En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2018

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2018

Tüm çevrimiçi hesaplarınız için farklı bir şifre kullanmak en iyi yöntemdir, ancak bunların hepsini hatırlamak neredeyse imkansız olabilir. Ancak, bu sorunların her ikisine de bir çözüm var: harfler, sayılar ve özel karakterler bir arada kullanarak güçlü şifreler oluşturacak ve hepsini şifrelenmiş bir kasada saklayacak güvenli bir şifre yöneticisi.

Güvenli şifreler oluşturun ve hesaplarınızı saldırılardan koruyun.

Yöneticiye giriş yaptıktan sonra, bu programlar, her seferinde bir siteyi ziyaret ettiğinizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak dolduracak ve tahmin etme oyununu internette gezinmekten çıkaracak.

Bazı şifre yöneticileri, şifrelenmiş giriş bilgilerinizi sabit sürücünüzde saklar, diğerleri ise bilgilerinizi kendi sunucularına yükler.
İnternet bağlantılı herhangi bir cihazdan onlara erişmenizi sağlar. Bu listeyle, bugün kullanabileceğiniz en iyi şifre yöneticilerinin kapsamlı bir listesini size sunmak için en iyilerini topladık. Kayıp parola kaygısına elveda deyin.

1. LastPass

lastpass şifre yöneticisi

Tüm hesaplarınız için ücretsiz, güvenli şifre oluşturma ve depolama.

 • Sınırsız sayıda girişleri depolar
 • Otomatik form tamamlama
 • Güçlü şifreler üretir

LastPass iki farklı versiyonda gelir - bedava ve premium. Daha fazla güvenlik için çok faktörlü kimlik doğrulamasıyla, ana parolanız tarafından korunan güvenli bir kasada herhangi bir sayıda farklı oturum açma işlemi oluşturabilir ve depolayabilirsiniz.
Buna Windows, Mac, iOS ve Android için YubiKey ile donanım kimlik doğrulaması dahildir.

LastPass'in ücretsiz sürümü, metin notları için güvenli depolama, tarayıcılar arasında kimlik bilgilerinin senkronizasyonu ve LastPass.com aracılığıyla internet bağlantılı herhangi bir cihazdan güvenli kasanıza erişim sağlar. Bilinen kimlik avı web sitelerinde formları otomatik olarak tamamlamayı reddeder ve rakip parola yöneticisine geçmeye karar verirseniz, verilerinizi istediğiniz zaman dışa aktarabilirsiniz.

Premium sürüm, dosyalar için güvenli bulut depolama, gelişmiş çok faktörlü kimlik doğrulama ve sevdiklerinizin acil durumdaki hesaplarınıza erişebilmesi için bir acil durum planı oluşturma yeteneği ekler.

LastPass'ın tek dezavantajı popülaritesidir.
Bu, suçlular için popüler bir hedef haline getirir, ancak istismarlar nadirdir ve kullanıcıların şifrelenmiş girişleri veya ana şifrelerinin çalındığı herhangi bir vaka bulunmamaktadır.

Daha kolay kullanım ve kullanım kolaylığı için LastPass'in yenilmesi zor.

2. Dashlane

dashlane şifre yöneticisi

Tüm web tarayıcıları ve cihazları için mükemmel şifre güvenliği.

 • Tek tıklama ile şifre oluşturma
 • Otomatik form tamamlama
 • Dijital cüzdan özelliği

Dashlane, LastPass'ın en yakın rakibi ve LastPass gibi, tek tıklamayla şifre oluşturma, birinci sınıf güvenlik, nefes kesici kullanım kolaylığı ve ileride başvurmak üzere not saklama yeteneğine sahip olmak için denemeye değer bir uygulama.
Bu sadece bir Windows masaüstü programı değil; tarayıcı eklentileri ve mobil sürümleri vardır ve LastPass'a benzer şekilde sınırsız paylaşım ve senkronizasyon içeren bir Dashlane premium sürümü vardır.

Dashlane Premium, yıllık maliyete sahiptir, ancak ücretsiz sürüm tüm gerekli özellikleri içerir: çekirdek şifre yöneticisini alırsınız,
otomatik doldurma ve dijital cüzdan özellikleri, hepsi kusursuz çalışır. Önce Dashlane'i denemeden LastPass'a gitme, tersi içinde geçerli.

Ayrıca, Dashlane’in yeni duyurulan Project Mirror sonuç verirse, bir daha asla sinir bozucu şifrelerle uğraşmak zorunda kalmayacağımız bir gelecek görebiliriz.

3. RoboForm

roboform şifre yöneticisi

Ücretsiz mobil uygulamalara sahip mükemmel bir masaüstü şifre yöneticisi.

 • Çapraz platform
 • Sınırsız oturum depolama
 • Notları kaydetme

RoboForm, dünyanın en iyi şifre yöneticisi olduğunu iddia ediyor ve haksız da sayılmaz. Yakın tarihli bir güncellemeden sonra, ücretsiz sürümde sınırsız sayıda giriş yapmak için destek eklediler. Ayrıca uygulama girişlerine de sahiptir. Notların güvenli depolanması, çoklu platform desteği ve acil erişim kazanma yeteneği.

RoboForm Everywhere, cihazlar arasında senkronize etmenizi, bulut yedeklemenizi ve acil erişim sağlar. En fazla beş kullanıcı için aile abonelikleri de vardır.

RoboForm rakipleri, Dashlane veya LastPass ile aynı güçlü özellik listelerini talep edemeyebilir, ancak bu sayede çok iyi bir şifre yöneticisi olur ve ücretsiz mobil uygulamalar harikadır.
Parola üreteci özellikle güçlüdür, benzer karakterleri hariç tutmanıza ve belirli parola gereksinimlerini karşılamanız için gereken özel karakterleri belirtmenize izin verir.

Roboform, Windows, Mac, iOS ve Android için kullanılabilir ve dizüstü bilgisayar arasındaki şifreleri senkronize etmenin basit ve güvenli bir yolunu isteyen herkes için iyi bir seçenektir.

4. KeePass Password Safe

keepass şifre yöneticisi

Daha deneyimli kullanıcılar için özelleştirilebilir bir şifre yöneticisi.

 • Mükemmel şifre üreticisi
 • Eklenti yoluyla genişletilebilir
 • Kullanıcı arayüzü çok eski

Dünyanın en estetik şifre yöneticisi değil, ama KeePass Password Safe özellik kümesini genişletmek için çoklu kullanıcı desteği ve indirilebilir eklentiler ile sağlam bir güvenlik sunuyor.

KeePass'ın güvenli şifre üreticisi, çok özel gereksinimleri olan rahatsız edici siteler için uygun girişler üretebilir ve üretilen parolayı daha zayıf hale getirebilecek tüm seçenekleri açıkça gösterir.

Şifre yöneticisi taşınabilir bir kuruluma sahiptir.
Bir PC'ye kurmadan USB'den çalışmasına izin vererek, çok çeşitli dosya formatlarından giriş yapabilir ve çıktı alabilir ve bunlarla oynamak için tonlarca kişiselleştirme seçeneği vardır.

KeePass Password Safe açık kaynak olduğu gerçeği, herkesin potansiyel zayıflıklar için kodu inceleyebileceği anlamına gelir,
Bu, herhangi bir güvenlik sorununun hızlı bir şekilde tanımlanıp düzeltilebileceği anlamına gelir. Yeni başlayanlar için biraz korkutucu ise de, harika bir uygulama.

5. Sticky Password

Sticky Password

AVG Antivirus'ün arkasındaki uzmanlardan şifre yöneticisi.

 • İki faktörlü kimlik doğrulama
 • Çapraz platform desteği
 • Sınırlı özelleştirme

Sticky Password, AVG Antivirus'ün arkasındaki ekipten geliyor, böylece güvenliğinin en yüksek önceliğe sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Sticky Password'ün iki sürümü vardır: ücretsiz ve premium. Premium sürüm, bulut senkronizasyonu ve yedeklemesi ekler ve ücrete tabidir.

Sticky Password'ün her iki sürümünde, yeni çevrimiçi hesaplara kaydolurken sizin için güvenli girişler oluşturabilen bir motor bulunur. Kullanması kolay, ancak burada diğer hizmetler kadar çok özelleştirme seçeneği sunmuyor.

App PC'de çalışıyor, Mac, Android ve iOS, mobil cihazlarda parmak izi kimlik doğrulamasını destekler, taşınabilir bir USB sürümü olarak kullanılabilir ve yerel cihazlarla Wi-Fi senkronizasyonu dahil olmak üzere birçok senkronizasyon seçeneği sunar.

Tarayıcı eklentileri Firefox, Chrome, Opera ve Internet Explorer için de mevcuttur, ancak Edge'de yoktur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 499 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2018 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2018 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2018 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "