En İyi ve Ücretsiz 10 Webcam Programı

En İyi ve Ücretsiz 10 Webcam Programı

Gereksinimlerinizi karşılayabilecek iyi bir web kamerası programı mı arıyorsunuz? Bu yazıda, size en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak en iyi web kamerası programlarını listeledik.

Normal bir kamera uygulaması kullanırken sadece fotoğraflar yakalamanıza veya video kaydetmenize yardımcı olmaktan, mevcut senaryoda kesinlikle bundan fazlasına ihtiyacınız olacaktır.

Bu sadece tüm web kamera eylemlerini tek bir uygulamada birleştirmenize izin vermeyecek, aynı zamanda ses ve video çıkışını (AVI, MP4, WMV ve daha fazlası) masaüstünüze bile kaydedebilirsiniz. Gelişmiş uygulamalar, tek bir web kamerasını kullanarak birden fazla sohbet oturumu, video semineri, fotoğraf makinesi ayarlarını değiştirme (parlaklık, kontrast keskinliği vb.) gibi çok daha fazla işleve sahip olacak.

ManyCam

ManyCam'ın ücretsiz bir web kamerası programıdır. Studio ve özel efektler, Skype çağrılarınızı, Yahoo görüntülü sohbet oturumlarınızı harekete geçirebilmenizi sağlayan özelliklerinden. Bu Ücretsiz Webcam'i MSN, Ustream ve diğer popüler platformlarla da kullanabilirsiniz. Her zamanki görüntülü sohbetlerinize bu eğlenceli unsuru ekleyen benzersiz bir uygulama.

Bu uygulama ile yapabileceğiniz pek çok şey var, sesleri yükseltmek, ses kalitesini arttırmak, video bölmesinde doğrudan çizim yapmak, masaüstü görünümü sağlamak, tek bir taraftaki çoklu görüntülü sohbet pencerelerini çalıştırmak, fotoğrafınızı görüntülemek,
ev gözetleme sistemleri ve video akışlarını izlemek.

Ücretsiz sürüm yalnızca birkaç özelliği kullanmanıza izin verirken, ManyCam Pro'nun geliştirilmiş sürümleri, efektlerde daha fazla değişiklik gibi IP kamera ve daha fazlası ile gelişmiş seçenekler sunacaktır.

Game Capture, YouTube Integration gibi ek işlevler de, ManyCam'ın bu kategoride öne çıkmasını sağlıyor. Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 serilerinden başlayarak tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

SplitCam

SplitCam ile ses ve video biçiminde eğlenceli efektler ekleyerek video görüşmelerinizi artırın. Bu benzersiz yazılım, iki farklı uygulamayı yakalamak için aynı kaynağı bile klonlar. Bu nedenle, bu yazılım web kameranızı birden fazla kameraya dönüştürür ve bunu video ayırma işleviyle diğer farklı uygulamalara aktarır.

Video sohbetinize efekt eklemeye yardımcı olabilecek araçlara ek olarak, video akışı gibi ek özelliklere de sahiptir.
SplitCam işlevlerini kullanarak, ekran çözünürlüğünü de maksimum geliştirmeye uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

SplitCam ayrıca Skype, MSN, PalTalk, Yahoo, Camfrog ve daha fazlası gibi diğer mesajlaşma platformlarıyla da uyumludur. Bağlantılar 64 istemciyle sınırlıdır, ayrıca videolarınızı (ev çekimini) paylaşabilirsiniz.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 ile uyumludur

IP Camera Viewer

IP Kamera Görüntüleyici, esas olarak bir güvenlik kamerası olarak çalışır ve bu nedenle, her türlü riskten korunmanızı sağlar. Evinize, ofisinize, park alanınıza ve çeşitli kameralarla aynı anda video çekimi sağlayarak birçok yere göz atmanızı sağlar. Panasonic, Toshiba, Canon, Axis, D-link veya Foscam'dan farklı kamera türleri program tarafından desteklenir, USB kamera modellerinin çoğu ile uyumludur

Yawcam

Yawcam, gömülü bir web sunucusuyla birlikte gelen ve görüntüleri yakalamanıza, görüntüleri göndermenize, videoları anında yayınlamanıza ve FTP'ye ücretsiz olarak yüklemenize yardımcı olan başka bir web kamerası yazılımıdır.
Fotoğraflarınızı jpg, png veya gif gibi farklı formatlarda paylaşırken, arayüz içgüdüsel ve basittir.

