En İyi Ücretsiz WiFi Hotspot Yazılımı

En İyi Ücretsiz WiFi Hotspot Yazılımı

İnternet erişimi, günümüz dünyasında herkes için bir gerekliliktir. İster akıllı telefon ister bilgisayar olsun, tüm cihazlarda internetin olması, Wi-Fi hotspot üzerinden internet bağlantısı paylaşımı hayatınızı kolaylaştıran seçeneklerden biridir. Günümüzde bilgisayarların ve akıllı telefonların çoğunun yerleşik WiFi özelliği ile gelmesi, internet paylaşım sürecini zahmetsiz hale getiriyor.

Android'de çalışan akıllı telefonlar, internet bağlantınızı paylaşmanız için doğrudan bir WiFi hotspot seçeneği sunar. Öte yandan bir Windows PC böyle bir seçenek sunmuyor. Bu yüzden, sınırlı kotaya sahip cep telefonu interneti ve WiFi seçeneğiniz olan yerlerde, bilgisayarlarda WiFi hotspot seçeneğinin olması zorunlu hale geliyor.

Ücretsiz olarak bilgisayarınızda bir WiFi hotspot oluşturmanıza yardımcı olabilecek doğru WiFi hotspot programını size tanıtacağız.

HostedNetworkStarter

Hosted Network Starter, Wi-fi hotspot'u en kolay şekilde oluşturmak için Nirsoft tarafından sunulan ücretsiz bir yardımcı araçtır. Şu ana kadarki mevcut en basit araçtır. Windows 7/8/10'da 32 veya 64 bit bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. Bu araçla ilgili en iyi şey, onun taşınabilir bir araç olması ve sadece bu aracı çalıştırmanız. Ayrıca, herhangi bir yerde kullanmak için bu aracı USB'nizde saklayabilirsiniz.

MaryFi

MaryFi (bir WiFi yönlendirici yazılımı) kullanarak, bilgisayarınız için internet bağlantısı paylaşımını zahmetsizce sağlayan bir WiFi hotspot oluşturabilirsiniz. Ve, tamamen ücretsiz olduğu ve Windows 7 PC ile de uyumlu olduğu gerçeği bir avantajdır. Sadece gereksiniminizi karşılayan gereksiz bir karmaşadan ziyade temel unsurları içeren temiz bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu araç, WiFi yönlendiriciden sinyal aktarımı yapmanıza ve daha sonra WiFi Hotspot üzerinden bilgisayarınıza aktarmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bir internet bağlantısının olmaması durumunda, MaryFi aracı, bilgisayarınızdaki paylaşılan dosyaları LAN araçları ve çoklu oyuncuları da içeren diğer araçlardan almanıza yardımcı olur.

My WiFi Router

Bilgisayarınızda bir WiFi hotspot oluşturmak için “My Wifi Router” adlı ücretsiz yazılımı edinin. Ayrıca programı 32 bit ve 64 bit yapıları için de indirebilirsiniz. My Wifi Router, normal kullanıcı için son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bunun en iyi yanı, herkes için çok daha kolay bir anlayış için özenle düzenlenmiş minimal öğeler olduğu gerçeğidir. Araç, PC'nize bağlı olan herhangi bir cihazı rahatça yönetmenize izin verirken, ayrıca cihaz takma adlarını değiştirebilir ve hatta momentumu kontrol edebilirsiniz. Bu yüzden, “My Wifi Router” in “istemci yönetimi” bölümüne gidin ve veri hızınızı tüketen bazı cihazları engelleyin. Yazılım, videoları akıllı telefonunuza ve diğer cihazlara WiFi yardımı ile aktarmanızı sağlar. Aktarıldıktan sonra videoyu doğrudan cihazınızın / akıllı telefonunuzun tarayıcısından açabilirsiniz. “Video Paylaş” yazan seçeneği açın ve bir IP adresi alacaksınız. Artık sadece PC klasörlerinden birine kaydedilen videolara (göz at ve oynat) erişmek için IP adresine gitmeniz yeterli.

MyPublicWiFi

Diğer kullanıcı dostu ve son derece basit WiFi hotspot yazılımlarından biri MyPublicWiFi. Yalnızca ücretsiz olarak değil, aynı zamanda tüm Windows sürümleriyle de uyumludur. Ayrıca MyPublicWiFi, zahmetsizce çalışmasına yardımcı olan 32 bit ve 64 bit işlemciler için de kullanılabilir. Bunların yanında, MyPublicWiFi ayrıca bir dizi başka özellik sunmaktadır. Hotspot açıkken erişilen URL Günlüğü aracılığıyla web sayfalarının listesini belirlemenize yardımcı olur. Bu nedenle, hoş olmayan web sitelerine erişen birini bulursanız, hotspot açıkken bu oturumların URL Günlüğü özelliğini kullanarak ayrıntıları ayıklayabilirsiniz. Evinizdeki veya başka konumlardaki WiFi aralığını genişletmek için MyPublicWiFi yazılımını bir WiFi tekrarlayıcı olarak kullanın. Bu araç yardımı ile WiFi router sinyal aralığını genişletmek sadece birkaç saniye sürüyor. MyPublicWiFi ayrıca hangi cihazların WiFi hotspot bağlantınıza eriştiğini bulmanıza da yardımcı olur. Bu, sizin tarafınızdan oluşturulan açık bir ağ olduğunda bile kullanıcıları tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

160WiFi

Tamamen ücretsiz WiFi hotspot yazılımı olan 160WiFi, benzersiz özellikleriyle kullanıcılar arasında oldukça popüler. Bu araçla ilgili farklı olan şey, hiçbir ek ücret ödemeden kullanılmasına rağmen, internet'e erişirken rahatsız edici bir pop-up ve reklam yoktur. Son derece kolay kurulum işlemi göz önüne alındığında, bilgisayarınızı tek bir tıklamayla bir WiFi hotspot haline getirebilirsiniz. 160WiFi, hotspot'unuza bağlı olan tüm cihazları kontrol etmenizi sağlar. Parola Koruması seçeneği sayesinde, istenmeyen bağlantıların WiFi hotspot'unuza erişmesini kısıtlayabilirsiniz. Bu eşsiz ücretsiz araç, Windows 10 dahil olmak üzere tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

mHotSpot

mHotSpot, bir internet kaynağı olarak çalışan ve Windows cihazınızı verimli bir WiFi hotspotuna dönüştüren bir yazılımdır. Bu yeni bir hotspot oluştururken, ücretsiz olarak indirilebilen son derece kullanıcı dostu bir araçtır. Hotspot adını belirleyebilir, bir şifre atayabilir, internet kaynağını ve aynı zamanda maksimum müşteri sayısını seçebilirsiniz. mHotSpot, internet kullanımı ile birlikte WiFi hotspot'unuza bağlı diğer kullanıcılar hakkındaki tüm ayrıntıları takip edebilir, bu, tüketim ve herhangi bir aktiviteyi aynı anda tutmanıza yardımcı olur. Bu araç, bilgisayarınızın disk alanının yalnızca 400 KB'sini kapsayan diğer WiFi hotspot yazılımlarına kıyasla oldukça küçüktür. Daha küçük boyutlu olduğu düşünüldüğünde, sınırlı internet bağlantısıyla bile indirilmesi son derece kolaydır. mHotSpot'un en iyi yanı, 10'a kadar bağlı istemciye sahip olabilmesi gerçeğinde yatıyor. Ancak, bu kadar çok müşteri ile paylaşmak istemiyorsanız, WiFi hotspot'unuza erişebilecek müşteri veya cihaz sayısını kısıtlayabilirsiniz.
Hotspot'u oluşturmadan önce internet kaynak noktasını seçmenizi sağlar. mHotSpot, PC'nizde bazı benzersiz özelliklerle ve mümkün olan en kısa sürede bir WiFi hotspot oluşturmanıza yardımcı olan harika bir hotspot oluşturma aracıdır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 157 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" En İyi Ücretsiz WiFi Hotspot Yazılımı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Ücretsiz WiFi Hotspot Yazılımı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ücretsiz WiFi Hotspot Yazılımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al