Ogznet.com
En İyi Ücretli veya Ücretsiz Sosyal Ağ Scriptleri Paylaş:

En İyi Ücretli veya Ücretsiz Sosyal Ağ Scriptleri

En İyi Ücretli veya Ücretsiz Sosyal Ağ Scriptleri

En iyi ücretli veya ücretsiz sosyal ağ scriptleri

Açık kaynaklı sosyal ağ scriptleri, etkili bir sosyal medya sitesi kurmak ve özelleştirmek için gerekli olan sistemlerdir. Kendi sosyal medya sitenizi kurmak istiyorsanız aşağıdaki sosyal ağ scriptlerine göz atabilirsiniz.

Sosyal ağ sitesi kuurmak için PHP, MySQL ve Linux hakkında derin bir bilgi birikimine sahip olmak önemlidir. Ayrıca bir sosyal ağ tasarlamak ve inşa etmek sıkıcı bir iştir ve başarı oranları çok daha azdır. Öyleyse bir sosyal ağ sitesi nasıl yapılır? Geniş işlevselliğe sahip verimli çalışan bir sosyal ağ sitesi kurmak için, bu ücretsiz sosyal ağ scriptlerine ihtiyacınız olacaktır.

1. Oxwall

Oxwall, 22 kişilik küçük ama özel bir ekip tarafından geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor. Oxwall, göz ardı edilemeyecek kadar etkileyici ve esnek bir içerik yönetim sistemine sahiptir. En iyi sosyal ağ çözümü için 2012'de ödül kazandı. Hem kullanıcılar hem de yöneticiler tarafından deneyimlenebilecek profesyonel bir dokunuş sağlar.

Sosyal ağ sitesinin alt yapısı için PHP ve MySQL ortamını kullanır. Web sitesine işlevsellik eklemek için eklentilerle kişiselleştirmenize yardımcı olan çeşitli eklentilerle birlikte gelir. CMS ile hem küçük hem de büyük ölçekli sosyal ağ siteleri kurulabilir.

Arkadaşların arasında bloglama, fotoğraf ve video paylaşımı özellikleri bulunuyor.

2. Elgg

Bu açık kaynak kodlu sosyal ağ yazılımı, 2008 yılında en iyi sosyal ağ motoru ünvanını kazandı. Etkinlik akışları, kullanıcı yönetimi, güçlü veri modeli, web hizmetleri API'si, eklenti API'si ve erişim kontrolleri gibi özelliklere sahiptir.

Kolay kurulum ve yapılandırmayı sağlayan Apache, PHP, MySQL ve Linux ortamlarında çalışır. Bu, web sitelerini başlatmak için ihtiyaç duydukları her aracı sağladığı için geliştiriciler için en iyi seçenektir. Ve sadece bir sosyal ağ sitesi oluşturmak için değil, aynı zamanda çok daha fazla kullanım alanı için tasarlanmıştır.

Elgg, üniversiteniz, okulunuz veya kolejiniz için kampüs çapında bir sosyal ağdan veya kuruluşunuz için dahili bir işbirliği platformuna kadar her türlü sosyal ortamı oluşturmak için sağlam bir çerçeve sağlayan ödüllü bir açık kaynaklı sosyal ağ motorudur.

Long Nguyen ve Michael Hartl, Insoshi'yi geliştirdi. Ruby on Rails üzerinde tasarlanmış bir platformdur. Bu ücretsiz sosyal ağ oluşturucu MIT lisansı altında yayınlandı. Kurulum yaklaşık 30 dakika sürer. Etkin bir dağıtım sistemine ve sürüm yükseltmeleri için desteğine sahiptir.

Insoshi, Ruby on Rails'de bir sosyal ağ platformudur. Özel sosyal ağlar oluşturmak için Insoshi'yi kullanabilirsiniz.

Insoshi aslen Michael Hartl ve Long Nguyen tarafından Y Combinator programının bir parçası olarak geliştirildi ve şu anda Evan Dorn ve Logical Reality Design tarafından sürdürülüyor.

4. XOOPS

XOOPS, küçük büyük tüm topluluk sitelerine, şirket içi web portallarına ve daha fazlasına geçiş için klasik bir araçtır. XOOPS, ihtiyaca göre genişletilebilen modüler bir formata sahiptir. Web içeriği yönetim sistemi buna yardımcı olur. Bir blog ile başlayabilir ve daha sonra bir sosyal ağ web sitesine ve daha fazla işlevsellik ile geliştirebilirsiniz.

Kullanılan ortamlar MySQL, Linux, PHP ve Apache'dir. Ama esas olarak MySQL ve PHP kullanılmaktadır. Arkadaş listesi, resimler, topluluklar, müzik, mesaj göndermek için duvar XOOPS özelliklerinden bazılarıdır.

En iyi sosyal ağ sitesi geliştirme scriptlerinden biridir. Sıfırdan kodlanmıştır ve çok verimli ve kullanımı kolaydır. Bu özelleştirilebilir PHP kodunu kullanılır. GNU Genel Kamu Lisansı kapsamında lisanslıdır ve Akıllı Şablon Motoru'nu kullanır.

SocialEngine, en iyi sosyal medya geliştirme hizmetlerini sağlar ve kullanıcılar arasında ilk tercihtir. Twitter, LinkedIn ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine benzer özelliklere sahiptir. Üyelerin hesapları üzerinden giriş yapmaları ve etkileşimde bulunmaları için arkadaşlarını bir araya getirir.

Kullanıcıların kendi verilerini ve içeriklerini diğer kullanıcılarla paylaştıkları büyük sitelere benzer şekilde çalışır ve aynı süreç devam eder. Bu strateji, web sitenizin tanıtımını artırmaya yardımcı olur. Amazon Cloud tarafından özel sunucularda çalışır ve birçok eklentiye sahiptir. Bu script, düzenleyicisiyle birlikte HTML koduna tam erişebileceğiniz bir özelliğe sahiptir. SocialEngine ile web sitenize benzersiz bir görünüm verin.

BuddyPress, üye profilleri, etkinlik akışları, kullanıcı grupları, mesajlaşma ve daha fazlasıyla WordPress kullanarak her türlü topluluk web sitesini oluşturmanıza yardımcı olur.

Bu ekletiyi kullanabilceğiniz bazı kullanım alanları:

  • Üniversiteniz, okulunuz veya kolejiniz için kampüs çapında bir sosyal ağ
  • Şirketiniz için bir iç iletişim aracı
  • Çok özel ilgi grupları için niş sosyal ağlar
  • Ürünler ve hizmetler için odaklanmış topluluklar
  • Topluluk forumlarını geliştirmek için bbPress ile entegre

BuddyPress, WordPress'i kullanarak sosyal ağ web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olan bir sosyal medya hizmetidir. WordPress ile aynı çerçeve yapısına sahiptir ve benzersiz bir özelleştirme sağlar. Ücretsiz açık kaynak kodlu bir platformdur. İçerik yönetim sistemi, özel mesajlaşma, kişisel profil, arkadaşlarla bağlantı kurmak için bir ortam, tartışmalar için bir platform ve çok daha fazlasını sunar. Hatta ekstra eklentiler ve uzantılar sağlar.

OSSN olarak da bilinen Açık Kaynaklı Sosyal Ağ, PHP'de geliştirilmiş bir sosyal ağ yazılımıdır. Açık Kaynaklı Sosyal Ağ, bir sosyal ağ web sitesi oluşturmanıza olanak tanır, üyelerinizin benzer mesleki veya kişisel ilgi alanlarını paylaşan insanlarla sosyal ilişkiler kurmasına yardımcı olur. Demo sayfasından scripti inceleyebilirsiniz.

9. HumHub

HumHub, size iletişim ve işbirliğini kolay ve başarılı kılacak araçları sağlamak için oluşturulmuş ücretsiz bir sosyal ağ yazılımı ve çerçevesidir.

Hafif, güçlü ve kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. HumHub ile ihtiyaçlarınıza gerçekten uyan kendi özelleştirilmiş sosyal ağınızı, sosyal intranetinizi veya devasa sosyal girişim uygulamanızı oluşturabilirsiniz.

pH7CMS, online arkadaşlık veya sosyal ağ web siteleri oluşturmak için profesyonel bir sosyal CMS'dir. Yazılım tamamen MVC programlama modeli (Model-View-Controller) ile OOP (Nesne Yönelimli PHP) ile yazılmıştır. Tüm kaynak kodları dakikalar içinde okunabilir ve anlaşılabilir.

En iyi esneklik için komut dosyası, veritabanı seçimine izin veren PDO (PHP Veri Nesneleri) kodlamasını kullanır. "pH7CMS'nin geliştirme" ilkesi, her türlü bilginin tekrarını (yinelenen kod değil) azaltmayı amaçlayan DRY'dir (Kendinizi Tekrar Etmeyin). Ayrıca hızlıdır, düşük kaynak kullanır, son derece güçlüdür ve çok güvenlidir.

Match veya Zoosk gibi benzer veya klon bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri içerir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!