Birkaç saniye içinde çok sayıda fotoğraf çekebiliyor, gözetleme fonksiyonu için hareket dedektörünü, program zamanını ve daha fazlasını kullanabiliyor. Araç şifre ile kilitlenebilir, fotoğraf ve video aktarımları gelişmiş güvenlik için zaman damgalı olabilir.

Yawcam, bu harika özelliklere sahip son derece kullanıcı dostu bir arayüz sunan mükemmel bir araçtır. Bu son derece üretken ve çevresinde iyi bir web kamerası programlarından biridir. Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemi için indirilebilir.

Logitech

Logitech yazılımı, kamerası için en iyi servis yardımcı programlarından biridir. Cihazınızda bir Logitech kamerası kullanıyorsanız, kameranın düzgün çalışması için yazılımın olması şarttır. Uygulamanın sadece Logitech USB kameralarla uyumlu olduğunu ve dolayısıyla web kameranızın en iyi şekilde çalışabilmesi için birden fazla özellik sunması gerektiğini belirtmek gerekir.

Yazılımın yardımıyla resimlere tıklayabilir ve web kamerasından video kaydı yapabilirsiniz. Filmleri kaydetmenize, mükemmel görüntüleri tıklatmanıza, ayarları (çözünürlük, beyaz dengesi, parlaklık vb.) yapılandırmanıza ve hatta sosyal ağ platformlarında fotoğraf ve videolar yayınlamanıza olanak tanır.
Yer ve resmi belirli bir öğeye manuel olarak da odaklayabilmenizle birlikte, web kamerasının hareket algılayıcısını da etkinleştirebilir ve kamera algılayıcılarını da değiştirerek hareket algılayıcı ayarlarını yapabilirsiniz.

Uygulamanın tam faydasını kullanabilmek için web kameranızın güvenliğini ve korunmasını sağlamak ve kalitesini korumak için sürücüleri aralıklı olarak güncellemeye devam etmeniz gerekir. Logitech yazılımı tamamen ücretsizdir; ancak, daha önce de belirtildiği gibi, USB kamerasını eklemeniz gerekir.

CyberLink YouCam7

Bir gözetleme kamerası olarak çalışmaktan, fotoğraflara tıklayıp video kaydetmeye, CyberLink YouCam 7 bundan daha fazlasını yapıyor. Sıradan sohbetlerinizi canlandırır ve keyifli etkileri olan anları yakalar. Konuşmalarınızı komik ve etkilerle meşgul ederken, gözetim fonksiyonuyla evinize de göz kulak oluyor, böylece sizi korumalı ve güvende tutuyor.
Skype, Windows Live, Yahoo ve AOL gibi mesajlaşma platformları için uygulamayı kullanabilirsiniz. Optik efektler, yazılımın hemen altındaki etkili biçimde düzenlenmiş sekmeler sayesinde kolayca erişilebilir.
Ek efektlerle ve etkileyici HD video kalitesine gerçekçi görüntülerle yardımcı olarak arka planda bazı çekici manzaralar uygulayabilirsiniz, ancak zaman alıcı kurulum prosedürü dahil olmak üzere efektler üst üste binebilir.

Animasyon efektleri, fotoğraf çerçeveleri, harika ifadeler, ekranlar ve gizemleri kullanarak dekorasyon aracı segmenti veya tam bir çalışma alanı ile fotoğraf editörü. Yazılım, Standart ve Deluxe olmak üzere iki versiyonda mevcuttur. Standart versiyon, dekorasyon aracı ve çift kamera desteği gibi birkaç özellikten yoksundur.

iGlasses

iGlasses sadece Mac PC'niz içindir ve bu nedenle, bu işletim sistemi için önemli bir web kamerası aracı. Kategorideki diğer web kamerası yazılımı ile aynı şekilde, iGlasses da canlı görüntülü sohbetlerinize eklenebilecek ek efektler sunar. Web kamerası tarafından çekilen görüntüleri de değiştirebilirsiniz.

