En İyi Ücretsiz Taşınabilir Antivirüs Programları

En İyi Ücretsiz Taşınabilir Antivirüs Programları

Bu antivirüs programları, kurulum gerektirmediğinden, herhangi bir taşınabilir depolama cihazından kullanabilirsiniz. Bu programlar, bilgisayarınızı virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, truva atlarına, solucanlara, casus yazılımlara vb. karşı korumanıza yardımcı olur.

Bu programların çoğunda, tüm sistemi bir kerede veya belirli bir sürücü, klasör, dosya vb. taramak için seçenekler görürsünüz. Ayrıca bu taşınabilir antivirüs programları, taranan dosyaların sayısı, algılanan tehditler, etkisiz hale getirilen tehditler vb. hakkında ayrıntılı bir rapor sunar. Bazı taşınabilir antivirüslerde, bazı önemli dosyalar virüs bulaştığında karantina adında kullanışlı bir özellik elde edersiniz. Karantina kullanılarak, seçilen dosyaların tümünü veya bir kısmını tekrar sisteme geri yükleyebilirsiniz. Çoğu durumda, ücretsiz taşınabilir antivirüs, taşınabilir olmayan yazılım kadar iyidir, ancak neredeyse her taşınabilir antivirüs programının eksik olduğu bir özellik gerçek zamanlı korumadır. Günümüzde gerçek zamanlı koruma gerçekten önemlidir çünkü herhangi bir virüs sisteminize internetten girebilir. Yine de, bu programları taşınabilir bir usb cihaza koyabilir ve sisteme bağlayarak bilgisayarınızı virüsler için tarayabilirsiniz.

İşte Windows için en iyi ücretsiz taşınabilir antivirüs programlarının bir listesi.

Comodo Cleaning Essential

Comodo Cleaning Essential, Windows için ücretsiz bir taşınabilir antivirüs programıdır Çalışmak için kurulum gerektirmediğinden, bu antivirüsü herhangi bir taşınabilir USB sürücüsünden kullanabilirsiniz. Bu taşınabilir program, virüsler, rootkit'ler, gizli dosyalar, zararlı kayıt defteri anahtarları vb. gibi çeşitli kötü amaçlı yazılımlardan tam koruma sağlar.

Bu taşınabilir antivirüs freeware gibi birçok yerleşik koruma özellikleri vardır:

 • Güvenilmeyen Süreçlerden Koruma: Otomatik olarak, tek bir tıklama ile sonlandırabileceğiniz bir uç noktasında çalışan güvenilmeyen tüm süreçleri tanımlar .
 • Kullanım seviye istatistikleri ve grafikleri: Hangi süreçleri azami kaynak kullandığını kolayca analiz edip kontrol edebileceğiniz çeşitli iç süreçler ve kaynak kullanımı hakkında ayrıntılı grafikler ve istatistikler sağlar.
 • Uç noktalar koruma: Sisteminize ağ uç noktaları üzerinden girebilecek tehditlerden tam koruma sağlar.
 • Comodo bulut tarayıcıları: Bu özellik çeşitli bilinmeyen süreçler hakkında gerçek zamanlı güvenlik kararları sağlar.
 • Killswitch: Güvenilir olmayan süreçleri son derece yüksek bir doğrulukla yalıtmak veya sonlandırmak için Comodo'nun beyaz liste veritabanını kullanır.

Taramaları el ile gerçekleştirmek için akıllı tarama, tam tarama ve özel tarama adı verilen üç seçenekten herhangi birini kullanabilirsiniz. Akıllı tarama, sistemin virüs tarafından saldırıya uğraması en muhtemel olan alanlarını tarar. Tam tarama, virüsleri bulmak için sistemin her dosya ve klasörünü tarar. Özel tarama seçeneği, taramak istediğiniz sistemin bölümünü manuel olarak seçmenizi sağlar.

Nortan Power Eraser

Norton Power Eraser, Windows için taşınabilir ve güçlü bir antivirüs programdır. Bu antivirüs, geleneksel virüs taramasının algılayamadığı virüsleri tespit etmek için derin bir şekilde gömülmüş ve algılanması zor olanları silmek için kullanılır.

Bu antivirüs sayesinde, tüm sistemi bir defada taramayı seçerek kendi taramanızı yapabilirsiniz. Sistemin tüm gömülü virüslerini algılar ve siler. Bu özellik oldukça agresif olduğundan, bazı önemli dosyaları veya programları silebileceği için küçük bir olasılık vardır. Önemli verileri veya dosyaları kaybetmemenizi önlemek için, bu program, sistem taraması sırasında tüm silinmiş dosyaları geri yükleyen özel bir geri alma seçeneği sunar.

Bu taşınabilir antivirüste, aynı zamanda, itibar taraması yapabileceğiniz çeşitli tarama seçeneklerine de sahip olursunuz (dosya veya klasörleri iyi, normal veya kötü olarak kontrol etmek için), sistem taraması (standart güç taraması yapmak için), çoklu önyükleme taraması (Birden çok Windows ortamında çalışırken belirli bir Windows işletim sistemi üzerinde tarama yapmak için).

Bu program ayrıca sistemin tüm istenmeyen programlarını bulmakta oldukça iyidir. Onun istenmeyen uygulama tarama seçeneği gereksiz veya zararlı olabilecek tüm uygulamaları öğrenmek için yardımcı olur. Genel olarak, en iyi taşınabilir antivirüs yazılımlarından bir diğeri.

McAfee Stinger

McAfee Stinger, Windows için bağımsız ve taşınabilir bir antivirüs programıdır. Bu taşınabilir program, virüsleri, rootkit'leri, kötü amaçlı yazılımları vs. tarayabilir ve kaldırabilir. Yine de, bu bağımsız antivirüs tam veya eksiksiz bir antivirüs programı için bir değişiklik değildir. Sistemi sadece belirli bir tehdit listesi için tarar. Bu yazılımın Gelişmiş > Tehdit Listesi menüsünden bulmayı hedeflediği tüm tehditlerin listesini görebilirsiniz .

Hızlı tarama yapmak için, sadece tarama düğmesine basın. Hızlı tarama, varsayılan olarak virüslerin ve tehditlerin çoğunun bulunduğu bilinen bir sistemin parçalarını veya sektörlerini hedefler. Ayarlar menüsünde, tarama için dört değişebilir parametre (kayıt, rootkit, önyükleme kesimi, vs.), tarama seçenekleri (iştirakleri, iç arşivler ve rapor uygulamaları), tehdit algılaması üzerine (tamir, rapora ve yeniden adlandırma) ve GTI duyarlılığı (yüksek, düşük, orta, vb.) vardır.

Taramadan sonra, bu yazılım kullanıcı tanımlı “on threat detection” ayarına göre tehditleri karantinaya alabilir, onarabilir veya taşıyabilir. Tespit edilen tehditler karantinaya taşınırsa, taramadan sonra silinen veya durdurulan önemli verileri veya dosyaları geri yüklemek için bir seçeneğiniz daha vardır.

Dr.Web Cureit!

Dr.Web Cureit! Windows için başka bir ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programı. Yüklemeden herhangi bir taşınabilir USB cihazından kullanabileceğiniz bir USB antivirüs yazılımı gibi çalışır.

Bu taşınabilir antivirüs virüs, rootkit, Truva Atları, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı nesnelerin çeşitli tam koruma sağlar. İçinde, tüm sistemi bir kerede tarayabilir veya belirli bir dizini veya klasörü tarayabilirsiniz. Varsayılan olarak algılanan tüm virüsler karantinaya taşınır. Karantina Yöneticisinden karantinaya alınmış dosyaları veya klasörleri geri yükleyebilirsiniz veya algılanan tehditleri el ile tamamen kaldırabilirsiniz. Yine de, bu antivirüsün algılanan tüm tehditleri hemen silmesini sağlayan modu tedavi etmek için bir “otomatik tarama sonrası” eylemi de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ses uyarısı gibi tarama eylemlerinden sonra başka bir şey de ayarlayabilir, taramadan sonra PC'yi kapatabilirsiniz.

Bu ücretsiz yazılımın, dışlama adı verilen ayarlar menüsünde ilginç bir özelliği daha var. Bu dışlama özelliği, taramak istemediğiniz önemli dosyaları, klasörleri, programları vb. ayıklar.

ClamWin Portable

ClamWin Portable, Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir antivirüs programıdır. Bu antivirüs, herhangi bir taşınabilir depolama aygıtından kullanmanıza olanak veren taşınabilir bir pakette gelir.

Bu yazılım, çeşitli tiplerdeki virüsleri ve casus yazılımları tespit etme ve kaldırma konusunda mükemmel bir yetenektir. Yine de, taşınabilir antivirüs yazılımının çoğunda normal olan herhangi bir tür gerçek zamanlı koruma sağlamaz. Yine de, bir seferde tam bir sürücüyü, klasörleri veya dosyaları manuel olarak tarayabilirsiniz. Sadece virüsleri sabit sürücülerden değil, aynı zamanda RAM veya birincil bellekten de kaldırır. Bu tarama ve RAM programları içeren tüm virüsleri veya tehditleri boşaltmak için virüsler seçeneği için özel bir tarama bilgisayar belleği vardır.

Bu yazılımın bazı ilginç istatistikleri ve özellikleri şunlardır:

 • Casus yazılımlar ve virüsler için daha yüksek tespit oranı.
 • Düzenli ve otomatik virüs veritabanı güncellemeleri.
 • Bağımsız virüs tarayıcı.
 • Tarama zamanlayıcısı.

Genelde, PC'yi virüs ve diğer zararlı programlardan korumak için oldukça kullanışlı ve güçlü bir taşınabilir antivirüs programıdır.

Spybot - Search & Destroy

Spybot - Search & Destroy, Windows için bir başka ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programıdır. Bu taşınabilir program, esas olarak, bilgisayardan kötü amaçlı yazılım ve casus yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için kullanılır. Ancak, kullanım parçalarını temizlemek ve kayıt sorunlarını gidermek için de kullanabilirsiniz.

Bu yazılımı başlattığınızda, beyaz liste taraması yapmanızı isteyecektir. Bu tarama, güvenli olduğu bilinen bir program listesi oluşturur. Bu taramanın temel amacı, gelecekte tüm beyaz liste yazılımlarını taramayacağı için sistem tarama süresini azaltmaktır. Beyaz liste taramasından sonra, tehditleri ve virüsleri etkisiz hale getirmek için tam sistem taramasını veya belirli bir dosya veya klasör taramasını el ile gerçekleştirebilirsiniz. Tespit edilen tehditler, sistemi olumsuz yönde etkileyemeyecekleri yerden karantina bölgesine otomatik olarak taşınır. Sistem taramasından sonra önemli bir dosya veya program engellenir veya silinirse, karantina menüsünü kullanarak verileri geri yükleyebilirsiniz .

Bağışıklama, çeşitli antivirüs türlerinden PC'yi bağışıklamanıza izin veren bu antivirüsün bir başka yararlı özelliğidir. Bu seçenek temel olarak PC'yi casus yazılımlardan korumak için çerezler, kötü amaçlı yazılım yüklemeleri, ActiveX, kötü web siteleri vb. Yerel tarayıcıların çeşitli ayarlarını değiştirir. Bu antivirüsün diğer bazı kullanışlı özellikleri, güvenli parçalayıcı, sistem onarımı, rapor yaratıcısı, başlangıç ​​araçları vb.

Genel olarak, PC'nizi virüs tehditlerinden korumanıza yardımcı olacak, zengin özelliklere sahip bir antivirüs programıdır.

Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit, Windows için bir başka ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programdır. Emsisoft Acil Durum Seti'nin taşınabilir paketinde, Emsisoft Acil Durum Seti Tarayıcı ve  Emsisoft Komut Satırı Tarayıcı olmak üzere iki ayrı program elde edersiniz. Temel olarak, her iki program aynıdır. Bu taşınabilir antivirüs paketi, PC'nizi her türlü virüsden koruyacaktır.

Emsisoft Emergency Kit ile hızlı bir tarama gerçekleştirebilirsiniz, kötü amaçlı yazılım taraması ve özel tarama gibi. Taramadan sonra, virüsleri kalıcı olarak silebileceğiniz veya virüslü dosyaları karantinaya alabilirsiniz.

Komut satırını kullanarak PC'yi taramak istiyorsanız , Emsisoft Commandline Scanner'ı başlatın ve a2cmd.exe yazın. Ardından, tüm mevcut parametreleri açıklayan komut satırında bir yardım sayfası göreceksiniz. Sistemin farklı bölümlerini taramak için yardım sayfasının komutlarını kullanabilirsiniz. Taramadan sonra, tespit edilen tüm tehditler otomatik olarak karantinaya taşınır.

Panda Cloud Cleaner

Panda Cloud Cleaner, bu listede Windows için bir sonraki ücretsiz taşınabilir antivirüs programıdır. Temelde PC'yi kötü amaçlı yazılım bulmak için tarayan basit bir yazılımdır. Ana arayüzünde, tam PC taramasını başlatmak için sadece tarama adı verilen tek bir seçenek vardır. Taramadan sonra, kötü amaçlı yazılım, bilinmeyen dosyalar ve şüpheli işlemler ve sistem temizliği olmak üzere üç kategoride sonuç görüntülenir. taranan dosya sayısı detayları gibi, silinen sayısı veya temizlenen dosyalar, ve tespit edilen virüsler de bunun tarafından sağlanmaktadır. İçinde karantina gibi seçenek yoktur.

Bu yazılım diğer antivirüs yazılımı gibi çeşitli özelliklere sahip olmayabilir; yine de, en önemli olanı, hızlı bir şekilde temel görevini (virüs koruması) gerçekleştirir.

2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

Windows 10 için En İyi Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

Windows 10 için En İyi Antivirüs Programları

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile