En İyi Ücretsiz ve Açık Kaynak Programlar

En İyi Ücretsiz ve Açık Kaynak Programlar

Piyasadaki pahalı uygulamaların yerini oldukça iyi bir şekilde alabilen ücretsiz ve açık kaynaklı programlar bulunmaktadır. Bu yüzden, tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda en iyisi olan birkaç tanesine sahip olabilirsiniz. Bu programlar casus yazılım içermez ve uzman editörler tarafından önerilir. Kullanımlarına göre farklı kategorilere ayrılırlar. Şimdi listemize göz atın ve bilgisayarınızı süper bir cihaza dönüştürün.

Genel Kullanım için En İyi Ücretsiz Temel Programlar

Mozilla Firefox

Belki de Mozilla Firefox'u indirdiğimde Internet Explorer'ın nasıl göründüğünü unuttum. Zaten kullanıyor olsaydınız, tarayıcınızla çok fazla şey yapmanıza izin veren inanılmaz eklentileri ile ne kadar güncel olduğunu göreceksiniz. Firefox tarafından akıllıca engellenen rahatsız edici pop'lardan bahsetmiyorum. Dolayısıyla, IE 11 sürümüne yükseltme yapmak istemiyorsanız veya sadece Chrome için bir değişiklik istiyorsanız, Firefox'u bugün ücretsiz edinin!

Google Chrome

Düşünebileceğiniz bir sonraki popüler tarayıcı Google Chrome’dur. Açık kaynaklı yazılım olmayabilir, ancak ücretsiz, hızlı, kullanımı kolay, ayarlarınızı verimli bir şekilde senkronize eder ve harika bir kütüphane uzantısı sunar. Çok sayıda eklenti ve hatta tarayıcı sayfasını gizli modda açma seçeneği vardır.

Apache Open Office

Microsoft Office, maalesef ücretsiz olmayan teknoloji devi tarafından yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır. Microsoft Office ile aynı özellikte excel dosyaları, grafikler, veritabanı yönetim araçları, word ve daha fazlasını sunan Apache Open Office ile hızlı bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

LibreOffice

LibreOffice, Microsoft Office'in yerini alarak gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanmış yüzde 100 ücretsiz bir ofis programıdır. Bu çapraz platform programı, word, excel araç gereçleri ve hiçbir ücret ödemeden sunum yapmanıza yardımcı olur.

Thunderbird

Thunderbird'le (web tabanlı bir e-posta çözümü), harika özelliklere ve hıza sahip mükemmel Microsoft Outlook için bir alternatif alın. Bu, hafif, spam'ınızı verimli bir şekilde filtreleyen ve sizi bu kimlik avı saldırıları hakkında bilgilendiren tam özellikli bir yazılımdır.

Mozilla Lightning Calendar

Thunderbird ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanan Mozilla Lightening Calendar, günlük programınızı organize etmenizi sağlar. Şimdi, e-postanızda bütünleşen bu araçla takviminizi takvim biçiminde işaretleyin.

SumatraPDF

Ücretsiz ve harika olan SumatraPDF gibi daha hızlı, basit ve hafif bir uygulamaya geçin. Güven Bana; Tarayıcınızda uyumluluk sorunları yoksa Adobe Reader'a ihtiyacınız olmayacak.

PDFCreator

PDF Creator, favori belgenizi yazdırmanızı ve Acrobat Reader ile herhangi bir bilgisayarda okunabilen PDF'ye dönüştürmenizi sağlayan şaşırtıcı bir yazılım parçasıdır. Bu süper yazılım şifre koruması ve 128 bit şifrelemeyi ve Adobe PDF'nin diğer birçok özelliğini destekler.

The Ninite Pack

Bu aslında bir yazılım değil ama bilgisayar için tüm ücretsiz açık kaynak güvenilen yazılımların tam bir paketi. Tam bir paket (Herkes için Essentials Paketi ve gelişmiş kullanıcılar için Genişletilmiş Paket) seçebilir veya tekil uygulamalar seçebilir ve Ninite tüm bunları kurmanıza yardımcı olur.

İş için En İyi Ücretsiz Temel Programlar

Wunderlist

Yapılacaklar kategorisindeki favorilerimizden biri de şüphesiz Wunderlist. Bu uygulamanın en iyi yönü, buluta senkronize ile düşünebileceğiniz herhangi bir cihazla çalıştığı ve en iyisi tamamen ücretsiz olduğu. Basitçe başlatın ve listelerinizi yapmaya başlayın. Bu kullanımı kolay uygulama, görevleri kolayca eklemenize ve değiştirmenize izin verir.