Anlık fotoğrafınızı görebileceğiniz, onları düzenleyebileceğiniz veya hatta onları hemen özelleştirebileceğiniz son derece basit ve kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor. Kullanıcılarına asgari özellikler sunarken, faydalı olan önemli özelliklerden kesinlikle taviz vermedikleri için, kullanıcı bu web kamerası aracını görüşmeniz sırasında kullanması için Facebook ve Skype gibi mesajlaşma platformlarıyla bağlantı kurabilir.

iGlasses ücretsiz deneme süresiyle birlikte gelir.

Debut Video Capture

Bu, normal webcam yazılımı değil, ekran görüntülerini yakalayan bir programdır. Ancak, web kamerası tarafından üretilen videoyu birçok şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Debut Video Capture yazılımı, çok işlevli bir ekran yakalama aracı sunar.

Bu web kamerası yazılımı, videoları FLV, MPG, AVI, MP4, WMV ve daha fazlası gibi farklı formatlarda kaydetmenizi sağlar. Sadece bu degil, Device Video Capture ayrıca, IP web kamerası ve diğer pek çok başka cihazdan da video kaydını gerçekleştirmenizi sağlar.

Ek olarak, fare ile vurgulama, video hazırlarken altyazı ekleme, web kameranız için fare ve video modifikasyonlarına yakınlaştırma gibi özellikler sunar. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilmenize rağmen, gelişmiş özelliklerden de faydalanabileceksiniz.

Webcam Toy

Bu uygulama tam olarak web kameranız için bir yazılım değildir ancak web kameranız için tarayıcınıza dayalı ve tüm platformlardan erişilebilen bir araç olarak adlandırmayı tercih edebilirsiniz. Web kamerasını açmak bir web sayfası açmak kadar kolay değil, çünkü sadece fare tıklaması ile araç arayüzünü açabilir ve fotoğrafları yakalamak için diğer düğmeye basabilirsiniz.

Ancak, araç, görüntüyü başaşağı döndürerek veya çift ayna efektini uygulayabileceğiniz gibi sınırlı özelleştirme özellikleri sunar. Ayrıca, video kayıt olanağı yoktur, bu yüzden sadece bir görüntü yakalamanıza ve bundan başka bir şey elde etmenize izin vermez.

Genel olarak, bu bir web kamerası ve bitişik yazılım yokluğunda Webcam Toy yardımı ile bir görüntüyü acilen yakalamak için ihtiyacınızı karşılayabilecek temel bir araçtır. Bu kesinlikle ücretsiz bir uygulamadır ve bu nedenle çok beklememelisiniz.

ScreenFaceCam

ScreenFaceCam, web kameranın oluşturduğu videoyu kullanmadan, tam ekran görüntüsünü 1080p kalitesinde seçilen ses iletimi ile genellikle sağ ucunda görebileceğiniz bir web kamerası yazılımıdır. 1080p modunda seçilen ses kalitesiyle birlikte web kamerasının oluşturduğu video ile bile tam masaüstünün videosunu yakalamanızı sağlar.
Programın bir başka özelliği de, Facebook veya Twitter sayfanız açıkken diğer tarafa görünmeyecek şekilde, ekran yakalama üzerinde fareyi gezdirerek, video izleyicinin video ekranını yakalamasına izin vermesidir. ScreenFaceCam, ekran paylaşımını basit ve kullanışlı hale getiren en iyi Windows araçlarından biridir.
Genel olarak son derece duyarlı, hızlı, basit ve kullanımı kolay son derece kullanışlı bir uygulamadır. Ancak, aşağı yönde, özellikleri sadece ekran kayıt ve ekran paylaşımı olanağı ile sınırlıdır. Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 gibi işletim sistemleri ile uyumludur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1807 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" En İyi ve Ücretsiz 10 Webcam Programı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi ve Ücretsiz 10 Webcam Programı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi ve Ücretsiz 10 Webcam Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al