En İyi Ücretsiz USB Veri Kurtarma Programları

En İyi Ücretsiz USB Veri Kurtarma Programları

Veri kurtarma programları bir nedenle verilerini kaybetmiş olanlar için bir nimetti. Önemli olan, silinen verilerin bir şekilde alınmasıdır. Sildiğiniz ve daha sonra Geri Dönüşüm Kutusu'ndan temizlediğiniz veriler genellikle USB sürücüsü, bellek kartları, akıllı telefonlar vb. dahili sabit disklerde hala durduğundan endişelenmeyin. Ücretsiz USB veri kurtarma programları, kaybettiğiniz verileri geri almanıza yardımcı olacak.

Verilerinizi verimli bir şekilde almanıza yardımcı olabilecek birçok veri kurtarma programı mevcut olsa da, bugün, Windows için, ücretsiz veri kurtarma programlarının en iyilerini burada listeleyeceğiz.

Recuva Data Recovery

Şüphesiz, en iyi ücretsiz veri kurtarma programlarından biri olan Recuva, diğer ücretsiz programlara veya premium sürümlere kıyasla son derece kullanıcı dostu ve güçlü bir araçtır. Bu istisnai araç, kayıp dosyalarınızı Geri Dönüşüm Kutusu'ndan bile almanızı sağlar.

Verilerinize ilişkin ilgili sorular soran ve dikkatlice çalışan etkileşimli bir arayüze sahiptir. Sadece bu değil, aynı zamanda Piriform programını güncellemeye devam ediyor. Kayıp verileri izlemek için bir alternatif olarak Derin Tarama ile birlikte hızlı bir tipik tarama sunarken, aynı zamanda farklı sabit sürücü türlerinden (flash kartlar, iPod'lar, CD / DVD diskler ve daha önemlisi USB sürücüleri vb.) veri almanıza yardımcı olur. Recuva, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8-8.1 ve Windows 10 sürümlerinin çoğu ile uyumludur.

Recuva, 3TB'ye kadar olan sürücülerle çalışır. Windows'un 64 bit mimarisinde maksimum performans için kullanılabilir.

Disk Drill

Disk Drill, göze çarpan özellikleriyle bilinir, ancak en göze batan özelliği, kullanıcı dostu bir sihirbaza sahip olmasıdır. Aracın sunduğu bazı işlevler oldukça gelişmiş olsa da, bunların kullanımı son derece kolay olduğunu ve en az öğrenme eğrisi gerektirdiğini söylemeliyiz. Disk Drill'in bu özelliği, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar tarafından kullanılabilen bir kurtarma yazılımı olmasını sağlar.

Disk Drill, bellek kartları, dahili sabit diskler, harici sabit diskler, USB sürücüler ve daha fazlasını içeren neredeyse herhangi bir depolama aygıtından dosyaları kurtarmanıza yardımcı olan son derece kullanıcı dostu bir araçtır. Hızlı tarama seçeneğinin yanı sıra, kayıp dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olmak için çeşitli diğer tarama yöntemleri de sunar. Bu kayıp dosyaları bulur ve herhangi bir ücret ödemeden bir seferde tüm tarama yöntemleri çalışır.

Ayrıca taramayı duraklatma ve daha sonra başka bir zamanda devam etme olanağınız var. Program tarafından yapılan tarama bulguları, daha sonra kaydedilip alınabilir ve böylece daha sonra aynı ayalar ile dosyaları tarayabilirsiniz. Kurtarma Kasası özelliğini kullanmak, kaybolan verileri belirttiğiniz dosyalardan izlemenize ve bunları programın belirli bir bölgesine ayarlamanıza yardımcı olur. Kaybolan dosyaları tam sabit diskten taramak yerine kolayca bulmaya yardımcı olurken, aynı zamanda PC'nizin gelecekte herhangi bir veri kaybına karşı korunmasını da sağlar.