Bağlantı: https://www.wunderlist.com/

GanttPV

Microsoft Project için mükemmel bir alternatif olan GanntPV ile projelerinizi zahmetsizce yönetin. Hızlı, kolay ve projeleri samimi bir şekilde yönetmenizi sağlar. Uygulamanın derinliklerine gidin ve özelliklerin bolluğunu öğrendikten sonra MS Project'e geçmek istemeyebilirsiniz.

Bağlantı: https://sourceforge.net/projects/ganttpv/

FreeMind

FreeMind, kullanımı tamamen ücretsiz olan ve özellikle araştırma projelerine veya yazımına katılan ve fikirlerinin tek bir mantıksal özet halinde düzenlenmesi isteyenler için yararlı olan bir çapraz platform zihin haritalama uygulamasıdır.

Bağlantı: http://freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

VirtualBox

VirtualBox, masaüstünüzün sanal bir sürümünü oluşturan benzersiz bir konsepttir. Masaüstünüze herhangi bir yerden erişebilmenizi sağlar.

Bağlantı: https://www.virtualbox.org/

Notepad ++

Microsoft Windows Not Defteri'ne ücretsiz ve birden çok dili destekleyen kolay bir alternatif Notepad ++ olabilir. Bu kullanıcı dostu bir uygulama ve kelime otomatik tamamlama, yer imi, çoklu görünüm, yakınlaştırma seçeneği gibi özellikleri ve tek tek belgeler için birden fazla sekme, benzersiz yeteneği ile birlikte daha az CPU gücü tüketir ve bu kategoride göze çarpar.

Bağlantı: https://notepad-plus-plus.org/

Greenshot

Görselleri metne ve şekillere ekleyebileceğiniz bir ekran görüntüsü yakalama aracı olarak tanımlanabilir. Greenshot ücretsiz, açık kaynak ve çoklu görüntü formatlarıyla çalışır.

Bağlantı: http://getgreenshot.org/

FileZilla

Dosyaları periyodik olarak başka bir cihaza aktarmanız gerekiyorsa, FileZilla size yardımcı olabilir. Bu sürükle-bırak özelliği ile çok daha hızlı ve sorunsuz FTP ile size yardımcı olur ve toplu olarak dosya aktarmak isteyenler için iyi çalışır.

Bağlantı: https://filezilla-project.org/

ResophNotes ve Evernote

Basit metin notlarınızı Dropbox veya Simplenote Resophnotes ile senkronize edin ve onları güvende tutun. Öte yandan, metin notlarınızı, web bölümlerini veya daha sonra ihtiyaç duyacağınız diğer şeyleri saklayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, ikisi de açık kaynak ve ücretsiz.

ResophNotes: http://www.resoph.com/ResophNotes/Welcome.html

Evernote - https://evernote.com/

Dropbox

Dropbox, bilgisayarınız veya taşınabilir cihazı, herhangi bir cihazınıza dönüştürebilecek bir uygulamadır. Tüm dosyalarınızı saklayın Dropbox ile senkronize edin. Başlangıçta size 2GB verir. Uygulamanızdaki alanı ücretsiz olarak da genişletebilirsiniz.

Bağlantı: https://www.dropbox.com/

GnuCash

Microsoft Money kullanıyorsanız, Gnu Cash'in (ücretsiz muhasebe yazılımı) sıkıştırılmış bir formda benzer bir adaptasyon olduğunu göreceksiniz. MS Money'in tüm işlevlerini korur, ancak paranızı verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar. Cihazınızda bir çek defteri gibi çalışan çok kolay bir arayüzle geliyor, ancak bundan daha fazlasını sunuyor.

Bağlantı: http://www.gnucash.org/

PhraseExpress

İşiniz için bilgisayarınızda normal yazım oturumunda biraz zaman kazanmak ister misiniz? Metin Genişletici'yi, sadece birkaç tuşa basarak, e-posta kompozisyonu, adres yazma, kodlama vb. sırasında en çok kullanılan ifadeleri tamamlamanıza yardımcı olan Express ile kurun.

Grafik için En İyi Ücretsiz Programlar

Paint.NET ve GIMP

Uzman bir kullanıcı değilseniz Adobe Photoshop'a ihtiyacınız yoktur. Normal kullanıcı için Paint.NET, görüntüleri kolayca ücretsiz olarak düzenlemenize yardımcı olan en iyi seçenektir. Ancak, ileri bir alternatif arıyorsanız, çok yönlü bir resim editörü olan GIMP'e ücretsiz olarak başvurabilirsiniz.

Paint.net: http://www.getpaint.net/index.html
GIMP: http://www.gimp.org/

Picasa

Picasa, günlük kullanım için temel ama yine de profesyonel bir fotoğraf düzenleme ve kaydetme deneyimi sunuyor. Tam olarak istediğiniz şeyi yapar, görüntü klasörünüzü tarar ve fotoğrafları otomatik olarak kütüphanesinde günceller.
Resimlerinizi temel düzenleme araçlarıyla sorunsuz ve ücretsiz olarak düzenleyebilir ve bulut yedeklemesi için Google ile senkronize olmalarını sağlayabilirsiniz. Yeni başlayan iseniz işinizi kolaylaştırır.

Bağlantı: http://picasa.google.com/

Blender 3D

Blender 3D, yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için, animasyonlar, modelleme, prodüksiyon, post prodüksiyon, 3D geliştirmeler ve çok daha fazlası gibi geniş grafik oluşturma özellikleriyle harika bir performans sergiliyor. 3DSMax veya Maya gibi ücretli rakipleri için mükemmel bir alternatif.

Bağlantı: https://www.blender.org/

Dia

Okul / kolej projeleriniz için yardıma mı ihtiyacınız var? Akış çizelgeleri veya ilişki çizelgeleri gibi çok çeşitli grafiklerle size yardımcı olan dizüstü bilgisayarınız için Dia alın. Tamamlandığında, diyagramlarınızı XML, EPS veya SVG formatlarına dönüştürebilirsiniz.

Bağlantı: https://sourceforge.net/projects/dia-installer/

Scribus

Verimli bir yayıncılık aracı arıyorsanız, Scribus sadece çözümünüzün cevabı olabilir. Bu açık kaynaklı yazılım, popüler grafik formatlarının çoğunda çalışır ve profesyonel bir sayfa düzeni elde etmek için çalışır. Ayrıca dosyaları SVG formatında içe ve dışa aktarabilirsiniz.

Bağlantı: http://www.scribus.net/

Medya için En Popüler Ücretsiz Programlar

VLC Media Player

VLC Media Player'ın, ücretli rakiplerinden bile daha iyi bir alternatif. MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3 ve DivX gibi büyük ses ve video kodekleriyle uyumlu, ücretsiz, hızlı ve güçlü bir multimedya oynatıcıdır. Ayrıca, Video CD ve DVD'leri destekler ve DVD, CD ve diğer ortam aygıtlarından herhangi bir dosyayı oynatabilir.

Bağlantı: http://www.videolan.org/vlc/index.html

Handbrake

Handbrake, kolaylık sağlamak için filmi bilgisayarınızın DVD sürücüsünden sabit sürücüye aktarmanıza yardımcı olan ihtiyaçlarınız için mükemmel bir çözümdür.

Bağlantı: https://handbrake.fr/

CCleaner

CCleaner'ı kullanarak, bilgisayarınızın sabit disk alanınında olabilecek tüm istenmeyen dosyaları kaldırın.

Bağlantı: http://www.piriform.com/ccleaner

Avast! Free Antivirus

Bilgisayarınız için aklınıza gelen ilk ücretsiz güvenlik programı şüphesiz Avast! Free Antivirus. Bu, hafif bir araç olmanın mükemmel bir dengesini ve cihazınıza zararlı virüsleri tanımlayabilme yeteneğini korur. Virüsleri elimine etmede harika bir iş çıkarır ve MS Security Essentials'ın yerini iyi bir şekilde değiştirir.

Bağlantı: https://www.avast.com/index

Audacity

Pek çoğu bu yazılımı gerekli görmeyebilir. Ancak, kayıt amacıyla bir mikrofona ihtiyaç duyanlar için, Audacity en iyi seçim olabilir. Gerçekten ücretsizdir ve gerçekten içine girdiğinizde sesleri, kendi sesinizi ve hatta podcast'lerinizi kaydetmenize yardımcı olur.

Bağlantı: https://sourceforge.net/projects/audacity/

Media Player Classic

Medya dosyalarınızı (ses klipleri, şarkılar veya videolar) çalabilecek basit bir medya yürütücüsü istiyorsanız, Media Player Classic sizin için başka bir alternatif olabilir. DivX, MPEG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Xvid ve CD veya DVD veya VCD gibi çok çeşitli formatları destekler.

Bağlantı: https://mpc-hc.org/

MusikCube

Evet! iTunes'un bile ücretsiz rakibi vardır ve MusikCube onun adıdır. Zaten iTunes'unuz varsa bu farklıdır, ancak müzik çalar ve düzenleyici, ihtiyaçlarınızı karşılamadan daha fazlasını yapabilir. MP3 dosyalarınızı düzenlemenize yardımcı olur, onları aramaya son derece uygun ve hızlı yapar ve bazı harika oynatma listeleri oluşturmanızı sağlar.

Bağlantı: http://musikcube.com/

MusicBee

Özellikle yeni başlayanlardansanız indirmek için harika bir uygulama olan MusicBee gibi ücretsiz bir programa sahip olun. Özelleştirilebilen ve kolayca kullanılabilen hafif bir programdır. Arayüzünü birçok farklı şekilde ayarlamanıza izin verirken,
ayrıca ek eklentiler yükleyebilir ve tam olarak ne istediğinizi yapar. Bu yüzden büyük müzik koleksiyonunuzu bugün MusicBee ile yönetin.

Bağlantı: http://getmusicbee.com/

En Popüler Ücretsiz Anti-Virüs Programı

KeePass Password Safe

E-postalar, sosyal ağ, uygulamalar, web siteleri vb. için günlük olarak hatırlamanız gereken tüm parolalarla şaşırma ihtimaliniz artar. Son zamanlarda, yüzlerce parola ve her şeyden önce farklı parolalara sahip olmanın baskısı çok normaldır. Bu nedenle, şifrelerinizi KeePass Password Safe altında en güvenli sekilde kilitli tutup gerginlikten uzak tutabilirsiniz.

Bağlantı: http://keepass.info/

Bitdefender Antivirus Free Edition

Norton Antivirus'e bir alternatif arıyorsanız, bir sonraki ücretsiz program Bitdefender Antivirus Free Edition olabilir. Program sorunsuz ve sessizce arka planda çalışır ve kimlik avından korunma sağlamanın yanı sıra zararlı virüsleri engellemede veya ortadan kaldırırken mükemmel bir iş çıkarır.

Bağlantı: http://www.bitdefender.com/solutions/free.html

HealthMonitor

Adından da anlaşılacağı gibi, Healthmonitor bilgisayarınızın genel sağlığını kontrol eder. Yavaş bilgisayar hızının nedenini ve performansı etkileyebilecek diğer gizli sorunları izler. Her bir durum hakkında sizi bilgilendirir ve ayrıca bellek kullanımı konusunda sizi uyarır. Bu nedenle, bilgisayarınızın karşılaşabileceği öngörülemeyen sorunlardan arınmış olması için güncel kalın.

Bağlantı: https://sourceforge.net/projects/healthmonitor/

En Popüler Ücretsiz Mesajlaşma Programı

Skype

Ücretsiz olarak sunulan en popüler görüntülü sohbet yazılımlarından biri şüphesiz Skype'tır. En iyi yanı, en azından arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan Skype'ta metin veya görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Pidgin

Hangout, Facebook veya AIM gibi farklı platformlarda farklı kişilerden oluşan bir dizi bağlantınız olması ve bazen de onlarla aynı anda konuşmanızın gerekebileceği oldukça olasıdır. Bu gibi durumlarda, farklı pencereleri açmak ve sohbet oturumunu bireysel bağlantılar ile ele almak gerçekten zor oluyor. Pidgin, bir kerede birden fazla hesapta oturum açmanıza ve birden çok konuşmayı zahmetsizce sürdürmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir masaüstü istemcisidir.

Bağlantı: http://pidgin.im/

En Popüler Ücretsiz Araçlar

Gnucleus

Gnucleus, dosya paylaşım ihtiyaçlarınız için temel çözümü sunan açık kaynaklı bir dosya paylaşım yazılımıdır. LimeWire veya BearShare ile yaptığınız gibi ücretsiz olarak bu araç ile internette dosya arayabilir, paylaşabilir ve indirebilirsiniz.
Bu program hakkında beğendiğimiz şey, PC'nizi yavaşlatan ek önemsiz veya casus yazılım içermemesidir.

Bağlantı: http://gnucleus.sourceforge.net/Gnucleus/

7-Zip

7-Zip, RAR veya 7Z gibi sıkça bilinmeyen dosya formatlarıyla karşılaşabilecekler için ücretsiz bir arşivleme aracıdır.
Farklı formatlar için klasörler oluşturmanıza, onlar için arşivi açmanıza ve hatta parolalarınızı güvenlik için korumanıza yardımcı olur. Özellikleriyle, dosya sıkıştırma veya internet üzerinden hassas veri iletimi için mükemmel bir çözümdür.

Bağlantı: http://www.7-zip.org/

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller, kurtulmak istediğiniz programın her bir parçasını kaldırır. Tüm bu programların izlerini, ek dosyaların veya kayıt defterinin arkasında bırakılan eklentikeri tek bir tıklamayla kaldırır. Bu programları “Hunter Mode” kullanarak sadece programı tıklayarak da kaldırabilirsiniz.

Bağlantı: http://www.revouninstaller.com/index.html

Juice

Podcast'leri organize etmenize ve hatta onları rahatça dinlemenize yardımcı olan Juice ile kolayca abone olun. Juice ücretsizdir ve PodNova ile birlikte kullanıldığında podcast'leri iTunes ile yapacağınızdan daha kolay hale getirir.

Bağlantı: http://juicereceiver.sourceforge.net/

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile