nedeniyle, podcasting topluluğunun en sevilen firmasıdır. Akla gelebilecek hemen her dosya formatı Audacity ile çalışır ve ses kliplerini veya kayıtları kesmek ve yapıştırmak gibi basit işleri yapmak kolaydır.

Birden fazla parça ve efekt kullanılarak daha karmaşık düzenlemeler yapılabilir. Audacity, geniş bir yerleşik efekt kütüphanesine sahiptir.

Audacity Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir.

4. Ashampoo Music Studio 2018 - En İyi Temel Ses Düzenleyicisi

Ashampoo Müzik Stüdyosu 2018

Ashampoo Music Studio 2018 kullanımı basit ve birçok ses düzenlemesi için mükemmel bir seçenek. Tipik ses editörü kullanıcılardan, dijital müzik koleksiyonu kullanan insanlara kadar, çoğu dosya formatının basit bir şekilde kesilmesini ve dönüştürülmesini sağlar.

Sesin çeşitli biçimlerde kaydedilmesi de basit bir kullanıcı arayüzü ile kolaydır ve ayarlar için gezinmesi zor menüleri yoktur. Ashampoo'da, en sevdiğiniz şarkıların koleksiyonlarını yapmak için bir Playlist ve Mixtape motorunun yanı sıra en sevdiğiniz filmlerden sesi çıkarmak için tasarlanmış bir Video-Müzik (Video-2-Music) ayarı da vardır.

Ashampoo, sadece Windows yüklü bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

5. Garageband - Mac İçin En İyi Ses Düzenleyici

Garageband macOS DAW

Şaşırtıcı derecede güçlü bir ses işlemcisi elinizin altında olabilir - veya dock'unuzda demek daha doğru olabilir. Bir macOS kullanıcısıysanız, Garageband'ı duymuş olabilirsiniz. Bir müzisyenin aracı olarak görmek kolaydır, ancak karıştırma araçlarına ve vokallere giren aynı fikirler de gelişmiş ses düzenleme için çalışabilir.

Garageband'ın tasarımı, profesyonel bir Dijital Ses İstasyonu'nun (DAW) kullanıcı dostu bir eşdeğeri olmaktadır. Ses bloklarını kesme ve yapıştırma gibi özelliklerin elde edilmesi kolaydır.

Garageband gibi bir düzenleyici kullanmak, basit ses düzenlemesi için fazla olabilir. Bununla birlikte, öğrenmeye değer bir beceridir ve her deneyim düzeyi için YouTube dersleri vardır.

Garageband sadece Mac işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.

6. Ocenaudio - En İyi Çapraz Platform Ses Editörü

Ocenaudio, "Federal University of Santa Catarina" üniversitesinde bir araştırma projesidir. Bu neden önemli? Bu, bu ses düzenleyicisinin, tasarım gereği verimli ve anlaşılır işler için yapıldığı anlamına gelir. Büyük ses dosyalarıyla uğraşmak için yeterince güçlü, kayıtların doğru spektrograflarını üretmek için yeterince ayrıntılı ve sisteminizde Windows, macOS veya Linux'ta yüklü olsa bile kullanılabilir.

Ocenaudio - En İyi Çapraz Platform Ses Editörü

Bunun sizin için anlamı nedir? Kullanımı kolay, platformlar arası bir ses editörü. Ocenaudio, bir ses kaydında hızlı rötuş yapmak ya da derin frekans analizleri yapmak isteyip istemediğinize göre, esnek ve kullanımı ücretsizdir. Bonus olarak, yazılım Virtual Studio Technology (VST) efektlerini destekler ve denemeniz gereken bazı harika VST efektleri vardır.

7. Reaper - Müzisyenler için En İyi Ses Editörü

Reaper, dijital müzikle uğraşan herkes tarafından bilinen bir yazılım. Yıllar boyunca gelişmiş, büyük ticari editörlere ayak uydurmuş ve küçük fiyat etiketini korumuştur. Denemek için ücretsizdir ve hiç bitmeyen bir deneme süresi ile, çoğu Reaper yazılımı gibi ücretsiz.

Reaper, sesi MIDI ve diğer dijital prodüksiyonlarla birleştiren müzikler oluşturmak için kullanılır. Müzisyenler yazılım ile evde olacak, ancak birçok acemi öğreticiler mevcut olduğu gibi şarkı yazma veya müzik üretim yeteneği bir önkoşul değildir.

Tamamen ses düzenleme açısından Reaper, podcasting'den tam teşekküllü film ve video oyunu müziklerine kadar her şeyi yapabilir. Hatasız sağlam bir zaman çizelgesinin yanı sıra, Reaper güzel bir ses oluşturmaya yardımcı olmak için profesyonel sınıf efektlerine sahip kendi VST kütüphanesine sahiptir.

Reaper, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Audacity Kullanarak Herhangi Bir Müzikten Ses Nasıl Ayrılır

En sevdiğin şarkının enstrümantal bir versiyonunu oluşturmak ister misin? Ücretsiz ve açık kaynaklı bir dijital ses iş istasyonu olan Audacity ile herhangi bir şarkıdan vokalleri yani sesleri kaldırabilirsiniz. Ve bu makalede bunu nasıl yapacağınızı ..

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.