Bu kurtarma programı, bellek kartları ve sabit sürücüler tarafından kullanılan dosya türlerinin çoğundan veri izleyebilir. FAT, NTFS, EXT2 / 3/4, exFAT ve HFS + gibi farklı dosya türlerini tarayabilir. Dosyalarınızı ad, boyut veya tarih kullanarak sonuçlardan kolayca bulabilirsiniz. Fotoğraflar, Belgeler, Arşivler, Sesler ve Videolar gibi farklı klasörler halinde düzenlendikleri için kayıp verilerinizi sonuçlardan kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca, USB sürücünüz bölümlerden birini kaybettiyse veya yeniden biçimlendirildiyse, ancak dosyalar hala sürücüde duruyorsa, program, eski bölümün tasarımını izlemenize ve dosyalarınızın alınabilmesi için yeniden oluşturmanıza yardımcı olabilir. Genel olarak, Disk Drill, Windows'un son sürümüyle uyumlu, kullanıcı dostu bir yazılımdır. Ancak, dosyanın alınmadan önceki durumunu görüntülemez ve yalnızca sabit sürücüye yüklenmelidir.

Pandora Data Recovery Freeware

Pandora Recovery, profesyonel, ücretsiz, kullanımı kolay ve en iyi veri kurtarma programlarından biridir. Arayüzünün biraz dağınık ve kafa karıştırıcı olmasına rağmen, sihirbaz, kolay anlaşılır ve kullanımı kolaydır. Göreceli olarak daha küçük boyutlu indirme ve kullanıcı dostu bir sihirbaz suna. FAT ve NTFS dosya sistemlerinden silinen verileri almanızı sağlar. Fotoğraflar, videolar, ses veya belgeler için, türüne ve depolama aygıtı türüne göre tüm kayıp verilerinizi geri alabilirsiniz.

Pandora kurtarma ayrıca, kabul edilen formatta olması koşuluyla, normal taramadan daha fazla silinmiş dosya almanıza yardımcı olan nispeten gelişmiş bir Yüzey Taraması özelliği sunar. USB sürücüler dışında ayrıca, flash kart vb. gibi diğer sabit sürücülerden verilerin kurtarılmasına yardımcı olur. Bu programın, sabit disk sürücüsüne yüklenmesi gerekir, bu kategorideki diğer programlara göre artı fakat taşınabilir değildir. Pandora, Windows XP, Windows Vista, Server 2000, Server 2003 ile uyumludur, ancak Windows 7, Windows 8, Windows 10 ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

Wise Data Recovery

Wise Data Recovery ile resimler, e-postalar, word belgeleri ve text dosyaları gibi kayıp dosyaları ücretsiz olarak alabilirsiniz. Dakikalar içinde silinmiş dosyalar için PC'nizi tarar. Flash kartlar ve benzeri diğer sabit sürücüler gibi farklı tipte USB sürücüleri tarayabilir. Program, hem dahili sabit sürücülerden hem de USB sürücüler, iPod'lar, kameralar, telefonlar vb. harici sabit sürücülerden verileri kurtarırken, Windows Gezgini'nde göründüğü gibi her zamanki bir klasörde tüm sonuçları düzenler. Bu, kayıp verilerinizi rahatça almanıza yardımcı olan kullanımı kolay bir araç haline getirir.

Bunlara ek olarak, program sadece silinen dosyalarınızı taramaz, aynı zamanda bunları alma olasılığını da değerlendirmenize yardımcı olur. Değerlendirmeyi bitirdikten sonra, verileri seçmeden önce verileri ve geri yükleme özelliklerini içeren sonuçları görüntüler.

Ayrıca, taşınabilir bir sürüme  sahip olduğundan, bilgisayarınıza yüklemenize gerek yoktur. Virüs içermeyen ve çok az yer gerektiren kompakt bir programdır. Wise Data Recovery, hem 32 bit hem de 64 bit mimari için çoğunlukla tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

Photo Rec Data Recovery Software

Photo Rec, CD-ROM'lar, sabit diskler, kameralar ve farklı tipte USB sürücüleri vb. gibi cihazlardan, belgelerden, görsellerden ve arşivlerden silinen dosyaları geri yüklemenize yardımcı olan bir GNU Genel Kamu Lisansına sahip açık kaynaklı bir yazılımdır.

Photo Rec, çok çeşitli dosya sistemlerinde silinmiş bölümleri geri yüklemeyi sağlarken ve çalışmayan disklerin yeniden başlatılmasına yardımcı olan TestDisk için bir ortak programdır. Ayrıca, bellek kartını veya verilerinizi geri yüklemek istediğiniz sürücüyü yönetmek için salt okunur girişi kullanarak ek güvenlik sağlar.

Bu program, farklı dosya sistemlerinden (NTFS, FAT, HFS +, exFAT ve ext2 / ext3 / ext4) silinen dosyaları alabilir. Photo Rec, CD ROM'lar, farklı USB aygıtları (bellek kartları, usb sürücüleri, vb.), iPod'lar ve daha fazlası için dosyaları kurtarabilir. Windows 2000, Windows 2003, Windows 2008, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 gibi birçok Windows sürümüyle uyumludur.

Glary Undelete

Kategorideki en kullanıcı dostu arayüzlerden biri olan Glary Undelete, harika bir ücretsiz ve kayıp dosyalarınızı birkaç dakika içinde geri almaya yardımcı olur. Bahsedilen arayüz son derece basit, ikna edici ve yeni başlayanlar için çok kolay. Araç hakkında en çarpıcı olan, Windows Gezgini'nin Klasör stiline benzer bir görünüm sunmasıdır. Ayrıca, belirtilen dosyanın kurtarılma olasılığını ima eden her dosya için “Durum” u belirtir.

Bu araç, USB sürücülerini, flash kartlarını içeren her türlü taşınabilir ortam aygıtından kayıp dosyaları kurtarmanıza yardımcı olur. Farklı dosya sistemlerini destekler (NTFS, NTFS +, FAT ve EFS). Şifrelenmiş, kısaltılmış veya hatta bölünmüş olabilecek NTFS'den silinen dosyaları da alabilirsiniz.

Dahası, Glary Undelete sonuçları, büyüklük, oluşturma tarihi ve tekil dosyanın ismine göre otomatik olarak sıralar. Yani tarama bittiğinde, kurtarılan dosyalar otomatik olarak ilgili ayrıntılar ile arayüzde düzenlenir. Tüm bu avantajlara ek olarak, bu program daha az yer kaplar, her bir kayıp dosya ile birlikte dosya durumunu belirtir ve en son sürümleri bile içeren tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

Undelete 360 Data Recovery Software

Undelete 360, özellikle USB cihazlarınız için mükemmel bir veri kurtarma yazılımıdır. PC'nizden, kameranızdan, geri dönüşüm kutusundan veya hafıza kartlarından yanlışlıkla silinen dosyaları, görüntüleri, videoları, PDF'leri, Uygulamaları ve belgeleri geri almanıza olanak tanır.

Program tarama işlemini tamamladıktan sonra sonuçları bir indeks şeklinde görüntüler. Burada, her bir dosyanın, onları alabilmeniz olasılığına dayalı olarak (Üzerine Yazılmış / İyi) derecelendirildiğini görebilirsiniz. Ayrıca, sonuçları dosya türüne veya dosyanın konumuna göre sınıflandırabilirsiniz.

Birincil dosya arabiriminin en üstünde düzenlenen sekmelerin yardımıyla belirli bir dosya hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Genel olarak, bu son derece kullanıcı dostu bir uygulamadır. Undelete 360, Windows 2000, Windows 2003, Windows 2008, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 ile uyumludur. T, FAT12, FAT16, NTFS, NTFS5 ve FAT32 gibi çeşitli dosya formatlarını destekler.

Unformat

Unformat, silinmiş verilerinizi “FORMAT” komutunun kullanımıyla silinmiş bir disk üzerinde kurtarmanıza yardımcı olan, kullanımı son derece kolay bir yazılımdır. Bu herhangi bir ücret olmadan USB sürücüler, kompakt diskler ve hafıza kartları gibi farklı cihazlardan kayıp veri almak yardımcı olur.

Program, sabit diskleri, hafıza kartlarını geri yüklemeye yardımcı olur. Biçimlendirilmiş USB sürücüler veya SSD'ler, HFS +, FAT, ZFS, exFAT, UFS, NTFS ve Ext2 / 3/4 / BtrFS gibi farklı dosya biçimlerini de geri yüklemeye yardımcı olur. Sadece bu değil, aynı zamanda akıllı telefonlar, iPod'lar, dijital fotoğraf makineleri vb. tarafından kullanılan yanlışlıkla biçimlendirilmiş hafıza kartlarının bilgisayar sabit diskleri ile birlikte geri yüklenmesine yardımcı olabilir. SSD, SATA, ATA, eSATA,
SAS ve SCSI.

Şüphesiz, basit ve iyi planlanmış bir arayüz düzenini sunan kategorideki en iyi araçlardan biridir ve farklı USB aygıtları ve flash sürücüler için verileri kurtarmanıza yardımcı olur. Windows sürümlerinin çoğunda çalışır.

SoftPerfect File Recovery

Kayıp dosyaları PC'nizden almanıza yardımcı olacak doğru bir uygulama arıyorsanız, SoftPerfect File Recovery, en iyi programlardan biridir. Tamamen ücretsiz olsa da, kompakt (500 KB), kurulum gerektirmez ve alakasız ekranlar ve ayarlarla yavaşlamaz. Ayrıca silinen dosyalarınızı kolayca ve verimli bir şekilde bulmanızı da sağlar.

Bu program, USB arızasından, bellek kartlarından, sabit sürücülerden, kameralardan ve yazılım arızası, virüs saldırısı, biçimlendirme, bölüm hasarı ve diğer nedenlerden dolayı silinmiş olan verileri kurtarmanıza yardımcı olur.
Bilgisayarınıza bağlanan ve CD / DVD-ROM'lar hariç verileri depolayan herhangi bir aygıt için çalışır.

SoftPerfect, tarama, hızlı tarama ve derin tarama için iki farklı mod sunar. Hızlı tarama silinen dosyaları aramaya yardımcı olurken, diğer yandan derin tarama, kaybolan verilerin yanında biçimlendirilmiş ve uzak dosyaların izlenmesine yardımcı olur.
Fotoğraflar, görseller, e-postalar, sesler ve belgeler gibi kayıp verileri alabilirsiniz. Tarama işlemi duraklatılabilir ve devam ettirilebilir.

Ayrıca, bunları geri yüklemeden önce dosyaları önizlemenize izin verir. Bunu, taramadan önce almak istediğiniz dosya türünü belirterek yapabilirsiniz. Ayrıca zamandan kazanmak için sonuçların dosya boyutunu, adını, dosya türünü veya oluşturma tarihini filtreleyebilirsiniz.

Bu, kayıp verilerinizi yalnızca üç adımda kurtarmanıza yardımcı olan, son derece kullanıcı dostu bir uygulamadır. Çoğu Windows sürümüyle uyumludur.

MiniTool Partition Recovery Software

MiniTool, SATA disk, Sabit Disk, SCSCI disk, harici sabit disk, hafıza kartları, CD / DVD sürücülerinden kayıp dosyaları geri almanıza yardımcı başka bir veri kurtarma programı.

Geri Dönüşüm Kutusu'ndan veya kısayol tuşları “Shift + Delete” kullanımı ile silinen verileri kurtarmak için bu aracı kullanabilirsiniz. NTFS, FAT12, VFAT, FAT16 ve FAT32 ve Windows sürümlerinin çoğu gibi farklı dosya formatları ile çalışır.

Silinmiş Dosyaları Geri almak için En İyi 15 Veri Kurtarma Programı
İlginizi Çekebilir

Silinmiş Dosyaları Geri almak için En İyi 15 Veri Kurtarma Programı

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile